Ali ja sam iznimka!?!

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by carobnjak N » 21 Oct 2013, 17:59

Lavlje_srce wrote:Procitala sam samo uvodni post (jer nemam vremena trenutno), pa se samo na njega osvrcem.

Ne znam, primijetila sam da uglavnom imam strozije oko prema sebi nego prema drugima. Lako oprastam drugima, sebi vrlo tesko i imam uvijek vise kriterije kada ocjenjujem sebe nego druge. Tipicna mazohistkinja (sad ce se moja Julia pronaci ovdje :pusa ) mislim zbog rahmetli oca koji je bio kombinacija kriticara i perfekcioniste. Kad cujem kompliment ne vjerujem mada mi je drago naravno, a kad cujem kritiku patim k'o patka jer sve lose vjerujem naravno. I kostalo me to poprilicno u zivotu. Moguce da se to i ne primijeti na forumu, ali tako je.

Sta da se radi. Ne smatram se iznimkom.
"Ljudi se rađaju u fitri (čistoći) ,a onda roditelji od njih naprave nešto drugo" Muhamed a.s.
Dakle već se rađamo u stanju koje je idealno i perfektno za nas i naše bivanje na dunjauluku ,a onda nam
prvo nadiju ime , koje mi onda prigrlimo kao dio nas iako nam ga je neko drugi birao i dao
pa dobijemo tijelo sa kojim se poistovjetimo i sa njegovim promjenama usponima i padovima i kažemo da je tijelo "ja" iako ga nismo birali, niti ga uopće kotrolišemo ,srce kuca bez naše volje i ne biramo kad će prestati da kuca...dakle ni ime ni tijelo za koje smo toliko vezani nije naše nego nam je dato
onda slijedi karakter...a šta je karakter? Nakupina događaja koji su nam se dešavali vremenom, koji su nam se događali u djetinjstvu za koje nismo birali ni mjesto ni roditelje ni okolinu ,a oni su stvorili taj karakter ;)
Dakle kako može bilo šta od navedenog biti TI ako ti je sve to neko drugi dao?? Isto kao da ti neko da u ruku jabuku i ti kažeš "ja sam sad jabuka! " :D Isto je to samo je proces sporiji i samim time neprimjetan za nas
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by carobnjak N » 21 Oct 2013, 18:15

Lebowski wrote:Opet, ne vjerujem ni da su svi isti, da su jednako dobri ili loše, da čine iste stvari. :cudi
Na jednoj razini mi svi smo JEDNO jer smo stvoreni od jedne duše ali to je više fraza dok se ne desi stvarna spoznaja (prosvijetljenje) oko toga.
Ego- nefs ili najniža duša je samo način na koji je Allah dž.š. dao ljudima zaborav od jednoće ,kad nas je smijestio u tijela i ego je u tom najnižem obliku potpuno nesvjestan povezanosti sviju ljudi i ima osjećaj razdvojenosti ,odnosno on stvara granice između sebe i drugih jer da nema granica on bi izgubio osjećaj postojanja kao jedinka
Dakle moraš okusiti taj osjećaj razdvojenosti da bi se onda postupno vraćao u stanje jednote ili ruhanijjeta (povezanosti sa drugim dušama) ,a rast ega samo povećava razdvojenost pa ga treba osvješćivati da bi ponovo došao u taj iskonsi stadj jedinstva sa svima . Ti si svemir i svemir je ti ali samo ukoliko očistiš svoj ego i dovedeš ga u sjedinjenje sa dušom ,koja je opet u jedinstvu sa svemirom. Ukoliko radiš obrnuto ti si samo jedna velika greška za koju si sam kriv
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 21 Oct 2013, 19:42

carobnjak Nurudin wrote:Međutim ko je onda taj što vidi samog sebe jer nema valjda dva JA u nama??
Postoji 2 Ja u nama. Jedno je ono sto si ti zaista, a drugo je superego (kakav ti mislis da trebas biti pod utjecajem okoline, roditelja, socijalnog okruzenja). Pa te taj super-ego ili siba kao u mom slucaju, ili te miluje (kod onih koji imaju roditelje koji ih bezrezervno podrzavaju), ili je neutralan.

Ali moj super-ego me takodje tjera da budem sto bolja, pa je njegova funkcija donekle pozitivna. Samo ga nije lako podnijeti jer me takodje lomi vise nego sto to bilo kome drugom mogu ili hocu dozvoliti. :oo

U vezi s tim je zanimljiva moja relacija sa muskim osobama koje imaju sadisticki superego u karakteru. Oni moju ranjivost na nekom nivou nalaze privlacnom naravno i obicno se vezu ili cisto za moju mazohisticku crtu (sve dok jednom ne posizim), ili mi se na klasican nacin udvaraju. Ali ja se uvijek svjesno uspijem oduprijeti (dok mazohista u meni umire doslovno lol). Imam radar za sadiste koji fercera bez obzira na udaljenost od date osobe.

Pasivno-agresivni mi pak pridju okolo barikada, a podjednako su opasni. Samo hocu reci da stvari nisu crno-bijele, komplicirana smo mi i viseslojna stvorenja.
carobnjak Nurudin wrote:
Dakle kako može bilo šta od navedenog biti TI ako ti je sve to neko drugi dao?? Isto kao da ti neko da u ruku jabuku i ti kažeš "ja sam sad jabuka! " :D Isto je to samo je proces sporiji i samim time neprimjetan za nas
Ako nismo nista od spoljasnjih obiljezja, onda smo fluidna dusa? I mogu to prihvatiti donekle, ali ipak zivimo u materijalnom svijetu I imamo materijalne potrebe (ako se u potpunosti izoliramo od drugih pascemo u depresiju cak i ako toga nismo svjesni nakon izvjesnog vremena, ako se ne pobrinemo za osnovne potrebe umrijecemo, i tako to). Ne mozemo se odvojiti od materijalnog nazalost, bez obzira na dusu koja hrli.
carobnjak Nurudin wrote: Na jednoj razini mi svi smo JEDNO jer smo stvoreni od jedne duše ali to je više fraza dok se ne desi stvarna spoznaja (prosvijetljenje) oko toga.
Slazem se s ovim.

p.s. Good to see you again. :)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lebowski » 21 Oct 2013, 21:04

Praviću se da kontam o čemu Nurudin priča. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Krokodil Behko » 21 Oct 2013, 22:43

carobnjak Nurudin wrote:
Lebowski wrote:Opet, ne vjerujem ni da su svi isti, da su jednako dobri ili loše, da čine iste stvari. :cudi
Na jednoj razini mi svi smo JEDNO jer smo stvoreni od jedne duše ali to je više fraza dok se ne desi stvarna spoznaja (prosvijetljenje) oko toga.
Ego- nefs ili najniža duša je samo način na koji je Allah dž.š. dao ljudima zaborav od jednoće ,kad nas je smijestio u tijela i ego je u tom najnižem obliku potpuno nesvjestan povezanosti sviju ljudi i ima osjećaj razdvojenosti ,odnosno on stvara granice između sebe i drugih jer da nema granica on bi izgubio osjećaj postojanja kao jedinka
Dobar post :)
Nego, da li je to iz neke vjerske literature ili je to tvoja teorija?

Zapravo, po Frojdu najniži sloj duše nije Ego nego Id.
On se može definisati kao neko podsvjesno stanje ili motoričko stanje a u kojeg ego i superego nemaju uvid. Nazovimo to psihomotoričkim stanjem, lakšeg prepoznavanja i tumačenja radi. Ukratko, jedan dio psihe ne kontrolišemo a on se ipak odražava na naše motoričke radnje ili na neke naše nagone.

Eg je srednji dio ličnosti i nešto je kao tampon-zona između Ida i Superega. Eg se po Frojdu, poklapa sa svime što si ti izneo samo što on eto, ističe i taj Id kao donji dio ličnosti. Dakle, sve to što si rekao o prvobitnosti koja je ista kod svakog čovjeka.

Superego je nešto što počinjemo razvijati u djetinjstvu. Misli se na karkteristike svakog čovjeka, to jeste na ličnost nekog čovjeka.

Lavlje_srce wrote: Postoji 2 Ja u nama.
Eto već objasnih. Nije dva Ja nego tri. Zapravo, sve je to jedno Ja ali u tri sloja.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by dacina_curica » 21 Oct 2013, 22:57

Da, sve je jedno JA, ali sastavljeno od tri komponente. :)

Nego, ipak se ne doticemo pravog uzroka ovog ljudskog ponasanja. Ok, rekli smo da se radi o nekom obdrambenom mehanizmu ali iz cega proistice to? Od cega se branimo? Cega nas je to strah?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Krokodil Behko » 21 Oct 2013, 23:04

dacina_curica wrote:Da, sve je jedno JA, ali sastavljeno od tri komponente. :)

Nego, ipak se ne doticemo pravog uzroka ovog ljudskog ponasanja. Ok, rekli smo da se radi o nekom obdrambenom mehanizmu ali iz cega proistice to? Od cega se branimo? Cega nas je to strah?
Pa ipak se dotičemo teme. Nesklad između ega koji bi i prihvatio tu urvanilovku i superega koji je naredbodavan i ne prihvata je. Ali eto, dobro si rekla - odbrambeni mehanizam. Još samo da utvrdimo, da li se to zapravo dešava iz suprotnog razloga a to je odsustvo tog mehanizma. Kad kažemo mehanizam, onda je to nešto što fercera a u ovom slučaju ne fercera.
online

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by hojla » 21 Oct 2013, 23:11

strah nas je nas samih.....zato uvijek u strahu postajemo popustljiviji....kad strah prodje opet smo oni stari jaki.....i vecinom radimo po onome ne gledaj sto radim nego slusaj sto ti govorim...
Our solution mind revolution

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 21 Oct 2013, 23:41

Krokodil Behko wrote:
Eto već objasnih. Nije dva Ja nego tri. Zapravo, sve je to jedno Ja ali u tri sloja.
Naravno, to je poznata Psihoanaliticka teorija licnosti. Licnost se u psihologiji opisuje i na druge nacine, ali ovu jos niko nije efektno oborio. Id je podsvjesni, nagonski dio - nekontroliran i samim tim najopasniji uvjetno receno. Iz njega potjece seksualni ali i destruktivni, rusilacki nagon.

Ego je svjesni dio, a superego savjest izrazeno najjednostavnijim jezikom.

Osobe koje imaju jak id a slab superego nisu narocito stabilne. Ulijecu u kratke strasne veze koje iza sebe ostavljaju nista ili malo uglavnom. Osobe sa prejakim superegom postaju rigidne. Sve ovisi o harmoniji izmedju ova tri dijela licnosti, i u kakvoj su koheziji jedan s drugim, kao i koliko su 'gornji' dijelovi licnosti sposobni efektivno iskontrolirati nagonski dio.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Spanac_113 » 21 Oct 2013, 23:45

Ne znam za vas ali ja jesam iznimka. I sva ova prica je samo izmisljanje tople vode. Koliko god bili otvoreni svi smo mi zasebne jedinice i nemamo druge opcije nego biti iznimke. Stoga I strah, i sistemi samozastite i sve ostale stvari koje se trudimo prevazici da bimogli funkcionisati u drustvu. Ali kad se ugase svijetla svi smo mi sami sa sobom i moramo nauciti oprostiti sebi sto mozda drugima ne bi. I dobro je da je tako jer da nije niko ne bi stremio boljemu. Ja oprastam drugima zato sto sam ja grijesio a I znam sta sam u stanju napravit pod pritiskom. Ja sam iznimka.(sociopata?)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Krokodil Behko » 22 Oct 2013, 00:07

Lavlje_srce wrote: Ego je svjesni dio, a superego savjest izrazeno najjednostavnijim jezikom.
Šta bi bila savjest po tvom mišljenju?

Ja sam mislio da je superego prvenstveno ličnost sa svim svojim karakteristikama a savjest... to ti ne bih znao formatirati.
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 22 Oct 2013, 00:10

Spanac_113 wrote: Ali kad se ugase svijetla svi smo mi sami sa sobom i moramo nauciti oprostiti sebi sto mozda drugima ne bi. I dobro je da je tako jer da nije niko ne bi stremio boljemu. Ja oprastam drugima zato sto sam ja grijesio a I znam sta sam u stanju napravit pod pritiskom.
Misljenja sam da bez istinskog oprosta sebi nema ni istinskog oprosta drugima. Da bez razvijanja istinskog samopostovanja i samoljubavi (u smislu samilosti prema vlastitoj dusi, a ne narcisoidnosti), nema ni istinske ljubavi prema drugoj osobi.

Mozda negdje na svijetu postoji savrsena osoba (koja nikada nije pogrijesila), samo je ni blizu nikada nisam upoznala. Ok, upoznala sam jednog izrazito plemenitog covjeka i dvije plemenite zene. I to je to. Svi smo mi mjesavina dobrih i losih osobina, pa ako dobro prevagne, super.
Ja sam iznimka.(sociopata?)
Ne znam kako si stigao do ovog zakljucka, ali ako ti tako kazes, ok. :oo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 22 Oct 2013, 00:15

Krokodil Behko wrote:
Lavlje_srce wrote: Ego je svjesni dio, a superego savjest izrazeno najjednostavnijim jezikom.
Šta bi bila savjest po tvom mišljenju?

Ja sam mislio da je superego prvenstveno ličnost sa svim svojim karakteristikama a savjest... to ti ne bih znao formatirati.
Ono sto ti neda da se udvaras zgodnoj udatoj komsinici sa dvoje sitne djece (a mozda ste savrseni jedno za drugo), ono sto ti neda da uzmes novcanik iz otvorene tasne nekoga ko je u redu ispred tebe (a mozda ti nemas za kruh, a ta osoba ima vise nego sto joj je neophodno), ono sto te natjera da pomognes (nadam se) staroj i slabovidoj osobi npr (a zuris na sastanak sa sefom).

Savjest je ono sto je unutrasnja kocnica koja nam ne odzvoljava cinjenje losih djela i kada to mozemo uciniti, i ono sto se osjeca zadovoljnim kada ucinimo nesto nesebicno od cega nemamo nikakve koristi.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Spanac_113 » 22 Oct 2013, 00:28

Ja sam iznimka.(sociopata?)
Ne znam kako si stigao do ovog zakljucka, ali ako ti tako kazes, ok. :oo[/quote]
Nisam zakljucio, pitam. Da sam sociopat, ne bi pito. :pusi

Da li postoji savjest ako ne postoje posljedice?
Ako ne onda savijest nije nista drugo nego adaptiranje drustvenim normama u svrhu samozastite i.e. 'necu uzti novcanik jer bi se moglo negativno odraziti na mane.'
I kao dobri ljudi, kao sto jesmo, 'znamo' da neko stvari ne bi napravili.
Medjutim, kad se maknu drustvene granice t.j. posljedice kako mozemo znati gdje bi stali?
Gdje bi povukli liniju preko koje ne bi presli? Sto sebi ne bi oprostili?

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 22 Oct 2013, 00:55

Spanac_113 wrote:Da li postoji savjest ako ne postoje posljedice?
Ako ne onda savjest nije nista drugo nego adaptiranje drustvenim normama u svrhu samozastite i.e. 'necu uzeti novcanik jer bi se moglo negativno odraziti na mene.'
I kao dobri ljudi, kao sto jesmo, 'znamo' da neke stvari ne bi napravili.
Hmmm, odlicna pitanja. U ratovima vidimo kako na sami vrh hijerarhije vlasti izmigolje psihopati, pa i to da naizgled obicni ljudi postanu monstruozni ubice.

Samo kada se sve smiri, vise ih niko osim njima slicnih ne slavi, a oni se prije ili kasnije vrate u svoje rupe. To je zato sto smo u miru vise svjesni krhkosti samih sebe kao i dragocjenosti zivota, neko manje neko vise. Treba sebe upoznati i vlastito zlo (nagonsko staviti pod kakvu-takvu kontrolu) pobijediti u sebi, to je najteze.

Istovremeno postoje primjeri pozrtvovanosti i nesebicnosti u istim tim uvjetima. Ne mislim da su svi ljudi jednaki, i da su svi sposobni za sve jer definitivno nisu.
Medjutim, kad se maknu drustvene granice t.j. posljedice kako mozemo znati gdje bi stali?
Gdje bi povukli liniju preko koje ne bi presli? Sto sebi ne bi oprostili?
To je pitanje na koje svako sam sebi mora odgovoriti. S licnog aspekta ako neko operira sa razine prizemnog (having in mind that every action causes equal and opposite reaction), daleko mu kuca od moje.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by dacina_curica » 22 Oct 2013, 01:01

Spanac_113 wrote:
Ja sam iznimka.(sociopata?)


Ne znam kako si stigao do ovog zakljucka, ali ako ti tako kazes, ok. :oo
Nisam zakljucio, pitam. Da sam sociopat, ne bi pito. :pusi
Nisi. :oo Da si sociopata znao bi to. :oo Imala sam nesrecu upoznati jednog sociopatu, strasna je to vrsta ljudi. :sok
Da li postoji savjest ako ne postoje posljedice?
Ako ne onda savijest nije nista drugo nego adaptiranje drustvenim normama u svrhu samozastite i.e. 'necu uzti novcanik jer bi se moglo negativno odraziti na mane.'
I kao dobri ljudi, kao sto jesmo, 'znamo' da neko stvari ne bi napravili.
Medjutim, kad se maknu drustvene granice t.j. posljedice kako mozemo znati gdje bi stali?
Gdje bi povukli liniju preko koje ne bi presli? Sto sebi ne bi oprostili?
Je li govorimo u potpunom uklanjanu svih posljedica i drustvenih normi? Nekoj anarhiji u sistemu vrijednosti? :)

Mislim da u biti mi sami sebi ionako postavljamo granice do kojih idemo. Neko sebi ne moze oprostiti jednog zgazenog mrava a neko sebi oprasta (i cak odobrava) genocid. Tu drustveni parametri nemaju ama bas nikakvog uticaja (izuzev onog naseg ibrecenja i zaprepastenosti).
Osim toga, mislim da se i nasi licni parametri pomijeraju i adaptiraju situaciji u kojoj se nalazimo. Evo ja sad ni u snu ne bih mogla zamisliti da bih mogla usmrtiti nekoga ali takni mi nekoga koga volim i ne znam sta cu biti u stanju uraditi...

Covjek je cudna zvjerka... :)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lebowski » 22 Oct 2013, 01:07

Image

Sad naletih na ovo na FB. Kako biste vi opravdali nju? Nije li ona malčice bezobrazna? :D
Spasio joj život, bio cijelo vrijeme uz nju i tako vrati.

Valjda je istinita priča.

http://www.tydknow.com/did-you-know-tha ... nated-his/
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Rockefeller » 22 Oct 2013, 01:09

...So never make an exception of yourself. If you're a thief, don't complain about being robbed.
Po meni je ovaj filozof malko pogriješio. Ako si lopov nemoj se žaliti ako i drugi postanu lopovi. :ooo

Ovo odgovara. Nikak'a pljačka mene. :ne

Ne znam... Društvene norme i pravila ponašanja su nametnuta, to je ono što znam. Meni se čini da kada neko drugi prekrši ono što ti ne smiješ ili ne možeš i kad mu podrugljivo sudimo kao da sudimo sebi zato što nismo tako dobri (u tome) kao on.

Ko će ti ga znati... A uostalom normalno je da se sudi ljudima i ne vidim nikakve prednosti ako prestanem pa i nemam šta pametno za reći. Nisam 24/7 sudija, možda ospem katkad paljbu po nekome al' nije to ni toliko često.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lavlje_srce » 22 Oct 2013, 01:34

Lebowski wrote:Sad naletih na ovo na FB. Kako biste vi opravdali nju? Nije li ona malčice bezobrazna? :D
Spasio joj život, bio cijelo vrijeme uz nju i tako vrati.

Valjda je istinita priča.

http://www.tydknow.com/did-you-know-tha ... nated-his/
Meni je FB totalno retardiran. :valja

Ako je istina - pogrijesila je itekako sto ga je prevarila (bubreg po strani :valja ). Zasto to kazem? Zato sto ako dajem bubreg sestri npr. i onda se posvadjamo na mrtvo ime, necu je onda tuziti za 1.5 dolara (u SBBKBB varijanti). Ako cu dati nesto od sebe dacu bez hipoteke na buducnost, ili necu davati nikako.

Eto joj bubreg, i slobodna je od mene. :valja

Ali ova prica me podsjetila na jednu itekako istinitu; o mojoj komsinici koja je oboljela od Multiple skleroze, a muz se uhvatio noge (dosli u trecu zemlju). I tako ona zivi iza debelih zastora, u kolicima, s mackama, a lola je ko zna gdje. :ok

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ali ja sam iznimka!?!

Post by Lebowski » 22 Oct 2013, 01:43

Pa to samo govori kakvi su ljudi. I taj što je pobjegao od bolesne žene a bogami i ova. Pa strpi se, budi zahvalna, dao ti čovjek koga si birala za životnog saputnika bubreg, rizikovao svoj i ti nemaš nimalo obzira. Još zabranila i pristup djeci. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests