Rent a car

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Rent a car

Post by komsija » 02 May 2011, 23:29

slijedeceg mjeseca dolazim u Bih ali slijecem u Zagrebu pa odatle autom do Brckog
Prosli puta sam iznajmio auto od jedne sarajevske agencije F rent a car koji auto dovezu iz SA do ZG i bio sam zadovoljan
I ove godine sam mislio da ponovo uzmem auto koje bi koristio 33 dana a bilo bi to Opel Astra 1.7 diesel
E poslase mi na e-mail cijenu 1500 dolara ukupno s tim sto bi ponovo oni dovezli auto u Zagreb a tamo bi ga i vratio kada se budem vracao
OK, sta mislite da li je skupo ili ima i jeftinijih
Moram brzo odluciti jer se datum mog polaska za BiH priblizava
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by Krokodil Behko » 03 May 2011, 00:57

Moja kola otprilike vrijede toliko ali ja ti ih ne bi iznajmio za te pare..
Sta cu ja voziti 33 dana onda..???
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 03 May 2011, 10:11

mandibulas wrote:evo ga "komsija"
http://www.intercar.ba/vozila_i_cijene.php
Puno hvala, evo tek sam ustao pa na brzinu ovo pregledam
Cijene su slicne kao i kod f rent a car jer imaju i pdv od 17 % e sad ne znam koliko uzimaju kod dostave u Zagreb
Imaju veliki izbor auta
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 05 May 2011, 11:05

Da li je uobicajeno da vam traze maticni broj kada placate karticom
Malo mi to cudno jer cu platiti sedam dana prije polaska za BiH
Sredio sam sve formalmnosti oko rezervacije auta ali eto cudno mi je da mi traze maticni broj pored broja pasosa i vozacke dozvole
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by Krokodil Behko » 05 May 2011, 11:15

mislim da to nije uobicajeno jer je privatna kompanija u pitanju i ti podaci se ne daju svakome.. Maticni broj,ima puno vece znacenje nego nekada jer smo svi postali brojevi u neku ruku.. nas JMBG je ujedno i nas identitet..
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 05 May 2011, 13:05

Pa dobio sam e-mail u kome se kaze da su tamo na nekim mjestima postavljene kamere te ako me 'blicne" policija zeli taj broj da me lakse nadju
odgovorio sam im da ne namjeravam njima davati maticni broj jer imaju broj moje vozacke i broj pasosa te policija na osnovu tih mojih podataka moze da me nadje
glupost mi je da mi to traze a kad sam kod njih prvi puta koristio istu uslugu nisu mi nista trazili prije nego sto sam dosao na aerodrom Zagreb
Ako budu insistirali na maticnom broju odhebacu ih i rezervisati kod drugih jer jos uvijek imam dovoljno vremena do 12 juna
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by Krokodil Behko » 05 May 2011, 16:41

Pa glupost jasta je.. Ako snime vozilo,odmah znaju ko je vlasnik a vlasnik zna kome je izdao to vozilo.. Glupost prava..
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 05 May 2011, 18:30

E osoba po omenu Sanjin iz f rent a car kaze da nece vise da sa mnom saradjuje jer ja nemam povjerenja u njih
Pa pogledajte malo koliko je on bezobrazan
Zasto bih ja uopste imao u nekoga povjerenja, ovdje je odnos cist, ja njima pare oni meni auto
mislim da se u BiH mnogi moraju uciti poslovnosti i boriti se za musterije
Ljudi danas toliko tih agencija ima da se uopste ne treba sikirati
vec sam uspostavio kontakt sa agencijom a mandi je postavio link (Www.intercar.ba) gdje se mogu sve informacije vidjeti i vjerovatno ujutro cemo finalizirati danasnji dogovor
Nikakav maticni broj ne treba a trebam napomenuti da ja imam i koristim americki pasos pa mi nije jasno zasto bi Sanjinu trebao moj maticni broj
Kako je bio neljubazan ja cu mu napraviti antireklamu medju nasim svijetom pa neka se pusi
jos nesto, pa ljudi ja sam prosli puta koristio auto njegove agencije i uredno platio gotovinom i stvarno ne vidim razloga zasto se taj popisanko tako nadmeno ponasao
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by mrki62 » 07 May 2011, 00:15

Matični broj ?
A šta ako je neko sa hrvatskim pašošom ?
Čini mi se da oni nemaju matičnog broja , bar prije par godina nisu imali
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 07 May 2011, 00:19

Sredio sam rezervaciju sa drugom agencijom koja se zove intercar i nikakvih problema nisam imao niti su mi trazili maticni broj
Nisam vidio svrhu da nekome dajem maticni broj a uopste ne zivim u BiH vec u USA iako imam i BiH drzavljanstvo
Dovoljan je bio broj mog USA pasosa
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 03 Jul 2011, 07:28

Moram reci da sam veoma zadovoljan jer ovdje vozim novo auto od agencije Intercar
Hvala Mandibulas na prijedlogu
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by komsija » 27 Nov 2012, 23:48

U medjuvremenu sam na fb dobio zahtjev za prijateljstvo od jednog tuzlaka a ispostavilo se da radi za kompaniju perfect rent a car
Imaju predstavnistvo i u Zagrebu sto puno olaksava iznajmljivanje i vracanje vozila
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2020, 09:18

Krokodil Behko wrote: 05 May 2011, 11:15 mislim da to nije uobicajeno jer je privatna kompanija u pitanju i ti podaci se ne daju svakome.. Maticni broj,ima puno vece znacenje nego nekada jer smo svi postali brojevi u neku ruku.. nas JMBG je ujedno i nas identitet..

E pa, ovo se sad promijenilo. Banke o nama imaju isto podataka, kao i MUP.
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Rent a car

Post by Mirelam » 11 Oct 2020, 10:18

Krokodil Behko wrote: 11 Oct 2020, 09:18
Krokodil Behko wrote: 05 May 2011, 11:15 mislim da to nije uobicajeno jer je privatna kompanija u pitanju i ti podaci se ne daju svakome.. Maticni broj,ima puno vece znacenje nego nekada jer smo svi postali brojevi u neku ruku.. nas JMBG je ujedno i nas identitet..

E pa, ovo se sad promijenilo. Banke o nama imaju isto podataka, kao i MUP.
Ma neka imaju ali sto me moraju jebati svaki put za bilo koju ozbiljniju transakciju da im donesem CIPS koji nije stariji od 6 mjeseci. :123

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests