Kucni ljubimci u autu

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Julia-Klara » 29 Jun 2014, 19:53

opet je dobro da ljudi imaju razumjevanja, djeci je tesko ojasniti,ali hajd, sta ces
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Obrisan profil » 29 Jun 2014, 19:53

Meni drugarica nije dosla na rodjendansku festu jer nisam htela da povede psa (neki veliki). Imala sa 20 gostiju + par deca od njih + moja.
Apsolutno nemam razumevanja za taj inat. Nemam nista protiv da ga povede kad dodje jednom u posetu, al na zurku povesti psa, nije ok za nas ljude a bome nit za psa.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Pasaga » 29 Jun 2014, 20:17

Trepavica wrote:
Julia-Klara wrote:
tvoje misljenje i misljenje Pasage, trepavice je jasno-psi su fuj


Nisu mi psi fuj... Nego mi je fuj : Kada jedu iz jednog tanjura kao vlasnik .. Kada piju iz čaše ..sjede za stolom za vrijeme obroka !
Dole dok sam zivio,uvjek sam imao dzukelu,cuku.
Imao sam uredno mjesto za njega,kupao ga,vodio na redovne preglede.
Ako su zivotinje zivotinje,a cuke spadaju u tu vrstu,tada se zna gdje je mjesto za zivotinje.
Nemojmo mjesati osjecaje cudne vrste,sa nekim redom i obicajem.
Jest,vecina nas zivi na ovom jeb.. zapadu.
Postujem njihpv zakon,ispunjavam svoje obaveze,uzimam ono sto je normalno i
sta mi pase.
Njihova kultura mi netreba,niti cu se uvlacit u dupe ikom zivom.
...Zaboravih navest...cuko ,ovaj zadnji,zvao se GARO. :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by storm » 29 Jun 2014, 20:21

MORENA wrote:Meni drugarica nije dosla na rodjendansku festu jer nisam htela da povede psa (neki veliki). Imala sa 20 gostiju + par deca od njih + moja.
Apsolutno nemam razumevanja za taj inat. Nemam nista protiv da ga povede kad dodje jednom u posetu, al na zurku povesti psa, nije ok za nas ljude a bome nit za psa.
Fakat su dosadni s tim beštijama....siluju sve oko sebe s njima....
da se razumijemo, ja imam rotweilera, ali znam gdje mu je mjesto a to zabave sa mnogo ljudi i djece sigurno nisu....niti bi njemu bilo ugodno, a ljudima još manje :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Blackhawk
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Blackhawk » 29 Jun 2014, 22:05

Vecina tih vlasnika pasa ili zivotinja su isti kao i pusaci... Briga ih za sve oko njih, a ako kazes im nesto odmah se ljute..
Ako kazes smeta cigara naljuti se, ako kazes nemoj kod mene sa psom, odmah se ljute..
Ako imas pasce i drzis ga u kuci.. pa drzi ko ti brani, ali ne nosi ga drugima u kucu...
Licno mene sto se tice, to mi je ogavno ko ima psa u kuci... I izbjegavao bih ici tu gdje ima pas ili ako odem nek mi ga smaknu sa puta...
Inace, u islamu, ako te pas dodirne sapom ili lizne negdje na odjecu, ta odjeca vise nije cista za klanjanje, sto znaci da je pas necista zivotinja...
Isto tako, haram je, zabranjeno, drzati zivotinje cisto iz zabave, ako nemaju neku korist (za rad, cuvanje kuce i sl)... A drzanje za svoj ceif da budes faca jer imas cuku ili ribu ili pticu je zabranjeno i tu nema price...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by storm » 29 Jun 2014, 22:30

Blackhawk wrote:Vecina tih vlasnika pasa ili zivotinja su isti kao i pusaci... Briga ih za sve oko njih, a ako kazes im nesto odmah se ljute..
Ako kazes smeta cigara naljuti se, ako kazes nemoj kod mene sa psom, odmah se ljute..
Ako imas pasce i drzis ga u kuci.. pa drzi ko ti brani, ali ne nosi ga drugima u kucu...
Licno mene sto se tice, to mi je ogavno ko ima psa u kuci... I izbjegavao bih ici tu gdje ima pas ili ako odem nek mi ga smaknu sa puta...
Inace, u islamu, ako te pas dodirne sapom ili lizne negdje na odjecu, ta odjeca vise nije cista za klanjanje, sto znaci da je pas necista zivotinja...
Isto tako, haram je, zabranjeno, drzati zivotinje cisto iz zabave, ako nemaju neku korist (za rad, cuvanje kuce i sl)... A drzanje za svoj ceif da budes faca jer imas cuku ili ribu ili pticu je zabranjeno i tu nema price...
Ma da.....kakva kuća... ova moja mrcina čuva skladište i tamo joj je mjesto.... i uz mene, kad idemo u šetnju ....več i tako sije strah ( a po karakteru je mačketina obična :D. ) još da plašim okolo ljude tom pojavom...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Katja » 29 Jun 2014, 22:46

Jao koje krajnosti na temi. :D.
Al najjači mi je Pasaga, on je svojim prijateljima naredio da maknu vlastitog psa iz vlastite kuće. :555

Ne zamjeram vlasnicima pasa da ih drže u kući, njihova stvar. :cudi
Ali i te kako im zamjeram nonšalantnost glede njihovih ograničenja... govorim o puštanju da se kreću bez uzice ili barem brnjice među ljudima i djecom. Mičeš djecu od psa a vlasnik odma udari onu staru: Ma neeeeećeee on, to je beeeeba (a pas mrcina od trideset kila).
Ili : Ma on bi se samo igraaaaaooo (pas ti skoči za vrat i iskesi zube :sok ).
Boli me dupe šta bi on.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 22:52

Blackhawk wrote:Vecina tih vlasnika pasa ili zivotinja su isti kao i pusaci... Briga ih za sve oko njih, a ako kazes im nesto odmah se ljute..
Ako kazes smeta cigara naljuti se, ako kazes nemoj kod mene sa psom, odmah se ljute..
Ako imas pasce i drzis ga u kuci.. pa drzi ko ti brani, ali ne nosi ga drugima u kucu...
Licno mene sto se tice, to mi je ogavno ko ima psa u kuci... I izbjegavao bih ici tu gdje ima pas ili ako odem nek mi ga smaknu sa puta...
Inace, u islamu, ako te pas dodirne sapom ili lizne negdje na odjecu, ta odjeca vise nije cista za klanjanje, sto znaci da je pas necista zivotinja...
Isto tako, haram je, zabranjeno, drzati zivotinje cisto iz zabave, ako nemaju neku korist (za rad, cuvanje kuce i sl)... A drzanje za svoj ceif da budes faca jer imas cuku ili ribu ili pticu je zabranjeno i tu nema price...
Slazem se sa tobom ali hajde ti objasni njima
Odmah te poklope sa zoofobijom :ha a nece da uzmu u obzir d vecina ljudi u BiH ima pse (imaju svoje kuce a ne stan) ali te pse ne drze u kuci
Sjecam se poslednji se zvao Pubi, i bio je cak i dresiran i zaista smo uzivali sa njim u igri ali kao sto stom rece mora se nati gdje mu je mjesto
Nemam ja nista sto neko drzi pse u kuci ali imam svoje misljenje koje nikoga ne obavezuje kao sto necije misljenje ne obavezuje mene
Ipak je ovo forum a znamo zasto smo na forumu
Ja imam izbor i kao sto sam vec rekao ne idem u kuce gdje se kerovi slobodno setaju, gdje sline svuda, gdje guzicom (kada ga zasvrbi) plize po tepihu, gdje tura svoju njusku u case sa picem i slicno
Ipak, samo da napomenem da nisam mislio da ce ova tema skrenuti u kuce, mislio sam uglavnom na auta jer kao sto sam rekao zelim da kupim jedno ali mnoga smrde na pascetinu a to ja i moja supruga ne volimo :bua
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by storm » 29 Jun 2014, 22:53

:D. Katja

evo ova moja neče ništa ( cca 60 kg ) ... ma maaaacaaa :valja

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Katja » 29 Jun 2014, 23:01

storm wrote: evo ova moja neče ništa ( cca 60 kg ) ... ma maaaacaaa :valja
:valja

A nije zbog mene, ja se ne bojim i psi me vole. :ooo
Ali znam šta je to kad se ljudi boje pasa i često čujem gdje dijete strada od psa. Ono se prepadne pa pas reagira da ga ugrize (možda isto iz straha).

Tvoja rotvajlerica baš slatka. :)

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 23:01

Evo auta na koje sam "bacio" oko i otici cu da vidim u kakvom je stanju
Znam da nije bilo saobracajne nezgode jer se to moze naci ovdje http://www.carfax.com/VehicleHistory/p/ ... J2BM390907
A sto se tice auta evo informacija i nekoliko slika ovdje http://www.gwinnettsuzuki.com/used/Volk ... 8a2b7b.htm
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Katja » 29 Jun 2014, 23:03

komsija wrote:Kaze moja prijateljica Katica Pavkić Špiranec: Često ljudi bježeći jedni od drugih uzimaju pse da im ispune prazninu, pa ih onda i u autima vozaju.
Broj cipela nisi naveo od prijateljice. :ooo

Ruana
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Ruana » 29 Jun 2014, 23:04

Blackhawk wrote:Vecina tih vlasnika pasa ili zivotinja su isti kao i pusaci... Briga ih za sve oko njih, a ako kazes im nesto odmah se ljute..
Ako kazes smeta cigara naljuti se, ako kazes nemoj kod mene sa psom, odmah se ljute..
Ako imas pasce i drzis ga u kuci.. pa drzi ko ti brani, ali ne nosi ga drugima u kucu...
Licno mene sto se tice, to mi je ogavno ko ima psa u kuci... I izbjegavao bih ici tu gdje ima pas ili ako odem nek mi ga smaknu sa puta...
Inace, u islamu, ako te pas dodirne sapom ili lizne negdje na odjecu, ta odjeca vise nije cista za klanjanje, sto znaci da je pas necista zivotinja...
Isto tako, haram je, zabranjeno, drzati zivotinje cisto iz zabave, ako nemaju neku korist (za rad, cuvanje kuce i sl)... A drzanje za svoj ceif da budes faca jer imas cuku ili ribu ili pticu je zabranjeno i tu nema price...
Rambo, koliko ja znam, po islamu nije zabranjeno drzati macku u kuci. Zabranjeno je psa i isto tako je zabranjeno lisiti slobode bilo koju zivotinju i drzati je seberadi u kuci.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Katja » 29 Jun 2014, 23:07

Ruana wrote: Rambo, koliko ja znam, po islamu nije zabranjeno drzati macku u kuci.
Pa mačka lovi miševe, to je dakle korist.
A jel moguće 'poturiti' pod korist životinje to da te čini sretnim. Recimo, jel bi to prošlo ili ?

Ruana
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Ruana » 29 Jun 2014, 23:08

Katja wrote:Jao koje krajnosti na temi. :D.
Al najjači mi je Pasaga, on je svojim prijateljima naredio da maknu vlastitog psa iz vlastite kuće. :555

Ne zamjeram vlasnicima pasa da ih drže u kući, njihova stvar. :cudi
Ali i te kako im zamjeram nonšalantnost glede njihovih ograničenja... govorim o puštanju da se kreću bez uzice ili barem brnjice među ljudima i djecom. Mičeš djecu od psa a vlasnik odma udari onu staru: Ma neeeeećeee on, to je beeeeba (a pas mrcina od trideset kila).
Ili : Ma on bi se samo igraaaaaooo (pas ti skoči za vrat i iskesi zube :sok ).
Boli me dupe šta bi on.
Kod nas nasi obicno kazu "ma ne boj se, miran je on" a danci stvarno nisu nego postuje i jos ti se izvine. A ne pustaju ih ovdje je to sreca zabranjeno.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 23:08

Katja wrote:
komsija wrote:Kaze moja prijateljica Katica Pavkić Špiranec: Često ljudi bježeći jedni od drugih uzimaju pse da im ispune prazninu, pa ih onda i u autima vozaju.
Broj cipela nisi naveo od prijateljice. :ooo
Pitacu je bona pa cu te obavijestiti ccc :plavi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Obrisan profil » 29 Jun 2014, 23:15

Storme, pa zajebaniji si ti nego pas :D

Ruana
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Ruana » 29 Jun 2014, 23:16

Katja wrote:
Ruana wrote: Rambo, koliko ja znam, po islamu nije zabranjeno drzati macku u kuci.
Pa mačka lovi miševe, to je dakle korist.
A jel moguće 'poturiti' pod korist životinje to da te čini sretnim. Recimo, jel bi to prošlo ili ?
Valjda kazu da je macka cista zivotinja i da je zbog toga dozvoljeno. A Serijatska pravila su za sva vremena a sad bas i nema miseva u urbanim djelovima i kod nekoga ko zivi na 15. spratu.
Pas je takodje korisna zivotinja cuva kucu, vlasnika ali je zabranjen u kuci ali nisam sigurna da je zabranjeno ispred kuce ali mora zivjeti u humanim uslovima.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 23:17

Ma hebes ba kucu, sta je sa autima :ha
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Trepavica
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Trepavica » 29 Jun 2014, 23:20

komsija wrote:Ma hebes ba kucu, sta je sa autima :ha
Ma ne ni u auto.. :ooo Jos manji prostor nego u kuci .. zamisli kad pokisne i onda ti dode sjesti u auto onako mokar..po sjedistima se valjati.. :rol

:aaa

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests