UDESI

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Crazy_VipeR
Na probnom
Na probnom
Posts: 76
Joined: 28 May 2012, 11:48
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Crazy_VipeR » 07 Feb 2013, 14:34

paparaci wrote:armirana tetka :hihi :D.


imao sam i ja udes prosle godine u petak, 01.06, u 15:53 časova :oo

vozio sam se paciklom putem kojim prolazim jednu tri puta sedmicno i to godinama. nikad mi se nista do tad na toj putanji nije desilo. udes se desio na jednoj raskrsnici kad sam je prelazio. vozio sam se cestom, jer na tom mjestu nema staze za bicikliste. kad sam se prliblizavao semaforu (koji je bio ugasen) raskrsnice skroz sam usporio, haman stao. pregledao je od do sa svih strana i bila je cista. tj. nije bilo saobraćaja nikako. kad sam došao negdje do polovine raskrsnice, iz suprotnog smijera je "izbilo" (tj. pojavilo se) auto koje se prilično brzo (ca. 60 km/h) kretalo prema raskrsnici. hajd, kontam, ništa toliko neobično. nije mi prvi put. staće on već. aahaaaaa. malo morgen :oo
kako smo se jedno drugom sve više približavali, meni je sve jasnije postajalo da mene tip uopšte ne vidi/ne registruje i da će me pokupiti :lupa :sok

kroz glavu mi samo misli kako će se to sad sve odviti. da li će me pokupiti direktno sa strane i tako me zalijepiti ili za asfalt ili za haubu/šoferšajbu, ili će me u najboljem slučaju samo zakačiti za zadnji točak. sva sreća desilo se ovo zadnje. prvim točkom sam se još uspio popeti na trotoar, a onda "BUUUUUUM" - leti pape :oo :hihi

malo je reći da sam imao sreće. osim par manjih masnica i ogrebotina mi se ništa nije desilo.

:klanja

mene je pre par godina dok sam bio na biciklu policajac zakacio svojim retrovizorom. naravno izvrnuo sam se na glavu, ali pao na ledja. sreca pa kao mali naucio padati sa bicikla, pa sam prosao sa poderanim ledjima i dlanovima kad sam se ispravljao. bile su siroke bolne rane ali sreca ne duboke. biciklo smrskano posto kako je on zakacio retrovicorom prednja guma je otisla pod njegovo auto, biciklo se raspalo.

a najbolji dio svega je bio kada izlazi policajac iz auta, hoce da dodje do mene, skontao da ne moze pa pita treba li da te vozim u hitnu. a koma pijan ne moze stajati na nogama. ja popizidio... ali sta cu, biciklo na rame i kuci krvavih ledja i poderane majice xD




inace autom ove zime, starog renoa sam na krivini slupao ali nista strasno. krivina pod 90, prosao sam tom krivinom milion i jedan put u zivotu. pada neka kisa, 3-4 metra pre krivine ja hocu smanjiti u drugu brzinu posto znam da se na toj krivini lako klize. kocnicu sam samo dirnuo da auto ne bi inercijom produzilo dalje, nisam je uopste pritisnuo jako. ali sam bas u tom trenutku naletio na fleku od ulja, i auto je samo produzilo napred. moji pokusaji da usporim i skrenem nisu uspjeli. udario lijevim farom u bankinu, klizao nekih 20-30 centi po bankini, dok nisam naletio na saraf koji je poderao blatobran od fara pa prema vratima.


i danas na tom sarafu stoji taj moj stari blatobran kao uspomena :D

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: UDESI

Post by JCR » 08 Jan 2015, 16:00

Salahuddin wrote:Dragi Boze, ne znam ni odakle da krenem. Nemam slika kao Behko, jer ovdje sve u brzini bude i ode. Prvi put sam sam kriv jer sam zaspao za volanom. Otisao pecati ribe na vrh drzave nenaspavan. Valjda sam sklopio oci na par sekundi. sto je bilo dovoljno da uletim u kanal koji razdvaja autoput po pravcima sjever-jug. Prevrnuo se tri puta. Od auta nije ostalo puno ali ja sam se cudom uspio izvuci sa nesto ogrebotina od stakla kada sam se izvlacio iz auta.

Poslje toga, krenulo me momacki. Nikada nisam ja bio uzrok i nisu bile velike kao ova prva ali sam imao otada najmanje jos 3 saobracajke. Ova jucer, idiot vozi u traci do mene, i kada auto kojem se on bio zalijepio za rep naglo zakoci, on pravo na mene skrenu i obadvojica zavrsimo preko ivicnjaka na cesti. I jos laze policiji "ja ovako, onako"...naravno, policija te price nije kupila jer se vidilo po steti na autu sta je bilo.

Ovdje tesko da ces "nahvatati svjedoka". Niko ne staje, svi zure da stignu kuda su krenuli i boli ih ona stvar za tobom.
Ti bas ucestio sace svake 2. sedmice izgleda :hm

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Bla » 19 May 2016, 23:38

Google je patentirao nekakvo ljepilo za svoje "pametne" (kako se uopšte kaže na našem self-driving?) automobile, tako da kad auto udari pješaka istog zalijepi za auto umjesto da ga odbaci.
Sad mi se po glavi vrte neke komične scene al' mrsko mi opisivati. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Krokodil Behko » 20 May 2016, 00:58

Odlično. Znači u budućnosti će pješaci biti samo obogaljeni :ok
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2017, 09:55

Image

Manje krivičnih djela, manje prekršaja javnog reda i mira, manje saobraćajnih nesreća. I to se dešava. U MUP-u Zeničko-dobojskog kantona u 2017. imaju, kažu, rezultate bolje nego ranijih godina. Iako je saobraćajnih nezgoda u ovom kantonu manje, posljednji podaci u cijeloj zemlji pokazuju, ipak, trend rasta, podaci su BIHAMK-a.

Od 2013. naovamo svake godine sve više saobraćajnih nesreća u Zeničko-dobojskom kantonu. 2017. izuzetak. Više nego 600 nesreća manje, tvrde u MUP-u ovog kantona.

"Ono gdje smo postigli posebne efekte jeste bezbjednost saobraćaja, koja nas je na početku i prošle godine jako brinula. Imamo znajačno smanjen broj saobraćajnih nezgoda, za 6 posto. Imamo znatno manji broj teško povrijeđenih i za preko 40 posto smanjen broj smrtno stradalih. Krajem ove godine imamo 17 spašenih života na putevima ZDK. Broj smrtno stradalih je, dakle, manji za 17", ističe Semir Šut, policijski komesar MUP-a ZDK.

Zahvaljujući patrolama, kažu u MUP-u. Nema rutinskih kontrola. Nema zaustavljanja. Samo stoje, a vozači odmah - smanjuju brzinu!

"Pretežno je u pitanju brzina i preticanje. To su najčešći prekršaji na dijelovima puta M17. Samim tim što mi tu stojimo, vozači stoje opreznije. Vozači dosta voze opreznije i normalno, kada vide policijsku patrolu, smanje brzinu i ne čine prekršaje", kaže Adin Avdić, policijski službenik.

Posljednji statistički podaci za cijelu zemlju nisu tako pozitivni:

U BiH U 2016. skoro 40.000 saobraćajnih nesreća. Više od petine od toga sa poginulim i povrijeđenim osobama.

Život izgubila 321 osoba.

Broj saobraćajnih nesreća u prošloj godini povećan je za 2,29 posto.

Najviše nesreća bilo u Kantonu Sarajevo - oko 38 posto. U ZDK oko 15 posto.

Nepropisna brzina, brzina neprilagođena uslovima na cesti i dalje su glavni uzročnici saobraćajnih nesreća - oko 32 posto.

Vožnja pod uticajem alkohola, nepoštovanje signalizacije, nepovoljni uslovi na cesti također su razlozi.

Ne treba zaboraviti ni opasnost upotrebe mobitela, jer oči nisu na cesti - gdje bi trebale biti, nego na gadgetu.

U Bosni i Hercegovini u 2016. smanjen broj poginulih, ali povećan broj povrijeđenih. Iako ZDK bilježi smanjenje nesreća, zaključak u cijeloj zemlji - stanje nezadovoljavajuće.



N1/SB
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Melek » 27 Dec 2017, 09:58

:aplauzz

Zaista nije fer da ljudi u BiH na cestama ginu kao muhe. To pomalo dodje kao ratna situacija, samo su drumovi zamijenili sume i tako to.
Treba na tom polju debelo poraditi.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Cvrle » 27 Dec 2017, 10:58

Sve dok se sankcije ne pocnu primjenjivati na vozace, bez obzira ko to bio, ljudi ce ginuti...
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37849
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Pasaga » 27 Dec 2017, 11:12

U BH je kao na citavom prostoru ex YU ,isti problem.
Tehnologija ide...standard ..isto tako...
Ljudi kupuju novija,jaca,veca auta,dok infrastruktura zaostaje...mnogo.
Nadlezne sluzbe,ministarstva neprate,neidu u korak sa tim razvojem,i
danas nam je putna mreza haman u 70-tim...velikom vecinom.
Velki dio odgovornosti tu ima i Drzava,u mnogim tim slucajevima bi morala nadoknadit stetu nastalu na autu kao
i tjelesno obestecenje.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Mala_Mu » 27 Dec 2017, 11:17

Nije sve do puteva. Koliki moras biti debil da na ovako losim putevima pretices
Vozis dosta preko dozvoljene brzine..Nije to autabahn

Vala bi oduzimala vozacke poslje takvih prekrsaja ne na mjesec dva, nego za stalno.
A ne cekati da takvi uniste zivot drugima pa i sebi
Uh :grana

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Podrinjac » 27 Dec 2017, 11:20

Voziti brzinama prilagođenim putevima.
A putevi su nam dobri. Ni silni Afganistan ih nema boljih.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Mutevelija » 27 Dec 2017, 11:22

U Ze-Do kantonu imaju drobilice, što drobe auta :zubi ali ozbiljno zdrobe i bace u otpad, valjda to završi u željezari kadnije stope željezo :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

KAZNA DROBILICOM: U Zenici uništavaju automobile nesavjesnih vozača

Post by Mutevelija » 27 Dec 2017, 11:37

Pa se ti zajebaji sa Zenicanima :ha


KAZNA DROBILICOM: U Zenici uništavaju automobile nesavjesnih vozača
Piše: SB / Objavljeno: 20.10.2016. u 12:26h
U ZDK-u uništavaju se vozila kojima su teže prekršaje počinili višestruki povratnici. Za dvije godine je uništeno 149 automobila, a za 113 se čekaju pravosnažna sudska rješenja.


U svih deset kantona u entitetu Federacija Bosne i Hercegovine vrijedi isti Krivični zakon. Međutim, kantonalna pravosuđa postižu različite rezultate i u prevenciji i u represiji krivičnih djela.

Razlika je očita između dva susjedna kantona – Kantona Sarajevo i Zeničko-dobojskog kantona, u kojima je razlika u broju stanovnika manja od 50.000.

U ZDK-u uništavaju se vozila kojima su teže prekršaje počinili višestruki povratnici. Za dvije godine je uništeno 149 automobila, a za 113 se čekaju pravosnažna sudska rješenja, izvjestila je Al Jazeera.

Ova praksa u Zenici je na snazi već dvije godine. Policija u Zeničko-dobojskog kantona djeluje i preventivno. Mjesecima je pojačano njihovo prisustvo na frekventnim saobraćajnicama jer su nezadovoljni stanjem sigurnosti.

U Kantonu Sarajevu važi isti zakon ali se on ne primjenjuje iako je broj prekršaja znato veći. Prošle godine je u ZDK registrovano 4.850 saobraćajnih nesreća, a u Kantonu Sarajevo 11.475.

U MUP KS ističu da uništenja automobila nije bilo, ali jesu postojale licitacije gdje su u dogovoru sa sudijom Opštinskog suda u Sarajevu pravosnažnim rješenjem oduzeli auto višestrukim povratnicima u djelu i ta sredstva su uplaćena u budžet Kantona Sarajevo.

Nezvanično saznajemo da su neka od tih auta na kraju završila kod istih osoba od kojih su i oduzeta.


Ja gledam odakle im onolika sirovina za Željezare :hihi
Last edited by Mutevelija on 27 Dec 2017, 11:37, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Vjetar » 27 Dec 2017, 12:03

Naši vozači su divljaci i divljake jedino možeš disciplinirati batinom (u ovom slučaju - kaznama). Znači do države je, odnosno policije, tužilaštva i sudova. Kad bi svi samo radili svoj posao, sve bi bilo med i mlijeko. Ali to je kod nas utopija.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: U ovom kantonu drastično smanjen broj saobraćajnih nesreća

Post by Mutevelija » 27 Dec 2017, 12:08

Ne valja ni kad država funkcioniše , počeli naplaćivati RTV taksu na električni energiju, to je isto kao kad bi plaća porez bosanskom forumu što imaš internet, podrazumijeva se ako imaš internet da makar kao gost gledaš bosanski forum :cudi

Država samo radi kad je protiv sirotinje, želim što više protesta doktora i policije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Bla » 01 Mar 2018, 22:46

ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Krokodil Behko » 30 Aug 2019, 17:14

Emir Spahić helikopterom iz trebinjske bolnice prebačen u Sarajevo


Image

Bivši kapiten nogometne reprezentacije BiH Emir Spahić, nakon što je noćas doživio tešku saobraćajnu nesreću kod Gacka, helikopterom Oružanih snaga BiH prebačen je u Sarajevo.
Helikopter je na pomoćni stadion na Koševu sletio nešto oko 15 sati, a Spahić je potom vozilom hitne pomoći prevezen na Klinički centar Univerziteta u Sarajevu (KCUS) gdje je zbrinut. Ovaj bivši nogometaš brojnih evropskih klubova zadobio je povrede u prevrtanju terenca kod sela Ključ, nedaleko od Gacka.



Ipak, saopćeno je da on nije životno ugrožen, a nezvanično zadobio je povrede grudnog koša i rebara.

Prvobitno je bio zbrinut u trebinjskoj bolnici, ali je zbog ozbiljnosti povreda prebačen u glavnu sarajevsku bolnicu.


Specijalista anesteziolog dr. Branka Pudar kazala je da je Spahić svjestan, komunikativan i hemodinamski stabilan. Ona je dodala da je Spahića pregledao neurolog, internista i hirurg, te da su urađeni laboratorijski nalazi, CT glave, grudnog koša i male karlice.

Nezvanično, saobraćajna nesreća se dogodila na sporednom putu, a Spahić je navodno bio u lovu.
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Mala_Mu » 30 Aug 2019, 17:37

Drzi se kapitenu :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Mala_Mu » 30 Aug 2019, 18:38

Na koži osjetio grubost vune i nježnost svile. Budio se u sablasnim studentskim domovima i u luksuznim resortima sa poslugom i doručkom u krevetu. Zglobove lomio po balkanskim oranicama pa ih navikavao na komfor čuda njemačke arhitekture. Trpio surovost moskovske zime, puštao meditaranskom povjetarcu da ga mazi na plažama Andaluzije i Azurne obale. Ljubio, grlio, smijao se, pomagao. Udarao, šamarao, psovao. Neko koga bi voljeli imati za brata. Neko koga ne bi voljeli imati za ženinog brata. Komšija na kojeg bi prvo pomislili kada bi mama rekla da joj je neko iz haustora pomogao s kesama. Komšija na kojeg bi prvo pomislili kada bi vidjeli odvaljen retrovizor na parkingu.

Dr. Jekyll – raja, uzor, borac, ratnik za boje na grbu. Mr. Hyde – kabadahija, nasilnik kojem se niko ne smije usprotiviti. Humanitarac koji krije dobra djela, ponosi se porijeklom i brani slabije. Smrknuti južnjak malih očiju i guste brade kojem padne mrak na oči kada zakorači na zeleni tepih. Junak i antijunak. Uzor našem sinu i onaj kojeg kćerki predstavljamo kao nekog koga treba izbjegavati. Šampion, gol na debiju u Montpellieru, najbolji igrač Leverkusena. Tragičar, sporost, Emenike i Samir Nasri. Lafčina, na vrhu svake liste najpoželjnijeg kod žena. Kanarinac frizura. Oličenje nacionalnog karaktera koji, hemonovski rečeno, vazda klizi na spektru između depresije i euforije. On je mi. Mi smo on.

KORNER-FUDBALSKI MAGAZIN

🙏

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Vanilla » 30 Aug 2019, 21:48

:tuga :srce :cvijece

Kud bas on :tuga

Nadam se da ce se brzo oporaviti. On mi je najdrazi fudbaler ikad a jos nas :srce
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: UDESI

Post by Hannibal » 31 Aug 2019, 22:24

a sta ovo bi kod kaknja nije mi jasno, kako je uletio ovaj sa skodom u suprotnu traku?
🐽

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests