Reinkarnacija

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Reinkarnacija

Post by Melek » 25 Feb 2015, 06:28

Ono sto se seli iz jednog bica u drugo je nas genetski kod. To je sad za sad jedino dokazano, to jedino ostavljamo iza nas i nakon nas da zivi dalje.
A dusa je jos uvijek apstraktan pojam u sferi mitova i legendi, jos nema podloge da se naucno analizira. A covjek kao zasebna individua, njega cine
njegova iskustva, koja kada covjek umre nestaju i prestaju. Cak i da se ponovo rodi radjaju se sasvim nova iskustva i novi ego.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Reinkarnacija

Post by Biba » 01 Mar 2015, 22:20

duša nije apstraktan pojam, svi smo mi duše...ja se kad sam bila kolinički mrtva nisam sjećala tko sam...znala sam da postojim...ako je to nesvjesno stanje kak doktori kažu...zašto smo onda bili svjesni svog postojanja...reći će netko da je mozak živ...a zašto se onda ničeg ne sjeća ako on ipak živi i radi...ako mali atomi imaju ogromnu energiju zar ne bi i duh možda ipak bio mrvicu materijalan...pa i mjerenja tijela poslije smrti su dokazala malu razliku ali ona ipak postoji....ne tvrdim da reinkarnacija postoji...čitala sam slučaj djevojke koja je imala saobraćajku i povrijedila glavu..probudila se kao sasvim druga osoba...sve do u detalje je znala o toj osobi...a ta osoba je istovremeno poginula....ipak ima začuđujućih pojava...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Reinkarnacija

Post by Lebowski » 01 Mar 2015, 22:27

Biba wrote:duša nije apstraktan pojam, svi smo mi duše...ja se kad sam bila kolinički mrtva nisam sjećala tko sam...znala sam da postojim...ako je to nesvjesno stanje kak doktori kažu...zašto smo onda bili svjesni svog postojanja...reći će netko da je mozak živ...a zašto se onda ničeg ne sjeća ako on ipak živi i radi...ako mali atomi imaju ogromnu energiju zar ne bi i duh možda ipak bio mrvicu materijalan...pa i mjerenja tijela poslije smrti su dokazala malu razliku ali ona ipak postoji....ne tvrdim da reinkarnacija postoji...čitala sam slučaj djevojke koja je imala saobraćajku i povrijedila glavu..probudila se kao sasvim druga osoba...sve do u detalje je znala o toj osobi...a ta osoba je istovremeno poginula....ipak ima začuđujućih pojava...
Ovo nije istina ali jesu kružile te informacije.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Reinkarnacija

Post by Biba » 01 Mar 2015, 23:17

Melek kaže da je duša u sferi legendi..nije dokazana.Nekada su ljudi mislil da je Zemlja ravna ploča...dokazali su kakva je...Ako do sada navodno nema opoipljivog dokaza da duša postoji to ne znači da ne postoji...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Reinkarnacija

Post by Lebowski » 02 Mar 2015, 00:10

Nekad su i Bogovi mislili tako za Zemlju. Naravno, niko ne može dokazati postojanje nekog oblika duše.. ali određenih predstava duše može.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Reinkarnacija

Post by Biba » 02 Mar 2015, 18:24

Lebovskiiii...bogovi...mislis na bogove moji su jeli i pili i ženili se...pa da, to su zapravo polubogovi...izmisljeni su...ajmk kvak logiski malo, ako me netko savrsen a za Boga se kaze da jest...onda je nepotrebno da ima nekoliko bogova...ma ne vjerujem ja u reinkarnaciju...ali bilo je zapanjujucih slucajeva, kolektivna svijest mozda...ne bih znala...a mnogi su vidjeli duhove ..ako ne lazu, a ne mogu svi lagati...ma svasta se pise...i da se xusa moze podijeliti na dvi, ma de...al am postoji reinkarnacija, mene su garant u prosli zivot objesili...tak me nekad boli vrat...nemoguce...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Krokodil Behko » 08 Oct 2015, 09:51

Image
Postoji šansa da ste neke ljude znali i u prošlom životu, a da toga niste svjesni. To mogu da budu bivši ljubavnici iz prošlosti, prijatelji, neprijatelji, članovi porodice, neko koga ste povrijedili. Obratite pažnju na nekoliko detalja i prepoznaćete ih. Na primjer, može da se dogodi da vam je sadašnji najbolji prijatelj neko ko vam je u prošlom životu bio neprijatelj piše 24sata. Po ovih 12 znakova prepoznaćete nekoga iz prošlog života:

1. Momentalna bliskost:

Prvi put ste nekoga vidjeli, počeli da pričate i niste mogli da se zaustavite, teme su dolazile jedna za drugom, kao da se poznajete cijo život. Osjećali ste se jako prijatno u društvu tog neznanca i poželjeli ste da nastavite druženje. Sami sebe ste iznenadili koliko intimnih stvari ste mu ispričali, što inače ne radite ako su neznanci u pitanju.

2. Momentalna odbojnost:

Iako ste nekoga tek upoznali, osjetili ste trenutnu odbojnost prema njemu i koliko se god trudili da mu date šansu i da ne sudite o njemu dok ga ne upoznate, i dalje vam je jako odbojan i negativan. Moguće je da ste naišli na nekoga ko vam je u prošlom životu bio neprijatelj ili vam je nekako naudio.

3. Obuzima vas nemir:

Baš svaki put nakon što nekoga sretnete ili ste u njegovoj blizini osjetite leptiriće u stomaku, ali ne kao u zaljubljenosti, već vas obuzima neki nemir. To bi čak moglo da se događa i ako ste s nekim u ljubavnoj vezi, prisni ste, ali ipak nikako ne možete skroz da se opustite, kao da čekate da se nešto loše dogodi.

4. Volite iste stvari:

Dijelite istu strast za iste stvari s nekim, volite istu hranu, sviđa vam se isti strani jezik ili kultura neke zemlje, uživate u istim oblicima relaksacije i slično. Moglo bi da se radi o nekome s kim ste dijelili srećne trenutke u prošlom životu. Na primjer, možda ste živjeli srećno i družili se upravo u državi koja vas oboje najviše privlači.

5. Odlično se dopunjujete:

Funkcionišete kao savršeno izrađen i nauljen zupčanik, bez ikakvih zastoja i problema. Na primjer, jedan počne rečenicu, a drugi je završi jer tačno zna šta je ovaj želio da kaže, više ste zajedno nego odvojeno i slično. To možete da proživljavate i s ljudima koje ne znate dugo, možda s nekim na poslu.

6. Nečiji bijes je stalno na vama:

Družite se ili susrećete s nekim ko kao da ne može da vas smisli, stalno prigovara, ništa što uradite nikad mu nije dobro, ponaša se konstantno kao da mu nešto dugujete i na nečemu morate da budete zahvalni. Moglo bi da se radi o čovjeku s kojim imate neke nerazjašnjene situacije iz prošlog života, a da ni vi ni on niste toga svjesni.

7. Osjećaj krivice:

Imate li osjećaj kako dajete sebe više nego što od nekoga dobijate zauzvrat? Možda ste se upoznali nekoliko stotina godina ranije. Ako ste zajedno, vi uvijek imate neki osećaj krivice za koji pokušavate da se iskupite iako znate da mu ništa niste skrivili. Možda vam podsvijest govori da ste mu učinili nešto nažao u prošlom životu i sad vas to kopka. To u sadašnjem životu mogu da budu supružnik, dijete, kolega s posla, roditelj, brat, sestra, a u prošlom su vam bili neko drugi, možda komšija, neprijatelj...

8. Osjećaj straha:

Da li vam se ikada dogodilo da ste se bojali nekoga iako niste imali nikakav konkretan razlog za to? Na primjer, pogledali ste nekoga u oči i odjednom osetili neobjašnjiv strah i potrebu da se od tog čoveka odmaknete. Moguće je da ste naišli na nekoga iz prošlog života koga ste tada imali razloga da se bojite.

9. Neprikladna seksualna privlačnost:

Takva osjećanja se nekim ljudima pojave prema, na primjer, dalekom članu porodice, nekome ko je mnogo stariji ili mlađi, prema čovjeku koji je u braku s drugom ženom... Ako ste osjetili neprikladnu seksualnu privlačnost prema nekome, bilo vam je neprijatno zbog takvih osjećanja, niste ih razumjeli i na njih nikako niste mogli da utičete, postoji velika šansa da se radi o nekome ko vam je u prošlom životu bio ljubavnik.

10. Pol nije važan:

Ovo bi dobro opisali primjeri ljudi koji su u homoseksualnim odnosima. Oni su možda s partnerom u prošlom životu bili u ljubavnoj vezi, kao muškarac i žena, pa su se ponovo susreli u ovom životu kao dva muškarca i zaljubili.

11. Telepatska povezanost:

Ljudi koji su bili intimni, bilo kao prijatelji ili ljubavnici u prošlom životu, često su telepatski povezani. Na primjer, da li ste pomislili na nekoga i on vas je nazvao ili ste ga upravo u tom trenutku sreli na ulici? Ili, pre nego što je neko želio nešto da vam kaže, znali ste šta će to da bude? Ili ste čuli da vam je stigao SMS i znali ste od koga je i šta je napisao prije nego što ste je pročitali.

12. Prepoznali ste te oči:

To je osobina koja je zajednička srodnim dušama. Na primjer, naišli ste na nekoga koga ne poznajete, pogledali ste ga u oči i osjetili kao da ste te oči već negde vidjeli, kao da ste kroz njih došli do dubine duše tog čoveka, a i on kroz vaše. Naša tijela se kroz živote, prošle i sadašnje, mijenjaju, ali oči uvijek ostaju iste.

(Vijesti.ba)
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119201
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11734 times
Contact:
Status: Online

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Maja » 08 Oct 2015, 10:45

Mislim da ni Biba neće povjerovati u ovaj članak.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Biba » 08 Oct 2015, 14:22

Maja wrote:Mislim da ni Biba neće povjerovati u ovaj članak.
Poznajem čovjeka jako dobro, i on mene...sve moje dobre strane je u stanju preokrenuti u suprotno...odavno se ne trudim ništa dokazati...

U reinkarnaciju ne vjerujem, a telepatija i kletve su i dokazane...al ne kunem više :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Terasa svjesti » 08 Oct 2015, 15:56

Onakav sa kakav jesam, neka me prihvate sa vrlinama i manama .

Čitajući gornji tekst sam zaključio da nešto ima od tpga. Recimo oči i privlačnost . Odbojnosti nas uč loša karma i intuicija .

Inače sebe smatram za potomka janjičara . Vidio sam u temi politika da neki prozivaju iste ratnike iz prošlosti.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by greeneyes » 08 Oct 2015, 15:59

Sjaha s konja mlad janičar
i sablju ispusti
majka htede nešto reći
ali ne izusti


Ovo ti je, Terasa, sigurno bio dido. :D.
Samo sabura

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Terasa svjesti » 08 Oct 2015, 16:01

Garant :ok
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by greeneyes » 08 Oct 2015, 16:02

Bio je očito harambaša, imaš bome sličnosti s njim. :ok
Samo sabura

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Terasa svjesti » 08 Oct 2015, 16:05

Ma pusti harambaše još ću postati i ajduk :obrve
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Biba » 08 Oct 2015, 16:07

Prije 7 gosina sam upoznala avecenika...kad sam mu vidjela oci, imala sam upravo taj sojam...okorjeli je teaki pusac :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Terasa svjesti » 08 Oct 2015, 16:12

Garant si osjećala grižnju savjesti zbog prekomjerne upotrebe cigareta
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Biba » 08 Oct 2015, 16:16

Terasa svjesti wrote:Garant si osjećala grižnju savjesti zbog prekomjerne upotrebe cigareta
:rol Ama jok...osjecala sam veliko olaksanje jervsmo oboje izjavili da smo svatko os nas svoje onaj jedan os milijun pusaca koji zaista vole pusiti...kontas sada :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by greeneyes » 08 Oct 2015, 16:18

Joj, Bibo, jesi sklopila tu rečenicu, alal ti vera. Jedva skontah šta si htjela reći. :oo
Samo sabura

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Terasa svjesti » 08 Oct 2015, 16:19

I ja sam skonto ovo al drukčije :ooo
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dokazi da ste se sreli u prethodnom životu

Post by Biba » 08 Oct 2015, 16:23

greeneyes wrote:Joj, Bibo, jesi sklopila tu rečenicu, alal ti vera. Jedva skontah šta si htjela reći. :oo
Medicina tvrdi da samo jedan pusac od milijun pusaca zaista voli pusiti..Pop je reko da je on taj jedan..a ja sam rekla da sam i ja ...drugi jedan...sada jasno :perezube
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests