Automobili-noviteti

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7123 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Julia-Klara » 12 Apr 2013, 15:25

i garant ce jedan biti prodan nekome u BiH :) zivi bili pa vidjeli
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 13 Apr 2013, 13:58

pogled na suvozacevo mjesto u buducoj S klasi..
Image

http://www.motor-talk.de/news/das-fahrb ... 50669.html

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 16 Apr 2013, 22:50

Infinity FX(ako se ne varam)..zestok je..
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 18 Apr 2013, 14:13

jako interesantan,..
Image
Image
Image
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 24 Apr 2013, 22:08

ovoga bi trebao dobit u Ponedjeljak na probu,jedan dan voziti nadogradjenu/facelifting E klasu :)...novo,tek prije mjesec dana na trzistu..
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 01 May 2013, 11:01

Image
u Ponedjeljak je bio moj,nov auto sa samo 508 prijedjenih kilometara na tahou,ja presao nekih 280 km,E klasa 220 CDI sa mnogo dodatne opreme...auto je veoma dobar gledano sa svih strana..iako ima "samo" 170 ks iznenadjuje kako dobro startuje...elegancija,modernost,kvalitet,imidz,snaga na pogled itd...i naravno,pogledi drugih vozaca jer ovaj auto je sasvim novi detaljni i siroki facelift postojece E klase...
sta reci,dobar,predobar..samo je moj C klasa ipak bolji jer je decentno sportski i ima 6 cilindara,znaci i stratniji i to prilicno i to je jedino u cemu je moj bolji...sto znaci da bi ova E klasa sa AMG opremom i 6 cilindricnim motorom bila bolja-naravno!

postavit cu 2-3 slike poslije ako mi ne bude mrsko..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 09 May 2013, 22:22

danas nakon posjete starom dvorcu u Heidelbergu sidjem u grad...,ulazeci u podzemnu garazu dva sprata ispod zemlje u prolazu vidim maskiranog u tamnom dijelu garaze ovoga :)..,jos je maskiran,nema ga na ulicama,ne znam tacno kad ce biti na trzistu,vjerovatno uskoro,ali u svakom slucaju tu je ova slika...nova S klasa MB...normalno moze se i neka para zaradit ako se bude prvi u slikanju ovakvih maskiranih novih auta,ali mislim da je ovo vec vidjeno i cini mi se da je ovo pretposljednja ili posljednja maska prije nego sto se auto prikaze sasvim onako kako i izgleda..
Image
Image
Image

volio sam ga slikat sprijeda ali nije islo jer je previse blizu zidu tako da to nisam mogao napravit a i tamno je prilicno..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34566 times
Been thanked: 21239 times
Contact:
Status: Online

Re: Automobili-noviteti

Post by Rum » 11 May 2013, 11:26

Novi Renault Clio Grandtour u BiH

Image

NOVI RENAULT CLIO GRANDTOUR U BIH VEĆ OD 19.999 KM Novi Renault Clio Grandtour je stigao na tržište Bosne i Hercegovine, kako bi uveo neka nova pravila u svijet malih gradskih karavana.



Novi Renault Clio Grandtour posjeduje sve kvalitete standardnog modela sa pet vrata, od udobnosti i sigurnosti, preko opsežne ponudu opcija za personalizaciju automobila, kako izvana, tako i iznutra, do pristupačnih inovativnih tehnologija, kao što su kamera za vožnju unazad, ulazak u vozilo bez upotrebe ključa, R-Sound aplikacija, Bass Reflex audio sistem, te R-Link - integrisani touchscreen tablet za internet komunikaciju.



Atletski izvajano tijelo malog francuskog karavana unutar kompaktne dužine od 4.267 mm sadrži svu funkcionalnost i modularnost, koja se očekuje od karavana B segmenta, a sa prtljažnikom osnovne zapremine od 443 litre, koja segmentnim preklapanjem raste na čitavih 1.380 litara, Clio IV Grandtour bez problema zadovoljava sve porodične potrebe. Uz to, preklapanjem suvozačevog sjedišta, omogućen je prevoz predmeta ukupne dužine od 2,48 metara.


ImageImage
Ponuda motora preuzeta je od standardnog Clija i podrazumijeva sposobne i štedljive pogonske jedinice, koje obećavaju mnogo zabave u vožnji. To su 1.2 16V benzinac sa 75 KS, zatim 0,9-litarski TCe benzinac sa 90 KS, te 1,5-litarski dCi dizelaš u izvedbama sa 75 i 90 KS. Posebnu pažnju plijeni 0,9-litarski trocilindarski turbobenzinac, koji se ističe naprednim performansama uz prosjek potrošnje od svega 4,5 litara na 100 km, dok je dCi dizelaš sa 90 KS sa prosječnu potrošnju od tek 3,6 litara istinski štedljivac.



Novi Clio je uz identičnu ponudu motora i opreme u odnosu na petovratni model skuplji za 1.144 KM, pa tako njegove cijene u BiH startaju već od 19.999 KM sa PDV-om. Za tu cijenu dobija se model pokretan 1,2-litarskim 16V benzincem sa 75 KS i opremljen razinom Authentique, koja između ostalog nudi: ABS, ESP, pomoć pri kretanju na uzbrdici, Renault karticu, LED dnevna svjetla, tempomat, elektrificirane prozore i retrovizore, prednje i bočne zračne jastuke, te putni računar.

Isti model sa dodatnim paketom Cool, koji dodatno sadrži klima uređaj i Radio MP3 sa AUX Bluetooth i USB konekcijom, košta 20.999 KM do registracije.



Novi Clio Grandtour je, kao i ostali Renault modeli u BiH, okrunjen garancijom od 5 godina ili 100.000 pređenih kilometara.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Blackhawk
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Blackhawk » 14 May 2013, 11:33

Image

Passat R- line
Tu je i novi 1,4-litarski štedljivi TSI benzinski motor. Paket R-Line izvana je prepoznatljiv po posebnim aerodinamičkim karoserijskim komponentama koje automobilu daju sportsku notu. U odnosu na standardne Passate, drugačiji je prednji branik u kojem su ugrađena svjetla za maglu sa zakretnom funkcijom. Tu su i šira oivičenja pragova, a automobil je snižen za 15 milimetara. Drugačije je dizajniran i zadnji branik, a „tačku na i“ stavlja decentan spojler na poklopcu prtljažnika, odnosno krovni spojler, ako se radi o karavanskoj varijanti.

Automobil je postavljen na 18-inčne felge na kojima su gume dimenzija 235/40. Hromirani detalji na branicima i okvirima stakala savršeno su ukomponovani sa osjetno zatamnjenim staklima, a uz opremu R-Line svaki Passat dolazi sa serijskim bi-xenon i dnevnim LED svjetlima. Bogata oprema pored ostalog uključuje Bluetooth, USB i iPod konekciju, DAB audio sistem i kožom presvučen multifunkcionalni upravljač.

Uz DSG mjenjač ispod upravljača su i polugice za ručnu izmjenu brzina. Passat R-Line može se dobiti uz 1,6-litarski TDI motor sa 105 KS i ručnim mjenjačem sa šest stepeni prenosa, dok se dvolitarski TDI motor sa 140 KS, pored ručnog, može dobiti i sa DSG mjenjačem.

Isto je i u opciji sa 1,4-litarskim TSI benzinskim motorom sa 160 KS koji stiže kao čišća i štedljivija zamjena za 1,8-litarski TSI motor iste snage. Bez obzira na izbor motora, svaki Passat R-Line dolazi sa stop/start funkcijom.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Blackhawk » 14 May 2013, 11:35

Image

Image

Novi Peugeo 308
Automobil je dug 4,25, a visok 1,46 metara i nešto je kraći i niži u odnosu na prethodnika. Dobio je novu EMP2 platformu koju je razvila kompanija PSA. Nju će koristiti i budući modeli Peugeota i Citroena iz C i D segmenta.

Nova platforma je omogućila dizajnerima da naprave model smjelijeg izgleda, smanjena je težina, a unaprijeđena je i dinamika. Motor je niže postavljen, zbog čega nova 308-ica ima "oštriji" prednji dio i niži poklopac motora u odnosu na aktuelni motor. U unutrašnjosti ima više prostora, a tu je i prtljažnik zapremine 470 litara.

Kada je riječ o dizajnu unutrašnjosti, model 308 je preuzeo neke elemente prethodnog modela, ali i od koncepta Onyx, koji je predstavljen prošle godine na Sajmu automobila u Parizu.

Iz Peugeota tvrde da je novi model 308 lakši za 140 kg u odnosu na prethodnika. Emisija CO2 je manja i iznosi 85g/km za najekonomičniju varijantu.

Izgled unutrašnjosti je usvojio i-cockpit filozofiju koja se ogleda u kompaktnom upravljaču i istaknutoj instrument tabli, koja ne odvlači previše pažnje vozaču.

Visoka centralna konzola je opremljena 9,7-inčnim ekranom osjetljivim na dodir pomoću kojeg nudi pristup brojnim kontrolama. To je omogućilo Peugeotovim dizajnerima da kreiraju komandnu tablu sa manje dugmadi i više kvalitetnih materijala.

Novi Peugeot 308 će se proizvoditi u postrojenju u Sochauxu u Francuskoj. Automobil će biti predstavljen 10. septembra na Sajmu automobila u Frankfurtu. Prodaja će u Evropi početi tokom jeseni ove godine.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Fatma » 14 May 2013, 12:08

Blackhawk wrote:Image

Passat R- line
Tu je i novi 1,4-litarski štedljivi TSI benzinski motor. Paket R-Line izvana je prepoznatljiv po posebnim aerodinamičkim karoserijskim komponentama koje automobilu daju sportsku notu. U odnosu na standardne Passate, drugačiji je prednji branik u kojem su ugrađena svjetla za maglu sa zakretnom funkcijom. Tu su i šira oivičenja pragova, a automobil je snižen za 15 milimetara. Drugačije je dizajniran i zadnji branik, a „tačku na i“ stavlja decentan spojler na poklopcu prtljažnika, odnosno krovni spojler, ako se radi o karavanskoj varijanti.

Automobil je postavljen na 18-inčne felge na kojima su gume dimenzija 235/40. Hromirani detalji na branicima i okvirima stakala savršeno su ukomponovani sa osjetno zatamnjenim staklima, a uz opremu R-Line svaki Passat dolazi sa serijskim bi-xenon i dnevnim LED svjetlima. Bogata oprema pored ostalog uključuje Bluetooth, USB i iPod konekciju, DAB audio sistem i kožom presvučen multifunkcionalni upravljač.

Uz DSG mjenjač ispod upravljača su i polugice za ručnu izmjenu brzina. Passat R-Line može se dobiti uz 1,6-litarski TDI motor sa 105 KS i ručnim mjenjačem sa šest stepeni prenosa, dok se dvolitarski TDI motor sa 140 KS, pored ručnog, može dobiti i sa DSG mjenjačem.

Isto je i u opciji sa 1,4-litarskim TSI benzinskim motorom sa 160 KS koji stiže kao čišća i štedljivija zamjena za 1,8-litarski TSI motor iste snage. Bez obzira na izbor motora, svaki Passat R-Line dolazi sa stop/start funkcijom.

Prelijep je... i bijela boja mu baš odgovara....

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 14 May 2013, 22:42

Image
Infiniti Q 50...nevejrovatno lijepo izgleda..
takodje ovaj Passat CC gore kao i novi Peugeot su jako lijepi automobili..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 15 May 2013, 21:11

Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Pasaga » 15 May 2013, 21:14

Kakav je ovo auto....???
Evropska marka.... :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 15 May 2013, 21:31

buraz,ovaj Infiniti je Nissanov premium produkt,nesto novo i vrijedno poput Toyotinog Lexusa...,samo sto mi se ovaj recimo mnogo vise svidja iz razloga sto su aerodinamicki kao i opticki,jako dobri a jos jedna vrlo vazna osobina,bar za mene je sto ovaj Infiniti pravi auta i sa motorima od 3 l-diesel sa nekih 240 ks i automatik mjenjacem...ima ga vec svukuda,pocesto ga vidim ovdje na putevima,zatim u USA,Kini i Rusiji je prisutan..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Pasaga » 15 May 2013, 21:35

camargue wrote:buraz,ovaj Infiniti je Nissanov premium produkt,nesto novo i vrijedno poput Toyotinog Lexusa...,samo sto mi se ovaj recimo mnogo vise svidja iz razloga sto su aerodinamicki kao i opticki,jako dobri a jos jedna vrlo vazna osobina,bar za mene je sto ovaj Infiniti pravi auta i sa motorima od 3 l-diesel sa nekih 240 ks i automatik mjenjacem...ima ga vec svukuda,pocesto ga vidim ovdje na putevima,zatim u USA,Kini i Rusiji je prisutan..
ahaaaa....
sad ce to ovdje vjetnamci i kinezi svi da kupu.
Stave po tri jastka ispod guze da se vide iza volana..... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 15 May 2013, 21:55

nece bas svi kupit taj auto,nije bas ni jeftin a ima i kvaliteta,svidja mi se...predobar je on za kineze.. :hihi
sad ozbiljno,auto je kvalitet i vrlo dobro je uradjen...mogu ti reci da mi je mozda opcija pod odredjenim uslovima..sit sam vise i nijemaca polagano..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Pasaga » 15 May 2013, 21:57

camargue wrote:nece bas svi kupit taj auto,nije bas ni jeftin a ima i kvaliteta,svidja mi se...predobar je on za kineze.. :hihi
sad ozbiljno,auto je kvalitet i vrlo dobro je uradjen...mogu ti reci da mi je mozda opcija pod odredjenim uslovima..sit sam vise i nijemaca polagano..
Buraz,za njih nema skupo.Sto je skuplje oni to odmah uzimaju.
Voze daleko najbolja auta ovdje.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 15 May 2013, 21:59

kad smo kod nijemaca vec,evo nova S klasa...ovo je prvi puta da vidim ovu sliku...jos nije na trzistu...to je onaj sto sam ga postavio gore,onaj maskirani ..
Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Pasaga » 15 May 2013, 22:00

camargue wrote:kad smo kod nijemaca vec,evo nova S klasa...ovo je prvi puta da vidim ovu sliku...jos nije na trzistu...to je onaj sto sam ga postavio gore,onaj maskirani ..
Image
...de ba....ko ovo moze kupit....
dovoljno je samo da cojk kaze S-klasa.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests