Bosnjaci ili muslimani

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 11 Oct 2011, 17:33

mrki62 wrote:
carobnjak_iz_voza wrote: Mislim pričaš gluposti koje nemaju veze sa stvarnošću jer kad bude popis stanovništva , a biće kad se svi vrate na svoje a ne kad Dodik hoće,vidjeće svi da su BOŠNJACI najbrojniji narod u BiH ;)
Stvarnost je to što ja tebi pišem , kako tebi , tako i ostalim.
Nisi imao priliku , da se izjasniš, neko je drugi o tome odlučio a zadnja statistika ne ide u prilog tome što ti zagovaraš.
Prvo popis i na popisu se državljani izjasne, tek onda se može pričati o naciji , ovako je sve dekretom - kao u titino vrijeme nastalo !
Ma sigurno ćemo se izjasniti kao Mexikanci iako živimo u BiH.Haj ne lupaj Allaha ti.Kakva bolan statistika i kumova slama to su budaleštine jer odeš npr u Trebinje i uzmeš uzorak prema kojem će ispasti da u BiH ne žive bošnjaci uopće već eto došli na kampiranje državljani iz susjednih država.
Nisam čuo da se neko od muslimana u BiH buni za taj naziv "bošnjaci",osim ovako ovih forumskih freekova koji i ne žive u BiH
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 11 Oct 2011, 17:53

carobnjak_iz_voza wrote:Ma sigurno ćemo se izjasniti kao Mexikanci iako živimo u BiH.Haj ne lupaj Allaha ti.Kakva bolan statistika i kumova slama to su budaleštine jer odeš npr u Trebinje i uzmeš uzorak prema kojem će ispasti da u BiH ne žive bošnjaci uopće već eto došli na kampiranje državljani iz susjednih država.
Nisam čuo da se neko od muslimana u BiH buni za taj naziv "bošnjaci",osim ovako ovih forumskih freekova koji i ne žive u BiH
Nije problem kako će se ko izjasniti , problem je što narod nije imao mogućnost da se izjasni.
Ispada da ste svi blentavi, mutavi , šašavi , hafifni , munjeni ,...... i to je neko umjesto vas odgovorio.
Nije problem tebi il ponekima ovdje shvatiti kako se je tito umjesto vas odlučio kako ćete se izjasniti .
Problem je to isto reći i za Aliju !
Ljudi koji nisu svjesni podvale, nesvjesno podržavaju i podijeljenu BiH

Image
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 11 Oct 2011, 18:07

Kakve podvale?Ako si se rodio u Banjaluci i prema dejtonskoj tačci "svak na svoje" se vratiš ili ne moraš se ni vratiti,dovoljno je da ti je tu mjesto rodjenja,kad bude popis dodješ i upišeš se kao bošnjak! I onda će ova crvena boja da se izgubi ;)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 11 Oct 2011, 18:15

carobnjak_iz_voza wrote:Kakve podvale?Ako si se rodio u Banjaluci i prema dejtonskoj tačci "svak na svoje" se vratiš ili ne moraš se ni vratiti,dovoljno je da ti je tu mjesto rodjenja,kad bude popis dodješ i upišeš se kao bošnjak! I onda će ova crvena boja da se izgubi ;)
Doooooobro upamti šta si napisao i hoćeš li yebat mamicu onim što će drugačije uraditi, ha ,......... hoćeš li yebat mamicu i onom što je podijelio BiH na ovaj način ? :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 16 Oct 2011, 14:16

Eo i na fb-u nešto pametno od jednog ahbaba:
‎"Kako bolan nema Bosne i Hercegovine,a grle se Safet i Zvjezdan, ama kako nema Bosne i Hercegovine,a raduju se zajedno Edin,Darko i Sasa...Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a slavi Zenica,Mostar,Tuzla,Banja Luka,Sarajevo. Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a cijela Bosna i Hercegovina grmi!!! Ima bolan Bosne i Hercegovine, ali nema tebe ni te tvoje grupe iz Laktasa i iz nekog tamo sela u Hercegovini, vas bolan nema, Bosne i Hercegovine ima i bit ce je...
Gledaj je sutra kako slavi, gledaj svoj poraz u oci, i nemoj odustati, zivi u nadi da nas nece biti, tako smo i mi jaci..
:ljiljani
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 16 Oct 2011, 14:23

carobnjak_iz_voza wrote:Eo i na fb-u nešto pametno od jednog ahbaba:
‎"Kako bolan nema Bosne i Hercegovine,a grle se Safet i Zvjezdan, ama kako nema Bosne i Hercegovine,a raduju se zajedno Edin,Darko i Sasa...Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a slavi Zenica,Mostar,Tuzla,Banja Luka,Sarajevo. Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a cijela Bosna i Hercegovina grmi!!! Ima bolan Bosne i Hercegovine, ali nema tebe ni te tvoje grupe iz Laktasa i iz nekog tamo sela u Hercegovini, vas bolan nema, Bosne i Hercegovine ima i bit ce je...
Gledaj je sutra kako slavi, gledaj svoj poraz u oci, i nemoj odustati, zivi u nadi da nas nece biti, tako smo i mi jaci..
:ljiljani
Mi koji smo stariji , mi koji smo o BiH i prije mnogo toga pratili , mi zato i znamo ko je i šta je još u vrijeme Yu vrli Josip Pejaković govorio u svojim monolozima i to je samo jedan dio njegovog govora, koji je malo preuređen a potiče iz osamdesetih godina prošlog stoljeća :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 16 Oct 2011, 14:38

mrki62 wrote:
carobnjak_iz_voza wrote:Eo i na fb-u nešto pametno od jednog ahbaba:
‎"Kako bolan nema Bosne i Hercegovine,a grle se Safet i Zvjezdan, ama kako nema Bosne i Hercegovine,a raduju se zajedno Edin,Darko i Sasa...Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a slavi Zenica,Mostar,Tuzla,Banja Luka,Sarajevo. Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a cijela Bosna i Hercegovina grmi!!! Ima bolan Bosne i Hercegovine, ali nema tebe ni te tvoje grupe iz Laktasa i iz nekog tamo sela u Hercegovini, vas bolan nema, Bosne i Hercegovine ima i bit ce je...
Gledaj je sutra kako slavi, gledaj svoj poraz u oci, i nemoj odustati, zivi u nadi da nas nece biti, tako smo i mi jaci..
:ljiljani
Mi koji smo stariji , mi koji smo o BiH i prije mnogo toga pratili , mi zato i znamo ko je i šta je još u vrijeme Yu vrli Josip Pejaković govorio u svojim monolozima i to je samo jedan dio njegovog govora, koji je malo preuređen a potiče iz osamdesetih godina prošlog stoljeća :pusi
pa kako to da "vi" niste primjetili da je preuredjen 90% ,a ne "malo"?
Dakle odvade je sve "preuredjeno":a grle se Safet i Zvjezdan, ama kako nema Bosne i Hercegovine,a raduju se zajedno Edin,Darko i Sasa...Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a slavi Zenica,Mostar,Tuzla,Banja Luka,Sarajevo. Kako bolan nema Bosne i Hercegovine a cijela Bosna i Hercegovina grmi!!! Ima bolan Bosne i Hercegovine, ali nema tebe ni te tvoje grupe iz Laktasa... ;)
Konkretno riječ je o naravno našoj reprezentaciji i zadnjim dobrim igrama ,o reprezentaciji koju vodi legenda BH fudbala Safet ,a za njega igraju sve nacionalnosti i vjeroispovjesti.
Dakle ,ima BiH i to je očiti primjer
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 16 Oct 2011, 14:40

Sve je to ok , al to je sve iz monologa Josipa Pejakovića - da ne bude zabune.
Ako nije , ko to onda recituje :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 16 Oct 2011, 14:50

mrki62 wrote:Sve je to ok , al to je sve iz monologa Josipa Pejakovića - da ne bude zabune.
Ako nije , ko to onda recituje :pusi
Nek bude po tvom...pametniji popušta.bitno je da IMA BIH sve ostalo su nijanse ,što bi reko Balašević.Jel on ono pjevo "u ime svih nas iz 60 i neke" :D. pa kasnije skonto da se zezno pa pjevo opet "odjb Jna" i na kraju nažalost napisao "oprosti Sarajevo".
Tako ti otprilike ide i to sa bošnjaštvom
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 16 Oct 2011, 14:52

O Bošnjaštvu sam pisao a vi ćete se mene sjetiti i skontati neke stvari - zabludu u koju vas je vaša politička elita uvela :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 16 Oct 2011, 14:56

mrki62 wrote:O Bošnjaštvu sam pisao a vi ćete se mene sjetiti i skontati neke stvari - zabludu u koju vas je vaša politička elita uvela :pusi
jah,jah ...Mrkya za preCjednika
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 16 Oct 2011, 16:24

noris wrote:http://vijesti.gorila.hr/content/view/full/42031

Za vas sve koji se toliko raspravljate o Bosnjastvu, ne znam jestel procitali, pokusajte nac na netu, al ja mislim da nema, al do nje nije tesko doci, imaje u skoro svakoj biblioteci.
Pozdrav
Ne, nisam čitao al ovo mi je dovoljno : polemizira s krivotvoriteljima bosanskohercegovačke srednjovjekovne povijesti (Muhamedom Filipovićem, Enverom Imamovićem i Mustafom Imamovićem), daje pregled razvoja krivotvorine bogumilskoga mita koji prerasta (u 20. st.) u hegemonističke pretenzije i pretvara se u mit o bošnjačkoj naciji, te obrađuje njezino ofenzivno razdoblje od 1992. do 2008.
carobnjak_iz_voza wrote:ovdje je rasprava "bošnjaci ili muslimani" ,a ne o tome jesu li Hrvati u biH majorizirani.
Ono gore što sam ja postavio , je dokaz da se ne radi samo o Hrvatima, .... objašnjava se i o majorizaciji Hrvata al ti samo to pročita , jel :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by carobnjak N » 16 Oct 2011, 17:04

mrki62 wrote:
noris wrote:http://vijesti.gorila.hr/content/view/full/42031

Za vas sve koji se toliko raspravljate o Bosnjastvu, ne znam jestel procitali, pokusajte nac na netu, al ja mislim da nema, al do nje nije tesko doci, imaje u skoro svakoj biblioteci.
Pozdrav
Ne, nisam čitao al ovo mi je dovoljno : polemizira s krivotvoriteljima bosanskohercegovačke srednjovjekovne povijesti (Muhamedom Filipovićem, Enverom Imamovićem i Mustafom Imamovićem), daje pregled razvoja krivotvorine bogumilskoga mita koji prerasta (u 20. st.) u hegemonističke pretenzije i pretvara se u mit o bošnjačkoj naciji, te obrađuje njezino ofenzivno razdoblje od 1992. do 2008.
carobnjak_iz_voza wrote:ovdje je rasprava "bošnjaci ili muslimani" ,a ne o tome jesu li Hrvati u biH majorizirani.
Ono gore što sam ja postavio , je dokaz da se ne radi samo o Hrvatima, .... objašnjava se i o majorizaciji Hrvata al ti samo to pročita , jel :pusi
95-6% texta govori o tobožnjoj majorizaciji hrvata u BiH .Naravno ti si uvjek kontra,ja ti kažem nemoj pušiti ti hoćeš namjerno ,a znaš da ti škodi :D
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 16 Oct 2011, 17:08

carobnjak_iz_voza wrote:95-6% texta govori o tobožnjoj majorizaciji hrvata u BiH .Naravno ti si uvjek kontra,ja ti kažem nemoj pušiti ti hoćeš namjerno ,a znaš da ti škodi :D
95-6% mog dosadašnjeg javljanja opisuje o majorizaciji svih a ne samo Hrvata , jer nije bilo popisa stanovništva a to što ti pominješ ,........... pa Hrvati brinu o sebi al se i te kako tiče Bošnjaštva , jer po mom i jesu majorizirani - samo što to meni nije teško ni shvatiti ni prihvatiti.
PS. šta bi bilo da ne pušim , bilo bi još opasnije :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by mrki62 » 16 Oct 2011, 21:37

Krokodil Behko wrote:Pitanje je glasilo:

Zasto je u BiH i samo u BiH,toliko stecaka i nigdje vise?
Napisao sam ,........... Bogomili , njihova groblja, to je sva umjetnost
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by Konsultant » 16 Oct 2011, 21:55

Krokodil Behko wrote:Pitanje je glasilo:

Zasto je u BiH i samo u BiH,toliko stecaka i nigdje vise?
Dio kulture ljudi koji su zivjeli na ovim prostorima. Ima ih i u okolnim drzavama, ali u nesto manjoj mjeri.
Na podrucju EX YU postoji ukupno 2988 nekropola sa 66663 stecka, od toga u BiH postoji 2612 mjesta sa ukupno 58547 stecaka, na tlu R Hrvatske nalazi se 188 mjesta sa 3253 stecka, u Srbiji 110 mjesta sa 2060 stecaka te u Crnoj Gori 87 mjesta sa 2803 stecka.
http://www.udruga-kameleon.hr/tekst/2163/
http://bosniart.com/news-latest-news-/b ... a-aka.html

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by paparaci » 17 Oct 2011, 00:27

mrki62 wrote:
paparaci wrote:
mrki62 wrote:Postavio sam link i zadnjeg popisa stanovništva Slovenije, gdje se jasno vidi da je postojala opcija izjašnjavanja Bošnjak i sad ti pitaš odkud ja,........... ja sam se izjasnio na popisu.
otkud opcija Bosnjak na popisu, ako Bosnjaci ne postoje?!

zasto si se izjasnio kao Bosnjak, a ne kao Slovenac?!! koji cinizam sa tvoje strane ;)
Slovenija nije imala bilo kakvu opciju,....
hajd bolan, pusti referate. odgovori mi na ovo podebljano i podvuceno. moze li?!

izjasnio si se kao neko za koga kazes/tvrdis da ne postoji, te uz to zagovaras poistovjecivanje sa drzavom u kojoj zivis.

kraaaljuuuuu!!! najjaci si :hihi


stvarno bih ti bio zahvalan kad bi mi direktno odgovorio - pa da i ja zavrsim s ovom temom ;)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by blento59 » 17 Oct 2011, 00:31

ova tema je vec ofucana i nema smisla vise diskutovati
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by paparaci » 17 Oct 2011, 00:39

znam. ja samo zelim nesto istjerati na cistac. nista vise.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Bosnjaci ili muslimani

Post by blento59 » 17 Oct 2011, 00:42

pusti principe ima ovdje tako lijepih tema :cool :pivo
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests