Pokretanje servisa

Modeli mobitela, operateri, besplatni sms, iPod
Post Reply
Mobilephone
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 04 Nov 2016, 20:13
Status: Offline

Pokretanje servisa

Post by Mobilephone » 04 Nov 2016, 20:15

Pozdrav ekipa,
Nov sam na forumu pa se nadam da nisam fulao temu, ako jesam unaprijed se ispricavam.
Ukratko, zavrsio sam prvi ciklus na fakultetu(racunarstvo) i samim time imam dosta slobodnog vremena. Bavio sam se prodajom telefona, dosta aktivno, tako da se poprilicno snalazim u toj bransi. Ono sto me uvijek privlacilo, ali nisam imao vremena je servis mobitela.
Ono sto mene zanima je da li je to danas isplativo? Da li se moze zaraditi neki pristojan dzeparac pa i malo vise? Poznajem ljude, imam priliku da dijelove dobavljam dosta polovno i stvarno imam ogromnu strast prema tome. Da li toga danas ima previse, postoji li sansa da ugrabim svoj dio kolaca?
Hvala Vam puno unaprijed na savjetima! :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by Krokodil Behko » 04 Nov 2016, 23:05

Ne vjerujem, da se isplati baš nešto puno.
Prije je bilo toga, ono kad nekom pukne maska na nokiji, pa dođe da zamijeni.
Ili mu crkne punjač, jer prije je svaka tipa imala neki poseban punjač :lupa
To sad brzo napreduje. Potkraj 2013. godine, kupio sam neki LG i došao me nov, oko 180 maraka, a ove ga godine prodao za nekih 40 maraka, jer ni ne možeđ dobiti više. :cudi

Jedino da ujedno držiš i otkup/prodaju korištenih mobitela.
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by dr laganini » 05 Nov 2016, 06:50

..i prodaju novih pa sve spojiš u jedan biznis..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by storm » 05 Nov 2016, 07:21

Ja mislim da se isplati...smartphone je puno osjetljiviji od onih gsm....i ljudi lome, razbijaju sprave....softver ne znam koga nije zezao bar jednom....a malo se tko u to razumije....
na gsm si ono osnovno mogao sam promijeniti....za ovo ti bome treba gotovo za svaki brand poseban set alata...
ako si majstor i voliš to :ok samo kreni
ali počni onako na crno, da neku lovu skupiš, ime i krug mušterija....pa onda otvori privatno tek
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by Pasaga » 05 Nov 2016, 08:07

storm wrote:Ja mislim da se isplati...smartphone je puno osjetljiviji od onih gsm....i ljudi lome, razbijaju sprave....softver ne znam koga nije zezao bar jednom....a malo se tko u to razumije....
na gsm si ono osnovno mogao sam promijeniti....za ovo ti bome treba gotovo za svaki brand poseban set alata...
ako si majstor i voliš to :ok samo kreni
ali počni onako na crno, da neku lovu skupiš, ime i krug mušterija....pa onda otvori privatno tek
Ovde u carsiji...ima jedan takav servis...
Startovao jedan nas covjek...srednjih godina...
Cojk ima posla ...rastura....
...i nije nesto plaho skup,u svom poslu je bas ono...profs....
Ima magazu oko 10-tak kvadrata,u centru....ljepota....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by Krokodil Behko » 05 Nov 2016, 08:12

storm wrote:Ja mislim da se isplati...smartphone je puno osjetljiviji od onih gsm....i ljudi lome, razbijaju sprave....softver ne znam koga nije zezao bar jednom....a malo se tko u to razumije....
na gsm si ono osnovno mogao sam promijeniti....za ovo ti bome treba gotovo za svaki brand poseban set alata...
ako si majstor i voliš to :ok samo kreni
ali počni onako na crno, da neku lovu skupiš, ime i krug mušterija....pa onda otvori privatno tek
Slabije se sad popravlja, niti se svako može baviti time.
Ovi su mobiteli sofisticirani i baš se treba razumjeti, oko informatike.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by storm » 05 Nov 2016, 08:54

Svakako moraš biti baš freak i znalac oko toga...
Jedan tu moj fino radi... Ali na crno u garaži :oo
Samo meni je četiri displaya mijenjao
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Mobilephone
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 04 Nov 2016, 20:13
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by Mobilephone » 07 Nov 2016, 10:16

Naravno, radio bi neko vrijeme samo servis, pa bi ukljucio i otkup polovnih i rabijenih telefona, kao i poneki nov. Dosta dobro se snalazim u toj bransi i poznajem dosta ljudi i sve sto nabavim, imam priliku nabavit dosta povoljno nego vecina(provjerio). Prostor je u mom vlasnistvu, kao i vecina alata. Dakle minimalna ulaganja. Zato sam se i javio ovdje cisto da vidim misljenje veceg broja ljudi. Sto se tice znanja i toga svega, to mi ne fali, odlicno baratam sa svime. Samo me zanimala isplativost cijelog projekta. Hvala puno i ako jos tko ima sto dodati, rado bi pogledao :D

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by dr laganini » 07 Nov 2016, 10:22

..u mom gradu imamo jednu prodavaonicu tog tipa..servis..prodaja..sad ne znam dilali polovne mobitele..al dobro to je grad od petnestak tisuća..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Pokretanje servisa

Post by Krokodil Behko » 07 Nov 2016, 15:40

Mobilephone wrote:Naravno, radio bi neko vrijeme samo servis, pa bi ukljucio i otkup polovnih i rabijenih telefona, kao i poneki nov. Dosta dobro se snalazim u toj bransi i poznajem dosta ljudi i sve sto nabavim, imam priliku nabavit dosta povoljno nego vecina(provjerio). Prostor je u mom vlasnistvu, kao i vecina alata. Dakle minimalna ulaganja. Zato sam se i javio ovdje cisto da vidim misljenje veceg broja ljudi. Sto se tice znanja i toga svega, to mi ne fali, odlicno baratam sa svime. Samo me zanimala isplativost cijelog projekta. Hvala puno i ako jos tko ima sto dodati, rado bi pogledao :D
Pa siurno bi imao računa, ako u to involviraš i tablete, laptope, prateću opremu..
Na taj način, ciljaš i razne dobne grupe i razne namjene.
online

Post Reply

Return to “Mobiteli”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests