Kucni ljubimci u autu

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 14:58

Juce sam sa suprugom i sinom posjetio nekoliko autokuca ne bi li kupio auto za suprugu jer je prethodni unisten u saobracajnoj nezgodi
OK, "prolutam" prije toga internetom i nadjem par zanimljivih te zabiljezim o odem do jedne autokuce te nadjem ta auta
Stvarno, prvi utisak kada gledate s polja je dobar te zatrazim od prodavca da otvori da provjerimo
Zavirimo malo unutra i odmah osjetimo miris ili ti smrad pascetine iako je auto bilo ocisceno iznutra
Odustanemo od daljnjeg pregledanja te zatrazimo da vidimo druge modele
Na zalost ponovilo se isto....dlake od psa, smrad i eto tako mi odemo od njih iako su nas ubjedjivali da mogu za nas naci auto koji nam odgovara
E sad, ovaj uvod sam napisao da mozemo napisati svoje misljenje oko ove teme
Dakle, da li vam smeta pas ili neki drugi kucni ljubimac u autu?
Iako mnogi kazu da se smrad ne osjeti ja tvrdim suprotno je misljenja sam da vlasnik psa koji je stalno sa njim ne moze u svojoj kuci ili autu osjetiti smrad kao onaj ko to nije navikao
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2014, 16:30

Ma kakva 'setad? Ne volim ni ljude da vozim u svojim kolima :D.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Pasaga » 29 Jun 2014, 16:33

Ja ako vidim samo dlaku...pa i jednu...
Da mi ga i pokloni.....jok......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Trepavica
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Trepavica » 29 Jun 2014, 16:38

Ne.. Nisu u kuci tako da ih ne bi ni u auto... :ne

Neki psima, macama ... dozvole i u krevet , na stôlici budu dok jedu i sl.. :grana


Zna se gdje je cije mjesto ..
Last edited by Trepavica on 29 Jun 2014, 17:07, edited 1 time in total.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 17:06

Znate....vlasnici pascadi se jako naljute ako kazes da je veliki gadluk drzati cuke u autu, jesti iz istog tanjira i piti sok iz iste case sa cukom
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Trepavica
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Trepavica » 29 Jun 2014, 17:10

Pa neka se naljute .. Sve to neka rade u svojoj kuci.. Nemam nista protiv.. U mojoj ne bih dozvolila da sa cukim sjedim za stolom .. :/

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 17:15

Trepavica wrote:Pa neka se naljute .. Sve to neka rade u svojoj kuci.. Nemam nista protiv.. U mojoj ne bih dozvolila da sa cukim sjedim za stolom .. :/
Ja sam prestao ici nekim prijateljima kada su nabavili pascad u kucu
Kada vidim da im je auto prljavo od slina i dlaka navodi me na povracanje a jos se i ljube sa njima
Licno sam vidio da jedan prijatelj pio sok iz case u koju je ker maloprije stavljao svoju jezicnu i lokao, drugo....keru dao da jede i oprao tanjir i poslije sebi nasuo
Ma bljak.... :sok :lup
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Trepavica
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Trepavica » 29 Jun 2014, 17:19

Koji poganluk... Fuj :bua

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 17:37

Kaze moja prijateljica Katica Pavkić Špiranec: Često ljudi bježeći jedni od drugih uzimaju pse da im ispune prazninu, pa ih onda i u autima vozaju.
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Julia-Klara » 29 Jun 2014, 17:46

Zasto ne? Pogotovo uzimajuci u obzir koliko ljudi znaju i mogu biti pokvareni i podli, sto sa psima bas i necemo dozivjeti
Sto se tice pasa i njihovih vlasnika ne pada mi na pamet ne ici kod nekog u kucu samo iz razloga jer imaju psa. Moja najbolja prijateljica ga ima, i kuca nema nikakvih mirisa, ni dlake se ne vide, ali sve ovisi o tome kako neko odrzava kucu, jel.
Naravno da se zna sta pas moze a sta ne, ali da mi to bude razlog da ne idem ljudima u kucu... Ne znam ...
Mozda kada nekog ne poznajem,pa se prevarim i odem, a oni ne odrzavaju igijenu kako treba,ali na kraju krajeva to je njihova kuca i znaju sta njima odgovara, a ko sam ja da odredjujem je li to dobro ili ne. Moze mi se svidjati ili ne.
Sto se hrane tice nikad nisam jela iz istog tanjira ili case sa mojim psom,ali da mi je jeo iz ruke jeste, i da sam tu istu ruku prala pa ja jela iz iste i to stoji, ne vidim problem.
Da je bio u kuci naravno da bi se valjutao sa mnom i po krevetu kao i po foteljama
I naravno da se vozio sa mnom u autu,i to namjestu suvozaca, to je bilo njegovo mjesto ako idemo negdje nas dvoje sami.
Moj pas nije bio samo kucni ljubimac nego i dio moje porodice.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Pasaga » 29 Jun 2014, 17:59

komsija wrote:Znate....vlasnici pascadi se jako naljute ako kazes da je veliki gadluk drzati cuke u autu, jesti iz istog tanjira i piti sok iz iste case sa cukom
Vako.
Sad mogu reci,imadoh jednog jarana......
Casna,stara ,velikomuslimanska tradicija.
Cesto mu idoh na kahvu,i tako bi do kasno i besjedili.
Neki dan odoh,vidim pasce po kuci,u kuhinji,boravku.....
Sjednemo mi u boravak,stavila mu zena na sto svega,bezbeli....
Ono pasce oko stola,sape na sto,lizne ovde...onde....
Velim mu ja,sta je ba ovo,nosi to ba iz kuce....
U tom vidim zena mu daje soka iz case iz koje ona pije...
To mi je bilo....prekipilo mi.
Vidim oboje se ko ljutnuse sto im reko da ga maknu....
Veli on meni,zna on reci i merhaba,te mi to i pokaziva..
Biva na taj pozzz cuko pruzi sapu....koji haram...
On je procitao kuran,veliki je postac i postivalac vjere svoje.
Samo prije koju god. mi je govorio sta je pasce,i koliko je zlo drzat ga u kuci....po kuranu.
Sta je to sa ljudima?Sta se desi sa onakvom familijom?
Velim sam nako,zbogom pameti.....
Tad sam bio,i bogami neznam kad cu vise.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Julia-Klara » 29 Jun 2014, 18:10

:grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 18:55

Moj pas nije bio samo kucni ljubimac nego i dio moje porodice.
Zanimljiva tvrdnja....a sta mislis koliko bi se ljudi naljutilo da ih zovnes: kujo, keru, zivotinjo, kravo a ne naljute ako im kazes janje moje bijelo :ha
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Julia-Klara » 29 Jun 2014, 19:03

kako god okrenes nisam zivotinja, te tako sipanje epiteta zivotinjskog porijekla ne volim ( ni misu, ni lave, ni janje, povraca mi se na tepanje)

tvoje misljenje i misljenje Pasage, trepavice je jasno-psi su fuj

ima nas kojima nisu :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Trepavica
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Trepavica » 29 Jun 2014, 19:18

Julia-Klara wrote:
tvoje misljenje i misljenje Pasage, trepavice je jasno-psi su fuj


Nisu mi psi fuj... Nego mi je fuj : Kada jedu iz jednog tanjura kao vlasnik .. Kada piju iz čaše ..sjede za stolom za vrijeme obroka !

Ruana
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Ruana » 29 Jun 2014, 19:35

Poznato je, pisala sam prije o toøe da imam zoofobiju. Ovdje gdje zivim je normalno da ljudi imaju neku zivotinju u kuci. Ja se ptice u kavezu bojim. Imam prijatelje a i rodbine koji imaju zivotinje, kad im dolazim u goste svi znaju da ja to ne smijem ni vidjeti a ne da sjedim u istoj prostoriji sa njima. U zivotu nisam ni jakne sa krznom na kapuljaci kupila niti isto uzela u ruke.
Ali mi ne smeta ako neko to voli, recimo moj muz i stariji sin vole zivotinje i znam da bi rado imali cuku ili macu ali nazalost to je neizvodljivo. Znaci meni je bitno da ja ne diram do njih i oni do mene, a to sto neko voli sasvim je uredu.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Julia-Klara » 29 Jun 2014, 19:37

to mora da je zeznuto, Ruana
moja sestra recimo poslije naseg Maxa (3 godine) nikad vise psa nije dodirnula, nesto puklo u njoj i ne moze vise, psihicki
meni je par puta na pamet palo sta bi bilo da sam u medjuvremenu postala alergicna na dlake, uh

ali zoofobija je zajebana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by komsija » 29 Jun 2014, 19:40

tvoje misljenje i misljenje Pasage, trepavice je jasno-psi su fuj
hahahah a eto tvoje misljenje mi nista ne znaci ...a sto se tice vlasnika koji u autu i kuci drze pacad te jedu iz zajednickog tanjira mogu samo reci da su ppogani kao i pascad
:ha
Mi smo u Bosni imali pascad ali nismo bili pascad :ha
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Julia-Klara » 29 Jun 2014, 19:41

pa i ne mora ti znaciti nista,ali imam pravo izreci ga :cudi isto kao i ti svoje
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Kucni ljubimci u autu

Post by Ruana » 29 Jun 2014, 19:48

Julia-Klara wrote:to mora da je zeznuto, Ruana
moja sestra recimo poslije naseg Maxa (3 godine) nikad vise psa nije dodirnula, nesto puklo u njoj i ne moze vise, psihicki
meni je par puta na pamet palo sta bi bilo da sam u medjuvremenu postala alergicna na dlake, uh

ali zoofobija je zajebana
Ja bih se voljela osposobiti vise nego ne znam sta drugo. Najgore je kad moras u tudjoj kuci svoja pravila postavljat. Nedavno smo bili kod prijatelja na rostilju i bilo nas je puno, sva su me djeca mrzila zato sto je ovaj morao zatvoriti psa u supu radi mene. E hajde ti sad objasni danskoj djeci da se ja bojim.

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests