Kazne

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Ovo su nove kazne za saobraćajne prekršaje u Kantonu Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2017, 17:36

posmatrac wrote: 19 Aug 2017, 17:35
Krokodil Behko wrote: 19 Aug 2017, 00:28 Moradohj da proguglam taj skuter s jednim točkom :plavi


Stas guglat, to ti je zbog one djece koji skutere voze na jednom tocku, kurce se mnogo jbg :oo

Pa dobro, opet su manje štetni od one djece za volanima :oo
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ovo su nove kazne za saobraćajne prekršaje u Kantonu Sarajevo

Post by Čarobni » 19 Aug 2017, 22:29



Član 91.
(Javna rasvjeta uz ceste)
(2) Rasvjeta, svjetleće reklame i natpisi koji se nalaze uz ulice bez obzira na njihovu
udaljenost ne smiju izazivati blještanje. Sijalice i rasvjetna tijela javne rasvjete moraju
se održavati tako da je osigurana kvalitetna osvjetljenost, a najmanje 80 %
osvjetljenosti od projektom predviđene javne rasvjete.
(3) Svjetleće reklame ne smiju svjetlost usmjeravati u pravcu uzdužne osi javne ceste
prema vozačima, niti emitirati istu, u isprekidanim intervalima.
Sara centar, SCC.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Ovo su nove kazne za saobraćajne prekršaje u Kantonu Sarajevo

Post by Chloe » 19 Aug 2017, 22:46

Krokodil Behko wrote: 19 Aug 2017, 00:45
Meni je posebno nejasno ono oko vake-nake rasvjete, a siguran sam da ni prosječan murijak neće skontati :haha

Ima tu i jeftinijih trikova, pod plaštom brige za pješake. Između djeteta i kolovoza mora biti onaj koji vodi to dijete. Koliko će njih zaboraviti na ovaj zakon i platiti kaznu?
Svi ti zakoni I odluke se djelomično donose na osnovu żalbi i primjedbi građana, te kroz nezgode, nesreće, prijave po javnom redu i miru itd.

Ovo za dijete i kolovoz je meni logično i pridržavam se toga, ali zbog onih koji bebu stave u krilo i voze ili stave na mjesto suvozača, moraju se i logične stvari staviti u prekršaj. Samo me zanima hoće li se to kod vas sprovoditi?! :ovaj
Mene je prošle sedmice s puta "izgurao" dječak od 12. godina vozeći auto svog tate policajca.
Ne bukvalo izgurao ali sam se morala skloniti jer bi me očešao, sreća da sam spretan vozač.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Kazne

Post by Krokodil Behko » 16 Oct 2017, 10:25

U Britaniji, za nesreću sa smrtnim posljedicama - doživotna zabava :respekt
online

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Kazne

Post by Cvrle » 16 Oct 2017, 15:41

Moja redovna kazna je zbog parkinga. U nasoj kasabi je jako puno auta a malo parking prostora, a policija je "pretplacena" na moje auto, tako da stalno placam ma sekund ako se zadrzim na nekom mjestu. Ali sad sam im dohakala, promijenila sam aFto hihiihihi...
Danas bas dala da mi se registruje auto, kaze lik sve ok, ali imala si jos 3 KM duga za troskove. Platila si kazne, ali nisi troskove??? Kakve ba troskove???
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Kazne

Post by Pasaga » 16 Oct 2017, 18:21

Krokodil Behko wrote: 16 Oct 2017, 10:25 U Britaniji, za nesreću sa smrtnim posljedicama - doživotna zabava :respekt
U Finskoj je jos gore .... :(
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2018, 22:41

Image

Irska je donijela novi zakon o vožnji u pijanom stanju koji će odmah stupiti na snagu. Po tom zakonu, svako koga policija uhvati da vozi s nedozvoljenom količinom alkohola u krvi izgubit će vozačku dozvolu na licu mjesta.

Zakon stupa na snagu u ponoć, a najavio ga je ministar saobraćaja Šejn Ros (Shane Ross).

Prema tom zakonu, svi pijani vozači koje uhvati policija automatski će izgubiti vozačku dozvolu na period od tri mjeseca. Izbacivanje pijanih vozača iz prometa događat će se automatski na licu mjesta, čim policija utvrdi nedozvoljenu količinu alkohola u krvi.

Dosad je Irska imala sistem kaznenih bodova, ali zbog velikog broja nesreća koje su uzrokovali pijani vozači odlučila se na stroži zakon.

- Malo toga je neodgovorno i opasno u svakodnevnom životu poput ljudi koji piju, a onda sjedaju za volan. Potpuno je pogrešno takve ljude kažnjavati blagim kaznama i dijeljenjem kaznenih bodova i zato će u budućnosti ljudi koji se ponašaju na taj način automatski biti izbačeni iz saobraćaja na tri mjeseca - rekao je Ros.

(avaz)
online

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by alcapone » 26 Oct 2018, 22:42

Posteno :oo
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Julia-Klara » 26 Oct 2018, 22:53

Odlicno!
Pitanje je samo koliko je dovoljena kolicina alkohola u Irskoj , ali poznavajuci koje su to lokadzije :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Pasaga » 27 Oct 2018, 04:36

Julia-Klara wrote: 26 Oct 2018, 22:53 Odlicno!
Pitanje je samo koliko je dovoljena kolicina alkohola u Irskoj , ali poznavajuci koje su to lokadzije :ovaj
...sta radit ako je cojk ...nako ...taman .. :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by storm » 27 Oct 2018, 06:34

Pa i ovo je blago, za voznju u pijanom stanju...
Znam da su prije imali 0,7 ili 0,8 promila, kao granicu pijanosti...sto je dosta tolerantno :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Sheval » 27 Oct 2018, 15:45

Irska je mala maca za Norvesku. Ogromne su kazne i za naizgled male prekrsaje i nema sanse da se moze 'rijesiti'. Bez obzira na titulu, kaznu ne mozes izbjeci. Ono sto je pravedno, kazne za sve nisu iste, odredjuju ih na osnovu tvojih godišnjih prihoda. Sto vise imas, vise ces dobiti po dzepu:)
Zbog ovih brutalnih kazni, ponasanje na cesti je izuzetno kulturno. Mozes voziti 2.000 km po Norveskoj i niko te nece prestici jer svi voze po ogranicenju. Alkohol i voznja, nema sanse, bolje ces proci u Saudijskoj Arabiji:) Isključivo se koristi taxi i javni prijevoz ukoliko se popije i jedno pivo.
Meni je sve ovo, sva ova strogoća i samo ponasanje na cesti, djelovalo nestvarno ali sa vremenom se naviknes. Moras:)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Sheval » 27 Oct 2018, 15:47

Nekome je za rubriku, vjerovali ili ne, ali tako stvari stoje:)

KOLIKO IMAŠ – TOLIKO PO DŽEPU: Bogataš vozio pijan pa dobio kaznu od 105 tisuća kuna i dva tjedna zatvora

Autor: Netmobil.hr

Od svih europskih država, Norveška ima najstrože zakone o vožnji u alkoholiziranom stanju i dopušteno je tek 0,1 promila. Osim toga, kod određivanja kazne uzima se u ozbir materijalno stanje prekršitelja zakona pa stoga rigorozna kazna ne čudi, iako je vozač uhvaćen u vožnji kolica za golf na terenu koji pripada luksuznom hotelu i to brzinom manjom od 10 km/h.

Financijski direktor tvrtke Halfords, koja se bavi prodajom auto dijelova, kažnjen je novčanom kaznom od 12.000 funti (više od 105.000 kuna) nakon što je uhvaćen da u udaljenom norveškom resortu pijan vozi golf kolica brzinom od 9,5 km/h.

Pedesetdvogodišnjeg Jonnyja Masona policija je uhvatila dok se vozio kolicima na baterije iz bara do njegovog smještaja u ekskluzivnom norveškom turističkom naselju Kragerø.

U Norveškoj je protuzakonito voziti pijan čak i na privatnom posjedu, a prijestupnicima može biti određen i zatvor ako u krvi imaju više od 1,5 promila alkohola.


Kazna u skladu s primanjima
Milijunaša Masona je sud kaznio u skladu s njegovim imovinskim stanjem i u odsutnosti ga osudio na dva tjedna zatvoru. Osim toga, sljedeće dvije godine ne smije upravljati vozilom u Norveškoj.

Prema pisanju Suna, njegov odvjetnik je odbio reći hoće li se Mason, koji se trenutno nalazi u Velikoj Britaniji, dobrovoljno vratiti na odsluženje zatvorske kazne.

“Jonny nije mislio da radi nešto loše u mirnom naselju kilometrima udaljenom od prvih kuća”, rekao je jedan njegov bivši poslovni suradnik.

Iz tvrtke Halfords su potvrdili da je njihov financijski direktor u Norveškoj osuđen za vožnju pod utjecajem alkohola.

“Incident se dogodio za vrijeme vožnje kolicima za golf brzinom manjom od 10 km/h, na stazici u privatnom golf-resortu”, istaknuo je glasnogovornik.

“Jonny nije bio svjestan da je to kažnjivo po norveškom zakonu, ali nije osporio optužbe”, rekao je.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Konsultant » 27 Oct 2018, 15:48

Julia-Klara wrote: 26 Oct 2018, 22:53 Odlicno!
Pitanje je samo koliko je dovoljena kolicina alkohola u Irskoj , ali poznavajuci koje su to lokadzije :ovaj
Ma otice nam i oni iz Maoce kao vozacki kombija ili taxija. :)

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Lanci » 27 Oct 2018, 15:53

Bez obzira na zakone,nijedan normalan covjek nece sjesti za volan pod utjecajem alkohola,sto ugrozava svoj zivot ugrozava i druge zivote.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Melek » 27 Oct 2018, 15:59

Jesam li sta propustio ovdje? Mislio sam da u svakoj drzavi vazi pravilo da ako te uhvate pijanog za volanom da gubis vozacku..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Lanci » 27 Oct 2018, 16:25

Melek wrote: 27 Oct 2018, 15:59 Jesam li sta propustio ovdje? Mislio sam da u svakoj drzavi vazi pravilo da ako te uhvate pijanog za volanom da gubis vozacku..

Kod nas jeste tako na 2/3 godine
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Mutevelija » 27 Oct 2018, 16:40

Treba totalno zabraniti alkhohol, cak je i zabranjeno da ti suvozac bude pijan, nek naprave posebna sjedista u automobilima za ove pijane.
:cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by Melek » 27 Oct 2018, 16:51

Mutevelija wrote: 27 Oct 2018, 16:40 Treba totalno zabraniti alkhohol, cak je i zabranjeno da ti suvozac bude pijan, nek naprave posebna sjedista u automobilima za ove pijane.
:cudi
Tako je Mute! U gepek s marvom :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Irska: Ko vozi pijan, gubi vozačku na licu mjesta

Post by storm » 27 Oct 2018, 16:57

Ma u konjsku prikolicu i gurtnama vezati :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests