Ali ja sam iznimka!?!

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 22 Oct 2013, 17:59

mrki62 wrote:Ovaj svijet ide u qurac iliti ka samouništenju, htjeli mi to priznat ili ne.
Iznimki nema, sve je to stvar svemira, svemirci upravljaju nama :)
kako je tako je
ponudi nam rjesenja da budemo bolji u komunikaciji sa svemircima :hihi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by carobnjak N » 22 Oct 2013, 18:14

ono što ja hoću da kažem ,a ne umijem baš najbolje i nije to baš ni lahko prihvatiti jeste da je ego uzrok svake ljudske patnje. I ovo "ja sam iznimka" je ego jer ti nisi iznimka niti si bolji niti lošiji od drugih .
Bol i patnja su dvije različite stvari . Bol je prirodna ili bogomdana i svako biće je mora iskusiti .
Patnja nije prirodna ,patnja je izmišljena psihološka drama koju mi stvaramo oko boli koju u biti vrlo rijetko osjećamo ali zato patnja može biti stalna i ona je sa vjerske strane čisto šejtanska ili da kažem neprirodna.
Međutim pošto je ego nakupina iskustava ,a jedno od najjačih iskustava je bol ,on onda u želji da se "poveća" stvara dodatnu ptanju i priča priču u glavi oko te boli ,pa je tako od nje stvorio najveći dio sebe. Ta "priča" nije izvorno naša već je djelo šejtanskih "vesvesa" -šaputanja kojim puni glavu ljudima i nekako mi nesvijesni toga pomislimo da su te misli izvorno naše.
Zato ego voli svoju bol ,jer je jednostvano njegova ...
Jedna od osnovnih oružja protiv toga jeste prepoznavanje šejtanskog djelovanja kad se to događa , glavne staze kojima se on kreće (kako se kaže u hadisu "kola kroz ljude kao krv")
-uspoređivanje sa drugim ljudima ! jer se on šejtan prvi od stvorenja uspoređivao kad je rekao "ja sam od vatre on (Adem) je od zemlje
-oholost! jer je rekao da je bolji od čovjeka
-srdžba ! jer se on naljutio na Boga i umjesto da se pokajao rekao "zato što si me naveo na krivi put ja ću se ljudima osvećivati i navoditi ih u propast"
Znači kad god insan primjeti te stvari kod sebe mora biti svijestan da su one šejtanske ,a on nam je neprijatelj otvoreni ili ako nisi vjernik ,opet kad god primjetiš to znaj da ako ustraješ u tome da je to nešto kontraproduktivno za tvoje biće
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by mrki62 » 22 Oct 2013, 20:05

ponudi nam rjesenja da budemo bolji u komunikaciji sa svemircima
Nemere , ne ide, jedva sam i sebi sredio :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 22 Oct 2013, 22:54

dacina_curica wrote:Ovdje bi se onda moglo nametnuti pitanje - sta cini covjeka dobrim? (ali to je mensecini nova tema za raspravu :))

Jesu li ovi ljudi jednostavno losi ljudi, je li ih situacija napravila losim? Je li dobro (ili lose) urodjena osobina ili je nesto sto se stekne zivotom i zivotnim iskustvom???

Children Learn What They Live
By Dorothy Law Nolte, Ph.D.

If children live with criticism, they learn to condemn.
If children live with hostility, they learn to fight.
If children live with fear, they learn to be apprehensive.
If children live with pity, they learn to feel sorry for themselves.

If children live with ridicule, they learn to feel shy.
If children live with jealousy, they learn to feel envy.
If children live with shame, they learn to feel guilty.

If children live with encouragement, they learn confidence.
If children live with tolerance, they learn patience.
If children live with praise, they learn appreciation.
If children live with acceptance, they learn to love.

If children live with approval, they learn to like themselves.
If children live with recognition, they learn it is good to have a goal.
If children live with sharing, they learn generosity.
If children live with honesty, they learn truthfulness.

If children live with fairness, they learn justice.
If children live with kindness and consideration, they learn respect.
If children live with security, they learn to have faith in themselves and in those about them.
If children live with friendliness, they learn the world is a nice place in which to live.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Peggy Sue » 23 Oct 2013, 08:44

Dacina_curica wrote: Jesu li ovi ljudi jednostavno losi ljudi, je li ih situacija napravila losim? Je li dobro (ili lose) urodjena osobina ili je nesto sto se stekne zivotom i zivotnim iskustvom???
I ja sam se to pitala. Kao i kod tebe i u meni je kubik emocija i misli koje treba postrojiti i dati im konkretna imena. Porijeklo im se zna u mom slucaju i to mi olaksava posao.
Konkretan odgovor na ovo tvoje pitanje dobila sam u jednoj poucnoj predaji: U staroj indijanskoj priči objašnjava djed unuku kako u svakom od nas žive dva vuka; jedan je pitom (dobro), a drugi divlji (zlo). U stalnom su ratu. “Pa koji pobjeđuje?”, ispituje unuk. “Onaj kojeg više hranimo”, odgovora djed.

Hrani ga nas zivot, iskustvo, ljudi oko nas...

Malo smo odmakli od teme, ali .. :cool
Last edited by Peggy Sue on 23 Oct 2013, 09:48, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 23 Oct 2013, 09:40

Peggy nista nisi odmakla od teme,,ajde da stavimo stvarne zivotne karte na sto,
Je li nas zivot uvjek takav da nam se desava sve onako kako mi zelimo,,zasigurno nije,
Ljubav cvjeta,zdrav(a)si kao dren,posao napreduje,svi semafori su zeleni na putu do cilja,
komsije ljubazni,prijatelji nikada ne razocaraju?
Naravno da nije tako .Kad nam ne ide u zivotu ,olaksanje i neku vrstu satisfakcije pruza nam iskritizirati sve i svasta u svakoj prilici pa cak i ljude oko sebe koje volimo jer treba znati pogledati zlu u oci i reci svoje.Ali postoje stvarno degradirajuce kad se kronicno zalimo i prigovaramo.Pitanje je sto je bolje trenutno si olaksati dusu ,priustiti si jos jedan krug zalopojki ili ogovaranja ili trazenja krivca u onom drugom,samo da bismo se osjecali rastereceniji ili gledati na duge staze(hraniti dobrog vuka u sebi)nadomjestiti drugom drogom kao sto je neki hobi pronaci pravi smisao u zivotu pronaci zadovoljstvo u necem vrijednijem od ogovaranja prigovaranja ,odnosno pronaci srecu u nesreci,,(nas osjecj nas ne vara on je barometar naseg unutarnjeg ja,,i on odlicno raspoznaje onaj dobri ili losi osjecaj u nama)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 23 Oct 2013, 09:42

mrki62 wrote:
ponudi nam rjesenja da budemo bolji u komunikaciji sa svemircima
Nemere , ne ide, jedva sam i sebi sredio :pusi
egoisto,,makni se,, :puca
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 23 Oct 2013, 09:45

Cesto kritiziramo u samoodbrani,Ali da smo pametniji,ne bi nam trebalo takvo oruzje

Talidari.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 23 Oct 2013, 09:55

carobnjak Nurudin wrote:ono što ja hoću da kažem ,a ne umijem baš najbolje i nije to baš ni lahko prihvatiti jeste da je ego uzrok svake ljudske patnje. I ovo "ja sam iznimka" je ego jer ti nisi iznimka niti si bolji niti lošiji od drugih .
Bol i patnja su dvije različite stvari . Bol je prirodna ili bogomdana i svako biće je mora iskusiti .
Patnja nije prirodna ,patnja je izmišljena psihološka drama koju mi stvaramo oko boli koju u biti vrlo rijetko osjećamo ali zato patnja može biti stalna i ona je sa vjerske strane čisto šejtanska ili da kažem neprirodna.
Međutim pošto je ego nakupina iskustava ,a jedno od najjačih iskustava je bol ,on onda u želji da se "poveća" stvara dodatnu ptanju i priča priču u glavi oko te boli ,pa je tako od nje stvorio najveći dio sebe. Ta "priča" nije izvorno naša već je djelo šejtanskih "vesvesa" -šaputanja kojim puni glavu ljudima i nekako mi nesvijesni toga pomislimo da su te misli izvorno naše.
Zato ego voli svoju bol ,jer je jednostvano njegova ...
Jedna od osnovnih oružja protiv toga jeste prepoznavanje šejtanskog djelovanja kad se to događa , glavne staze kojima se on kreće (kako se kaže u hadisu "kola kroz ljude kao krv")
-uspoređivanje sa drugim ljudima ! jer se on šejtan prvi od stvorenja uspoređivao kad je rekao "ja sam od vatre on (Adem) je od zemlje
-oholost! jer je rekao da je bolji od čovjeka
-srdžba ! jer se on naljutio na Boga i umjesto da se pokajao rekao "zato što si me naveo na krivi put ja ću se ljudima osvećivati i navoditi ih u propast"
Znači kad god insan primjeti te stvari kod sebe mora biti svijestan da su one šejtanske ,a on nam je neprijatelj otvoreni ili ako nisi vjernik ,opet kad god primjetiš to znaj da ako ustraješ u tome da je to nešto kontraproduktivno za tvoje biće
eh da,,Bol,,
,zasto se ne ljutimo na hirurga koji nanosi bol skalpelom i izvuce slijepo crijevo van,,
a ljutimo se na rodenu sestru godinama bez prestanka (patnja)koja je ,,podmitila oca" da joj prepise kucu???
Last edited by Calla on 23 Oct 2013, 11:10, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Peggy Sue » 23 Oct 2013, 10:46

Calla wrote:Peggy nista nisi odmakla od teme,,ajde da stavimo stvarne zivotne karte na sto,
Je li nas zivot uvjek takav da nam se desava sve onako kako mi zelimo,,zasigurno nije,
Ljubav cvjeta,zdrav(a)si kao dren,posao napreduje,svi semafori su zeleni na putu do cilja,
komsije ljubazni,prijatelji nikada ne razocaraju?
Naravno da nije tako .Kad nam ne ide u zivotu ,olaksanje i neku vrstu satisfakcije pruza nam iskritizirati sve i svasta u svakoj prilici pa cak i ljude oko sebe koje volimo jer treba znati pogledati zlu u oci i reci svoje.Ali postoje stvarno degradirajuce kad se kronicno zalimo i prigovaramo.Pitanje je sto je bolje trenutno si olaksati dusu ,priustiti si jos jedan krug zalopojki ili ogovaranja ili trazenja krivca u onom drugom,samo da bismo se osjecali rastereceniji ili gledati na duge staze(hraniti dobrog vuka u sebi)nadomjestiti drugom drogom kao sto je neki hobi pronaci pravi smisao u zivotu pronaci zadovoljstvo u necem vrijednijem od ogovaranja prigovaranja ,odnosno pronaci srecu u nesreci,,(nas osjecj nas ne vara on je barometar naseg unutarnjeg ja,,i on odlicno raspoznaje onaj dobri ili losi osjecaj u nama)

Potpuno se slazem s napisanim... Trebamo misliti pozivtivno. Trebamo odluciti da budemo sretni, uprkos komsiji , poslu, namrgodjenom sefu.. I to je to..

Ali sta cemo s djecom koja zive pod pogresnim pravilima, s roditeljima koji im upropastavaju djetinjstvo, s degradacijom tih malih bica...? Kako ćemo njih "natjerati" da izrastu u zdrave, razumne ljude , bez predrasuda, mrznje i bijesa....
Image

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lebowski » 23 Oct 2013, 10:50

Calla wrote:Peggy nista nisi odmakla od teme,,ajde da stavimo stvarne zivotne karte na sto,
Je li nas zivot uvjek takav da nam se desava sve onako kako mi zelimo,,zasigurno nije,
Ljubav cvjeta,zdrav(a)si kao dren,posao napreduje,svi semafori su zeleni na putu do cilja,
komsije ljubazni,prijatelji nikada ne razocaraju?
Naravno da nije tako .Kad nam ne ide u zivotu ,olaksanje i neku vrstu satisfakcije pruza nam iskritizirati sve i svasta u svakoj prilici pa cak i ljude oko sebe koje volimo jer treba znati pogledati zlu u oci i reci svoje.Ali postoje stvarno degradirajuce kad se kronicno zalimo i prigovaramo.Pitanje je sto je bolje trenutno si olaksati dusu ,priustiti si jos jedan krug zalopojki ili ogovaranja ili trazenja krivca u onom drugom,samo da bismo se osjecali rastereceniji ili gledati na duge staze(hraniti dobrog vuka u sebi)nadomjestiti drugom drogom kao sto je neki hobi pronaci pravi smisao u zivotu pronaci zadovoljstvo u necem vrijednijem od ogovaranja prigovaranja ,odnosno pronaci srecu u nesreci,,(nas osjecj nas ne vara on je barometar naseg unutarnjeg ja,,i on odlicno raspoznaje onaj dobri ili losi osjecaj u nama)
Ja sam naučio kritizirati svijet oko sebe od malena, ne radim to stalno ali dođu periodi, nevezani za ličnu sreću. Ništa strašno, samo pojave oko sebe i državu, i slično. Uostalom, mnogi to rade, neki i ne primjećuju da to rade, neki i ne primjećuju pojave, neki se ne znaju izraziti, neki koriste forume za to. Naumpade mi profesorica psihologije sa faksa koja je časove koristila kao ispušni ventil za svoje frustracije, baš nam pričala o ovome kako uvijek tražimo krivca u drugima a stalno je kritikovala druge i žalila se, sva sreća ponekad i sa dozom humora. I mnogo je pila. :D
Traženje krivca u drugome je valjda jedan od najčešćih odbrambenih mehanizama ljudi i malo ko je imun na to, barem u sebi, ne mora na sva zvona o tome.

Ima i ona da bez kritičara i sličnih ne bi bilo progresa civilizacije(ne znam je li taj progres dobar ili loš), društva. Zadovoljan čovjek nema potrebu da nešto mijenja.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 23 Oct 2013, 11:06

da tacno,zadovoljan covjek nema potrebu da nesto mjenja,,
mada ponuditi rjesenje za nesto bolje pozitivno kritizirati da bi postigli bolji uspjeh recimo u nekoj firmi (timski rad)na taj nacin se nece nitko osjecati povrijedenim ,
pa ce ljudi na ovakav pozitivan nacin biti otvoreniji za ono na sto im se skrece paznja,,

a psihologinja je postala zrtva same sebe (uz alkohol)!! :hm
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Calla » 23 Oct 2013, 11:35

Peggy Sue wrote:
Calla wrote:Peggy nista nisi odmakla od teme,,ajde da stavimo stvarne zivotne karte na sto,
Je li nas zivot uvjek takav da nam se desava sve onako kako mi zelimo,,zasigurno nije,
Ljubav cvjeta,zdrav(a)si kao dren,posao napreduje,svi semafori su zeleni na putu do cilja,
komsije ljubazni,prijatelji nikada ne razocaraju?
Naravno da nije tako .Kad nam ne ide u zivotu ,olaksanje i neku vrstu satisfakcije pruza nam iskritizirati sve i svasta u svakoj prilici pa cak i ljude oko sebe koje volimo jer treba znati pogledati zlu u oci i reci svoje.Ali postoje stvarno degradirajuce kad se kronicno zalimo i prigovaramo.Pitanje je sto je bolje trenutno si olaksati dusu ,priustiti si jos jedan krug zalopojki ili ogovaranja ili trazenja krivca u onom drugom,samo da bismo se osjecali rastereceniji ili gledati na duge staze(hraniti dobrog vuka u sebi)nadomjestiti drugom drogom kao sto je neki hobi pronaci pravi smisao u zivotu pronaci zadovoljstvo u necem vrijednijem od ogovaranja prigovaranja ,odnosno pronaci srecu u nesreci,,(nas osjecj nas ne vara on je barometar naseg unutarnjeg ja,,i on odlicno raspoznaje onaj dobri ili losi osjecaj u nama)

Potpuno se slazem s napisanim... Trebamo misliti pozivtivno. Trebamo odluciti da budemo sretni, uprkos komsiji , poslu, namrgodjenom sefu.. I to je to..

Ali sta cemo s djecom koja zive pod pogresnim pravilima, s roditeljima koji im upropastavaju djetinjstvo, s degradacijom tih malih bica...? Kako ćemo njih "natjerati" da izrastu u zdrave, razumne ljude , bez predrasuda, mrznje i bijesa....
trebali bi mi kao drustvo i na ovom polju malo poraditi ili pomesti ono najgore,
ako uvidimo da se neki roditelji kao moje prve komsije ili moja bliznja rodbina ponasaju neadekvatno prema uzrastu svoga djeteta ,iskoristiti sansu i dati im odmah prikladnu primjedbu naci mjeru da ne odreagujem presuperiorno prema licnim roditeljima ali mogu recimo upotrijebiti dar maste i na nekom primjeru iz bajke ili neke zivotne pricice dati roditeljima na znanje da se djeca trebaju odgajati i stititi suosjecajno jos ako uspijem mojim primjerom roditelje nasmijati onda sam zaista potrefila srz tolerancije i prastanja ,,jos ako roditelj shvati da ta trenutna situacija koja se ispred mene izdesavala nije bila u redu ,e onda ces dobiti zivotnog prijatelja i takva djecica imaju super sansu na bolji i ugodniji zivot u maloj zajednici ,,znaci uvjek dati priliku ovome drugome da se moze ispraviti ili popraviti u svom ponasanju prema djetetu kroz moju pozitivnu sugestiju (uvjek koristiti bez mrznje i bijesa odgajajuce metode,bez obzira koga susrecemo )
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Bla » 23 Oct 2013, 16:00

Slobodno uzmi moj savjet. :)
Ja ga ne koristim. :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Hurija » 08 Sep 2020, 21:28

Ovo mi je nešto poznato ovih dana na Forumu 🤐
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Krokodil Behko » 08 Sep 2020, 21:28

Hurija wrote: 08 Sep 2020, 21:28 Ovo mi je nešto poznato ovih dana na Forumu 🤐

Ma svih dana je tako :D.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Alija iznimka!?!

Post by Mutevelija » 08 Sep 2020, 21:38

Oj Alija sta nam rade
Opet Alija :ccc
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37290
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24496 times
Been thanked: 4657 times
Status: Online

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by ElTriconi » 09 Sep 2020, 06:14

Hurija wrote: 08 Sep 2020, 21:28 Ovo mi je nešto poznato ovih dana na Forumu 🤐
Ja sam inace iznimka kad se neko nekoj grupi nagovori jal dobro jal lose.

Znam i ja dobro odradit ali kad zajebem bel zajebem ☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by ina » 20 Dec 2020, 23:53

Već sam negdje spominjala da sebi najčešće sve opraštamo, prije nego li drugima..
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests