Na terapiji kod srculenceta

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Reactions: 2496
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Calla » 04 May 2021, 09:36

srculence7 wrote: 21 Aug 2018, 02:30
Mutevelija wrote: 17 Aug 2018, 19:51 Savjetuje da treba spavati a bude online do 5:00
Ko oni doktori što govore da ne treba pušiti i piti a olese se pluća im ko asfalt
Napusti temu :tamo
:kafa
Mutaveliju slobodno u cosak na zasluzenu kaznu, I svezi ga za stablo ako mozes 😅🤣🤣
1
1 Image
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Calla
Legenda foruma
Legenda foruma

Post by Calla » 04 May 2021, 09:41

srculence7 wrote: 02 Apr 2021, 02:54
Veca wrote: 02 Apr 2021, 02:40 ...Srculence, jesam li ja bas toliko luda, pjana, nadrogirana i losa? :hihi
Znaš li da ste ti i spinerka bile prve forumašice na koje sam naletela ovde :)
Sećam se, ti si na avataru imala noge, čini mi se u mrežastim čarapama i po stilu pisanja, nekako odavala utisak da si baš mladalačkog duha :cvijece
Imaš tu žicu da si srčana i da neke ljude braniš pa dođeš u konflikt sa drugima, čak i više nego što sam primetila da se to zbog tebe dešava. Čak si i mene par puta nagazila, ima i neko obećanje tamo kako ćeš me ganjati :ooo ali se naš odnos promenio. Meni si draga, a sad svako od nas ima neko "ludilo", tvoje sam prihvatila i ne smeta mi :srce
Eeee dobro je da naidoh na ovaj post, Veca se I prema meni tako isto ponasa iako znam da nije do mene, ajd ti Veco nama ispricaj iskreno iz svog ugla da li se ti sjecas razloga zasto dodu te zute minute???
1
1 Image

srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 7675

Post by srculence7 » 04 May 2021, 10:31

Jedna moja školska drugarica se već duže vreme bori sa depresijom, ali sada ima pomaka što me izuzetno raduje. Od hospitalizacija, misli i pokušaja o samoubistvu i totalne nezainteresovanosti za okolinu, uspela je da završi fakultet, da se zaposli, ide na neke edukacije... još uvek škripi sa emotivnim vezama, pronalaženje partnera joj je najbolnija tačka ali nije život samo biti u ljubavnoj vezi sa nekim i ne treba nas to demoralisati za mnoge druge stvari koje možemo učiniti za sebe i svet uopšte i uživati u svim čarima koje nam on pruža.
Razgovaramo i o deci, zbog terapije koju uzima i svega kroz šta je prolazila je to pitanje neizvesno... Kako već bude, postoje i druga rešenja da se ostvarimo, suočavanje i prihvatanje mogućnosti prvo pa onda razmatranje šta i kako dalje. Samo ne treba očajavati, boriti se do poslednjeg trena :srcee
1
1 Image
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Calla
Legenda foruma
Legenda foruma

Post by Calla » 04 May 2021, 10:39

kao prvo da ti se zahvalim za tvoje poklonjeno korisno stivo I vrjeme koje nam ovdje ostavljas ako stignes pronaci par primjera ostavi nam I nesta za nenasilnu komunikaciju, Tehnika koja se I te kako moze nauciti I u virtualnom nasem svjetu ovdje na bosanskom forumu, ❤️☀️❤️
1
1 Image

srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by srculence7 » 04 May 2021, 11:18

Calla wrote: 04 May 2021, 10:39 kao prvo da ti se zahvalim za tvoje poklonjeno korisno stivo I vrjeme koje nam ovdje ostavljas ako stignes pronaci par primjera ostavi nam I nesta za nenasilnu komunikaciju, Tehnika koja se I te kako moze nauciti I u virtualnom nasem svjetu ovdje na bosanskom forumu, ❤️☀️❤️
Mislim da ima na nekim stranicama ali postaviću, uglavnom je ona i prioritet kod edukacija koje sprovodimo u školama 😘
0

Calla
Legenda foruma
Legenda foruma

Post by Calla » 04 May 2021, 12:09

E upravo tu za djecu dobro ce nam doci I ovdje je puno razigrane djecice 😅🤣🤣
1
1 Image

Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 6415

Post by Sibila » 08 May 2021, 07:16

srculence7 wrote: 04 May 2021, 10:31 Jedna moja školska drugarica se već duže vreme bori sa depresijom, ali sada ima pomaka što me izuzetno raduje. Od hospitalizacija, misli i pokušaja o samoubistvu i totalne nezainteresovanosti za okolinu, uspela je da završi fakultet, da se zaposli, ide na neke edukacije... još uvek škripi sa emotivnim vezama, pronalaženje partnera joj je najbolnija tačka ali nije život samo biti u ljubavnoj vezi sa nekim i ne treba nas to demoralisati za mnoge druge stvari koje možemo učiniti za sebe i svet uopšte i uživati u svim čarima koje nam on pruža.
Razgovaramo i o deci, zbog terapije koju uzima i svega kroz šta je prolazila je to pitanje neizvesno... Kako već bude, postoje i druga rešenja da se ostvarimo, suočavanje i prihvatanje mogućnosti prvo pa onda razmatranje šta i kako dalje. Samo ne treba očajavati, boriti se do poslednjeg trena :srcee

meni se obratila kolegica sa posla...tako pricale...nastojala sam je podrzati i da se ne prepada...
kaze ne mogu da vjerujem da je ovako zeznuto....

koristim priliku ...bice ti drago cuti da me depresija vec godinama nije savladala...i vec niz godina sam bez ad. na sta sam licno ponosna....
ono na cemu trebam i sto pokusavam je redanje prioriteta.
..to mi nikad nije islo od ruke...
1
1 Image

Tasmanijski tigar
Sitna buranija
Sitna buranija
Reactions: 90

Post by Tasmanijski tigar » 08 May 2021, 09:17

Maja wrote: 25 Mar 2021, 20:21

Ja njemu kazem kako to sve meni izgleda i vidim da on i sam to zna ali opet trazi izgovore (kako se necu derati kad...., kako necu biti ljut kad....). Onda kazem da su to sve sitnice tj nisu dovoljan razlog da reaguje kako reaguje. Onda se samo naljuti :cudi
Apetit je dobar, zdravlje isto, navodno ne moze zaspati do 3, 4, 5, ujutro i onda spava do podne.
Kazem mu da nekolika jutra ustane ranije pa ce navece moci zaspati ali se onda opet naljuti.
Mozda, sto ti kazes, nema tu nekog pomaka dok sam ne skuzi.
Pokušaj ovako.
Svaku večer ubaci mu tablete za spavanje u čaj, i prati kada će zaspati.
Ako ne djeluje pojačavaj dozu i pomijeraj vrijeme ispijanja čaja, soka... prema akšamu, ikindiji...
Bitno je da zaspi do 22:00
1
1 Image
:123

srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by srculence7 » 10 May 2021, 04:41

Tasmanijski tigar wrote: 08 May 2021, 09:17
Maja wrote: 25 Mar 2021, 20:21

Ja njemu kazem kako to sve meni izgleda i vidim da on i sam to zna ali opet trazi izgovore (kako se necu derati kad...., kako necu biti ljut kad....). Onda kazem da su to sve sitnice tj nisu dovoljan razlog da reaguje kako reaguje. Onda se samo naljuti :cudi
Apetit je dobar, zdravlje isto, navodno ne moze zaspati do 3, 4, 5, ujutro i onda spava do podne.
Kazem mu da nekolika jutra ustane ranije pa ce navece moci zaspati ali se onda opet naljuti.
Mozda, sto ti kazes, nema tu nekog pomaka dok sam ne skuzi.
Pokušaj ovako.
Svaku večer ubaci mu tablete za spavanje u čaj, i prati kada će zaspati.
Ako ne djeluje pojačavaj dozu i pomijeraj vrijeme ispijanja čaja, soka... prema akšamu, ikindiji...
Bitno je da zaspi do 22:00
Tebi nisam htela ovog srcastog ali greši čovek :D.
0

srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by srculence7 » 10 May 2021, 04:50

Sibila wrote: 08 May 2021, 07:16
meni se obratila kolegica sa posla...tako pricale...nastojala sam je podrzati i da se ne prepada...
kaze ne mogu da vjerujem da je ovako zeznuto....

koristim priliku ...bice ti drago cuti da me depresija vec godinama nije savladala...i vec niz godina sam bez ad. na sta sam licno ponosna....
ono na cemu trebam i sto pokusavam je redanje prioriteta.
..to mi nikad nije islo od ruke...
Naravno da jeste :srce
I kod tog ređanja prioriteta, nemoj sebi stvarati pritisak da mora biti kao i kod drugih, taj redosled ili to nešto što je drugima važno da bude i kod tebe. Svi smo mi različiti, drugačije opažamo i doživljavamo svet i sebe u njemu, drugačije razmišljamo i dajemo neki smisao svom postojanju a ti ćeš već znati ili naučiti čemu i kome daješ prednost... Samo hrabro :srcee
1
1 Image

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”