Koji mobitel kupiti?

Modeli mobitela, operateri, besplatni sms, iPod
Post Reply
User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

preporuka mobitela

Post by POSAVLJAK » 14 Mar 2014, 21:10

Nisam neki stručnjak što se mobitela tiče, no gledam ove kopije i mislim da se to ne isplati uzimati. Da li vrijedi za Galaxi s3 dati 350 marki? Ima li neko bolju preporuku za mob sa 8mpx kamerom?

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by Lebowski » 14 Mar 2014, 21:27

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p2-5267.php

http://www.digitaltrends.com/mobile/hua ... on/#!zH1vs

Image

Mislim da ni ovaj nije loš a i jeftiniji je od Samsunga. Ima jaču kameru, 13 mpx, valjda, brži procesor i manje rama, samo 1Gb al to je dovoljno. I batterija je bolja.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by POSAVLJAK » 14 Mar 2014, 21:51

Lebowski wrote:http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p2-5267.php

http://www.digitaltrends.com/mobile/hua ... on/#!zH1vs

Image

Mislim da ni ovaj nije loš a i jeftiniji je od Samsunga. Ima jaču kameru, 13 mpx, valjda, brži procesor i manje rama, samo 1Gb al to je dovoljno. I batterija je bolja.


sad ih baš vidjeh, kamera im je 12 mpx a cijena je tu negdje. Nego imaš li iskustva sa ovim, ferceera li dobro?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2014, 21:55

Kako rekoste? Jel Hyundai? :D
online

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by POSAVLJAK » 14 Mar 2014, 21:58

Hawai

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2014, 22:03

Huawei su jako dobri, bar ovo ljudi koje znam da ih ima hvale ih...Prezadovoljni !
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by Lebowski » 14 Mar 2014, 22:07

POSAVLJAK wrote:
Lebowski wrote:http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p2-5267.php

http://www.digitaltrends.com/mobile/hua ... on/#!zH1vs

Image

Mislim da ni ovaj nije loš a i jeftiniji je od Samsunga. Ima jaču kameru, 13 mpx, valjda, brži procesor i manje rama, samo 1Gb al to je dovoljno. I batterija je bolja.


sad ih baš vidjeh, kamera im je 12 mpx a cijena je tu negdje. Nego imaš li iskustva sa ovim, ferceera li dobro?
Probao sam ga kratko, nekako mi je i lijepši od Samsunga, taj mi djeluje kao igračka. Radi odlično, oko 300 maraka je kod nas nov, vjerovatno ima i jeftinije negdje.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: preporuka mobitela

Post by POSAVLJAK » 14 Mar 2014, 22:48

Lebowski wrote:
POSAVLJAK wrote:
Lebowski wrote:http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p2-5267.php

http://www.digitaltrends.com/mobile/hua ... on/#!zH1vs

Image

Mislim da ni ovaj nije loš a i jeftiniji je od Samsunga. Ima jaču kameru, 13 mpx, valjda, brži procesor i manje rama, samo 1Gb al to je dovoljno. I batterija je bolja.


sad ih baš vidjeh, kamera im je 12 mpx a cijena je tu negdje. Nego imaš li iskustva sa ovim, ferceera li dobro?
Probao sam ga kratko, nekako mi je i lijepši od Samsunga, taj mi djeluje kao igračka. Radi odlično, oko 300 maraka je kod nas nov, vjerovatno ima i jeftinije negdje.
Ja ga još ne nađe za 300 marki, svuda je 350 KM, kako vidim.

ema-ema
Na probnom
Na probnom
Posts: 20
Joined: 17 Mar 2015, 15:39
Status: Offline

Koji mobitel kupiti?

Post by ema-ema » 07 Jun 2015, 13:26

Koristila sam mobitel nokia asha 300, sve do sada, jer me je zaista slusao, jedina mana mu je bila ta da nije imao wifi ali vremenom sam se navikla i nasla najbolji moguci nacin upotrebe interneta tako da sto manje trosi kredit a i nekako sam sve opcije mobitela iskoristila maksimalno i sluzila me dugi niz godina :D
Eh, nokia mi se pokvarila i sada mi je neophodan novi mobitel ali nisam trenutno u mogucnosti platiti ga puno novaca (hitno mi treba dok ne buem u mogucnosti kupiti nesto bolje, jer mi se pokvarila bas u nevrijeme)... stoga, zelim da vas zamolim za savjet... moja nokia mi je bila super osim te jedne mane...tako da ja ni ne trazim nesto fensi od mobitela, samo da ima sljedece mogucnosti: - internet, koristenje whatsapp-a (sada cu ipak a zatrazim i wifi pa mozda i viber :D ) te da postoji mogucnost koristenja neta putem kredita (bas kao i kod ashe - a ne trosi bas puno)..te da mi se ne pokvari brzo... ali je problem sto mi zaista treba neki jeftiniji mobitel...pa sto jeftiniji to bolje..
zato mi treba savjet gdje da ga kupim? da li se moze naci neki provjereni, polovni mobitel...ili mozda ipak nov?? (također, placanje kreditnom karticom i slanje na adresu mi je obavezno, drugacije nisam u prilici)
te, ono sto je najbitnije - koji mobitel zapravo i uzeti??
lijep pozdrav :)

ps, ako vec postoji slicna tema, izvinjavam se, pa molim administratora da ih spoji :) :)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by Bla » 07 Jun 2015, 13:40

Olakšala bi život onom ko bi pokušao da odgovori na pitanje ako kažeš koliki je budžet predviđen za telefon.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

ema-ema
Na probnom
Na probnom
Posts: 20
Joined: 17 Mar 2015, 15:39
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by ema-ema » 07 Jun 2015, 13:48

Bla wrote:Olakšala bi život onom ko bi pokušao da odgovori na pitanje ako kažeš koliki je budžet predviđen za telefon.
:hihi mislim da necu moci izdvojiti vise od 200 KM mada je i to previse u trenutnoj situaciji :place ..

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by Johny » 07 Jun 2015, 13:49

ema-ema wrote:
Bla wrote:Olakšala bi život onom ko bi pokušao da odgovori na pitanje ako kažeš koliki je budžet predviđen za telefon.
:hihi mislim da necu moci izdvojiti vise od 200 KM mada je i to previse u trenutnoj situaciji :place ..
za taj budzet ,,nokia 3310 ili 3510 ;)

ema-ema
Na probnom
Na probnom
Posts: 20
Joined: 17 Mar 2015, 15:39
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by ema-ema » 07 Jun 2015, 13:52

Johny wrote:
ema-ema wrote:
Bla wrote:Olakšala bi život onom ko bi pokušao da odgovori na pitanje ako kažeš koliki je budžet predviđen za telefon.
:hihi mislim da necu moci izdvojiti vise od 200 KM mada je i to previse u trenutnoj situaciji :place ..
za taj budzet ,,nokia 3310 ili 3510 ;)
e sta da ti kazem, ljudi koji rade posteno i nemaju babu iza ledja, ne mogu sebi priustiti iphone 6 :hihi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by Zagorka » 07 Jun 2015, 13:53

Meni najbolji mobiteli koje sam imala su xperia z i samsung galaxy.Ne znam koliko se krecu polovni,dobra je i xperia s,ako nemas za z.Sony godinama uzimam,meni su top.Nemoj samo onu stupidnu lumnniu,ljudi se uvijek pokaju kad je kupe.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by Bla » 07 Jun 2015, 13:54

http://www.univerzalno.com/kategorija/m ... nge=20,200

Sortirano ti je od 200 na niže pa biraj

Edit: ipak povuci puljku s desne strane, jer im to sortiranje i nije baš funkcionalno ovako. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by navika » 07 Jun 2015, 13:57

ema-ema wrote:
Johny wrote:
ema-ema wrote:
Bla wrote:Olakšala bi život onom ko bi pokušao da odgovori na pitanje ako kažeš koliki je budžet predviđen za telefon.
:hihi mislim da necu moci izdvojiti vise od 200 KM mada je i to previse u trenutnoj situaciji :place ..
za taj budzet ,,nokia 3310 ili 3510 ;)
e sta da ti kazem, ljudi koji rade posteno i nemaju babu iza ledja, ne mogu sebi priustiti iphone 6 :hihi
Hajde sto nemas babu za ledjima, ali kako nemas nekog u dijaspori da ti posalje neki mob ;)

ema-ema
Na probnom
Na probnom
Posts: 20
Joined: 17 Mar 2015, 15:39
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by ema-ema » 07 Jun 2015, 13:59

Zagorka wrote:Meni najbolji mobiteli koje sam imala su xperia z i samsung galaxy.Ne znam koliko se krecu polovni,dobra je i xperia s,ako nemas za z.Sony godinama uzimam,meni su top.Nemoj samo onu stupidnu lumnniu,ljudi se uvijek pokaju kad je kupe.
e to je problem, uvijek sam kupovala nokie, i super su me sluzile, bas sam razmisljala da kupim lumia 520, ali sam vidjela da u ponudi do 200 KM ima dosta mobitela pa ako vec dajem i taj novac, da znam za sta ga dajem te da malo procackam o njima pa i da zatrazim savjet :D
a hvala ti puno, svakako cu da provjerim :)

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by Johny » 07 Jun 2015, 14:03

ema-ema wrote:
Zagorka wrote:Meni najbolji mobiteli koje sam imala su xperia z i samsung galaxy.Ne znam koliko se krecu polovni,dobra je i xperia s,ako nemas za z.Sony godinama uzimam,meni su top.Nemoj samo onu stupidnu lumnniu,ljudi se uvijek pokaju kad je kupe.
e to je problem, uvijek sam kupovala nokie, i super su me sluzile, bas sam razmisljala da kupim lumia 520, ali sam vidjela da u ponudi do 200 KM ima dosta mobitela pa ako vec dajem i taj novac, da znam za sta ga dajem te da malo procackam o njima pa i da zatrazim savjet :D
a hvala ti puno, svakako cu da provjerim :)
sony je odlican,,ja imam arc s vec 2 god i prezadovoljan sam,,mislim da ga mozes naci za te pare,,,ono za nokiu je bila sala :cvijece

ema-ema
Na probnom
Na probnom
Posts: 20
Joined: 17 Mar 2015, 15:39
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by ema-ema » 07 Jun 2015, 14:07

Johny wrote:
ema-ema wrote:
Zagorka wrote:Meni najbolji mobiteli koje sam imala su xperia z i samsung galaxy.Ne znam koliko se krecu polovni,dobra je i xperia s,ako nemas za z.Sony godinama uzimam,meni su top.Nemoj samo onu stupidnu lumnniu,ljudi se uvijek pokaju kad je kupe.
e to je problem, uvijek sam kupovala nokie, i super su me sluzile, bas sam razmisljala da kupim lumia 520, ali sam vidjela da u ponudi do 200 KM ima dosta mobitela pa ako vec dajem i taj novac, da znam za sta ga dajem te da malo procackam o njima pa i da zatrazim savjet :D
a hvala ti puno, svakako cu da provjerim :)
sony je odlican,,ja imam arc s vec 2 god i prezadovoljan sam,,mislim da ga mozes naci za te pare,,,ono za nokiu je bila sala :cvijece
:ljub a citam da se ljudi dvoume izmedju fontele i univerzalno, zna li ko sta o tome i gdje je pametnije kupiti mob??

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koji mobitel kupiti?

Post by Zagorka » 07 Jun 2015, 14:10

ema-ema wrote:
Zagorka wrote:Meni najbolji mobiteli koje sam imala su xperia z i samsung galaxy.Ne znam koliko se krecu polovni,dobra je i xperia s,ako nemas za z.Sony godinama uzimam,meni su top.Nemoj samo onu stupidnu lumnniu,ljudi se uvijek pokaju kad je kupe.
e to je problem, uvijek sam kupovala nokie, i super su me sluzile, bas sam razmisljala da kupim lumia 520, ali sam vidjela da u ponudi do 200 KM ima dosta mobitela pa ako vec dajem i taj novac, da znam za sta ga dajem te da malo procackam o njima pa i da zatrazim savjet :D
a hvala ti puno, svakako cu da provjerim :)
To se vise nece ni proizvoditi,to ti sve govori ;)

Xperia S ima sve isto ko xperia Z,s tim da xperia Z moze slikati pod vodom.U dobrom stanju S bi trebala se moci naci za 150 km.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Mobiteli”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests