Tržište polovnih automobila u BiH

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Njemački polovnjaci i dalje su najprodavaniji na tržištu

Post by greeneyes » 28 Dec 2013, 10:20

Ču Astra? :sok đe dvojka? :ljut
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by storm » 04 Feb 2014, 08:10

Gledam malo cijene polovnih automobila u bih ...najmanje 20 % su skuplja auta u odnosu na sloveniju...a inama se još uvijek isplati uvesti auta npr iz belgije, danske...njemačke više ne...
tako da je bh kupac u jako nepovoljnom položaju
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2014, 10:21

Bili su ovdje i skluplji.
Nešto je pojeftinilo ali i dalje je stari odnos snaga.
Predzadnji golf, vožen nekoliko godina, košta kao nova škoda pa čak i malo više.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Krokodil Behko » 28 May 2014, 09:49

Image

Građani koji su tražili polovna vozila za kupovinu sada strahuju da su vozila možda došla iz poplavljenih područja. Bez garancije da je vozilo ispravno i da nije bilo pod vodom, ne posežu za novčanikom
Tržište polovnih automobila u BiH moglo bi doživjeti totalni pad nakon poplava koje su zahvatile BiH, piše bh. novinska agencija Patria.


Građani koji su tražili polovna vozila za kupovinu sada strahuju da su vozila možda došla iz poplavljenih područja. Bez garancije da je vozilo ispravno i da nije bilo pod vodom, ne posežu za novčanikom.


Stručnjak za automobile iz ASA-inog servisa u Sarajevu Muvedet Žutić kaže za NAP da su vozila, koja su bila pod vodom, u najvećem broju slučajeva pretrpjela velika oštećenja čija popravka zahtijeva dosta vremena i stručnosti. Ukoliko se popravka ne uradi kako treba, automobil će imati posljedice.


- Što se tiče novijih vozila, a koja su bila potopljena, nije moguće da ne bude većih posljedica na njima, barem na elektronici. Ono što sam vidio na fotografijama, gdje je voda dolazila do volana, to je baš veliki problem. To se vozilo ponovo mora staviti na liniju i sve poskidati, rastaviti... To su ogromni snopovi instalacija, i to baš i nije jednostavno – kaže Žutić.


Kod novijih vozila, kaže on, najviše elektronike je smješteno ispod tepiha na podu. Ukoliko je voda prodrla na to mjesto, došlo je do kvašenja takozvanih "štekera" što kod automobila može prouzrokovati velike probleme.


- Takva vozila se mogu osposobiti, ali ako se ti štekeri ne osuše i očiste kako treba, kroz neko vrijeme će doći do korozije i raspadanja instalacija – objasnio je Žutić za Patriu. Dodaje da su problemi sa motorom usljed poplava posebna vrsta problema, također kompleksni.


Kod starijih vozila, poput golfova druge generacije, kaže Žutić, kvarovi su jednostavniji. Najčešće se odnose na kvarove motora, ali i kod njih posljedice, ukoliko su vozila bila pod vodom, mogu biti katastofalne, kaže Žutić za Patriu.

(Nap.ba)
online

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Bambi » 28 May 2014, 09:49

:ha

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Fatma » 28 May 2014, 11:40

Sve se može napraviti,samo treba znanje i stručnost....

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Nela » 28 May 2014, 13:08

:lupa pa valjda kad kupuje auto prvo ga odvezes majstoru...
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Bla » 28 May 2014, 13:46

Nela wrote::lupa pa valjda kad kupuje auto prvo ga odvezes majstoru...
E vidiš ja to ne radim, pa sad imam grdnih problema. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Nela » 28 May 2014, 14:17

Bla wrote:
Nela wrote::lupa pa valjda kad kupuje auto prvo ga odvezes majstoru...
E vidiš ja to ne radim, pa sad imam grdnih problema. :D.
:D. bitno je da si naucio lekciju :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Bla » 28 May 2014, 20:42

Nisam. Uvijek ja tako kad je trgovina u pitanju. :zubi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Krokodil Behko » 28 May 2014, 20:55

Meni su na stupskoj pijaci prodali kola sa neispravnim dugim svjetlima.
Jbg, ko bi se sjetio i to da provjerava. A ni četkica na alternatoru, nije bila najnovija.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Sheval » 28 May 2014, 20:57

A jest ti kvar :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Niko više neće smjeti kupiti polovan automobil

Post by Krokodil Behko » 28 May 2014, 21:13

Pa jes jbg. Da je mehanika, snašao bih se. Struja je malo veći problem.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2014, 11:49

Superhik ponovo u BiH: Starija vozila poskupljuju, a uvoz novijih pada

Image

Prema posljednjim informacijama, zamisao je da praksa zabrane uvoza vozila koja ne ispunjavaju Euro 4 standard zaživi od 1. januara sljedeće godine, a ako se to obistini izazvaće niz posljedica.
Nakon što u BiH bude dozvoljen uvoz samo onih vozila koja ispunjavaju standard Euro 4, to će prouzrokovati snažne turbulencije na bh. tržištu polovnjaka, tako da bi stariji automobili trebalo da poskupe, a priliv novijih iz inostranstva će pasti.

Tako ocjenjuju zaposleni u preduzećima koja imaju bogato iskustvo u uvozu i prodaji polovnih automobila.

Prema posljednjim informacijama, zamisao je da praksa zabrane uvoza vozila koja ne ispunjavaju Euro 4 standard zaživi od 1. januara sljedeće godine, a ako se to obistini izazvaće niz posljedica.

"Stanje na tržištu će se poremetiti ako u obzir uzmemo krizu, odnosno manjak novca. Biće smanjen uvoz, a što se tiče cijene, ova vozila koja se nađu na našem tržištu trebalo bi malo da poskupe. Inače, i sada je jako teško prodati vozilo", poručuju iz preduzeća "Automario" Tomislavgrad.

Slične prognoze iznose i u preduzeću "VR auto" Brčko, gdje kažu da je loša odluka države prema kojoj će se moći uvoziti samo vozila koja ispunjavaju standard Euro 4.

"Kod nas je kupovna moć veoma loša i ljudi traže jeftinija auta, do 5.000. Čim je u pitanju Euro 4 standard, to su, dakle, mlađa vozila i cijena je viša", kaže Dragan Lakić, direktor preduzeća "VR auto".

Po njegovim riječima, očekuje se pad prodaje, a samim tim i uvoza "polovnjaka" u BiH.

"Ionako je u zadnje vrijeme baš 'mršava' prodaja polovnih automobila", naglasio je Lakić.

Ekonomski analitičar Zoran Pavlović ističe da ko god razmišlja da uvede propise prema kojima će biti moguće uvesti isključivo vozila koja ispunjavaju Euro 4 standard, "očigledno ne živi u BiH".

"U BiH živi jadan, bedan i siromašan narod, koji od Euro 4 standarda neće imati ništa osim što će biti u situaciji da ne može da kupi kakav-takav automobil za relativno pristojan iznos novca. Ova zemlja je pokazala da ljudi koji donose propise ili ne žive u njoj, ili ne žive od plata, ili ne žive u uslovima u kojima živi 95 odsto građana", rekao je Pavlović.

I on smatra da će sprovođenje novih propisa uticati na cijenu vozila koja smo već uvezli.

"Trgovci su vrlo praktični ljudi. Dakle, onim vozilima koja su već uvezena porašće cena", naglašava Pavlović.

Inače, vozila koja zadovoljavaju Euro 4 standard masovno su počeli proizvoditi od 2005. godine, tako da bi najstarije vozilo koje bi od 1. januara 2015. godine moglo da bude registrovano u BiH bilo staro oko 10 godina.

Milija Radović, direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja RS, pozdravlja nagovještaj o uvođenju novih propisa.

"Novija vozila, između ostalog, imaju i elektronske sisteme za kontrolu stabilnosti vozila, koji povećavaju bezbjednost prilikom prolaska kroz krivinu", rekao je Radović.

Podsjećanja radi, u BiH je godinama važilo pravilo da se ne mogu uvesti vozila starija od sedam godina i pod pritiskom EU ta odluka je promijenjena, tako da je od 1. januara 2011. godine bilo moguće uvesti samo vozilo koje ispunjava Euro 3 standard.

Prema dostupnim podacima, u BiH je lani bilo registrovano 785.890 vozila, što je za 0,8 odsto više u odnosu na prethodnu godinu. Od toga, čak 441.612 ih je bilo staro više od 10 godina.

(Nezavisne.com, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by Julia-Klara » 23 Oct 2014, 12:01

"U BiH živi jadan, bedan i siromašan narod, koji od Euro 4 standarda neće imati ništa osim što će biti u situaciji da ne može da kupi kakav-takav automobil za relativno pristojan iznos novca. Ova zemlja je pokazala da ljudi koji donose propise ili ne žive u njoj, ili ne žive od plata, ili ne žive u uslovima u kojima živi 95 odsto građana", rekao je Pavlović.

----

fakat nema smisla... Znaci oni kojima auto treba a nemaju mogucnosti kupiti durgo kad im crkne staro , mogu se samo ébat ... I kaze voli domovinu :rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by Bla » 03 Jun 2015, 18:27

Tražim odgovarajuću temu pa nema al' no ova nije toliko loša.

Helem, nešto mi se vrzma po glavi zadnjih par dana onaj mali Smart za odlaske na posao i nazad. Osnovni motiv je parkiranje.
Prije nisam baš razmatrao takvu opciju jer sam na prvu to smatrao samo bespotrebnim dodatnim troškom.

Međutim kad sam danas bacio na papir da u stvari za razliku u potrošnji goriva na godišnjem nivou, dodatna godišnja registracija mi dođe besplatno, plus ostane još nekog viška za eventualno održavanje ili sipanje goriva, a smanjujem frustracije oko traženja mjesta za parking, sad sam nekako promijenio mišljenje.

Ali da sad ne postavljam X pitanja ako nema odgovora na ovo jedno jedino:

Jel' ko vozio to čudo?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by String » 03 Jun 2015, 20:11

Bla wrote:Tražim odgovarajuću temu pa nema al' no ova nije toliko loša.

Helem, nešto mi se vrzma po glavi zadnjih par dana onaj mali Smart za odlaske na posao i nazad. Osnovni motiv je parkiranje.
Prije nisam baš razmatrao takvu opciju jer sam na prvu to smatrao samo bespotrebnim dodatnim troškom.

Međutim kad sam danas bacio na papir da u stvari za razliku u potrošnji goriva na godišnjem nivou, dodatna godišnja registracija mi dođe besplatno, plus ostane još nekog viška za eventualno održavanje ili sipanje goriva, a smanjujem frustracije oko traženja mjesta za parking, sad sam nekako promijenio mišljenje.

Ali da sad ne postavljam X pitanja ako nema odgovora na ovo jedno jedino:

Jel' ko vozio to čudo?
Mislim da je u njima mehanika Mercedesa. Bucni su onako unutra al' jbg za kratke relacije ne mozes dobiti nista bolje. Cesto ces ici na pumpu, gepeka nemas...automatski mjenjac...Bolja investicija bi bila neki dobar bicikl umjesto ovoga. Na istom si...zimu zaboravi u ovome autu..Za ove novce mozes kupiti dva auta marke Hyndai Atos 1,0...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2015, 20:17

Bla wrote:Tražim odgovarajuću temu pa nema al' no ova nije toliko loša.

Helem, nešto mi se vrzma po glavi zadnjih par dana onaj mali Smart za odlaske na posao i nazad. Osnovni motiv je parkiranje.
Prije nisam baš razmatrao takvu opciju jer sam na prvu to smatrao samo bespotrebnim dodatnim troškom.

Međutim kad sam danas bacio na papir da u stvari za razliku u potrošnji goriva na godišnjem nivou, dodatna godišnja registracija mi dođe besplatno, plus ostane još nekog viška za eventualno održavanje ili sipanje goriva, a smanjujem frustracije oko traženja mjesta za parking, sad sam nekako promijenio mišljenje.

Ali da sad ne postavljam X pitanja ako nema odgovora na ovo jedno jedino:

Jel' ko vozio to čudo?
Mali ali premali. Da ubaciš u opticaj nešto ipak malko veće, poput Mini morisa ili nešto jeftinije, poput peugeot 106? Možda očuvan Renault 5?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by Pasaga » 03 Jun 2015, 20:20

...za gradski saobracaj,nabavku...i oko kuce....
imam ovaj stroj,idealn.....perfekt....
Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Tržište polovnih automobila u BiH

Post by storm » 03 Jun 2015, 20:22

Imaš sad ovaj...AIXAM ... čak i ne treba dozvola za B kategoriju

Image

a smart je kako mi se čini od mečke jest ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests