FIAT

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26271
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Offline

Re: SRBIJA: Vlada dijeli subvencije za kupovinu "Fiće"

Post by Veca » 25 Mar 2013, 13:25

...de se vi,ispucajte! :kokice
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26271
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Offline

Re: SRBIJA: Vlada dijeli subvencije za kupovinu "Fiće"

Post by Veca » 25 Mar 2013, 13:28

...mojih 5 crnih traka,sto sam na njega opalila,kostaju Behkovog pezoa! ;) :oo
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SRBIJA: Vlada dijeli subvencije za kupovinu "Fiće"

Post by paparaci » 28 Mar 2013, 03:31

Faule Italiener Aus Turin - lijeni talijani iz turina

Fehler In Allen Teilen - greska u svim dijelovima

Für Italiener Ausreichende Technik - za talijane dovoljna tehnika


:hihi :p
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: SRBIJA: Vlada dijeli subvencije za kupovinu "Fiće"

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2013, 12:25

paparaci wrote:Faule Italiener Aus Turin - lijeni talijani iz turina

Fehler In Allen Teilen - greska u svim dijelovima

Für Italiener Ausreichende Technik - za talijane dovoljna tehnika


:hihi :p
:cool


Inače, na Piku su cijene Fiata Punto, spale na nivo golfa dvice a deset godina razlike u početku proizvodnje, ako ne i više :hm
Stvarno su postali marka samo za one koji baš nemaju para da kupe išta bolje.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Top 10 talijanskih automobila

Post by Maja » 10 Feb 2014, 00:33

Image

Kao i svaka dobra talijanska opera, auto industrija sa Apenina poznata je po strasti, trijumfu i tragediji. Pogledajmo 10 talijanskih automobila svih vremena. Modeli nisu poredani po svojim performansama, ono što nam je bitno je osobnost, utjecaj, strast te sve ostalo što ih je održalo u srcima entuzijasta tijekom vremena.

FIAT PANDA

Image

Bivši europski auto godine, dokaz je da talijanski auto može biti uspješan bez nekakvih bijesnih performansi. Kada je debitirao 1980. godine, „kocka na kotačima“ koju je dizajnirao Giurgiano, pružala je kupcima relativno udobnu mogućnost vozikanja bez naglaska na brzinu i žurbu. Ali koliko god se sporo kretao po cesti, Fiat je brzo izletio iz prodavaonica, pa je popularni model doživio redizajn 2003. Novija Panda, iako je i dalje jednostavan automobil, ipak je sigurnija i estetski modernija, ostaje dobar izbor za solidan, svakodnevan prijevoz. Osim ako niste sentimentalni, model iz 2006. zadovoljava veći stupanj putničke sigurnosti i bolji je odabir.

MASERATI BORA

Image

Da je Joe Walsh pjevao o Bori, kada je tvrdio da njegov Maserati juri 185 milja na sat u “Life’s Been Good", napuhavao bi situaciju, ali ne previše. Istini za oči jedan od najatraktivnijih Maseratijevih kupea, sa V osmicom ispod haube iz 1971. – 1980. je jurio 165 milja na sat u najboljoj tuniranoj verziji. Ali brzinu na stranu. Bora je i dalje jedna od Giurgiarovih najboljih ostvarenja, koja iako vremenom stari dobro izgleda i danas. Maseratijevo nasljeđe je dovoljno jako da garantira za marku, uz malu ispriku za biturbo.

FERRARI 308 GTB/GTS

Image

Auto najviše povezan sa Magnumom P.I. imao je dovoljno „zvjezdane snage“ da bude veliki uspjeh u svoje doba i ostane povoljan za entuzijaste danas. Neki puristi smatraju da V8 motoru, 308 coupea i GTS targi iz 1975.–1984., nedostaju četiri cilindra da bi bio pravi Ferrari. Ipak, el Commendatore je blagoslovio vozilo sa svojim imenom, i nam je sasvim dovoljno. Auto dobro izgleda, proizvodi dobar zvuk i stvara dobar osjećaj na vozačkom sjedalu. Da, to je pravi Ferrari. Preporuka za najbolje vozače je 1982.-1984. quattrovalvole, sa ubrizgavanjem goriva i četiri ventila po cilindru.

LANCIA STRATOS

Image

Današnje rally automobile najčešće rade kao hatchbackove sa dvoja vrata i ili sedane sa četvero. Lancia Stratos, kao i mnogi od automobila u ovom pregledu, bila je coupé sa srednje smještenim motorom. Automobil je bio uspješan u utrkama i živahan na u ulici. Kratki razmak kotača i klinasti oblik davali su dobre performanse, a ispod haube nalazio se voljni i sposobni V6 nabavljen od Ferrarija. Sa samo 500 proizvedenih primjeraka od 1972.-1974., slobodno ugrabite koji god model možete naći.

ALFA ROMEO SPIDER

Image

Alfa Romeo je nazvan Ferrarijem za siromahe, ali na neki način to je zapravo kompliment. Spider koji se proizvodio od 1966.-1993. je svakako naznaka za to. Uostalom, vlasnici su nagrađeni sa klasičnim Pininfarina dizajnom i twin-cam motorom koji je volio oštro rukovanje. Alfisti se nisu oduševili gumenim branicima koji su zadesili sudbinu automobila 1974., a najbolji kompromis izgleda i voznosti vjerojatno leži u čeličnom braniku serije 1971.-1973., sa 2.0 litrenim motorom koji je imao direktno ubrizgavanje goriva.

LAMBORGHINI MURCIELAGO

Image

Lamborghiniji su uvijek bili jaki u stilu i performansama, ali od 2002. u Murcielago Coupeu dodano vozni, pa čak i pouzdani. Mnogo toga doprinosi Audi, koji se mudro koncentrirao na potrebe bez gubitka mistike. Murcielago sa pogonom na četiri kotača zaslužuje puno pažnje i poštovanja za ono što možemo učiniti njegovim V12 motorom, ali sada možete voziti bez straha od velikog servisa na kraju dana. To pogotovo vrijedi za LP640 i njegov još snažniji (632 konjskih snaga) 6.5 litreni motor, uveden u 2006.

FERRARI 250 GTO

Image

Izvorni Ferrari GTO 1962.-1964. utjelovio je ono što rijetki imaju: prekrasan izgled, zastrašujuću učinkovitost, utrkujući uspjeh, i (relativnu) civiliziranost na cesti. Scaglietti dizajn korišten je da više ili manje zamijeni karoseriju otvorenog GT 250 Testa Rossa (ne brkati s Testarossom!) u skladu s pravilima sankcioniranja FIA-e. Ferrari nije igrao po svim pravilima. Proizvedeno je samo 36 GTO modela, od 100 potrebnih za kvalifikaciju za natjecanje. Smatramo to još jednim aspektom GTO mistike, što objašnjava zašto je 20 milijuna dolara, prva ponuda na rijetkim prigodama kad se ovakvi primjerci nađu na aukciji.

FIAT 500

Image

Svaka zemlja je imala poslijeratni "narodni auto". U Velikoj Britaniji, to je bio Austin Mini, preko u Francuskoj Citroen 2CV, naravno VW Buba je bila hit u svijetu. Talijanska verzija ove formule je ikona Fiat 500. Kao i njegov minimalistički kolega, mali Cinquecento Coupe, bio je veliki hit pa je proizvađan desetljećima (1957-1975) i razvio kult, pa je uslijedila revitalizacija. Oživljen je kao neo-retro dizajn sa korporativnom platformom. Ipak, izvorna je samo prva linija, a sa konačnim 1972.-1975. R izdanjima kao najboljim izborom.

LAMBORGHINI COUNTACH

Image

Neki automobili nisu bili stvoreni da budu pitomi. Najviše čemu se od njih može nadati je primirje. Ako bilo koji automobil utjelovljuje takav odnos, to je Lamborghini Countach. Tijekom proizvodnje Countacha od 1974.-1990., drugi automobile mogli su obavljati isto sa daleko manje oduševljenja. Ipak, nitko nije imao istu pojavu kao Lambo. Isto vrijedi i danas, što dosta govori o Countachovoj izdržljivosti i njegovoj važnosti za ostavštinu Lamborghinija. Za kolekcionare, najpoželjnijih Countach je stvar ukusa, ali je u kasnijim 1985.-1990. automobilima s direktinm ubrizgavanjem goriva i četiri ventila po cilindru lakše uživati.

PAGANI ZONDA

Image

Horacio Pagani je prije osnivanja radio za Lamborghini na odjelu za kompozitne materijale te je tako sudjelovao na razvoju nekih od najpoznatijih modela Lamborghinija. Krajem 80-ih krenuo je s dizajniranjem vlastitog automobila, 1992. izrađen je prototip, godinu dana nakon toga krenula su prva testiranja, a slijedeće godine ostvaren je veliki korak naprijed kad je sa Mercedes-Benzom dogovorena isporuka V12 motora. Prvi automobil je javnosti predstavljen u Ženevi 1999. godine. AMG je za potrebe Zonde preradio svoj 6-litreni V12 povećavši obujam na 7300ccm što u kombinaciji sa najmodernijim materijalima kod izrade Zondi omogućuje strahovite performanse.

FERRARI ENZO

Image

Obilje proizvođača automobila tvrde da integriraju tehnologiju trkaćih automobila na ulice, ali je krajnji primjer za to, kao i talijanski automobili u cjelini, Ferrari Enzo. Ferrari nikada nije imao neodlučan pristup svojim automobilima, a nije im bilo do toga da model nazovu po osnivaču. Koristeći tehnologiju Formule 1 2002.-2004. Enzo Ferrari je još zapanjujući kada se gleda kao cjelina: ubrzava kao lud, fenomenalno je upravljiv, to je vrhunski Ferrari, a time i vrhunski talijanski automobil.

e-muskarac.com

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Krokodil Behko » 10 Feb 2014, 01:49

Ako im je Panda među top deset, nije ni čudo što su propali :oo
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Maja » 10 Feb 2014, 10:50

Panda jedina normalno izgleda. Meni ovo sve nešto ko igračke. Ko filmovi iz devedesetih kad su se furali na ta brza auta i trke za naklonost djeve ili da bi bili heroj ulice. Ovaj LAMBORGHINI COUNTACH mi je grozan. LANCIA STRATOS je isto smotan

Ja bih ovaj ALFA ROMEO SPIDER ako može.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by storm » 11 Feb 2014, 07:55

Malo mi je to bezveze, neka lista svih vremena a pola makina od navedenih ilii više čak, 99,9% ljudi nikad nije ni vozilo, a kamoli posjedovalo...

alfa, fiat, lancia i to je to...ima mali milion modela a ne neki murcielago :grana

i ja bi jednu alficu spider....pa lagano uz dobar gitarski riff prema zalasku sunca negdje uz more :bali
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ruana
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Ruana » 11 Feb 2014, 11:53

Eh moj fiat punto :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Krokodil Behko » 11 Feb 2014, 12:25

Čuj Fiat Punto :hihi
Ja mislio da je njima zabranjeno, da se na zapadu pojavljuju s tim brendom :lupa
online

Ruana
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Ruana » 11 Feb 2014, 12:30

Krokodil Behko wrote:Čuj Fiat Punto :hihi
Ja mislio da je njima zabranjeno, da se na zapadu pojavljuju s tim brendom :lupa
To mi je najdraze auto sto sam imala, pa onda fiat stilo, a njega ru mi ukrali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Krokodil Behko » 11 Feb 2014, 12:31

Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:Čuj Fiat Punto :hihi
Ja mislio da je njima zabranjeno, da se na zapadu pojavljuju s tim brendom :lupa
To mi je najdraze auto sto sam imala, pa onda fiat stilo, a njega ru mi ukrali.

:D. čuj ukrali.

Pa to izgleda smo kod nas kradu njemačka kola, skoro pa isključivo.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Top 10 talijanskih automobila

Post by Ruana » 11 Feb 2014, 12:39

Otisla po sina na trening i dok sam ja bila unutra u sali, bilo je hladno i snijeg, krenuli kuci nema auta, kljuc u ruci. Dosla policija, neka zena kaze da je vidjela neku trojicu na parkingu koji nisu pricali danski i da su joj licili na bugare.
I eto nikad vise.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2014, 20:15

Image

U Bijeljini je prodat prvi automobil "Fiat 500", popularni "fićo" nove generacije, rekao je Srni direktor firme "Feromont" Branislav Rajković. Ova firma je od avgusta distributer kompanije "Fijat automobili Srbija" za tržište Republike Srpske, sa ponudom svih modela "Fiata".

Rajković kaže da je cijena "fiće" 25.700 KM, a za Republiku Srpsku u toku je akcijska ponuda najprodavanijeg kragujevačkog modela "500 L" po cijeni od 23.300 KM.

Prema njegovim riječima, građani su zainteresovani da pogledaju novog "fiću" i da saznaju uslove kupovine, a veću prodaju očekuju od jeseni i pojačane marketinške kampanje u Republici Srpskoj.

Bijeljina je tri godine bila domaćin manifestacije "Fićijada" na kojoj su prikazani ovi jugoslovenski oldtajmeri iz zemalja regiona, a među ponosnim vlasnicima bili su i državljani Švajcarske, Austrije i NJemačke, ističu u Turističkoj organizaciji grada.

Kompanija "Fiat automobili Srbija" je vodeći izvoznik iz Srbije tokom osam mjeseci ove godine, prema listi koju je objavilo Ministarstvo finansija Srbije.

"Fiat" je za osam mjeseci izvezao automobile u vrijednosti od 947,2 miliona eura i nalazi se na prvom mjestu liste 15 najvećih srpskih izvoznika.

Prvi automobil "zastava 750", popularni "fićo", proizveden je 1955. godine po licenci "Fiat 600" i njegova proizvodnja je trajala do 1985. godine.

Ovaj automobil bio je jedan od simbola bivše Jugoslavije i najčešće viđeno vozilo na jugoslovenskim putevima.

(Vijesti.ba/Srna)
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Dust » 19 Sep 2014, 23:43

Preskup, a nije cemu.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by mrki62 » 24 Sep 2014, 10:00

To je mali auto,koji ima opremu kao oni velikani - zato je toliko skup.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2014, 10:53

Hajde Mrki ne lupaj.
To je samo Fiat proizveden u Kragujevcu.

Evo šta se u BiH, može kupiti za milju jeftinije

http://www.peugeot.ba/showroom/208/3-vrata/

Cjenovnik
http://www.peugeot.ba/media/deliacms/me ... 7f8c02.pdf

Ili skoro pa svaku verziju Renault Clio

http://www.renault.hr/media/cjenici/25- ... ndtour.pdf

Čak i volkswagen Polo i nema dalje

http://volkswagen.ba/uploads/images/inf ... 20Polo.pdf
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by mrki62 » 24 Sep 2014, 12:51

Krokodil Behko wrote:Hajde Mrki ne lupaj.
To je samo Fiat proizveden u Kragujevcu.
Kako si samo tako bezobrazan?!
Pročitaj šta sam napisao pa onda pronađi opremu u tom fići - specifikaciju pa tek onda probaj uspoređivati sa ostalima.
Bude išlo?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by mrki62 » 24 Sep 2014, 13:02

Samo mala pogled u unutrašnjost


Image
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: U Bijeljini prodat prvi "fićo" nove generacije

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2014, 14:36

mrki62 wrote:
Krokodil Behko wrote:Hajde Mrki ne lupaj.
To je samo Fiat proizveden u Kragujevcu.
Kako si samo tako bezobrazan?!
Pročitaj šta sam napisao pa onda pronađi opremu u tom fići - specifikaciju pa tek onda probaj uspoređivati sa ostalima.
Bude išlo?
Ama koga boli kurac za opremu?
Marka Fiat je ona koja najbrže gubi na vrijednosti, a nisu svi ludi, pa da griješe.
Primjera radi, Golf dvica iz 1988, godine, skuplji je od Fiat Punta iz 1998. godine.
online

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests