Gdje kupujete auto dijelove?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 12:30

Danas sam na audi servisu kupio Lagerbock (naziv ne znam na bosanskom) i platio 108,05 €.

Ovo je Lagerbock:

Image

Vratim se kuci i potrazim autodijelove na Internetu. Na ebayu nasao sam jedan Lagerbock po cijeni od 30 EUR. Opet na ebayu nasao sam nove autodijelove po cijeni od 39,75 EUR.

Na jednoj web stranici nasao sam Lagerbock po cijeni od 50 EUR (sa postarinom). U drugom online ducanu nasao sam autodijelove po cijeni od 98 EUR. Uz autodijelove dolaze vijci.

Koliko sam potrosio i koliko sam mogao uštedjeti na autodijelovima? :jonas

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by bubica » 14 May 2013, 12:46

Sta reci? Prvo se dobro informisati pa onda kupiti, naravno i na kvalitet obratiti paznju. Ima jako mnogo foruma na svaku temu.
Steuergerät za Volvo sa zamjenom kod Volvo servica kosta ca 1700€.... ebay steuergerät ca 100€ moj muz sam zamjenio, ja otisla kod bosch da prikljuce diagnosegerät da aktiviraju sta treba, platila 30€.

Auto servis dio kosta 1000€
Ebay 100€
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Katja » 14 May 2013, 12:54

Ne znam ni ja na bosanskom ali mi to zovemo seleni (selen blokovi), šta dolaze na vilicu.
A dijelove ... ovisi. Nekad se isplati original, nekada ne, nekad novi nekad polovni... kako koji dio.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 16:09

bubica wrote:Sta reci? Prvo se dobro informisati pa onda kupiti, naravno i na kvalitet obratiti paznju. Ima jako mnogo foruma na svaku temu.
Steuergerät za Volvo sa zamjenom kod Volvo servica kosta ca 1700€.... ebay steuergerät ca 100€ moj muz sam zamjenio, ja otisla kod bosch da prikljuce diagnosegerät da aktiviraju sta treba, platila 30€.

Auto servis dio kosta 1000€
Ebay 100€

Tvoj je muz neki iskusniji vozac. Ova razlika u cijeni je uistinu bombasticna.

Gle, covjek se moze informisati pod uvjetom da tacno zna koje autodijelove treba. Ja, npr., nisam znao koji Lagerbock trebam, koji broj i sl. Taj dio nalazi se tako reci pod autom... ne mogu vidjeti broj i sl. Tek na audi servisu saznao sam koji Lagerbock trebam.

Ove cijene na ebayu i drugim online ducanima su cijene za originalni dio. Dakle, ista firma, isti kvalitet, jedino je velika razlika u cijeni. Naravno, taj dio mogao sam ugraditi na audi servisu i platiti 150 EUR (za montazu, tj. rad). Ipak, odlucio sam otici jednom majstoru (privatniku) koji ce mi to napraviti za 25 EUR.

Nisam ustedio na autodijelu, vec samo na montazi, radu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Krokodil Behko » 14 May 2013, 16:16

Kako kad-kako gdje. Kod nas su druge prilike. Ako su ležajevi, kugle, krajnice, amortizeri i slično, kupujem novo. Nekada kupim i polovno. Npr birao sam izmedju letve volana koja u trgovini košta 230 maraka i iste takve koja na otpadu košta 50 maraka ali je očuvana. Nisam puno razmišljao.
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 16:20

Zasto ste kupili/zmajenili Steuergerät?

Meni se je vec nekoliko puta ukljucila EPC lampica, auto sam morao zaustaviti... itd. Audi servis je napravio diagnozu, ali nista nisu nasli. Danas se dogodila ista stvar, EPC lampica se opet ukljucila (kad stanem na gas auto ne vuce). :jonas Nakon desetak min. je ponove sve u redu i mogu dalje voziti. :jonas

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by STrendzer » 14 May 2013, 16:35

Jonas,ti neki dan rece da si nabavio novog A3?!..otkud da mu vec otkazu takvi dijelovi kao sto su lageri?!..

ja inace ne kupujem dijelove,u sustini do sad nisam trebao,gazim 101 hiljadu km i nema frke za sad hvala Bogu...jedino sam neki dan kupio ulje(8 l) za veliku inspekciju ali ne preko Ebaya,takve stvari ne bih kupovao kod njih,kupio sam kod Amazon-a, izaslo me nekih 52 € a kod MB bi bilo jos mozda 140-150 € vise....i prosle godine sam stavio nove pakne/plocice koje sma ja sam kupio ali keramicke,nema prasine kad kocim i nisu bile bas toliko preskupe,mozda onoliko koliko bih kod MB platio obicne nove pakne..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37852
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Pasaga » 14 May 2013, 16:51

U servisnoj trgovini ne kupujem nista....nedo bog.
Ima jedan drugi trgovacki centar,isti djelovi isti kvalitet a jeftinije
i do 40%.U zadnje vrjeme trazim na netu,uporedim,dodam postarinu
i onda se odlucim.Ovi djelovi sto su preko neta,iz svabije su iz njihovih
firmi,orginal,po nabavnoj cjeni su jeftiniji i do 50% nego ovdje u Audiju.
Najgore je ovdje kupit u servisu,za bilo koje auto.Ovi oderase ljude.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 16:54

Da, novog A3 Sportback, napravio konfiguraciju, i cekao tri mjeseca na auto... po auto sam otisao u Ingolstadt, Audi Forum Ingolstadt. Ali tome je vec neko vrijeme. Ovaj Lagerbock nije defekt, ali ima malko "Risse im Gummi". Na audi servisu kazu da mogu zamjeniti, ali da jos nije hitno.

E sad, dovoljno mi je samo jednom otici na Balticko more i vec ima 2500 - 3000 km. Rijetko koje moje putovanje je ispod 500 km (s povratkom + 1000km). Nedavno sam bio u Becu i imam + 1000 km. Za koji dan opet na putu i valja dodati 2000 km.

Trepavica
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Trepavica » 14 May 2013, 18:43

Sve kvarove servis popravi ..nista od djelova kupovala nisam a ni mijenjala van servisa..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37852
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Pasaga » 14 May 2013, 18:51

Trepavica wrote:Sve kvarove servis popravi ..nista od djelova kupovala nisam a ni mijenjala van servisa..
...eh...jest i to problem.... :plavi
ja fiestu u gurazi svu rasturim i sastavim za sahat vremena.... :ha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Trepavica
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Trepavica » 14 May 2013, 18:59

Pasaga wrote:
Trepavica wrote:Sve kvarove servis popravi ..nista od djelova kupovala nisam a ni mijenjala van servisa..
...eh...jest i to problem.... :plavi
ja fiestu u gurazi svu rasturim i sastavim za sahat vremena.... :ha
A sto bi ja to radila , neka svako radi svoj posao...:)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96382
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34356 times
Been thanked: 21082 times
Contact:
Status: Online

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Rum » 14 May 2013, 19:01

Gdje stignem od autoradnji do buvljaka, garaza ,kvartova,supa itd itd
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 20:13

Pasaga wrote:
Trepavica wrote:Sve kvarove servis popravi ..nista od djelova kupovala nisam a ni mijenjala van servisa..
...eh...jest i to problem.... :plavi
ja fiestu u gurazi svu rasturim i sastavim za sahat vremena.... :ha

:sok :klanja

Ja samo znam zamjeniti ljetne gume.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 20:22

Pasaga wrote:U servisnoj trgovini ne kupujem nista....nedo bog.
Ima jedan drugi trgovacki centar,isti djelovi isti kvalitet a jeftinije
i do 40%.U zadnje vrjeme trazim na netu,uporedim,dodam postarinu
i onda se odlucim.Ovi djelovi sto su preko neta,iz svabije su iz njihovih
firmi,orginal,po nabavnoj cjeni su jeftiniji i do 50% nego ovdje u Audiju.
Najgore je ovdje kupit u servisu,za bilo koje auto.Ovi oderase ljude.
Ovaj put nisam mogao doci do informacije koji selen blokovi/Lagerbock stvarno trebam... i to neznanje kostalo me je 70 EUR. :lupa (Ukoliko sad usporedim onu aktuelnu internetsku cijenu autodijelova). Ubuduce cu kupovati motorno ulje, diskove/kocnice... preko interneta. Nevjerojatno je koliko moze covjek tako uštediti novaca.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by STrendzer » 14 May 2013, 20:23

Pasaga wrote:
Trepavica wrote:Sve kvarove servis popravi ..nista od djelova kupovala nisam a ni mijenjala van servisa..
...eh...jest i to problem.... :plavi
ja fiestu u gurazi svu rasturim i sastavim za sahat vremena.... :ha

jel to obadvoje imate fieste?..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by STrendzer » 14 May 2013, 20:30

Jonas wrote:Da, novog A3 Sportback, napravio konfiguraciju, i cekao tri mjeseca na auto... po auto sam otisao u Ingolstadt, Audi Forum Ingolstadt. Ali tome je vec neko vrijeme. Ovaj Lagerbock nije defekt, ali ima malko "Risse im Gummi". Na audi servisu kazu da mogu zamjeniti, ali da jos nije hitno.

E sad, dovoljno mi je samo jednom otici na Balticko more i vec ima 2500 - 3000 km. Rijetko koje moje putovanje je ispod 500 km (s povratkom + 1000km). Nedavno sam bio u Becu i imam + 1000 km. Za koji dan opet na putu i valja dodati 2000 km.
da,to je veliki dozivljaj naruciti novi auto i otici po njega,recimo u Ingolstadt...od toga su Audilaneri,kao i svi ostali napravili skoro pa spekatkl-dozivljaj ono kad se ode po auto itd :ok

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37852
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Pasaga » 14 May 2013, 20:30

..ma nevozim ja to.... :D.
zenino mi....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 14 May 2013, 20:36

camargue wrote:
Jonas wrote:Da, novog A3 Sportback, napravio konfiguraciju, i cekao tri mjeseca na auto... po auto sam otisao u Ingolstadt, Audi Forum Ingolstadt. Ali tome je vec neko vrijeme. Ovaj Lagerbock nije defekt, ali ima malko "Risse im Gummi". Na audi servisu kazu da mogu zamjeniti, ali da jos nije hitno.

E sad, dovoljno mi je samo jednom otici na Balticko more i vec ima 2500 - 3000 km. Rijetko koje moje putovanje je ispod 500 km (s povratkom + 1000km). Nedavno sam bio u Becu i imam + 1000 km. Za koji dan opet na putu i valja dodati 2000 km.
da,to je veliki dozivljaj naruciti novi auto i otici po njega,recimo u Ingolstadt...od toga su Audilaneri,kao i svi ostali napravili skoro pa spekatkl-dozivljaj ono kad se ode po auto itd :ok
Za mene je bio nezaboravan doživljaj i istinski užitak. Fino je bilo i u restoranu Möwenpick/Marché - u Audi Forumu Ingolstadtu. :srce Bez pretjerivanja, ali ja sam zaista imamo osjecaj da idem po oskar.

Trepavica
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Trepavica » 14 May 2013, 20:39

camargue wrote:
Pasaga wrote:
Trepavica wrote:Sve kvarove servis popravi ..nista od djelova kupovala nisam a ni mijenjala van servisa..
...eh...jest i to problem.... :plavi
ja fiestu u gurazi svu rasturim i sastavim za sahat vremena.... :ha

jel to obadvoje imate fieste?..

Ma jok, ja samo D. auta vozim , nekako mi ona naj , naj .. :ok

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests