FIAT

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by mrki62 » 26 Sep 2014, 09:16

Lebowski wrote:Ne vrijedi ovih para al ne vrijedi ni onaj Smart, jel se tako zove, pa je bio jedan od najprodavanijh auta u Evropi.. A bio je skuplji ili tu negdje sa Ficom koji opet bolje i lijepse izgleda.
Smart ima ime - Mercedes :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by mrki62 » 26 Sep 2014, 09:21

Zaboravih napomenuti da oni imaju i produženu verziju i to jedni su čak i sa 7 sjedala :)

Link http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=837 ... 2016v%2010...
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by greeneyes » 26 Sep 2014, 09:23

Nećemo sad pravadati ovu cijenu Fiće tako što ćemo reći da je i Smart bezze auto, al' se eto prodavao. Poenta je da je preskup, a sad što imaš ljudi s viškom para pa uzmu ovakve autiće onako za nabavke namirnica i sl. to je druga priča. :kafa
Samo sabura

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Lebowski » 26 Sep 2014, 09:27

Dobro, preskup jeste al zavisi dosta i od nas samih.. Da je 13 hiljada opet ga vrlo vjerovatno ne bi kupili jer nam ne leži, gledali bi nešto drugo za te pare, polovno ako ništa.. Prvi sam takav. Premalo mi je auto.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Dust » 26 Sep 2014, 09:28

Smart ima jako losu potrosnju po km/miljazi. Ipak to nije sve ono o cemu se pricalo ranije, jer prodaja mu je opala itekako. A da je ruzno, ruzno je.
Mozda to u EU i prolazi i raja kupuje. Ovdje ne.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Dust » 26 Sep 2014, 09:30

mrki62 wrote:
Dust wrote:

Ponekad mi se cini da ga biciklom mogu pregaziti. Malen, premalen, lijep (vise ono sladak), odlican za patuljke!
I velikani mogu sjesti u njega, no sikiriki :)
Mozes, al' da te rastavimo i ponovo sastavimo kada napravis dzir.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by greeneyes » 26 Sep 2014, 09:35

Lebowski wrote:Dobro, preskup jeste al zavisi dosta i od nas samih.. Da je 13 hiljada opet ga vrlo vjerovatno ne bi kupili jer nam ne leži, gledali bi nešto drugo za te pare, polovno ako ništa.. Prvi sam takav. Premalo mi je auto.
Pa o tome ti i pričam, valjda ima valjan razlog što ljudi izbjegavaju ovakve autiće. Da sam već pričao, 90+% ljudi će prije uzeti Audija od desetak godina nego ove autiće. :oo
Ljudi misle da ovi autići malo troše, što je velika zabluda, jer svi ovi mali autići s malom kubikažom troše i previše na samom startu. A ove autiće i mo'š koristiti samo po gradu, a znamo da u gradu stalno moraš stati pa krenuti i tako u nedogled, sad ti vidi ima l' računice vozati ovo. :oo
Samo sabura

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by STrendzer » 26 Sep 2014, 09:38

Dust wrote:Smart ima jako losu potrosnju po km/miljazi. Ipak to nije sve ono o cemu se pricalo ranije, jer prodaja mu je opala itekako. A da je ruzno, ruzno je.
Mozda to u EU i prolazi i raja kupuje. Ovdje ne.
ovo ne stoji :pusi

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26102
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 13885 times
Been thanked: 3690 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Veca » 26 Sep 2014, 12:51

...priznajem,glupa sam,skup je bio,ni centa nisam tada popusta dobila,narucila ga sebi onako kako sam htjela,malen je,meni dosta,mogla sam kupit polovnog merdzu,nisam htjela :djed ...ne mislim ga prodavat'! :rug
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120038
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7704 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2014, 18:29

mrki62 wrote:
Krokodil Behko wrote:
Ama koga boli k.... za opremu?
Marka Fiat je ona koja najbrže gubi na vrijednosti, a nisu svi ludi, pa da griješe.
Primjera radi, Golf dvica iz 1988, godine, skuplji je od Fiat Punta iz 1998. godine.
Može biti, može biti al ABART oprema kod Fiata ima svoju cijenu.
Nije za svakog ni mini cooper kao ni Fiat 500 :pusi

Da neprocjenjivo je znati za to :D

Evo šta jedan Talijan misli o toj opremi
Hajd što NOV fićo neće da pali, nego što je čojk poludio :oo


Možete li pogoditi šta se desilo ovom Fiatu 500? (fićo)

Image

Jedan računovođa razlupao je svoj novi automobil sjekirom. Spartacu Capponu (35), koji živi gradu Lissone u Italiji, bilo je dosta nepouzdanog gradskog prevoza, pa je odlučio da je najbolje da nabavi vlastiti automobil.

Šef ga je već upozorio zbog kašnjenja, pa je potrošio novac na Fiat 500. Ali, kad ga je pokušao upaliti kako bi otišao na posao nije uspio, što je značilo da opet kasni na posao.
Pobjesnio je, uzeo sjekiru i počeo udarati po automobilu. Komšije su pozvale policiju jer su sumnjale na vandalizam.

– U ovakvim slučajevima osobe obično ne razbijaju svoj automobil, ali on je bio u mogućnosti dokazati da je ovo njegov automobil – rekao je glasnogovornik policije.

– Mislimo da je u posljednje vrijeme bio pod velikim stresom na poslu, pa je odveden u bolnicu gdje su mu ljekari pomogli da se smiri. Zadržali su ga zbog pregleda – dodao je.
Bizarno, ali ovaj incident imao je i jednu pozitivnu posljedicu – čovjek je dobio slobodnu sedmicu na poslu dok se liječi u lokalnoj psihijatrijskoj klinici.

Ljekari vjeruju da će uskoro biti ‘kao nov’, što se ne može reći za njegov automobil koji je totalno uništen.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37621
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2850 times
Been thanked: 2191 times
Status: Offline

Re: FIAT

Post by Pasaga » 06 Nov 2014, 18:39

Upravo zbog ovog problema,paljenja,njih nema nesto mnogo,sasvim malo,ovamo na sjeveru.
Inace je autic....libo vugla.... ;)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26102
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 13885 times
Been thanked: 3690 times
Status: Offline

Re: FIAT

Post by Veca » 06 Nov 2014, 18:57

Pasaga wrote:Upravo zbog ovog problema,paljenja,njih nema nesto mnogo,sasvim malo,ovamo na sjeveru.
Inace je autic....libo vugla.... ;)


...bogumi,moj pali,da ga ne ureknem! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37621
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2850 times
Been thanked: 2191 times
Status: Offline

Re: FIAT

Post by Pasaga » 06 Nov 2014, 18:59

Veca wrote:
Pasaga wrote:Upravo zbog ovog problema,paljenja,njih nema nesto mnogo,sasvim malo,ovamo na sjeveru.
Inace je autic....libo vugla.... ;)


...bogumi,moj pali,da ga ne ureknem! ;)
sve je ba...do ruke.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26102
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 13885 times
Been thanked: 3690 times
Status: Offline

Re: FIAT

Post by Veca » 06 Nov 2014, 19:00

...more bit! :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120038
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7704 times
Status: Offline

Re: FIAT

Post by Krokodil Behko » 07 Nov 2014, 09:29

Moćna je ta oprema ako zavisi od ruke
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: FIAT

Post by Čarobni » 07 Mar 2017, 23:33

Ovu temu bi trebalo premjestit u podforum "Humor".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Sa Fićom na put od 6.000 km do Maroka i nazad

Post by Mala_Mu » 24 Aug 2018, 21:26

Image

Kao i sve, putovanja i način putovanja uveliko su se izmijenili u posljednjih 20-ak godina pa je sve postalo pristupačnije i znatno brže, ali i sterilnije. Baš zbog toga uživanje je vidjeti kada neko odluči uraditi nešto potpuno suportno.

Image

Dosta nas se sjeća priča i putovanja Fićom na more pa nam put od 6.000 km do Maroka 2018. godine u jednom vremešnom Fići zvuči pomalo nestvarno. Morali smo se i mi provozati u tom malom divu.

Ne, nismo pogriješili u broju nula. Amar Čamo svojim zelenim Fićom u nedjelju kreće na put od 6.000 kilometara i to od Goražda, preko Sarajeva do Barija i Palerma nakon čega prelazi u Afriku i vozi od Tunisa do Maroka te se onda vraća u Evropu preko Španije, Francuske, Italije, Slovenije i Hrvatske do Goražda. Umorili smo se samo dok smo nabrojali neke od Amarovih stanica, a kako to misli izvesti u Fići probali smo provjeriti vožnjom po ulicama Sarajeva.

Lako je zaboraviti kakvi su automobili bili prije 30-ak godina, čak i ako je to Fićo, tačnije Zastava 750, koji je bio pokretač nacije i najčešći auto na našim cestama. U malenoj i skromnoj kabini Fiće penjemo se uz Hum uz prepoznatljivo zujanje i polako nam postaje jasno, strpljenje je ključno.



Klima-uređaj u vidu otvorenih "leptir" stakala na vratima i infotainment sistem u obliku maštovitog dječijeg crteža na sredini kokpita su u suštini svi elementi komfora koje Fićo nudi. Istina, mala kožna sjedišta čiji nasloni završavaju negdje na polovini leđa iznenađujuće su udobna i u dobom stanju nakon svih ovih godina.

Kratki prijenosi u mjenjaču i zadnji pogon sa motorom iznad zadnjih točkova čine da se Fićo lako nosi s usponima uprkos skromnoj snazi motora, a upravo to je Amaru pomoglo u nebrojenim putešestvijama do sada. Čini nam se da najviše truda u Fići zahtijeva kočenje pa nisu rijetke situacije kada treba naglo zakočiti i u tom slučaju treba istovremeno kočiti i motorom i kočnicom, a pažljivo se potpomoći i ručnom kočnicom. Amar to radi gotovo neprimjetno te tako pokazuje da je sa svojim Fićom potpuno srastao.

Image


To ne treba ni čuditi, ovogodišnji poduhvat od 6.000 kilometara tek je nastavak avantura koje Fića Crew ima svake godine. Prošle godine isti ovaj Fićo stigao je i do Istanbula, a proputovao je i kroz Italiju, Hrvatsku, Sloveniju, Austriju, Kosovo, Crnu Goru, Albaniju, Srbiju, Bugarsku, Grčku...

Patinirani zeleni Fićo sa simpatičnom galerijom, starim koferom na krovu i bijelim "prstenovima" na gumama prava je atrakcija gdje god se zaustavi. Svi ga žele pogledati izbliza i fotografisati se pored njega, a oni stariji spremni su podijeliti i neki savjet kako uštimati motor ili nešto popraviti.

Image

Amar Čamo je stalni član Fića Crew postave, inače živi u Melbourneu, u Australiji, i obožava stare automobile, a uz automobile se bavi fotografijom i snimanjem. Ove godine u putešestviji do Maroka i nazad, koja bi trebala trajati otprilike mjesec, Amaru će praviti društvo nekoliko ekipa koje će se mijenjati u tri navrata, a na Klix.ba moći ćete pratiti njegove kratke putopise i javljanja s ove avanture. Naravno, možete ga pratiti i na Instagram profilu gdje redovno objavljuje fotografije sa svojih putovanja.

klix.ba

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Sa Fićom na put od 6.000 km do Maroka i nazad

Post by greeneyes » 24 Aug 2018, 21:49

Imam zelju provozati Ficu :oo
Samo sabura

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26102
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 13885 times
Been thanked: 3690 times
Status: Offline

Re: Sa Fićom na put od 6.000 km do Maroka i nazad

Post by Veca » 24 Aug 2018, 22:11

...bas je sladak! :srce
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Sa Fićom na put od 6.000 km do Maroka i nazad

Post by greeneyes » 24 Aug 2018, 22:45

A ni fico nije los
Samo sabura

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests