Baba Vangina proročanstva

Horoskop, numerologija, kolačići sudbine, proroci, razni testovi i zanimljivosti.
User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Baba Vangina proročanstva

Post by merylin » 24 Nov 2010, 17:29

3. svjetski rat počinje 2010.
2046. uzgajat će se ljudski organi, a 2076. vladat će komunizam - tvrdila je Vangelia Gušterova

Iako je umrla prije 12 godina, slijepa bugarska proročica Vangelia Gušterova, poznatija kao Baba Vanga, slavu je stekla i izvan domovine zahvaljujući internetu i ispunjenim proročanstvima o svjetskim katastrofama, a sada su se mnogi zabrinuli zbog njezina predviđanja da će treći svjetski rat početi 2010.
Svojedobno je bila predvidjela početak Drugoga svjetskog rata, potonuće ruske nuklearne podmornice Kursk: "Potkraj stoljeća, u kolovozu 1999. ili 2000., Kursk će prekriti voda i svijet će plakati nad tim." Riječima "Strava, strava! Američki blizanci past će nakon što ih napadnu čelične ptice, vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv bit će prolivena" vidovnjakinja je predvidjela napad na Svjetski trgovački centar 11. rujna 2001. Blizanci su doista srušeni, i to u vrijeme mandata predsjednika Busha čije prezime u prijevodu znači znači grm.

Vanga je predvidjela i perestrojku u SSSR-u te smrt princeze Diane, a priča se i da ju je u vrijeme Drugoga svjetskog rata posjetio Hitler koji je iz njezine kuće izašao uzrujan jer mu je prorekla neslavan kraj. Točno je predvidjela i vlastitu smrt 11. kolovoza 1996., a zabrinutost su izazvali nedavni sukobi u Gruziji koji su također našli mjesto u njenim vizijama. Kad je riječ o trećem svjetskom ratu, Baba Vanga bila je prorekla da će početi nakon pokušaja atentata na četiri državnika i sukoba u Hindustanu 2010.
Rođena je 3. listopada 1911. kao Vangelia Pandeva Dimitrova u Strumici u Makedoniji. Vid je izgubila kao 12-godišnja djevojčica, kad su ju nakon oluje pronašli zatrpanu prašinom i kamenjem, s očima punim pijeska.

Neko se vrijeme školovala u školi za slijepe u Zemunu gdje je naučila brajicu, svirati klavir, šiti. U Bugarsku se morala vratiti nakon smrti pomajke da bi se brinula za mlađu braću i sestre.
Tvrdila je da njezine paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i da će ljudi, tek za oko 200 godina, uspostaviti vezu s izvanzemaljcima iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planeta koji se zove Vamfim i treći je planet od Zemlje. Recentna istraživanja koja pokazuju da na Europi, Saturnovom mjesecu možda postoje tragovi života mogla bi se pokazati kao vrlo istinita.

S obzirom na to da je bila u dobrim odnosima s vrhuškom bugarske komunističke partije te da je često viđana u društvu Todora Živkova, skeptici smatraju kako je svoju popularnost mogla zahvaliti barem djelomično informacijama koje je dobijala od bugarske tajne službe. Također, baba Vanga govorila je u vrlo jakom dijalektu i bila polupismena tako da su njene riječi tumačili i zapisivali njeni suradnici.
S druge strane, ruski istraživači paranormalnog zanimali su se za babu Vangu, no njihovi su zaključci i dalje tajna, jedino se zna da je opći dojam koji je ostavila na Ruse prilično uvjerljiv.

I neki poznati ljudi s prostora bivše Jugoslavije pohodili su bugarsku proročicu - tako Lepa Brena tvrdi da joj je brak sa Slobodanom Živojinovićem prorekla upravo baba Vanga.
Baba Vanga bila je vrlo neugodna prema ljudima koje je smatrala zlima, gotovo je uvijek raskrinkavala njihove grijehe i mane. Bavila se i liječenjem i smatrala da se ljudi moraju liječiti prirodnim lijekovma koji rastu u njihovom zavičaju.
Kronološki poredana proročanstva od početka 3. svjetskog rata zvuče kao vrlo neugodna mješavina SF-a i filma strave:

KRONOLOGIJA
2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti koršteno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na sjevernoj polutci neće ostati ni životinja ni biljaka. Muslimani tada počinju kemijski rat protiv preostalih Europljana.
2014. - Većina ljudi patit će od čireva, raka kože i drugih kožnih bolesti (kao posljedica kemijskog rata).
2016. - Europa je skoro bez ljudi.
2018. - Kina postaje nova svjetska sila. Zemlje u razvoju prestaju biti eksploatirane i postaju eksploatatori.
2023. - Orbita Zemlje se neznatno mijenja.
2025. - Europa je i dalje jako slabo naseljena.
2028. - Stvaranje novog oblika energije (vjerojatno kontrolirana termonuklearna reakcija). Glad postupno prevladava. Svemirski brod s ljudskom posadom polijeće prema Veneri.
2033. - Polarni led se topi. Razina oceana raste.
2043. - Procvat svjetske ekonomije. Europom vladaju muslimani.
2046. - Svi ljudski organi mogu se uzgajati. Zamjena organa postaje jedno od najboljih metoda liječenja.
2066. - Za vrijeme napada na muslimanski Rim, SAD koriste novi oblik oružja - klimatsko. Dolazi do naglog zahlađenja.
2076. - Bezklasno društvo (komunizam).
2084. - Oporavak prirode.
2088. - Nova bolest se pojavila - starenje za nekoliko sekundi.
2097. - Brzo starenje pobijeđeno.
2100. - Umjetno sunce osvjetljava tamnu stranu Zemlje.
2111. - Ljudi postaju kiborzi (živi roboti).
2123. - Rat između malih država. Velike sile se ne mješaju.
2125. - U Mađarskoj dobijaju signale iz svemira (i svi će se opet sjetiti Vange).
2130. - Podvodne kolonije (uz pomoć savjeta izvanzemaljaca).
2164. - Životinje pretvaraju u poluljude.
2167. - Nova religija.
2170. - Velika suša.
2183. - Kolonija na Marsu postaje nuklearna sila i zahtjeva nezavisnost od Zemlje (kao nekad SAD od Engleske).
2187. - Uspješno prekinute erupcije 2 velika vulkana.
2195. - Morske kolonije (podvodne) potpuno su osigurane hranom i energijom
2196. - Potpuno miješanje Azijaca i Europljana.
2201. - Na Suncu se gase termonuklearni procesi. Postaje hladnije
2221. - U potrazi za izvanzemaljskim životom, ljudi stupaju u kontakt s nečim užasnim.
2256. - Svemirski brod donosi na Zemlju novu strašnu bolest.
2262. - Postupno se mijenjaju orbite planeta. Marsu prijeti kometa.
2271. - Ponovno se izračunavaju fizičke konstante koje su se izmijenile.
2273. - Potpuno miješanje žute, bijele i crne rase. Pojavljivanje novih rasa ljudi.
2279. - Energija ni iz čega (pretpostavka - iz vakuuma ili crnih rupa).
2288. - Putovanje kroz vrijeme. Novi kontakti s izvanzemaljcima.
2291. - Sunce se hladi. Počinju pokušaji ponovnog aktiviranja.
2296. - Snažne eksplozije na Suncu (vjerojatno kao posljedica pokušaja njegovog reaktiviranja). Mijenja se sila gravitacije. Stare svemirske stanice i sateliti počinju padati.
2299. - U Francuskoj se pojavljuje pokret otpora Islamu.
2302. - Otkriće novih važnih zakona i tajni Svemira.
2304. - Otkriće tajne Mjeseca.
2341. - Nešto strašno se približava Zemlji iz Svemira.
2354. - Kvar na jednom od umjetnih Sunaca dovodi do suše.
2371. - Velika glad.
2378. - Nova brzo rastuća rasa ljudi.
2480. - Sudar dva umjetna Sunca. Zemlja u polumraku.
3005. - Rat na Marsu.
3010. - Kometa razara Mjesec. Oko Zemlje se stvara pojas kamenja i pepela.
3797. - Kao posljedica oblaka oko Zemlje, na njoj izumire život. Ljudi se uspijevaju preseliti u nove zvjezdane sustave.



Ljudi vjerujete li ovo i plašite li se onoga što nas čeka? :sok
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Edin' » 24 Nov 2010, 17:48

hahaha.. alaj ova prorice.. zanimljivo je ovo bas ..
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by merylin » 24 Nov 2010, 17:56

edobhf wrote:hahaha.. alaj ova prorice.. zanimljivo je ovo bas ..

Meni nije smiješno mene strah ovakvih stvari...još su to njeno proročanstvo podigli ovih dana na nivo...priča se tome i na vijestima :roll
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Nela » 24 Nov 2010, 18:22

Kada se neka velika stvar u svijetu desi odjednom se pojavi masa proroka koji su navodno nekad prorekli samo se ranije nisu čuli.
O Vangi sam čitala i pošto je rekla da će treći svjetski rat početi u novembru evo čekamo još tih šest dana ili ova krhanja u svijetu koja traju sto godina navode počecima.
Također, čitala sam neka proročanstva neke braće koja su kao slična Vanginim samo su u raskoraku sa godinama dešavanja.
Sve u svemu ne vjerujem u te gluposti a i sama činjenica da su smak svijeta do sad precizirali milion puta su dokaz nebuloza, koliko se sjećam zadnji put je trebao biti nekad u decembru :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by String » 24 Nov 2010, 19:36

Baba Vanga, sta to pijes daj i meni malo? :sok :hm
Image

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Edin' » 24 Nov 2010, 20:38

ma ne vjerujem ja u to.. ccc. u gatke ne vjerujem sta Bog odredi tako ce biti
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Cici » 24 Nov 2010, 21:03

[media]eHogD6WkCcA[/media]
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119705
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5656 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Online

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Maja » 25 Nov 2010, 00:45

sada tumače ovaj napad sjeverne koreje na južnu kao početak trećeg svjetskog rata
a oni imaju atomsko oružje

SAD se sprema u odbranu j.koreje

sve su prilike da će biti novi rat, al treći svjetski ne vjerujem


od ovoga gore nabrojanog jedino vjerujem u ovo
2033. - Polarni led se topi. Razina oceana raste.
ovo ostalo mi je malo pretjerano. ne kažem da se to neće nekada desiti ali ovaj gore poredak godina mi je premalen

pogotovo ovo da će 2011 nestati sve biljke i životinje


al ako počne taj treći svjetski odoh ja odmah na saturn :oo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Online

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Mister No » 25 Nov 2010, 00:56

Maja wrote:sada tumače ovaj napad sjeverne koreje na južnu kao početak trećeg svjetskog rata
a oni imaju atomsko oružje

SAD se sprema u odbranu j.koreje

sve su prilike da će biti novi rat, al treći svjetski ne vjerujem


od ovoga gore nabrojanog jedino vjerujem u ovo
2033. - Polarni led se topi. Razina oceana raste.
ovo ostalo mi je malo pretjerano. ne kažem da se to neće nekada desiti ali ovaj gore poredak godina mi je premalen

pogotovo ovo da će 2011 nestati sve biljke i životinje


al ako počne taj treći svjetski odoh ja odmah na saturn :oo



Kakv saturn, hodi ti meni!
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by paparaci » 25 Nov 2010, 01:04

sve je moguce. ne znam sto, ali ja sam danas ili juce bas nesto razmisljao o tome kako ce ovaj slucaj izmedju sjeverne i juzne koreje eventualno prouzrokovati treci svjetski. nije to tako ni nemoguce. jer ako se nastave sukobi, a ameri pruze podrsku juznoj - zatim kina sjevernoj koreji - eto belaja :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by merylin » 25 Nov 2010, 09:15

paparaci wrote:sve je moguce. ne znam sto, ali ja sam danas ili juce bas nesto razmisljao o tome kako ce ovaj slucaj izmedju sjeverne i juzne koreje eventualno prouzrokovati treci svjetski. nije to tako ni nemoguce. jer ako se nastave sukobi, a ameri pruze podrsku juznoj - zatim kina sjevernoj koreji - eto belaja :oo
Naravno,sve je moguće...eto i da uopće ne vjerujemo u proročanstva,sve ove zemlje koje su u igri predstavljaju opasnost...kad samo pomislim na nuklearno oružje... :tuga
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96488
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34424 times
Been thanked: 21152 times
Contact:
Status: Online

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Rum » 25 Nov 2010, 17:07

Nista od te ljubavi BAba izvini ,ali puno lagis mojne ratova vise baba dosta :blee ,nema od rata nista bar dok sam ja ziv, a poslije sta bude :pusi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Edin' » 25 Nov 2010, 19:24

Rum wrote:Nista od te ljubavi BAba izvini ,ali puno lagis mojne ratova vise baba dosta :blee ,nema od rata nista bar dok sam ja ziv, a poslije sta bude :pusi
hhehe.. nemoj nemoj ratova.. xD..
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by alex_cyber » 25 Nov 2010, 20:28

merylin wrote:
edobhf wrote:hahaha.. alaj ova prorice.. zanimljivo je ovo bas ..

Meni nije smiješno mene strah ovakvih stvari...još su to njeno proročanstvo podigli ovih dana na nivo...priča se tome i na vijestima :roll
i ja sam istog mišljenja a ovo sam pročitao prošle godine tako da nije sada pisano nego je stvarno dugo na netu
daj bože da se iko s balkana sačuva jer sam čitao da je nostradamus rekao da će ovih godina 2010-2014. biti ispaljene dvije atomske bombe na jednu zemšlju sa izlazom na more jedna će biti ispaljene na priobalni dio i gdje će ribe pocrkati a preživjeli će ih jesti i tako se također ubijati a druga u kontinentalni dio te zemlje , više informacija o toj zemlji i posljedicama nema , ali ima da će zemlja koja ispaljuje biti u procvatu i želiti se proširiti ( kao što želi albanija) , prvo sam mislio vjerovatno će na srbiju da ispale ali kasnije vidim na zemlju sa izlazom na more , e sad neznam srbija je imala izlaz na more i to crne stjene mogu biti prevedena na crnu goru ali one su sada razdvojene , jesmo li mi ili hr u pitanju ... da isključim ostale zemlje koje se žele "prošriti" ili ocjepiti jer se navodi da je zemlja najvećim dijelom ne hrišćanska i baca atomske na prostor sa hrišćanima ali ne iz antihrist nagona nego iz teritorijalnog razloga a poslije toga neke sile koje su pomogle toj zemlji da razvije nuklearku napadaju italijanski polu otok i francusku .....
šta mislite sada o ovome svemu , ljudi mislim da je krajnje vrijeme da razmislimo kako se ponašamo , a još ako ste ateista počnite vjerovati u boga da se kasnije nebiste kajali (nije bit u koju religiju ćete ići ili idete samo neka je izvorna ISLAM (PRAVI BOSANSKI) , KATOLIČANSTVO , PRAVOSLAVLJE I JUDEIZAM sve one imaju isti motiv i dovode nas do istog zaključka znam ovo 10000% )
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by vučica » 25 Nov 2010, 20:40

a što reći bit će šta bude...vidjet ćemo...ima li istine u tim njezinim proricanjima...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by paparaci » 26 Nov 2010, 00:59

alex_cyber wrote:....daj bože da se iko s balkana sačuva jer sam čitao da je nostradamus rekao da će ovih godina 2010-2014. biti ispaljene dvije atomske bombe na jednu zemšlju sa izlazom na more....
mislim da balkan uopste ne dolazi u obzir u ovom tvom iznosenju. meni bi bilo novo da ijedna balkanska drzava posjeduje atomsku bombu ili atomsko oruzje!
šta mislite sada o ovome svemu
bice kako bude. mi na to svakako nemamo utjecaja. nadam se samo da nece jos doci do belaja da zavrsim sto sam poceo - a onda nek' se roka :oo
ljudi mislim da je krajnje vrijeme da razmislimo kako se ponašamo
:ruke
a još ako ste ateista počnite vjerovati u boga da se kasnije nebiste kajali (nije bit u koju religiju ćete ići ili idete samo neka je izvorna ISLAM (PRAVI BOSANSKI) , KATOLIČANSTVO , PRAVOSLAVLJE I JUDEIZAM sve one imaju isti motiv i dovode nas do istog zaključka znam ovo 10000% )
kad bi ovo malo pojasnio.

samo sto onda odosmo u off :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by valter » 11 Dec 2010, 20:17

"2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti koršteno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje."

Zajeba se ova babuskara :plavi

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Cici » 11 Dec 2010, 20:19

baba baba jao sta mi rece na fb hahahhaha


Slusaj savjete babe Vange :D
Sandra savjeti babe vange:
1: izadji van s ekipom, ostavi se facea..
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Ledena » 11 Dec 2010, 20:35

jooooj sto ce bit zanimljivo,, a fkt ja necu bit ziva za hiljadu god.. a tad ce ljudi ic zivjet na druge planete,, a to mi je zelja..
rekla sam kad se otkrije zivot na marsu ja cu bit prvi stanovnik..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119705
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5656 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Online

Re: Baba Vangina proročanstva

Post by Maja » 11 Jan 2012, 22:45

2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti koršteno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na sjevernoj polutci neće ostati ni životinja ni biljaka. Muslimani tada počinju kemijski rat protiv preostalih Europljana.
Baba nemaš pojma :dole

Post Reply

Return to “Astrologija, testovi, mozgalice”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests