Promjene na forumu

Obavjestenja o promjenama na forumu, prijedlozi, kritike, pravila.

Moderators: Krokodil Behko, Urednik foruma

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Jonas » 29 Feb 2012, 17:35

Kakvu bi to predstavljalo promjenu. Ako se tema nalazi u Kutku za kreativne, ne znači da na njoj učestvuju samo oni koji imaju svoju temu u Kutku. Osim toga, natjecanja je zamišljeno kao izbor 3 slike i 1 pjesme, ali samo prvih par mjeseci su se postavljale pjesme, pa su nažalost ljudi odustali. Pjesma se nalazila na portalu na lijevoj strani. Ja se nadam da će se opet ubacivati i pjesme.
Nevezano za pjesme, ali Kutku za kreativne je nesto poput autobiografije, a Fotografija je generalna tema. Svi odmah znaju o cemu je rijec na pdf-u Fotografija. Svaki novajlija koji posjeti forum na pdf Fotografija ocekuje generalnu temu fotografija.

Kad sam prvi put posjetio ovaj forum, na pdf-u Fotografija sam takodjer ocekivao fotografije i razlicite teme, ujedno foto natjecaj i sl. To nisam nasao. Bez tvoje upute ja ne bi otisao na pdf Kutku za kreativne. Mnogima je isto kao meni. A oni (sto se zanimaju samo za slike) a koji se ne uclane (neotvore racun), samo ce posjetiti pdf Fotografija i vidjet ce to sto je tu. Ali, npr. tu nece vidjeti moje fotke jer se ne nalaze na pdf-u Fotografija, nego na pdf-u Kutku za kreativne. Dakle, ima razlike u selekciji, podjeli, kategoriji.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Jonas » 29 Feb 2012, 18:09

Osim toga ovako svako može planirati i par mjeseci unaprijed.
Nismo mi profesionalci pa da možemo napraviti dobru fotografiju kad hoćemo i po zadatku.
Za forum nije ni potrebna dobra fotografija (iako je pozeljna)¹ - forum nema istu razinu (ni foto nagrade) kao npr. foto takmicenje Evropskog fotografa divljine za 2012, ili takmicenje Hasselblad na natjacaju hasselblad master 2012... Naravno, nije ni fora stavljati lose fotke. Internet je preplavila fotografija, tako da nije lako snimiti dobru fotku. (E, sad sam skroz skrenuo s teme)


¹Ni ja ne keljim svoje „najbolje“ fotke na forum.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31692
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7228 times
Been thanked: 3936 times
Status: Online

Re: Promjene na forumu

Post by Mister No » 29 Feb 2012, 18:14

Luna. wrote:ja imam prijedlog da se slike salju anonimno... da se ne zna koje je cija slika do kraja glasanja.
Onda Merilyn nikad nece dobit ni glasa...
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Maja » 29 Feb 2012, 18:53

Jonas wrote:
Kakvu bi to predstavljalo promjenu. Ako se tema nalazi u Kutku za kreativne, ne znači da na njoj učestvuju samo oni koji imaju svoju temu u Kutku. Osim toga, natjecanja je zamišljeno kao izbor 3 slike i 1 pjesme, ali samo prvih par mjeseci su se postavljale pjesme, pa su nažalost ljudi odustali. Pjesma se nalazila na portalu na lijevoj strani. Ja se nadam da će se opet ubacivati i pjesme.
Nevezano za pjesme, ali Kutku za kreativne je nesto poput autobiografije, a Fotografija je generalna tema. Svi odmah znaju o cemu je rijec na pdf-u Fotografija. Svaki novajlija koji posjeti forum na pdf Fotografija ocekuje generalnu temu fotografija.

Kad sam prvi put posjetio ovaj forum, na pdf-u Fotografija sam takodjer ocekivao fotografije i razlicite teme, ujedno foto natjecaj i sl. To nisam nasao. Bez tvoje upute ja ne bi otisao na pdf Kutku za kreativne. Mnogima je isto kao meni. A oni (sto se zanimaju samo za slike) a koji se ne uclane (neotvore racun), samo ce posjetiti pdf Fotografija i vidjet ce to sto je tu. Ali, npr. tu nece vidjeti moje fotke jer se ne nalaze na pdf-u Fotografija, nego na pdf-u Kutku za kreativne. Dakle, ima razlike u selekciji, podjeli, kategoriji.


Evo šta sam ja mislila. Da u Fotografiji napravimo pdf Fotografije s neta gdje bi prebacili sve ove teme gdje se lijepe slike s neta.
Tako bi u u glavnom pdf fotografija ostale teme tipa savjeti za slikanje, tema o aparatima, tema o obradi slika itd.
E sad, ili da tu otvorimo ljepljivu temu koja će preusmjeravati na Kutak za kreativne i izbor fotografija godine, ili da teme iz Kutka prebacimo u Fotografiju, ali ostade nam u kutku 10 tema, a u fotografiji ćemo onda imati blizu 100.
Ili da ostavimo kako jeste.

Voljela bih da se i ostali forumaši izasne hajmooooooooooo.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by gejsha » 29 Feb 2012, 19:21

Ok, napraviću temu gdje ću postavljati do sada pobjedničke slike.
Sviđa mi se Lunin prijedlog da se do kraja glasanja ne zna čija je čija fotografija ,samo moraće opet biti barem jednoj osobi poznato.ili meni ili Maji.
A ovo zadnje je i Jonas predlagao,za fotografije s neta,ali po mom mišljenju se ne treba razdvajati ,jer nema nas mnogo koji postavljamo svoje fotografije.Tako da bih ostavila kako jeste.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by silence » 29 Feb 2012, 19:28

Maja wrote:
Ili da ostavimo kako jeste.

Voljela bih da se i ostali forumaši izasne hajmooooooooooo.
Majo, ja mislim da je najbolje ostaviti kako je i do sada bilo.
Zna se gdje se lijepe fotografije sa neta, a "Kutak za kreatvne" je odvojen, sam za sebe. Po meni je ovo do sada bilo ok i uhodano je.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Heidi » 29 Feb 2012, 19:34

meni je ionako sve svejedno....pa vas podrzavam u svemu :ooo
(eto, izjasnila sam seeeeeeeeeeeeee :oo )
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: Promjene na forumu

Post by Krokodil Behko » 29 Feb 2012, 19:36

Evo šta sam ja mislila. Da u Fotografiji napravimo pdf Fotografije s neta gdje bi prebacili sve ove teme gdje se lijepe slike s neta.
Tako bi u u glavnom pdf fotografija ostale teme tipa savjeti za slikanje, tema o aparatima, tema o obradi slika itd.
Podrzavam samo djelomicno.

Naziv bi trebao biti neki drugaciji a koji bi obuhvatio sve teme u kojima su slike sa interneta do kojih nije tesko doci a nije ni bitno, da li je slika prava ili je iz photoshopa.

I sam sam kacio slike pomalo ali u zadnje vrijeme, tolika je navala, da se smisao izgubio na takvim temama. Nisu one lose, nego su jednostavne i kaci ko sta stigne.
Zao mi je i sto je tema "fotografija dana" dosla na to, da joj treba promijeniti naziv u "1.000.000 fotografija dana"

Dakle sa tim temama-uputstvima i temama o fotoaparatima, trebale bi ostati teme na koje se ne moze niti se kaci svasta. Npr "Slike zivotinja","U pravom trenutku" i slicno.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Maja » 29 Feb 2012, 19:38

gejsha wrote:Ok, napraviću temu gdje ću postavljati do sada pobjedničke slike.
Sviđa mi se Lunin prijedlog da se do kraja glasanja ne zna čija je čija fotografija ,samo moraće opet biti barem jednoj osobi poznato.ili meni ili Maji.
A ovo zadnje je i Jonas predlagao,za fotografije s neta,ali po mom mišljenju se ne treba razdvajati ,jer nema nas mnogo koji postavljamo svoje fotografije.Tako da bih ostavila kako jeste.
Neka ti šalju slike na pp i kako koju dobivaš postavljaj je na temu kao novi post, a kad bude glasanje umjesto nicka neka piše samo ime slike koje joj daju vlasnici.
Samo ćeš morati riječ-dvije o tome ubaciti na temu obavještenja kao novi post, a ne na izmjenu starog posta i kad budeš otvarala nove kvalifikacije isto tako napiši da slike šalju tebi na pp.
Al ako ćemo već usvojiti ovo pravilo nema igranja. Napiši da će svi koji budu odali koja je njihova slika biti diskvalifikovani.
Tek kad proglasiš pobjednike napiši čija je čija slika.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by gejsha » 29 Feb 2012, 19:44

Krokodil Behko wrote:
Evo šta sam ja mislila. Da u Fotografiji napravimo pdf Fotografije s neta gdje bi prebacili sve ove teme gdje se lijepe slike s neta.
Tako bi u u glavnom pdf fotografija ostale teme tipa savjeti za slikanje, tema o aparatima, tema o obradi slika itd.
Podrzavam samo djelomicno.

Naziv bi trebao biti neki drugaciji a koji bi obuhvatio sve teme u kojima su slike sa interneta do kojih nije tesko doci a nije ni bitno, da li je slika prava ili je iz photoshopa.

I sam sam kacio slike pomalo ali u zadnje vrijeme, tolika je navala, da se smisao izgubio na takvim temama. Nisu one lose, nego su jednostavne i kaci ko sta stigne.
Zao mi je i sto je tema "fotografija dana" dosla na to, da joj treba promijeniti naziv u "1.000.000 fotografija dana"

Dakle sa tim temama-uputstvima i temama o fotoaparatima, trebale bi ostati teme na koje se ne moze niti se kaci svasta. Npr "Slike zivotinja","U pravom trenutku" i slicno.
Trebale bi..
oprostite ali ovo je nemoguće.ne mogu ja kontrolisati nekoga,hodati za nekim i govoriti mu kakve će slike postavljati a kakve ne.
Svi znamo da bi se tu našlo svašta kao i na ostalim temama,tako da po mom mišljenju nema potrebe za razdvajanjem.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Maja » 29 Feb 2012, 19:47

Krokodil Behko wrote:
Evo šta sam ja mislila. Da u Fotografiji napravimo pdf Fotografije s neta gdje bi prebacili sve ove teme gdje se lijepe slike s neta.
Tako bi u u glavnom pdf fotografija ostale teme tipa savjeti za slikanje, tema o aparatima, tema o obradi slika itd.
Podrzavam samo djelomicno.

Naziv bi trebao biti neki drugaciji a koji bi obuhvatio sve teme u kojima su slike sa interneta do kojih nije tesko doci a nije ni bitno, da li je slika prava ili je iz photoshopa.

I sam sam kacio slike pomalo ali u zadnje vrijeme, tolika je navala, da se smisao izgubio na takvim temama. Nisu one lose, nego su jednostavne i kaci ko sta stigne.
Zao mi je i sto je tema "fotografija dana" dosla na to, da joj treba promijeniti naziv u "1.000.000 fotografija dana"

Dakle sa tim temama-uputstvima i temama o fotoaparatima, trebale bi ostati teme na koje se ne moze niti se kaci svasta. Npr "Slike zivotinja","U pravom trenutku" i slicno.
Ja tebe ništa nisam skontala. Možeš li ponovo.

Sve teme gdje se kače slike sa interneta sam ionako mislila obrisati jer se od nove godine baza foruma drastično povećala pa mi treba dugo da skinem backup, a može dovesti i do kočenja foruma.
Prije toga ću napisati spisak obrisanih tema, tako da se mogu opet otvoriti ko želi jer ionako niko ne uzme temu pa je lista od početka. Naravno da ću ostaviti teme tipa U pravom trenutku ili Dvojnici itd.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by gejsha » 29 Feb 2012, 19:51

Obavještenje:Da svi vide,od sada ko želi učestvovati u izboru za fotografiju mjeseca,neka meni sliku pošalje na pp,jer će autori ostati anonimni do kraja glasanja.

ovo sam napisala i u kutku za kreativne,ali mislim da tamo slabo ko otvara obavještenje.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: Promjene na forumu

Post by Krokodil Behko » 29 Feb 2012, 19:58

Sve teme gdje se kače slike sa interneta sam ionako mislila obrisati jer se od nove godine baza foruma drastično povećala pa mi treba dugo da skinem backup, a može dovesti i do kočenja foruma.
I to sam imao na umu - preopterecenje foruma.
Evo ovako, na primjer, ostale bi ove teme.
S tim da ja samo pokusavam objasniti. Sto se mene tice, sve je predmet dogovora.

Vaših ruku djelo
Slike vaseg desktopa
Fotografija godine
ŽIVOTINJE (slike)
Stare fotografije, iz arhiva....
Ljubav
Cvijeće..
Voliš nekoga...ubaci srce
Crno-bijele slike
Nase neuspjele slike..
Slike mjesta na kojima ste bili..
• Naši avatari •
U pravom trenutku...
Slike brodova barki jedrilica (ova bi se mogla preimenovati i ubaciti u historiju)
Numizmatika...
Razglednice
Dvojnici

Ostale brisi ako se vec mora a povesti racuna oko otvaranja novih tema.
Uvijek da to bude neka tema, koja je ipak onako "tematska" i zahtijeva
malo vise truda kao i kvalitetnije slike. Ili je jednostavno rijec o nasim slikama
ili ima jos neko znacenje osim kacenja.
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Jonas » 29 Feb 2012, 20:02

Jos jedna bitna sitnica koja meni pada na pamet kad posjetim pdf-u Kutku za kreativne:

Ovaj pdf Kutku za kreativne, po meni, trebao bi biti kao sto i naslov kaze, tj. za kreativce. Ako je to tako, onda se vrata za ulazak ne otvaraju nasiroko. Mislim, nije fora da bilo ko ulazi unutra, nego samo clanovi foruma koji su se na neki nacin "dokazali" svojim radom, npr. pjesmama, pisanjem, crtanjem, fotografijom itd. To je prvi uvjet. Drugi, da ne ulete samo tako, nego da se na neki nacin predstave: da ih (mi) upoznamo. Jedan primjer:

Ako sam se na neki nacin malko "dokazao" fotografijom, glas naroda jedanput mjesecno odabere jednu osobu za pdf Kutku za kreativne. Potom slijede pitanja (npr. za one koji imaju fotografije, moze biti):

1. Kad i kako si se poceo baviti fotografijom?
2. Što te privuklo fotografiranju?
3. Koju si opremu koristio na početku?
4. Koje si motive tada fotkao i kako ti se čine tadašnje fotografije?
5. Koji su ti danas najdraži motivi?
6. Kako bi opisao svoj foto stil?
7. Koju opremu trenutno koristiš?
8. Planiraš li uskoro nabavljati nešto novo od opreme?
9. (i tako redom)

Na ovaj nacin upoznajemo kreativca na pdf-u Kutak za kreatvne.

Ostali (forumasi) mogu komentirati njegove slike, postaviti koje pitanje... ali ne smiju keljiti svoje fotke (jedino kreativac).

Eto, kako vam se ovo cini?

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Jonas » 29 Feb 2012, 20:09

Nisam nigdje primijetio, ali ne bi bilo lose uvesti pravilo (ako vec nije) da se stavljaju (max.) dimenzije fotografije do 800 pxl horizontale.

Primjer 800 pxl horizontale.

Image

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Jonas » 29 Feb 2012, 20:20

Evo šta sam ja mislila. Da u Fotografiji napravimo pdf Fotografije s neta gdje bi prebacili sve ove teme gdje se lijepe slike s neta.
Tako bi u u glavnom pdf fotografija ostale teme tipa savjeti za slikanje, tema o aparatima, tema o obradi slika itd.
E sad, ili da tu otvorimo ljepljivu temu koja će preusmjeravati na Kutak za kreativne i izbor fotografija godine, ili da teme iz Kutka prebacimo u Fotografiju, ali ostade nam u kutku 10 tema, a u fotografiji ćemo onda imati blizu 100.
Ili da ostavimo kako jeste.
Teme gdje se lijepe slike s neta umjesto Fotografije s neta mogu se nazvati Pic Post Evo i primjer:

Image

Uglavnom svi znaju da se ovdje lijepe slike s neta.

A, pdf Fotografija ostale teme tipa savjeti za slikanje, tema o aparatima, tema o obradi slika itd.

Moj prijedlog.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Jonas » 29 Feb 2012, 20:28

gejsha wrote:Obavještenje:Da svi vide,od sada ko želi učestvovati u izboru za fotografiju mjeseca,neka meni sliku pošalje na pp,jer će autori ostati anonimni do kraja glasanja.
ovo sam napisala i u kutku za kreativne,ali mislim da tamo slabo ko otvara obavještenje.


Ovu obavjest ja bih napisao na pdf Fotografija (gdje joj je i mjesto, po meni).

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Maja » 29 Feb 2012, 20:39

Krokodil Behko wrote:
Sve teme gdje se kače slike sa interneta sam ionako mislila obrisati jer se od nove godine baza foruma drastično povećala pa mi treba dugo da skinem backup, a može dovesti i do kočenja foruma.
I to sam imao na umu - preopterecenje foruma.
Evo ovako, na primjer, ostale bi ove teme.
S tim da ja samo pokusavam objasniti. Sto se mene tice, sve je predmet dogovora.

Vaših ruku djelo
Slike vaseg desktopa
Fotografija godine
ŽIVOTINJE (slike)
Stare fotografije, iz arhiva....
Ljubav
Cvijeće..

Voliš nekoga...ubaci srce
Crno-bijele slike
Nase neuspjele slike..
Slike mjesta na kojima ste bili..
• Naši avatari •
U pravom trenutku...
Slike brodova barki jedrilica (ova bi se mogla preimenovati i ubaciti u historiju)
Numizmatika...
Razglednice
Dvojnici

Ostale brisi ako se vec mora a povesti racuna oko otvaranja novih tema.
Uvijek da to bude neka tema, koja je ipak onako "tematska" i zahtijeva
malo vise truda kao i kvalitetnije slike. Ili je jednostavno rijec o nasim slikama
ili ima jos neko znacenje osim kacenja.
Ove boldirane također ću obrisati ako imaju više od 3 stranice pa neka se otvore nove.
Moramo malo rasteretiti podforum.
A ovo podvučeno...ma nek kače ljudi šta hoće, nema veze.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by merylin » 29 Feb 2012, 20:40

zagor wrote:
Luna. wrote:ja imam prijedlog da se slike salju anonimno... da se ne zna koje je cija slika do kraja glasanja.
Onda Merilyn nikad nece dobit ni glasa...

Neeeeeeema smiiiisla zagor...ccc :ooo

Vidjecemoooooooo....
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Promjene na forumu

Post by Maja » 29 Feb 2012, 20:45

Jonas wrote:Jos jedna bitna sitnica koja meni pada na pamet kad posjetim pdf-u Kutku za kreativne:

Ovaj pdf Kutku za kreativne, po meni, trebao bi biti kao sto i naslov kaze, tj. za kreativce. Ako je to tako, onda se vrata za ulazak ne otvaraju nasiroko. Mislim, nije fora da bilo ko ulazi unutra, nego samo clanovi foruma koji su se na neki nacin "dokazali" svojim radom, npr. pjesmama, pisanjem, crtanjem, fotografijom itd. To je prvi uvjet. Drugi, da ne ulete samo tako, nego da se na neki nacin predstave: da ih (mi) upoznamo. Jedan primjer:

Ako sam se na neki nacin malko "dokazao" fotografijom, glas naroda jedanput mjesecno odabere jednu osobu za pdf Kutku za kreativne. Potom slijede pitanja (npr. za one koji imaju fotografije, moze biti):

1. Kad i kako si se poceo baviti fotografijom?
2. Što te privuklo fotografiranju?
3. Koju si opremu koristio na početku?
4. Koje si motive tada fotkao i kako ti se čine tadašnje fotografije?
5. Koji su ti danas najdraži motivi?
6. Kako bi opisao svoj foto stil?
7. Koju opremu trenutno koristiš?
8. Planiraš li uskoro nabavljati nešto novo od opreme?
9. (i tako redom)

Na ovaj nacin upoznajemo kreativca na pdf-u Kutak za kreatvne.

Ostali (forumasi) mogu komentirati njegove slike, postaviti koje pitanje... ali ne smiju keljiti svoje fotke (jedino kreativac).

Eto, kako vam se ovo cini?
Sve je to lijepo Jonas, ali ima ljudi koji slikaju mobitelom :cudi
Kažem ti da si jedini ti profesionalac. Ja bih baš voljela da ima više fotografa (i ljubitelja filmova), al kad nema :cudi
Jedino da otvorimo opštu temu s ovim pitanjima jer mi se stvarno sviđaju, al nećeš se s tim složiti.
Jonas wrote:Nisam nigdje primijetio, ali ne bi bilo lose uvesti pravilo (ako vec nije) da se stavljaju (max.) dimenzije fotografije do 800 pxl horizontale.

Primjer 800 pxl horizontale.
Ja sam bila napravila da su maksimalne dimenzije 800x600 naivno vjerujući da će se samo resajzati kad ih postaš. Al naravno to nije bilo tako i jednostavno velike slike se nisu mogle postati.
Raspitat ću se ovih dana kako da napravim da se slike same smanje kad ih postaviš.

Post Reply

Return to “Obavjestenja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests