Snovi tumač

Horoskop, numerologija, kolačići sudbine, proroci, razni testovi i zanimljivosti.
User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by Heidi » 21 Mar 2015, 15:12

Sanjah da sam na forumskoj funkciji.... 'detektor za klonove' :888
E nes Heidi vise onako kasno forumat... :djed
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by Biba » 21 Mar 2015, 16:07

Eh to ne moram sanjati, ja sam imal klonica...namjerno...eh, klonici...ma ja vukove režanjem j snu rastjeram...:pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by Heidi » 21 Mar 2015, 16:23

Sai Biba :djed :valja
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by Biba » 21 Mar 2015, 21:49

:plavi Eh znam što znače dava sna.Mutna duboka voda koju čovjek gazi..jeteška bolest, zagaranotovano.I mali pilići ...uspjet ćeš u nečemu ali teeeeškom mukom..Kod mene je tako a šta sanjar kaže, ne znam... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by Julia-Klara » 13 Jul 2015, 19:20

opet sam u snu dozivala mamu :tuga
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by IM_ex » 17 Jul 2015, 01:32

Ako se dobro sjecam, bila sam na forumu 11. 07.
Sanjam da su od tada prosla dva dana a nisam svracala na Forum. Treceg dana sam online i iscitavajuci favorizovane teme saznajem da je umrla majka jednog od nasih forumasa. Umrla, kao, 11. 07. :hm Razmisljam, to mora da se desilo nakon moje odjave.
Nadam se da ovo bjese samo san, da je sve ok!
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

20 zanimljivosti o snovima

Post by Maja » 15 Sep 2015, 10:44

Image
Snovi su fascinantni sami po sebi, a nakon čitanja ovog teksta izgledat će vam još fascinantnije…



1. Istraživanja su pokazala da je nemoguće hrkati i sanjati istovremeno.

2. Slijepe osobe također sanjaju. Ali dok osobe koje su izgubile vid sanjaju slike, one osobe koje su slijepe od rođenja imaju snove bazirane na mirisima i zvukovima.

3. Mnoge osobe tvrde da ne sanjaju, ali to nije istina. Svi sanjaju, samo 60% ljudi u potpunosti zaboravi snove.

4. Loši snovi su češće nego oni dobri jer većina ljudi kroz snove izbacuje negativne osjećaju poput straha, ljutnje ili anksioznosti.

5. Životinje također sanjaju što su potvrdila i istraživanja.

6. Sva lica koja u snovima vidimo su lica koje smo već barem jedanput u životu već vidjeli (bili mi svjesni toga ili ne).

7. Prosječno osobe zaborave 90% sna kojeg su vidjele.

8. Ne sanjaju svi u bojama.

9. Istraživanja su pokazala da su muški snovi u prosjeku agresivniji nego snovi žena.

10. Uz malo prakse snovima je čak moguće upravljati. Možete tako letjeti kad poželite ili učiniti što god drugo hoćete. Jedino ne možete utjecati na početak sna.

11. Postoji droga koja se zove Dimetiltriptamin, a ova halucinogena droga vam omogućuje da sanjate kad god poželite, čak i preko dana. naravno, droga je ilegalna.

12. U prosjeku osoba sanja između četiri i sedam snova u toku noći.

13. Dokazan je fenomen, ali ne i objašnjen, predosjećajnih snova. Ljudi ponekad znaju sanjati o događaju koji se kasnije i dogodi, pa je npr. Abraham Lincoln sanjao svoj atentat, a neke žrtve 11. rujna, upravo ono što im se i dogodilo. Znanstvenog objašnjenja nema.

14. Žene u snovima podjednako sanjaju muškarce i žene, dok muškarci u pravilu više sanjaju muškarce.

15. Vanjski podražaji utječu na snove, pa npr. ako vam je hladno možete sanjati da ste na ledu…

16. Sjećate se samo snova za vrijeme kojeg ste se probudili. Nakon završetka snova vaš mozak ga izbriše. Zbog toga nemate sjećanja na sve snove tijekom noći.

17. Mjesečarenje je opasno. Poznati su slučajevi poput žene koja je vozila 30 kilometara do kuće svog rođaka gdje ga je ubila.

18. Za vrijeme svog života ljudi provedu ukupno oko šest sati sanjajući.

19. Osobe koje pokušavaju prestati pušiti imaju duže i intezivnije snove.

20. Bebe ne mogu sanjati samog sebe sve do 3-4 godine.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: 20 zanimljivosti o snovima

Post by Biba » 15 Sep 2015, 12:37

Najgori su mi snovi u kojima se svađam s onim s kim se u stvarnosti nipošto ne želim svađati :heidi2
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: 20 zanimljivosti o snovima

Post by Mala_Mu » 30 Sep 2015, 14:29

10. Uz malo prakse snovima je čak moguće upravljati. Možete tako letjeti kad poželite ili učiniti što god drugo hoćete. Jedino ne možete utjecati na početak sna.


Ovo je fakat moguce.. nekad mi to uspjeva , pa sama krojim san i nastavak istog :lud

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: 20 zanimljivosti o snovima

Post by Biba » 30 Sep 2015, 16:06

Ne krojim nikad naatavak ali nekadcse zapitam u snu -sanjam li...ipak vrlo rijetko...
Najcesce mogu predvidjeti neke neugosne situacije....sanjala sam dva puta da mi šef dolazi na sat i da je moje auto slupano...bas u trenutku kad je slupano...cesto ipak zaboravim snove....sobe i vrata sanjam cesto...trgovine...nikad nista ne kupim...samo biram..ha ja...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: 20 zanimljivosti o snovima

Post by kuplung » 30 Sep 2015, 22:17

Mala_Mu wrote:10. Uz malo prakse snovima je čak moguće upravljati. Možete tako letjeti kad poželite ili učiniti što god drugo hoćete. Jedino ne možete utjecati na početak sna.


Ovo je fakat moguce.. nekad mi to uspjeva , pa sama krojim san i nastavak istog :lud
nisam nisam direktno uspjeo kontrolisat snove,jedino ako razmisljam o necem,bude povezano u snovima

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Snovi tumač

Post by srculence7 » 21 Aug 2016, 03:20

30 najčešćih simbola u snovima i njihovo značenje

Snovi su kao slova nesvesnog uma. Samo kada bi bili ispisani istim jezikom kojim se koristimo i kad smo budni. Na sreću, imamo mogućnost da ih proučavamo i da ih interpretiramo, naročito najčešće među simbolima koje srećemo u njima.
Iako nema uvek univerzalnih definicija, sledeća značenja nude validnu polaznu tačku za razumevanje naših ličnih značenja snova.

Životinje
Često predstavljaju deo psihe koji je vezan za prirodu i opstanak. Ako Vas juri neki predator, to znači da u sebi držite potisnute emocije poput straha ili agresije.

Bebe
Često predstavljaju želju za potomstvom, ali i potrebu da budete voljeni ili ranjivost. Isto tako se mogu tumačiti i kao novi početak.

Bežanje
Ovo jedan od najčešćih simbola u snovima svih kultura. Predstavlja ugroženost, te se treba osvrnuti na to ko Vas juri (može biti simbol) i zašto je taj neko potencijalna pretnja u stvarnom životu.
Odeća
Predstavlja način na koji želimo da nas opaze drugi. Ukoliko je simbol sna ofucana odeća, moguće je da se i sami osećate neatraktivno ili istrošeno. Promena onoga što nosite pak održava promenu u načinu života.

Krstovi
Interpretiraju se subjektivno u zavisnosti od religioznih ubeđenja. Neki ih vide kao simbol ravnoteže, smrti ili kao kraj određene faze života. Bitno je znati određene okolnosti da biste ih jasnije definisali.

Ispiti
Predstavljaju auto-evaluaciju, a sam predmet ispita održava određeni deo ličnosti ili život koji preispitujete.

Smrt drage ili voljene osobe
Predstavlja promenu (krajeve i nove početke) i nije nikakvo psihičko predviđanje. Ako ste skoro izgubili nekoga, onda jednostavno pokušavate da se sa time pomirite.

Padanje
Čest simbol koji održava anksioznosti vezane za prepuštanje, gubitak kontrole ili neuspehe.

Neispravni uređaji
Rezultat su gašenja centra za govor tokom sna, što Vam otežava da koristite telefon, vidite vreme na satu ili pretražujete internet. Isto tako se može raditi i o anksioznosti u vezi sopstvenih sposobnosti.

Hrana
Kaže se da simbolizuje znanje, jer neguje telo kao što informacije neguju mozak. Međutim, može biti u pitanju i samo hrana.

Demoni
Predstavljaju zle entitete koji simbolizuju potisnute emocije. Može biti da potajno želite da promenite svoje ponašanje.

Kosa
Prema Frojduje vezana je za seksualnost. Bujna kosa simbolizuje plodnost, dok sečenje predstavlja gubitak libida. Opadanje kose izražava doslovce strah od ćelavosti.

Ruke
Često su prisutne u snovima, ali onda kada su vezane predstavljaju uzaludnost. Pranje ruku odražava krivicu. Gledanje u njih u snu predstavlja dobar način da se postane malo lucidniji.

Kuće
Mogu sadržavati mnoge simbole iz snova, ali zgrada u celini predstavlja unutrašnjost psihe. Svaka soba ili sprat su različite emocije, sećanja i interpretacije značajnih događaja.

Ako ubijete nekog u snu
Ne brinite, niste potencijalni ubica, to je samo deo ličnosti sa željom da „ubije“. Naravno, može se raditi i o neprijateljstvu prema određenoj osobi.

Brak
Simbol želje da se venčate ili stopite sa ženskom ili muškom stranom ličnosti.

Propuštanje leta ili nekog drugog vida transporta
Otkriva frustracije nastale propuštanjem prilika u životu. Najčešće se javlja kada se kolebate oko većih odluka.

Novac
Predstavlja samovrednost osobe. Ako sanjate kako ga menjate, može biti da očekujete neke promene u životu.

Planine
Predstavljaju prepreke, te ukoliko se u snu na njih popnete uživate u istinskom osećanju postignuća. Posmatranje pejzaža sa vrha planine simbolizuje sagledavanje života bez svesnih predrasuda.

Golotinja
Takođe je vrlo česta i predstavlja otkrivanje sebe pred drugima. Možda se osećate ranjivo i razotkriveno pred drugima. Pokazivanje sopstvene nagosti ukazuje na seksualne nagone ili želje u vezi sa priznavanjem.

Ljudi
Odraz su sopstvene psihe i predstavljaju određene aspekte Vaše ličnosti.

Radio aparati i TV-i
Simbol kanala komunikacije između svesnog i nesvesnog.

Putevi
Osim što su doslovne manifestacije, predstavljaju Vaš životni pravac. Možda je vreme da preispitate put na kom ste trenutno.

Škole
Često se javljaju u snovima dece i tinejdžera, ali šta je sa odraslima? U pitanju je potreba da upoznate i razumete sebe.

Snovi o seksualnim odnosima
Govore o pukoj želji za istima ili simbolizuju intimnost. Takođe, prikazuju sjedinjenje nesvesnih emocija sa svesnim prepoznavanjem, te se verovatno budi nova svest i javlja lični rast.

Učitelji
Osim što su obični prikazi ljudi, mogu predstavljati autoritete koji imaju moć da Vas prosvetle.

Zubi
Čest su simbol u snovima. Gubitak zuba je nekad otelotvorenje straha od starenja ili da ste drugima neprivlačni.

Biti fizički zatvoren
Odražava Vašu nemogućnost da pobegnete ili da donesete pravu odluku.

Vozila
Odražavaju količinu kontrole koju imate nad svojim životom – npr. da li je automobil van kontrole ili Vas neko drugi vozi?

Voda
Dolazi u mnogim oblicima, simbolizuje nesvestan um. Mirne vodene površine održavaju unutrašnji mir, a nemiran okean sugeriše nelagodu.

dormeo.rs
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Tumačenje seksualnih snova

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2018, 09:52

Image

Naravno, krajnje je prirodno sanjati seksualne snove. Ali, ako mislite da seksualni snovi nagovještavaju možda i seks u stvarnosti, varate se

Leon Nexon, svjetski priznati stručnjak za seksualne snove napravio je listu najčešćih.

Seks s nepoznatom osobom

Može da uputi na neku nelagodnu situaciju iz vašeg privatnog života.

Takođe, to može da znači da vas porodica prisiljava da uradite nešto što nikako ne želite.

Takvi snovi, tvrdi Nexon, simbol su nesigurnosti, stresa i straha.

Seks s nadređenim

Zapravo znači vašu želju da u stvarnosti budete više uključeni prilikom donošenje odluka na poslu, odnosno, želite da poboljšate svoj status u poslovnom okruženju.


Seks u javnosti

Nekson tvrdi da, ako sanjate da imate odnose pred publikom, to znači vašu želju da pokažete sve svoje talente.

Seks s nekom osobom iz rodbine

Da, zvuči zaista nastrano, ali, Nekson tvrdi kako to u stvari znači da imate podsvjesnu želju da uvijek držite porodicu na okupu.

Takvi snovi takođe mogu da znače i vašu, takođe podsvjesnu, potrebu da budete jači i uticajniji.

Goli u javnosti

To, po Nexonu, znači da u stvari želite da pokažete ljudima svoju pravu ličnost, a ako ste nešto stariji, onda takvi snovi mogu da ukazuju na vašu nostalgiju za mlađim danima.

(SB/Kolektiv.me/NN)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by Čupava » 14 Nov 2018, 15:22

Takvi snovi, tvrdi Nexon, simbol su nesigurnosti, stresa i straha.
E jesi sigurno :D.
.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by Nice try » 14 Nov 2018, 17:46

Čini mi se, do sad, samo par puta sam sanjala da imam seks i to nikad ne vidim lice. Ne znam o kome se radi. Danima budem pod dojmom.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by Pasaga » 14 Nov 2018, 17:51

Nice try wrote: 14 Nov 2018, 17:46 Čini mi se, do sad, samo par puta sam sanjala da imam seks i to nikad ne vidim lice. Ne znam o kome se radi. Danima budem pod dojmom.
.. uhhh...dobro je ..
...bit ce bolje .....
ti bar sanjas ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by storm » 14 Nov 2018, 17:55

Pasaga wrote: 14 Nov 2018, 17:51
Nice try wrote: 14 Nov 2018, 17:46 Čini mi se, do sad, samo par puta sam sanjala da imam seks i to nikad ne vidim lice. Ne znam o kome se radi. Danima budem pod dojmom.
.. uhhh...dobro je ..
...bit ce bolje .....
ti bar sanjas ....
'taaaeee ni ne sanjaš više :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by Nice try » 14 Nov 2018, 17:57

Pasaga wrote: 14 Nov 2018, 17:51
Nice try wrote: 14 Nov 2018, 17:46 Čini mi se, do sad, samo par puta sam sanjala da imam seks i to nikad ne vidim lice. Ne znam o kome se radi. Danima budem pod dojmom.
.. uhhh...dobro je ..
...bit ce bolje .....
ti bar sanjas ....
Pročitaj tumačenje :valja
Nisam od dobra sanjala.
A da bude super, bogami bude :D.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by Zagorka » 14 Nov 2018, 18:00

Ne sanjam seksualne snove. Ni nista fino. Ako sam jednom dva puta u zivotu sanjala fin san. Jednog se dan danas sjecam. Premalena sam bila za misli o seksu. Ali me zaprepastilo sto je fin bio.

Inace su mi snovi ruzni, uzasni. Fala bogu u zadnje vrijeme nema nikakvih.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tumačenje seksualnih snova

Post by alcapone » 14 Nov 2018, 21:01

Kod mene nije dolazio u snove 🤣
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

Post Reply

Return to “Astrologija, testovi, mozgalice”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests