MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Nikad objašnjeni misteriji (vijest za Bibu)

Post by Mala_Mu » 27 Mar 2015, 23:29

Krenuh citati i kontam nije pogodno vrijeme za to necu smijeti zaspati :grana

sutra :D.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: Nikad objašnjeni misteriji (vijest za Bibu)

Post by Julia-Klara » 27 Mar 2015, 23:43

slobodno citaj Mala :valja

:valja :valja :plavi :plavi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Nikad objašnjeni misteriji (vijest za Bibu)

Post by greeneyes » 27 Mar 2015, 23:52

Svaku noć čujem neku lupu na tavanu. :sok



Ja vjerujem da to miševi igraju kolo..
Samo sabura

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI

Post by Biba » 06 Apr 2015, 22:00

Ja vise ne cujem lupanje na tavanu.Miseva ima ali moj macke su lijene, samo Žujo lovi...a i proslo je vec 5 godina od pucnjave...
Joj imam jos jdnu istinitu pricu.Mene je jako nasmijala.U Dalmaciji u jednom selu isao covjek nocu pokraj crkve i ispred crkvenih vrata vidio zenu kako stoji.Covjek pozdravi zenu a ona nista..Nije se on bojao.Prica on sutradan kako je vidio svoju mjestanku i kaze kak je on njoj reko faljen Isus, kaako si...a ona nista, samo gleda u njeg i suti.A onda su njemu rekli da je ta zena vec davno umrla...covjeku je tek tada bilo lose...
Suprug moje kume se rodio s posebnom kožom po cijelom tijelu i kazu da je to izgledalo bas kao kosuljica...On je nocu isao na sijelo i vracao se kasno kuci.Nije bko plasljiv .Jedne noci je dotrcao kuci sav isprepadan, kosa mu se digla da je cak i kapa spala..Rekao je da ga je neko cudno bice pratilo i kad je on potrcao, potrcalo je i to nice..cuo je topot...Tek kad je stigao do svoje kapije, okrenuo se i vidio da jee to bice sjelo i zaustavilo se ispred male kapelice...ta kapelica jos uvijek postoji u dvoristu jedne kuce...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI

Post by REMB » 07 Apr 2015, 00:30

Maja mi promjenila avatar. :lud

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI

Post by Biba » 07 Apr 2015, 17:56

Ja mislila REMB dugo na forumu...kad je tako pametan..eto misterije, a on maloprije mene doso..sam ja imam duplo postova :hihi...eh mi imaml kucnog duha, aman neki Šuršub...kaze moja mama da je uzela keks da pojede i nesto, ubila se trazeci al keksa nigdje..ma ja je vidila da ga je pojela... al moram sutit, ne smijem se priterivat :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI

Post by Podrinjac » 07 Apr 2015, 23:14

Kod mene se svake večer čuje lavež pasa. Čuo sam da psi imaju 6. čulo pa mego vidjeti stvari one koje ljudsko oko ne, pa vjerovatno komuniciraju sa duševnim bićima. :plavi :plavi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI

Post by Biba » 09 Apr 2015, 23:15

Čitala sam da mogu psi štpšta osjetiti.Nema šanse da mene netko dotakne ako je Bubi u blizini ili da ga pusti u dvorište a da ne laje na nepoznate ljude...Kad nam je dolazila policija i novinari, ni na koga nije zalajao...ušao je u sobu i jedan novinar se nije mogao načuditi kako je pas miran...niam se ni ja čudila...znao je...Pas je spasio obitelj moje kolegice.Primijetio je da se peć zapalila i otišao u sobu probuditi ih...

Htjela sam napisati nešto drugo.Ne mogu naći pa da kopiram ali taj slučaj je zabilježen kao slučaj sa svjedocima.Cijela obitelj-otac, majka i djeca su bili u dvorištu ...djeca su se igrala a u posjet im je kočijom dolazio neki čovjek.Otac te djece je na očogled svih nestao...Nakon nekog vremena djeca su se sjetila i došla na to mjesto...čuli su kako ih otac zove u pomoć, dugo je zvao a onda je glas utihnuo i nikad više ga nisu čuli.Bilo je više takvih slučajeva.:lud :pusi :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Terasa svjesti » 04 May 2015, 21:24

EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Ne znam gdje bhi ovo svrsto :

Eksperiment Filadelfija postao je poznat siroj publici nakon istoimenog filma iz 1983. godine. Pokus je u cvrstoj vezi s Teslom, a odnosi se na incident s teleportacijom koji se dogodio za vreme pokusa Americke mornarice. Pokus se temelji na ,teorijskoj suradnji iz 1930., razvijenoj na sveucilistima Chicaga i Princetona, dalje razradjenoj za vreme rata u sklopu vojnog programa kao B+"Projekt duga".

Godine 1943. u okolici Philadelphije provedena je serija testova kako bi se otkrio nacin stvaranja "nevidljivog ekrana" oko broda Eldridge. Na finalnom testu u kolovozu 1943. brod se vratio u "normalno vrijeme i lokaciju", ali bez clanova posade. Americka mornarica porice da se projekt uopce dogodio. Buduci daje americka vlada zatvorila za javnost Tesline dokumente. Ne znamo je li on bio aktivno ukljucen u projekt, ili je mornarica samo proucavala njegove teorije. Bez obzira na to sto se stvarno dogodilo, ovaj dogadjaj je uvelike zasluzan sto je Nikola Tesla gurnut u kategoriju "rubne znanosti". Ali ne samo on.

Za vrijeme laboratorijskog razdoblja u Colorado Springsu Tesla je primio neuobicajen signal dokle izvodio pokuse na radiju visoke frekvencije. Pretpostavio je da je signal stigao s druge planete te je objavio izvjesce. "Slusanje signala s druge planete", koje se danas uobicajeno prakticira na astronomskim institutima, odbacivali su akademicari tog vremena. Tesla je sve vise opisivan kao "ludi znanstvenik". Kasnije te godine Tesla je otvoreno tvrdio da postoji mogucnost kontaktiranja Marsa i drugih planeta, sto je pruzilo idealnu metu akademicima i jos jedan razlog za ocrnjivanje.

Tesla se bavio i tzv. Kirlianovom fotografijom, fotografijom nevidljivih pojava kao sto su ljudske aure i duhovi. Uspjevao je napraviti takve slike svojim visokofrekventnim naponom, koje je proizvodio Teslin generator.

Teslino pamcenje je legendarno. Mogao je svaki izum u potpunosti konstruirati u glavi i nije ga trebao crtati. To je ponekad izazivalo zbunjenost medju znanstvenicima, zbog pitanja cuvanja i arhiviranja dokumenata. Takodjer je izazivalo ljubomoru medju drugim izumiteljima i inzenjerima.

Tesla se nikada nije zenio. Za vrijeme njegovog zivota sumnjalo se kako je homoseksualac, sto je takodjer koristeno u napadima na njegov rad. Tesla se spominje i u vezi s kontaktima s neidentificiranim letecim objektima. Tzv. "kontaktirani" su bili nadahnuti Teslinom idejom o kontaktu s drugim planetima. Inzenjeri su konstruirali leteci objekat prema Teslinom modelu. Nakon njegove smrti sirile su se glasine da je nekoliko njih, koji su radili u Teslinom laboratoriju, uspostavilo kontakt sa svemirom.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Krokodil Behko » 04 May 2015, 23:04

Terasa svjesti wrote:EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Ne znam gdje bhi ovo svrsto :

Evo ovdje smješteno :D

Ne znam mnogo, ali čini mi se da je Tesla te godine i umro. Bio je povrijeđen duže vremena prije smrti, pa tako da sumnjam da je on u toj nekoj čvrstoj vezi s ovim eksperimentom.

U vezi fotografija koje je on proizvodio s tim svojim "visokofrekventnim generatorom", kako to da danas niko ne zna napraviti te fotke? Danas su generatori vjerovatno i jači nego u Teslino doba. Ok, on ih je izmislio ali ovo su činjenice jbg :oo
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Biba » 04 May 2015, 23:26

Mislim da je Tesla bio karakter i da ne bi sudjelovao u pokusu opasnom za ljude.Vjerujem da su nastavljeni pokusi na osnovu njegovih saznanja.Znam da je on najprije u svom umu imao gotovu viziju tj. zamisao nekog izuma a onda je u mislima raščlano sve i analizirao...Dakle išao je suprotnom metodom...malo sam zaboravila ...je li to dedukcija :ovaj ... Znam da je vjerovao u duhove i pisao je da je kao dijete proveo noć s njima..On je tvrdio da od nekoga dobiva vizije u svom umu ali nije znao od koga...viši univerzum...Tesla je bio čovjek i životni vijek posvetio dobrobiti čovječanstva pa nije nimalo čudno što su ga mrzili i smatrali čudakom...Poznata je i njegova priča o golubici, fotografskom pamćenju i on je mogao kad je poželio vidjeti što se događa u bilo kojem dijelu svijeta...Objasnio je i zašto se nije ženio.Mislio je da je toliko posvećen radu i dobrobiti ljudi te da ne bi mogao istovremeno i obitelji posvetiti potrebnu pozornost...Tesla je zagonetka...ali svakako čestit čovjek...Da, pisao je kako je jedne noći ili dana osjetio u svom mozgu ...valjda elektromagnetne valove...mislio je da je to poruka tj. pokušaj komunikacije izvanzemaljaca s njim...Mislim da oni koji su nastavili s njegovim dostignućima nisu ni približno vrijedni Tesle, njegovog karaktera i veličine :klanja
Last edited by Biba on 04 May 2015, 23:30, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Bla » 04 May 2015, 23:29

ne bi trebali miješati Zarkova i Teslu :valja
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Biba » 04 May 2015, 23:33

Još mi je nešto fascinantno kod Tesle...nije se volio rukovati s ljudima...osjećao je to kao remećenje njegove energije...ma bio je poseban...hvala Bogu pa meni nije nimalo čudan jer je sam dvaput dnevno jeo...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Terasa svjesti » 05 May 2015, 16:53

U vezi EKSPERIMENT-a PHILADELFIJA mnoge činjenice od strane USA-a Armije nedostaju i vjerovatno su namjerno prešućene .

Recimo svojata se i tačan datrum izvođenja eksperimeta . O Sibirskoj odnosno Tunguskoj eksploziji nekom ću drugom prilikom . :roll
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Biba » 05 May 2015, 17:01

:ovaj Jel to ono kad su bila dva Sunca...kobajagi..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: EKSPERIMENT PHILADELFIJA

Post by Terasa svjesti » 05 May 2015, 17:19

Biba ne da mi uplodirati stranica o Sibirskoj ekpoziji sa Yutubea . Kada uhvatiš vremena pogledaj ovo : Nikola Tesla - Tunguska Invazija (Kompletan video u jednom delu) Ruski/Srpski
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Bermudski trougao

Post by Terasa svjesti » 20 May 2015, 21:33

Nekad sam sa otvorenbim ustima čitao Artura Clarka i zanimale su me ove čudne pojave i misterije . Danas je mnogo toga o istom napisano a bome i nejasno :plavi :


Rub izgubljenog svijeta, Trokut smrti, Bermudski trougao, Groblje Atlantika, Zona sumraka, Vražji trokut, Bermudski trokut - sve su to nazivi za imaginarno područje na Atlantiku uz koje se vezuju misteriozne priče o nerazjašnjenim nestancima brodova, ljudi i zrakoplova, neobičnim svjetlima, vodenim vrtlozima i sličnim pojavama.



Riječ je o području Atlantika kojemu San Juan u Portoriku na Karibima, Fort Lauderdale na Miamiju, te Bermudsko otočje čine vrhove "vražjeg trokuta".



Ovisno o izvorima, u Bermudskom trokutu se od vremena Kristofora Kolumba do danas dogodilo od 200 do 1000 nesreća. Howard Rosenberg, pisac zaintrigiran tajnama Trokuta, u svojim je istraživanjima prikupio podatke o 8000 poziva u pomoć američkoj Obalnoj straži samo tijekom 1973. godine, te podatak da je u ovome stoljeću "vražji trokut" bez traga odnio više od 50 brodova i aviona.
Bizarni događaji zabilježeni na ovom području datiraju još od vremena kad je Kolumbo doplovio nadomak obalama srednje Amerike. I sam Kolumbo bio je svjedokom neobičnih događanja u Trokutu: pri plovidbi njegovih brodova Nina, Pinta i Santa Maria 1492. godine kompas je poludio, a Kolumbo i posada vidjeli su čudna svjetla na nebu, o čemu postoje zapisi u brodskom dnevniku.
Tajanstvenim tragedijama u Bermudskom trokutu naknadno je pripisano i otkriće broda Mary Celeste: brod je 1872. godine nestao, te nađen napušten na pučini, oko 400 milja izvan kursa New York-Genova kojim je plovio prije nestanka. Nije bilo traga života desetero članova posade.




Let 19

Najpoznatiji, pak, događaj vezan uz Bermudski trokut - od kojeg, zapravo, i započinje moderna legenda - jest nestanak "leta 19". Zbilo se to 5. prosinca 1945. godine kad je pet mornaričkih bombardera misteriozno nestalo na rutinskom zadatku, a nestao je i avion upućen u potragu. Ukupno, bez traga je nestalo 27 ljudi.
Kao Bermudski trokut, ovo je područje "krstio" Vincent Gaddis u članku "Smrtonosni Bermudski trokut" što ga je 1964. godine objavio u listu Argosi. Zanimanje za fenomen područja s kojeg se bestragom nestaje u pravu je euforiju, međutim, preraslo kad je Charles Berlitz 1974. godine objavio bestseller Bermudski trokut. Podgrijavanju euforije puno su pridonijeli i mas-mediji.
I danas Bermudski trokut intrigira svojim tajnama, no skeptici su sve glasniji: njihova je teorija da je prava misterija kako je Bermudski trokut uopće postao misterija. Tajanstveno i neobjašnjivo ljudima je oduvijek bilo privlačno i zanimljivo, a uz tajanstvenost, čudo i misteriju nikako ne idu racionalna objašnjenja. No, upravo su takva objašnjenja ona koja za slučajeve iz Bermudskog trokuta daju skeptici. Što se Kolumba tiče - prema podacima iz njegova brodskog dnevnika - on je poludjeli kompas objasnio odstupanjem između geografskog i magnetskog sjevernog pola. Svjetla koja je opisao kao "velike vatrene buktinje" vjerojatno su bili meteori.

Svesvjetsko prokletstvo?

Pronalazak broda Mary Celeste bez posade također je objašnjiv: na brodu nije pronađen ni jedan pojas za spašavanje, što navodi na pomisao da su pomorci napustili brod za vrijeme oluje misleći da je Mary Celeste neće izdržati. No, ono što najviše udaljuje od misterija jest činjenica da je ovaj brod pronađen daleko od Bermudskog trokuta - čak u blizini obale Portugala. Različiti izvori, naime, različito određuju veličinu Bermudskog trokuta: ona varira od 500.000 kvadratnih milja do tri puta većeg područja. Imaginacija nekih autora u Trokut uključuje Azore i Meksički zaljev. Pripisivane su mu i nesreće koje su se zbivale uz obale Irske, na Pacifiku i Indijskom oceanu. Po tome bi se Trokut mogao nazvati ne bermudskim, nego "svesvjetskim morskim prokletstvom", upozoravaju "trezvenjaci".

Oni koji tvrde da činjenice ne podupiru legendu, dali su objašnjenje i za zbivanja vezana uz "let 19": posadu svih pet zrakoplova činili su neiskusni pripravnici, s iznimkom vođe patrole poručnika Charlesa Taylora koji tog dana nije imao volje letjeti, pa je misiju čak htio prepustiti drugome. Iako je vrlo brzo utvrdio da mu kompas ne funkcionira, let je nastavio naslijepo, oslanjajući se na navigaciju prema zemaljskim orijentirima. No, nadošla je oluja, ali je Taylor, dezorijentiran, usprkos upozorenjima pripravnika da je "zapad na drugoj strani", te ne prebacujući vezu na čistiju radijsku frekvenciju, posadu odveo u pogrešnom pravcu, daleko na Atlantik. Pritom im je i goriva nestalo. Zbog toga su protivnici teorija o čudima u Trokutu govorili da je "jedina misteriozna sila ovdje bila sila gravitacije koja je djelovala na avione bez goriva". Istina je da se nije našao ni najmanji trag ni jednog aviona, no ako ih je poručnik zbilja odveo daleko na Atlantik, vjerojatno su pali na području gdje ocean naglo ponire: unutar Bermudskog trokuta leži, naime, gotovo devet tisuća metara duboki Portorikanski rov, najdublja točka Atlantika, a avioni i brodovi koji tamo potonu rijetko se ponovno viđaju.

Zaustavljeni satovi

Što se tiče "martin marinera", aviona upućenog u potragu, za koji mnogi misle da je nestao u Bermudskom trokutu, istina je da se nije vratio: eksplodirao je ubrzo nakon polijetanja, što nije bilo neobično jer su "marineri" bili poznati po neispravnim tankovima za gorivo.
S druge strane, opet, puno je događaja koji su se zbili u Bermudskom trokutu za koje je doista teško naći ikakvo razumno objašnjenje. U to spada, među ostalima, slučaj putničkog leta National Airlinesa 727 koji je na 10 minuta nestao s radarskih ekrana na mijamijskom međunarodnom aerodromu. Po dolasku, posada je zanijekala da se bilo što čudno događalo, osim što su "deset minuta letjeli kroz laganu maglu". Svi satovi u avionu, međutim, kasnili su deset minuta, iako su ih provjerili s aerodromom neposredno prije neobjašnjivih deset minuta "prolaska kroz maglu".

Još je nekoliko pilota imalo sličnih iskustava s promjenama vremena nakon prolaska kroz iznenadne "maglice", što, naravno, diže cijenu objašnjenjima koja nisu racionalna, ali možda bolje objašnjavaju misterij Bermudskog trokuta čak i ako su suprotna prirodnim zakonima fizike. Takvo je objašnjenje na primjer ono o aberantnim energetskim poljima koja kreiraju vremenske rupe. Još jedan slučaj koji potkrepljuje ovu teoriju je onaj manje sretnog pilota po imenu Carolyn Casico i njezina putnika. Carolyn, pilot s licencijom, poletjela je na charter let do otoka Turka u Bermudskom trokutu. Kad se približila otoku, osoblje na zemlji vidjelo je njezin avion kako besciljno kruži. Radiooperater na aerodromu nije dobivao odgovore na pokušaj radiokontakta, ali je čuo riječi koje je ona izmijenila s putnikom: Ne razumijem! Ovo bi trebao biti Grand Turk, ali dolje ničeg nema. Pravo je mjesto na mapi, oblik je pravi, ali ovaj otok izgleda nenaseljen: nema zgrada, nema putova, ničega! Nakon nekoliko krugova, okrenula se i odletjela. Carolyn i njezin putnik nisu više nikad viđeni. Loše vrijeme? Vremenske rupe? Otmice izvanzemaljaca? Mnoge teorije pokušavaju objasniti događaje iz Bermudskog trokuta.

Što je istina?

Izvanzemaljci, djelovanje kristala s Atlantide, zli ljudi s antigravitacijskim uređajima i drugim čudnim tehnologijama, vremenska rupa kojom avioni ili brodovi putuju u prošlost ili budućnost, rupa na nebu koja uvlači sve što joj se nađe na putu te vrtlozi iz četvrte dimenzije?
Među tehnološki orijentiranima, pak, omiljene su teorije o magnetskim poljima i oceanskim flatulencijama, odnosno metanskom plinu s dna oceana. Među skepticima igraju teorije o vremenu (oluje s grmljavinom, uragani, tsunamiji, zemljotresi), loša sreća, gusari, eksplozije tereta, nesposobnost navigatora, te ostali prirodni i ljudski uzroci.
Broj brodoloma, kažu oni skloniji realističnim objašnjenima, na ovom području nije neuobičajen kad se usporedi s veličinom područja, smještajem i gustoćom prometa.

Najpoznatije nesreće u Bermudskom trokutu

Bermudski trokut je od 1945. godine "progutao" nekoliko stotina zrakoplova i brodova, te više od 1000 ljudi. Uz najčuveniji nestanak, onaj "leta 19" 1945.godine, nesreće koje su izazvale najviše zanimanja javnosti su:

1918.: brod USS Cyclops nestao je zajedno s 300 ljudi na putu iz Barbadosa u Baltimore
1941.: brodovi Proteus i Nereus nestali na odvojenim putovanjima s Djevičanskih otoka u SAD
1947.: vojni C-45, supertvrđava, nestao je 100 milja od Bermuda
1948.: četveromotorni Tudor IV. izgubljen s 31 žrtvom
1948.: DC-3 izgubljen s 32 putnika i posadom
1949.: nestaje drugi Tudor IV.
1950.: golemi globemaster američkih zračnih snaga - izgubljen
1950.: američki teretni brod SS Sandra, 350 stopa dugačak, potonuo bez traga
1952.: britanski transportni avion york izgubljen s 33 čovjeka
1954.: Lockheed constellation američke mornarice nestao s 42 osobe
1956.: hidroavion Martin P5M američke mornarice nestao s 10 članova posade
1962.: KB-50, tanker-avion američkih zračnih snaga - izgubljen
1963.: Marine Sulphur Queen, 425 stopa dugački američki teretni brod, nestao s kompletnom posadom. Nikad nisu poslali SOS niti je ikad nađen ikakav ostatak broda
1963.: dva golema stratotankera američkih zračnih snaga nestaju na jednostavnoj vježbi
1963.: nestaje cargo master C-132
1967.: vojni YC-122 pretvoren u teretni avion - izgubljen
1970.: francuski teretnjak Milton Iatrides nestao
1972.: njemački teretnjak Anita, 20.000 tona, nestao s 32 člana posade

Posljednji nestanak

U srpnju 1997. godine na području Bermudskog trokuta britanska je fregata našla napuštenu jahtu. Jahta je, kako se pokazalo, pripadala Ralfu Shillingu i njegovoj supruzi, njemačkom paru čiji je nestanak prijavljen deset mjeseci prije. Časnici s britanske fregate zamijetili su čudan izgled jahte: bila je bez jedara, konopci su visjeli, a unutra je pronađena odjeća, pune pepeljare i otvorena knjiga koja je izgledala kao da ju je netko ostavio samo na trenutak

Teslina tehnologija?

Naravno da ima mnogo mjesta na svijetu s opasnim strujama i problemima s određivanjem smjera, ali zašto je baš Bermudski trokut mjesto gdje se događalo toliko mnogo nesretnih slučajeva? Racionalna objašnjenja koja daju skeptici nisu svima dovoljna. Maštovitije eksplikacije puno bolje prolaze. Evo nekih. Izvanzemaljci su jedan od mogućih razloga tako čestim nestancima u Bermudskom trokutu. Antigravitacijska tehnologija ili druge energije s drugih svjetova mogle su biti odaslane ili s NLO-a, u što vjeruju mnogi od prijašnjih izvjestitelja o zbivanjima u trokutu. Također, Trokut možda krije podmorsku zemaljsku bazu za izvanzemaljce koji žele zadržati svoju privatnost i odašilju energiju koja ometa previše približena prometala. Drugi vjeruju da je fenomen Bermudskog trokuta prouzročen izgubljenim gradom Atlantidom koji je potonuo tisuće stopa ispod vodene površine. Naprednost Atlantide u doba kad je potonula počivala je na moći energetskih kristala. Moguće je da ovi kristali još uvijek počivaju na dnu oceana u nekom promijenjenom stanju odašiljući zrake energije koje ili zbunjuju instrumente vozila, ili ih sve zajedno dezintegriraju. Napokon, mnogi vjeruju da je Bermudski trokut energetsko polje koje je proizveo čovjek na osnovi tehnologije Nikole Tesle. VLF rezonantni odašiljači (tehnologija za koju mnogi vjeruju da je koristi sjevernoamerička komanda zračne obrane NORAD) imali bi antipod direktno u sredini Bermudskog trokuta. Ovaj hipotetički sustav bio bi sposoban ponovno napuniti tajne klase podmornica na električni pogon o čijem se postojanju spekulira i definitivno bi omogućili dovoljno interferencije (preklapanja valova) da izobliče signale koje avioni i brodovi stvarno šalju. :rol
Last edited by Terasa svjesti on 20 May 2015, 21:43, edited 1 time in total.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bermudski trogao

Post by Podrinjac » 20 May 2015, 21:39

Mislim da tu ima neko pojačano geomagnetno polje pa tu elektronika ne radi kao što bi normalno radila. I zbog toga dolazi do potonuća brodova i padova aviona.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Bermudski trogao

Post by Terasa svjesti » 20 May 2015, 21:41

Ima neko objašnjenje za nestanak brodova a ono glasi ovako :

Jedno od rješenja tajne Bermudtskog trokuta.

"Ispod morskog dna nalaze se pod visokim tlakom velike količine ukapljenog metana.
Vibracijama ili podmorskim potresima taj se plin povremeno oslobađa. Ogromni mjehuri metana izviru iz morskog dna i dižu se na površinu mora, gdje mogu progutati i najveće brodove. U takvom mjehuru plina brod izgubi svoj uzgon, te potone brzo i odjednom kao kamen. "
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bermudski trogao

Post by Biba » 20 May 2015, 22:41

Terasa svjesti wrote:Ima neko objašnjenje za nestanak brodova a ono glasi ovako :

Jedno od rješenja tajne Bermudtskog trokuta.

"Ispod morskog dna nalaze se pod visokim tlakom velike količine ukapljenog metana.
Vibracijama ili podmorskim potresima taj se plin povremeno oslobađa. Ogromni mjehuri metana izviru iz morskog dna i dižu se na površinu mora, gdje mogu progutati i najveće brodove. U takvom mjehuru plina brod izgubi svoj uzgon, te potone brzo i odjednom kao kamen. "
To bi bilo u redu za brodove ali zašto je došlo do razlike u vremenu na satovima u avionu (Čitala sam sličnu priču)...općepoznata priča o relativnosti vremena, ona s braćom blizancima...onda bi ipak značilo da je avion bio u prostoru u kojem vrijeme ne postoji...Rusi upravo istražuju takva mjeesta gdje se može iznanada prijeći u paralelni svijet...spominju se i takva vrata...mislim u blizini Londona...a opisani su slučajevi nestanka ljudi naočigled i užasnutost promatrača...nisu to nekakve baljezgarije, postoje svjedoci iz obitelji...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests