BMW

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by Hannibal » 24 Apr 2020, 10:11

Čupava wrote: 24 Apr 2020, 10:10
Hannibal wrote: 20 Apr 2020, 20:17 ja sam vozijo ovakvog bemvea i jednu noc pijan zaboravim dje sam ga parkiro i nikad ga vise nisam naso. ko ga jebe

IMG-299190eb16170d09bc94c2cf93baa17e-V.jpg
Ima se,može se.. :hihi
sta sam ih tako izgubio...
🐽

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by Čupava » 24 Apr 2020, 10:12

Hannibal wrote: 24 Apr 2020, 10:11
Čupava wrote: 24 Apr 2020, 10:10

Ima se,može se.. :hihi
sta sam ih tako izgubio...
Ma bolje i auta da gubiš nego pamet... :valja
.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by greeneyes » 24 Apr 2020, 10:14

Vidi sto me neko parnuo.. :tuga


Samo sabura

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BMW

Post by hilbert » 24 Apr 2020, 21:51

Papansko auto koje si uskoro nitko vise nece moci lajstenovat. Jedino ova nova jedinica nije losa, ali bih bez imalo razmisljanja umjesto nje uzeo Volva V40. Ali i Volvo je krenuo istim trendom kao BMW. Nove trice nema ispod 150 konja, i samo automatik. Tako je i sa Volvom S60 kojeg su pretvorili u blazi S90. Kada se jos uzme u obzir komplet elektronika, tko si to moze priustiti kada nesto crkne? Ja volim da uzivam u voznji i za to mi ne treba krhotina od 250 konja. Volim i da saltam i smatram da ljudi koji ne znaju saltati ne znaju ni voziti. Voziti automatike je kao voziti go kart. Jebo to...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7701 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2021, 09:33

GOTOVO JE: Njemački automobilski gigant uskoro prestaje s proizvodnjom benzinskih i dizelskih motora u glavnom pogonu!


Image

Od svih premium proizvođača BMW je bio najskromniji s objavama o elektirčnoj mobilnosti.



BMW je najavio da od 2024. godine prestaje s proizvodnjom benzinskih i dizelskih motora u centralnom europskom pogonu u Münchenu.

Dizelski i benzinski motori će se proizvoditi u Austriji i Velikoj Britaniji, a postepeno će se smanjivati njihov broj. BMW planira do 2030. godine prodavati 50 posto električnih vozila, a ostalih 50 posto će činiti kombinacija dizelaša, benzinaca i hibrida.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95041
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33305 times
Been thanked: 20316 times
Contact:
Status: Offline

Re: BMW

Post by Rum » 24 Nov 2021, 17:00

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
EmirTr
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 251
Joined: 28 Jul 2021, 11:58
Has thanked: 65 times
Been thanked: 160 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by EmirTr » 31 Jan 2023, 19:50

Pozdrav raji iz BMW sekcije. Evo jedan mali veseli video sa dva BMW u glavnoj ulozi:


User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7701 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by Krokodil Behko » 22 Sep 2023, 09:53

BMW počeo naplaćivati ručni mjenjač

Image


Do sada su važila pravila da se doplaćuje automatski mjenjač koji je kompleksniji od ručnog. Međutim, BMW mijenja ta pravila i za ručni mjenjač na modelu M2 na njemačkom tržištu naplaćuje dodatnih 500 eura.

Iznenađuje što BMW ovim potezom tjera kupce da plaćaju više ako žele svoj M2 sa klasičnom i pomalo staromodnom palicom koja strši između prednjih sjedišta. U Velikoj Britaniji doplata za ručni mjenjač iznosi 545 funti, dok je u Njemačkoj to 500 eura. Tokom izlaganja za okruglim stolom prilikom predstavljanja BMW-a i5, generalni direktor BMW-ovog M odjela - Frank van Meel je potvrdio da su količine te koje diktiraju cijenu mjenjača.

''Ogromna većina BMW-ovih automobila sada se nudi isključivo sa automatskim mjenjačem, jer mali broj kupaca traži manuelnu transmisiju. Bilo bi lakše kada bi s proizvodne trake silazili samo automobili opremljeni automatikom. Umjesto toga imamo mali broj kupaca koji traže ručni mjenjač u seriji M2 što stvara dodatne komplikacije i povećava troškove'', objašnjava je van Meel.

“Ručni mjenjač je sporiji, rezultira većom potrošnjom goriva i ponekad utiče na maksimalnu brzinu, tako da sa inžinjerskog stanovišta ovaj tip mjenjača više nema pravog smisla,” rekao je van Meel. Ali bez obzira na to, BMW je ponudio takvu opciju. “Za nas je to više kao stvar tradicije”, objasnio je van Meel, pozivajući se na ponudu ručnog mjenjača za M2 kao “poseban zahtjev”. Frank van Meel priznaje da još uvijek postoji pristojan broj ljudi koji traže ručni mjenjač, jer jedino tako mogu iskusiti puni potencijal automobila.


Vrijedi napomenuti da Porsche ne naplaćuje više za svoje automatike. Naplaćuje slično kao BMW za ručni mjenjač, ​​ali uz njega stiže nešto dodatno besplatno poput Porsche Torque Vectoring funkcije, što ovu opciju na neki način čini prihvatljivijom. BMW-ov pristup se, dakle, čini jedinstvenim. Ali kako proizvođači premium i performansnih automobila sve više prihvataju automatske mjenjače, ne bi bilo iznenađenje da BMW-ov sistem doplate za ručni mjenjač postane praksa u cijeloj industriji.
online

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests