Žalbe i sugestije

Obavjestenja o promjenama na forumu, prijedlozi, kritike, pravila.

Moderators: Krokodil Behko, Urednik foruma

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Mutevelija » 06 May 2017, 19:22

Evo ja ću ti odgovoriti mada nije mog posla.
Za bombardovanje u Siriji su komentarisao :
Odličan posao nešto tako i dobio si ban iako si to ironično rekao.
A odmah si prekršio jedno pravilo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Vladimir RUS » 06 May 2017, 19:35

Socrates wrote:
Vladimir RUS wrote:
Socrates wrote:Tebi se samo cini da nisi. Ja sam vidio najmanje deset.

Zato ja i kazem, mozda da naucis prvo sta je opomena, pa da diskutujes o opomenama.

Inace, post u kojem aplaudiras sto su djeca poginula bi ti na mnogo foruma znacio I trajni ban.
Ako si vidio onda linkuj pa da vidim i ja pošto ja nisam vidio.

Opomena je kada nekog opomeneš da više ne radi ono što je uradio. Ja takvu opomenu u tom konkretnom slučaju nisam dobio već samo ban i to na 30 dana i još pritom za nešto što sam citirao, a što je još veći apsurd.
Sta bi ti, da te storm opominje da je nenormalno aplaudirati kad djeca poginu? Ako mislis da je do moderatora da ti bas to naglasavaju onda bi Crvena u tvom slucaju mogla i da im prosiri ovlasti pa da mogu da ti napisu uputnicu za psihijatra.

Sto se tice ostalog, behko ti je barem deset puta napisao da ne mozes do besvijesti copy/paste dok ti niko ne odgovori na prvi takav post.
Ni ti ne shvataš neke stvari, no dobro, nisi jedini. Ti i storm ste isti. E sad dolazimo do poente, stvar je u tome da ja nisam "aplaudirao kad djeca poginu", već samo citirao naslov jednog članka sa interneta. Samim tim i upozorenje, a kojeg nije ni bilo, već samo ban na 30 dana, nema smisla, tj. nije imalo smisla s obzirom da usljed nedostatka nekih tehničkih nedostataka sa morao da "odležim" ban koji nisam ni trebao da dobijem jer nisam prekršio ni jedno pravilo, osim ako citiranje znači kršenje pravila foruma. :cudi

Što se tiče Behkovih upozorenja, oni se ne odnose na ovaj slučaj, već na prethodne slučajeve u kojima sam bio banovan zbog sasvim drugih stvari koje sam "odležao", za nešto pravedno, a za nešto nepravedno banovan, i o tome bi smo mogli diskutovati samo ja se sada fokusiram na nešto što je veoma ozbiljna kvalifikacija, a koja govori mnogo o onom ko ju je potegao ukoliko nema kršenja pravila foruma, a šta sam ja već dokazao da nema. Riječ je o sasvim maloj sitnici, a koja u potpunosti obesmišljava čitav slučaj banovanja na 30 dana. Znači nedostatak argumenata od strane moderacije tj. svi znaju da sam ja banovan samo niko ne zna za šta konkretno.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Vladimir RUS » 06 May 2017, 19:41

Mutevelija wrote:Evo ja ću ti odgovoriti mada nije mog posla.
Za bombardovanje u Siriji su komentarisao :
Odličan posao nešto tako i dobio si ban iako si to ironično rekao.
A odmah si prekršio jedno pravilo.
Samo konkretno. Nema ništa rekla kazala. Šta sam konkretno rekao i da li je ironija kršenje foruma pošto ja to pravilo nisam vidio. Ako jeste onda bi skoro svi forumaši (ako ne i svi) trebali biti sakcionisani. Ako nije, o čemu onda mi pričamo ovdje? Koje je to konkretno pravilo, a koje sam ja prekršio?
Last edited by Vladimir RUS on 06 May 2017, 19:42, edited 1 time in total.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7127 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Julia-Klara » 06 May 2017, 19:42

Sljedeci put te baniram ja i to na minimum 3 mjeseca :nokti
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Vladimir RUS » 06 May 2017, 19:44

Julia-Klara wrote:Sljedeci put te baniram ja i to na minimum 3 mjeseca :nokti
Što se mene tiče možeš i trajno samo zbog čega?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7127 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Julia-Klara » 06 May 2017, 19:44

Pa cekamo razlog,polako. Tek si se vratio
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Socrates » 06 May 2017, 19:45

Hajde, ne kmeci vise bez potrebe, svi dobro znaju kakav si. :sjedi

Sto je najgore, znas i ti. Eto, u svjetlu onog sto si pisao Crvenoj kad si bio banovan i sto si napravio deset klonova, kako ti sam sebe vidis?

Uostalom, proslo je, sad zaboravi i nastavi dalje. Vec javno kritikujes rad moderatora, a to ti moze biti razlog za sljedeci ban.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Mutevelija » 06 May 2017, 19:53

Vladimir RUS wrote:
Mutevelija wrote:Evo ja ću ti odgovoriti mada nije mog posla.
Za bombardovanje u Siriji su komentarisao :
Odličan posao nešto tako i dobio si ban iako si to ironično rekao.
A odmah si prekršio jedno pravilo.
Samo konkretno. Nema ništa rekla kazala. Šta sam konkretno rekao i da li je ironija kršenje foruma pošto ja to pravilo nisam vidio. Ako jeste onda bi skoro svi forumaši (ako ne i svi) trebali biti sakcionisani. Ako nije, o čemu onda mi pričamo ovdje? Koje je to konkretno pravilo, a koje sam ja prekršio?
Drugo.

Što se tiče mojih banova ja mogu samo zbog gluposti nekih svojih biti banovan ali nikad neću zazirati i i spoljavati mržnju ili sarkastičnost na osnovu nacionalne i vjerske netrpeljivosti.

A ono jest bilo i preozbiljno i za ironije, ali šta ja imam to pravdat koga nek ti odgovori onaj ko je izbriso post i banovao te
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Socrates » 06 May 2017, 20:01

Uostalom, sta je poenta ove tvoje tirade?

Sta bi ti da postignes, da se svi zbog tebe organizujemo u Pokret Otpora protiv mracnih moderatorskih sila? Sorry, ali ja te smatram mentalno nesposobnim da procesujes ijednu informaciju, normalan ljudski osjecaj, a kamoli da razumijes sta je upozorenje.

Tako da ne racunas na mene. :hihi

Ovo sve si im mogao napisati i u pp, tako da ja ne vidim nijedan normalan razlog da to radis javno.
. . . . . . . . .

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Vladimir RUS » 06 May 2017, 20:13

Julia-Klara wrote:Pa cekamo razlog,polako. Tek si se vratio
Kad ga nađeš tada i banuj, samo nemoj kao storm hljeba ti. Taj neke stvari ne stvari ne razlikuje, a moderator je. :grana

"Napravio mi je problem" (ne bukvalno, ali na neki način može se reći) da ja moram da se pravdam i da demantujem nešto što mi ni na rubu mozga nije bilo i to samo zbog njegovog pogrešnog tumačenja. Ne "krivim" ga, samo, ne kažu džaba ljudi stariji od nas "dva puta mjeri, a jednom sijeci" jer u nekim situacijama čovjek mora dobro da analizira neke stvari prije nego što odreaguje kako nebi se "prosuo". Upravo zato, ja kad mi nešto nije jasno, stanem na momenat i počnem da analiziram ako mi nešto u određenom momentu nije jasno. On je na brzinu došao do sasvim pogrešnog zaključka i banovao me bez upozorenja na 30 dana i još pritom nije mi nije skinuo ban (a šta ja pripisujem moderatorskoj sujeti po principu banovao sam te i ne mislim ukinuti ban jer onda bi ja ispao da sam loš moderator tj. da sam donio lošu odluku ili ne znam ti šta). To ti je kao niz, kada jednom doneseš odluku naprečac, onda priča se samo niže. Zato ubuduće, obazrivo sa nekim stvarima. Mislite da meni se nije "prevrnuo želudac" kad m je storm "uletio" sa onakvom kvalifikacijom. 30 dana razmišljam šta da napišem, a sve sam to mogao da kažem odmah nakon bana, a mislim i da nisam trebao da kažem pošto nisam ni trebao biti banovan, ali hajde, kad je već od ničega neko napravio slona, meni je ostalo samo da napravim slona koji će biti iste veličine samo u uzvratnom pravcu. Sljedeći put, ko god, šta god i koga god. Pazite. Neko drugi može biti predmet apsurdne situacije. Ovo pišem upravo i zbog toga između ostalog.
Last edited by Vladimir RUS on 06 May 2017, 20:55, edited 1 time in total.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by navika » 06 May 2017, 20:36

Joj Sokrates, bar ti nisi adekvatan da mu drzis lekcije. Ni sam se ne znas kontrolisat, vrijedjas na sva zvona. Ako znamo njega, znamo i tebe.

Ono neki dan za Spin (stupid bitch) me bash iznenadilo.

Niko nije trepno okom.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Socrates » 06 May 2017, 20:40

Ja nisam Socrates nego Trump za tebe.

Svejedno, ovdje se ne prica o vrijedjanju forumasa, ako nisi primjetila. Za mene je uvreda sama tvoja pojava pa se ne zalim. :rol

I kad smo vec kod toga, Crvena mi je juce dala upozorenje, i ispostovao sam ga.
Last edited by Socrates on 06 May 2017, 20:41, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7127 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Julia-Klara » 06 May 2017, 20:41

OPEMENA SVIMA pred ban
Jel jasno?
:oklagija
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Socrates » 06 May 2017, 20:45

Samo da napomenem da sam spini ono rekao kada je uvrijedila sve bosanske izbjeglice misleci da sam I ja bio izbjeglica. :rol

Ako to ne zasluzuje uvredu, onda ne znam sta zasluzuje.

Cak mi se I izvinila zbog toga. :rol
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by navika » 06 May 2017, 20:48

Ti jedini, najbolje znas, pardon - mislis da znas, sta ko i kad zasluzuju.

Btw. Jos ces se dugo vrijedjati, jer cu se ja pojavljivati :)

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Socrates » 06 May 2017, 20:50

Pa niko ti ne brani. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Vladimir RUS » 06 May 2017, 20:51

Socrates wrote:Hajde, ne kmeci vise bez potrebe, svi dobro znaju kakav si. :sjedi

Sto je najgore, znas i ti. Eto, u svjetlu onog sto si pisao Crvenoj kad si bio banovan i sto si napravio deset klonova, kako ti sam sebe vidis?

Uostalom, proslo je, sad zaboravi i nastavi dalje. Vec javno kritikujes rad moderatora, a to ti moze biti razlog za sljedeci ban.
Takav za šta me me je storm neosnovano banovao sigurno nisam.

Hajde ja da tebe nazovem recimo pedofilom ili recimo masovnim ubicom pa da vidim kako bi ti reagovao? I moderatori su dužni da imaju da kažem neke svoje granice, ne samo forumaši. U protivnom, obesmislićemo forum ako dva put ne analiziramo nešto. Osim toga, ne možeš ni sa predubjeđenjem o nekom da kreiraš neki zaključak kojeg nema u tom slučaju. Zato ne može neko da bude banovan pod ozbiljnom optužbom, a da pritom "nema pravo" da odgovori, a to što neko vidi u momentu nešto što nema, baš zato treba dobro analzirati situaciju. Sad je kasno, ali ubuduće, ukoliko sarkazam, ironija i citiranje budu kažnjivi, forum na kraju neće ne postojati jer neće imati ko da piše, a da pritom neko od moderatore ne utripuje nešto.

Kojoj Crvenoj? Ne razumijem te najbolje?

10 mojih klonova (mada ja smatram da ih je bilo i više) su posljedica upravo onog, a što sam na kraju i "isposlovao" (nisam još, ali čim se o tome priča znači da sam na dobrom putu da se to i desi), da tokom bana komunikacija sa forumom, a kamoli replika na ban je nemoguća što dovodi do toga da čovjek mora da kreira rezervni korisnički račun da bi komunicirao barem privatno sa onim koji mu je dao ban. Tu jesam prekršio pravila, doduše i isključivo iz nužde jer ja obično ne kreiram klonove da bi pisao pod drugim nickom već samo u slučaju kad ne mogu drugačije da repliciram na isuviše banalan ban, makar i privatno. To ti je isto kao kada prolaziš trotoarom i naletiš na nepropisno parkirano vozilo i jedini način da nastaviš dalje trotoarom da se jednim dijelom izložiš autoputu na kojem između ostalog prolaze prolaze i kamioni. I šta da u toj situaciji da uradiš, da nastaviš dalje moraš da prekršiš pravilo tako što ćeš se naći u par sekundi kao pješak na putu, na taj način rizikujući da pogineš, da te policajac kazni itd i sve to zbog toga što je neko parkirao se na mjestu za pješake. Tako i ovo, zbog nedostatka pravila u nekim segmentima, dolazi do rizičnih situacija. E ono što je zanimljivo, nedavno je i povodom takvih situacija u saobraćaju i uvedeno u mom gradu da se parking naplaćuje jer parkira se svako gdje ko god stigne često dovodeći i druge u situaciju da i oni moraju da krše neka pravila. Ovom sam fenomenu i ja svjedok bio. Evo vidim sad moderatori foruma su na ivici da uvedu sekciju za banovana forumaše u kojoj isti će moći da se oglase. Podržavam ih u tome.

Ništa nije prošlo, tek sad dolazi i to upravo zato što mi se sve i svašta pripisuje. I ovo moram u vezi neke Crvene da demantujem ma šta god da je. To nisam ja bio.

Nemam običaj da nekog moderatora kritikujem, osim kada dobijem po mom mišljenju nepravedan ban ili zaista nepravedan ban.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by SPINERKA » 06 May 2017, 20:58

Socrates wrote:Samo da napomenem da sam spini ono rekao kada je uvrijedila sve bosanske izbjeglice misleci da sam I ja bio izbjeglica. :rol

Ako to ne zasluzuje uvredu, onda ne znam sta zasluzuje.

Cak mi se I izvinila zbog toga. :rol
:jok

- odgovor je na poruci za forumasa , ali to je i zadnje sto sam ti napisala u vezi te situacije

-
Image

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Mohr » 06 May 2017, 21:00

Image

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Žalbe i sugestije

Post by Vladimir RUS » 06 May 2017, 21:06

Mutevelija wrote:
Vladimir RUS wrote:
Mutevelija wrote:Evo ja ću ti odgovoriti mada nije mog posla.
Za bombardovanje u Siriji su komentarisao :
Odličan posao nešto tako i dobio si ban iako si to ironično rekao.
A odmah si prekršio jedno pravilo.
Samo konkretno. Nema ništa rekla kazala. Šta sam konkretno rekao i da li je ironija kršenje foruma pošto ja to pravilo nisam vidio. Ako jeste onda bi skoro svi forumaši (ako ne i svi) trebali biti sakcionisani. Ako nije, o čemu onda mi pričamo ovdje? Koje je to konkretno pravilo, a koje sam ja prekršio?
Drugo.

Što se tiče mojih banova ja mogu samo zbog gluposti nekih svojih biti banovan ali nikad neću zazirati i i spoljavati mržnju ili sarkastičnost na osnovu nacionalne i vjerske netrpeljivosti.

A ono jest bilo i preozbiljno i za ironije, ali šta ja imam to pravdat koga nek ti odgovori onaj ko je izbriso post i banovao te
Za mržnju me možeš "hvatati", pod uslovom da sam širio mržnju (mada i to je rastegljiv pojam jer šta je zapravo tačno govor mržnje), dok za ironiju, sarkazam i druge slične stvari ne možeš jer to nije kršenje pravila foruma.

Niti je izbrisao post (možda i jeste, ali ga je isto tako i citirao na drugoj temi), već ga je čak i citirao ono što sam i ja sam citirao i zatim banovao me za nešto što ni on sam ne može da nađe u pravilima foruma da potkrijepi.

Locked

Return to “Obavjestenja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests