Psiholoski testovi

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Heidi » 05 May 2017, 20:01

Sad vidim delfina, racica, pacica, psa i konja.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Maja » 06 May 2017, 00:43

Mislila sam se izmedju 2 i 4 al je ljuljacka na 4 prevagnula.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 06 May 2017, 01:45

Ja sam sad ugledao Jelenove rogove i jelena.
A ne onog sa flaše :ljut
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Julia-Klara » 06 May 2017, 11:10

NAJVIŠE ODGOVORA C
Brak nije na vašem spisku prioriteta. Bez obzira na godine osećate se mlado i želite još da uživate u životu. Ipak, pripazite da ne ostanete sami.

Bas me cudi :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Femea » 06 May 2017, 14:57

Drvo br.4
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Krokodil Behko » 06 May 2017, 17:37

Uradite najbolji psihijatrijski test ikada: Szondijev test sa slikama otkriva potisnuto: Koga bi najmanje željeli sresti u mraku?

Ovaj poznati neverbalni test projekcije je dizajniran 1935. od strane slavnog mađarskog psihijatra Leopolda Szondija, koji je u to vrijeme bio poznat koliko i sam Freud i Jung.

Cilj je bio istražiti najdublje potisnute impulse osobe na temelju averzije uzrokovane specifičnim fotografijama psihopata, sadista, osoba s raznim klasificiranim poremećajima mozga,...

Test se temelji na općem shvaćanju da su osobine koje nam smetaju u drugima upravo one koje su izazivale odbojnost prema sebi u ranoj fazi našeg života i to je razlog zašto smo ih potisnuli.

Ovdje su neki pojmovi iz psihologije koje treba znati prije početka testa:

Potiskivanje: Prema psihoanalitičkim konceptima, ovo je najvažniji psihološki obrambeni mehanizam koji imamo. Njegova najvažnija funkcija je da prenosi misli i želje koje nam stvaraju nelagodu u naše nesvjesno.

Poricanje: To je mentalni proces s kojim apsolutno odbijamo naše najdublje porive (tj stvari koje želimo), usvajajući suprotan uzorak željenog ponašanja.
Instrukcije za test

Pogledajte portrete ovih osam ljudi i odaberite onu osobu koju nikada ne bi željeli susresti noću u mraku, jer njegov ili njen izgled izaziva gađenje i strah u vama. Zatim pročitajte tumačenje koje odgovara broju portreta koji ste odabrali.

VAŽNO: nemojte pogrešno shvatiti rezultate testa koji ne navodi na pomisao da imate neku vrstu mentalnog poremećaja, jer test je dizajniran kako bi se donijela pretpostavka o mogućim potisnutim impulsima u skladu s teorijom psihoanalize.
Image
Slika broj jedan: Sadist

Potiskivanje

Vi ste vjerojatno potisnuli neka iskustva iz najranijih godina života povezana s autoritativnosti u svom ponašanju, potrebe za dominacijom i sklonosti lošim namjerama.

Ako ste izabrali portret ove osobe, vi ste možda potisnuli neka uvredljiva ili štetna ponašanja prema drugima u vaše nesvjesno.

Poricanje

Vi ste vjerojatno potpuno bezopasno i mirno stvorenje, uvijek spremni pomoći drugima.

Ako ste uredski radnik, vašem nadređenom može biti teško nositi se s vama.

Kada ne želite učiniti nešto, stvarate barijere (npr. kasnite na posao ili pokazujete da ste u lošem raspoloženju).

Kada branite sebe, odlučujete se za pasivni otpor i prkos, koji dugoročno iscrpljuje one koji vam stvaraju probleme.

Slika broj dva: Epileptičar

Potiskivanje

Kada govorimo o poremećajima osobnosti povezanim s bolestima mozga, oštećenja i disfunkcije kao što se događa u nekim slučajevima epilepsije, neke od dijagnostičkih značajki mogu biti impulzivnost, razdražljivost, ispadi bijesa i agresije.

Ako ovaj krupni gospodin s okruglom glavom izazvala gađenje i strah u vama, vjerojatno ste rano u svom djetinjstvu potisnuli neke od tih osjećaja i ponašanja u svoju podsvijest: impulzivnost, razdražljivost, ispade bijesa i agresije.

Poricanje

Vjerojatno ste ljubazna i mirna osoba.

Bivajući krotki i prijateljski nastrojeni, pružate dojam odgovorne osobe sa samokontrolom.

Stabilni ste u svojim osjećajima i lako se povezujete s ljudima, idejama i stvarima.

Slika broj tri: Katatoničar

Potiskivanje

Neke značajke ovog mentalnog poremećaja su pretjerana stimulacija mašte, spoznaje u cjelini i negativizam.

Ako ovaj neobrijan, ali nasmiješen gospodin izaziva negativne osjećaje u vama, možda ste potisnuli neku hiperaktivnost uma, koji bi mogao učiniti da izgubite dodir sa stvarnošću, ako se ne prenese u vaše nesvjesno.

Poricanje

Vi imate tendenciju da usvojite stereotipna ponašanja i ne volite inovacije i promjene.

Možda ste stidljiv tip i sramežljiva osoba koja smatra da je posebno teško prilagoditi se novim situacijama.

Vaš najveći strah je izgubiti samokontrolu.

Malo ste tvrdi, često obrambenog ponašanja i možda zakočena osoba koja nikad ne odstupa od svog ‘kodeksa’ ponašanja.

Slika broj četiri: Šizofreničar

Potiskivanje

Šizofreničarsku osobnost karakterizira intenzivna apatija, iskrivljene misli i nekompatibilne emocije.

Ako se ježite od ovog ravnodušnog pogleda i poker-lica, vjerojatno ste potisnuli osjećaj ravnodušnosti prema drugima i povlačenja od stvari i događaja u ranoj fazi svog djetinjstva.

Poricanje

Vi ste vjerojatno prilično društvena osoba.

Vi vjerujete u druženje i komunikaciju s drugima, uživate u društvu i često izlazite.

Društvenost je često varljiva i možda krije izoliranu osobu koja živi s osjećajem da je uvijek sama.

Vaši se odnosi mogu činiti bezlični i površni, kao da im nedostaje pravih osjećaja.

Duboko u sebi, vi možete osjećati da ne trebate druge i suživot s njima.

Slika broj pet: Histeričar

Potiskivanje

Neke osobine ličnosti histeričnih ljudi su površne i nestabilne emocije, narcisoidnost i egzibicionizam.

Ako ste izabrali ovu neobičnu damu s teškim kapcima kao osobu koja vas plaši najviše od svih, možda je to zato što ste potisnuli neutaživu želju da zaplijenite pažnju i žeđ za odobravanjem.

Poricanje

Odajete dojam skromne osobe intezivnog unutrašnjeg života.

Međutim, u stvarnosti, naizgled mirna i sramežljiva osoba, može posjedovati neodoljivu i pretjeranu želju za šarmiranjem drugih.

Vi studiozno brinete o svom izgledu i ponašanju. Na primjer, uvijek pokušavate biti elegantni i dobro odjeveni, nadopunjavajući svoju odjeću dodacima koji privlače pozornost drugih.

Ovakvi ljudi će vjerojatno izabrati rijetko ili ekstravagantno zanimanje i/ili hobi.

Slika broj šest: Depresivac

Potiskivanje

Nedostatak samopouzdanja, osjećaj manje vrijednosti i krivnja su glavni simptomi depresije.

Činjenica da je ova osoba simbol averzije za vas može značiti da ste duboko depresivna osoba koja ima ove simptome pod kontrolom.

Poricanje

Možda ste otvorena i bezbrižna osoba.

Uvijek pokazujete dinamičnost, samopouzdanje i optimizam.

Ponekad se, naravno, uzbudite i možete manifestirati distimiju (poremećaj raspoloženja) i melankoliju (“sindrom tužnog klauna”).

Također možete biti sumnjičavi i mrzovoljni.

Vrlo je vjerojatno da ste zamijenili svoje depresivne tendencije sa preuzimanjem uloge svačijeg psihologa, tražeći rješenja za probleme drugih ljudi.

Slika broj sedam: Manijak

Potiskivanje

Neke dijagnostičke značajke manije su otvorenost, prekomjerna stimulacija, precjenjivanje sebe i rasipanje novca i emocija.

Ako vam ova vrsta lica izgleda odvratno, to vjerojatno znači da u vama postoji neka vrsta uzbuđenja koja će vas, ako se ne kontrolira, pretvoriti u fanatičnog mistika.

Poricanje

Vi ste vjerojatno osoba koja ne želi provocirati svojim ponašanjem i prezirete buku, ekstreme i pretjerivanja.

Vi ste primjer diskrecije, suzdržanosti i mjere.

Logični ste i štedljivi, uvijek potpuno kontroliranog ponašanja.

Slika broj osam: Disocijativni poremećaj identiteta

Potiskivanje

Ova vrsta osobnosti se izražava željom osobe da živi i bude prihvaćena kao član suprotnog spola.

Ako vam ovaj mladić izgleda opasno i izopačeno, možda ste rano u svom djetinjstvu potisnuli pitanje o svom spolnom identitetu.

Poricanje

Ako je obrambeni mehanizam poricanja obavio svoj posao, vi možete imati tendenciju da nedvosmisleno potvrdite svoj biološki spol.

U tom slučaju, vaše ponašanje, maniri i izgled naglašavaju da ste “pravi” muškarac ili prava žena.

Ako ste muškarac, vrlo ste “macho”, a ako ste žena, uvijek pokušavate izgledati seksi i koketirati da bi privukli muškarce.

(avaz)
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 10 May 2017, 03:42

Behko, znam ovaj :ok
Samo pitanje je da li bi 2 puta birali isti lik :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Username » 10 May 2017, 06:33

Sizofrenicar, kad sam vidio ostale ponudjene dobro sam prosao

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by spacebound » 10 May 2017, 06:55

Epilepticar.
Exchan ❌️

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mala_Mu » 10 May 2017, 07:25

4 :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by storm » 10 May 2017, 07:30

Danas broj 1 ....sadist :oo
mogao bi i histeričar ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Nice try » 10 May 2017, 07:45

Broj 4?


:ok

Nije toliko loše.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 10 May 2017, 07:57

Zene se pretezno zene preplase :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Nice try » 10 May 2017, 07:59

Mutevelija wrote:Zene se pretezno zene preplase :hihi
Meni je jezovita,mada bih je iskulirala,a ako i ne izludila :D.
Pogled,više-manje,ali ona ruka...kao da je upravo spustila sjekiru na pod... :valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 10 May 2017, 08:00

Meni epilepticar, vidi grmonje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by storm » 10 May 2017, 08:01

Mutevelija wrote:Meni epilepticar, vidi grmonje.
Mene suludi pogledi plaše....
lako za fiziku :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by spacebound » 10 May 2017, 08:04

Mutevelija wrote:Meni epilepticar, vidi grmonje.
gledaj mu ociju, kad bih ga u mraku vidjela krv bi mi se sledila.
Exchan ❌️

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 10 May 2017, 08:07

A istina i to, ali cudno ja nemam straha od pravog epilepticara jer imam u porodici nekog ko je obolio od te bolesti ili imam (strah)
Baš me interesuje da li vazi za mene ovaj sad test, kad se cijeli svoj zivot susrecem sa epilepticarom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 27 May 2017, 00:29

Pogledajte ovu sliku i recite iskreno šta ste prvo zapazili - bez mnogo razmišljanja i razgledanja, šta vam je prvo zapalo za oko?

Image

Ono što prvo vidite na slici, otkriva vašu najveću manu

1. Lice

Ako ste prvo uočili veliko lice preko čitave slike, vi imate naviku da u životu uvek gledate širu sliku. Objektivna ste osoba i zbog toga vam često govore da ste bezosećajni ili da nemeta empatije, što nije istina. Odluke donosite tako što uvek razmišljate nekoliko koraka unapred i ne oterećujete se previše sitnicama. Vama je cilj uvek u glavi, jasno znate šta želite i stremite ka tome. Najveća mana: Često zaboravljate da sitnice čine život i ne umete da se opustite.

2. Čovek koji čita

Ako je prva stvar koja vam je zapala za oko čovek koji sedi i čita knjigu, vi ste fokusrani na srž problema. Često umete da budete pesimistični i da od malog problema napravite (u svojoj glavi) jako veliku stvar. Ipak, dobro vam ide rešavanje problema i super se pokazujete u kriznim situacijama jer se ne plašite sukoba i direktnih, bolnih rešenja. Najveća mana: Ne umete da se fokusirate na pozitivne stvari. U svakoj situaciji pronalazite negativno i pokušavate da ispravite krive Drine.

3. Jabuke

Ako ste prvo videli jabuke na drvetu, vi ste nepopravljivi optimista. Obraćate pažnju na detalje i generalno ste čovek koji bi mogao da prođe pored šumskog požara a da ga ni ne primeti, jer sve vreme gleda letire kako lete i razmišljate kako su lepi. Sreću vam bude najmanje sitnice, veseli ste po prirodi i uvek ste ona osoba kojoj se svi priatelji jadaju i traže savet. Najveća mana: Zbog tolike fokusiranosti na detalje, ne vidite širu sliku. Dobri ste u odnosu sa ljudima, ali ste loši u kriznim stuacijama.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by rethna » 27 May 2017, 00:33

Objektivni pesimista :D.
Question everything.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests