Psiholoski testovi

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 19 Dec 2017, 09:31

Ja hoću da vidim kontru, neću da plivam za masom i da me srculence analizira :kafa da se igra sa mnom :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 19 Dec 2017, 16:03

Mutevelija wrote: 19 Dec 2017, 09:31 Ja hoću da vidim kontru, neću da plivam za masom i da me srculence analizira :kafa da se igra sa mnom :p
Kasno si se predomislio :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 19 Dec 2017, 16:08

Problem je što one "prave" testove i ne smem tek tako da stavljam a ovo je ipak sve manje-više zabavni sadržaj, mada se često na osnovu naše percepcije i pronađemo u opisu koji stoji u tekstu...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mala_Mu » 19 Dec 2017, 16:24

Lice
Kljucaonica
Vrata
Ljudi
Muskarac
:ovaj

I na zadnjem zena, kao i vecina :p

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 19 Dec 2017, 17:23

srculence7 wrote: 19 Dec 2017, 16:03
Mutevelija wrote: 19 Dec 2017, 09:31 Ja hoću da vidim kontru, neću da plivam za masom i da me srculence analizira :kafa da se igra sa mnom :p
Kasno si se predomislio :hihi
Nikad nije kasno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 19 Dec 2017, 17:25

Mute, već si izanaliziran a slobodno se ti otimaj po ovom drugom pitanju :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 19 Dec 2017, 17:44

srculence7 wrote: 19 Dec 2017, 17:25 Mute, već si izanaliziran a slobodno se ti otimaj po ovom drugom pitanju :hihi
Ljudi se mijenjaju, a ako ti ne kažem kakav sam kad se promijenim nećeš znati :p a možeš ti i manipulisati sa tobom znam ja vas doktore iako nemam nekih fakulteta :p
Više znanja više moći :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hahik
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1394
Joined: 29 Aug 2017, 10:04
Location: Uvijek ispred tebe
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Hahik » 19 Dec 2017, 18:04

Znaš kako se kaže: "Sa ženom i puškom se ne treba zajebavati". :oo

"U glavu uđen ti ostavin rupe", kitica jedne pjesme. Tako i Srce prijeti onima koji neće sve da joj kažu. :pusi
Ako ti ljudi kažu da se promijeniš, promijeni njih.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 19 Dec 2017, 18:26

Ništa to onda znači da će me morati natjerati nekako :obrve :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Melek » 19 Dec 2017, 18:29

Zenu :123
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Heidi » 19 Dec 2017, 18:38

Ruzu
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Femea » 23 Dec 2017, 17:43

Lice
Ključaonica
Nota
Ljudi
Muškarac



Žena
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by ina » 26 Dec 2017, 23:43

Inspektor... :hm
:D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Psiholoski testovi

Post by Krokodil Behko » 29 Dec 2017, 17:54

Psiholozi otkrivaju: Šta o vama govori položaj nogu dok sjedite


Image

Prema riječima psihologa, koji proučavaju “govor tijela”, poza koju ljudi zauzimaju prilikom sjedenja mnogo govori o njihovim namjerama.


Stvar je u tome da mi zauzimamo određenu pozu nesvjesno, i zato se, kroz podsvijest, manifestiraju naši skriveni instinkti i želje.



Naprimjer, evo što možemo otkriti po tome kako čovjek postavlja svoje noge pri sjedenju:



A položaj


Ponekad ljudi, preferirajući sjedenje ovom položaju, vole ne primjećivati probleme rukovodeći se principom – “Ako se pokrijem dekom preko glave, čudovište će otići.” Oni vjeruju da će se sve riješiti samo od sebe. Ponekad, takav pristup djeluje – i onda su sretni zbog toga, a ponekad – i ne, i u ovom slučaju, probleme prenose na tuđa pleća.

S ovakvim ljudima vrlo je lako komunicirati, oni nisu dosadni, lako se prebacuju, vrlo rijetko “žvaču” istu misao sedam dana. Vrlo su kreativni, šarmantni i pomalo su djetinjasti. Takve osobe često znaju prvo reći, a onda razmisliti o onome što su rekli.


B položaj


Ljudi, koji biraju ovu pozu za sjedenje su sanjari, imaju dobro razvijenu maštu i vole misliti: “Baš bi bilo lijepo da …” Među ovim ljudima, često se nalazi onaj koga nazivaju “duša tima ili tvrtke”, s njima nikad nije dosadno – oni stalno generiraju nove, ponekad nevjerojatne ideje.

Takvi ljudi vole putovanja i lako stvaraju nova prijateljstva. Malo vjerovatno je da će strpljivo čekati ponedjeljak, ili novu godinu, kako bi započeli novu životnu stranicu. Zašto – jer sve se može početi odmah! Ne razmišljajući dugo, promijeniti izgled, partnera, posao, grad ili čak, državu – za njih je sasvim normalna stvar.


C položaj


Ljudi koji postavljaju noge na ovaj način više od drugih znaju o tome kakav treba biti pravi komfor. Oni možda neće preko vikenda ići u šoping-maraton, u nadi da će stvoriti savršen imidž, ali zato su u stanju potrošiti dosta vremena na to da izaberu novi parfem ili kremu. Njihov odnos prema odjeći, u stvari, može biti vrlo kompliciran – u ovom smislu ove osobe su vrlo izbirljive i hirovite.

Vrlo često su okruženi takozvanim “haosom”, ali u tome, što ostali smatraju kaosom, postoji određeni logički sustav: sve potrebne stvari vlasnik može pronaći zatvorenim očima. Njihova “slaba karika” je – nemogućnost fokusiraranja na nešto određeno. Poprilično dugo ne mogu se skoncentrirati, i isto tako lako odlutaju od teme.


D položaj


Ljudi, koji preferiraju sjedenje baš u ovakvoj pozi, obično ne vole kasniti, i sami teško podnose kad kasni neko drugi. Pametni, inteligentni, ranjivi, smatraju da je loš mir bolji od dobre svađe, i osjećaju se pomalo neugodno ako netko pored njih demonstrira svoje osjećaje u javnosti (i nije važno je li to “strastven” poljubac ili prepirka supružnika) .Ako čovjek voli sjediti sastavivši noge, i pri tome se oslanja na cijelo stopalo, onda je on poprilično otvoren, direktan, možda je pomalo i drzak. Pedantan po prirodi.

Ako u ovoj pozi, voli podići gornji dio stopala, oslanjajući se na pete, budite sigurni – ovakav čovjek, mada i izgleda suzdržano, zapravo je uvijek spreman da se suprotstavi svima i svakome. Svijet je za njega – neprijateljsko okruženje, a kuća – na neki način vrsta utočišta, tvrđava, iza čijih zidova se može sakriti od svih nedaća. Bilo koju primjedbu na njegov račun smatra kao aluziju da nešto nije u redu s njim, i momentalno kreće u protunapad.


E položaj


Ljudi kojima se sviđa ovakav način sjedenja, po pravilu ne žure previše, ući će u brak, a ako i uđu, ne žure da dobiju potomstvo prije nego što dobiju obrazovanje i izgrade karijeru, jer smatraju da je sve u svoje vrijeme.

Njih odlikuje ustrajnost (ponekad prelazi u tvrdoglavost) i hrle ka životnom cilju. Ambicije potiču ove ljude da zaborave na hirove, i da se kreću naprijed – ka mjestu gdje se ostvaruju snovi.

Njima je izuzetno važno kako izgledaju. Niko ne zna na kakve su sve napore spremni kako bi održali idealnu formu.

U dubini duše, negdje jako duboko, postoje male nesigurnosti u sebe, zato često primaju kritiku (čak i onu konstruktivnu i prijateljsku) – na nož.



(24sata.hr)
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Heidi » 29 Dec 2017, 17:55

Imali smo :p
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Socrates » 29 Dec 2017, 17:58

Jel' ovo samo za zene ili vazi i za muskarce? :p
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Heidi » 29 Dec 2017, 18:01

Za Škote mozda.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Socrates » 29 Dec 2017, 18:05

Ja ne mogu da zamislim Skota koji sjedi na E. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 03 Jan 2018, 02:55

Ovaj interesantan test ličnosti otkriva vašu suštinu, stavljajući vas u zamišljene životne situacije.
Test se rešava brzo i lako i zabavan je ;)

Potrebno je da razmislite i odgovorite na sledeća pitanja:

1. Neotvorena kutija stoji na podu. Šta je unutra?

2. Kada biste mogli da izaberete jedno mesto na kome ćete provesti ostatak života, gde bi to bilo?

3. Lutate izgubljeni u pustinji ceo dan i konačno opazite selo u daljini. Međutim, ubrzo zatim primećujete i oazu, koja je nešto bliža. Gde ste odlučili da odete?

4. Šta biste uradili kada biste iznenada sve izgubili?

5. Pretpostavimo da je sutra nedelja, kako ćete provesti dan?

6. Ako ste u škripcu, kome biste se obratili za pomoć?

7. Da možete da birate, u kom periodu život (detinjstvo ili sadašnje godine) biste zauvek živeli?

8. Ako bi vam neko rekao da vam je ostalo samo 24h života, kako biste ih "potrošili"?

9. Da možete da sačuvate samo jednu stvar od požara, šta bi to bilo?

Analiza odgovora:

1. Vaš odgovor otkriva kako gledate na neočekivane situacije. Ako ste zamislili nešto što nema vrednost za vas, onda verujete da sreća i dobre stvari ne dolaze lako, i da vam nisu predodređene. Ukoliko ste zamislili nešto važno ili vredno, onda očekujete da ćete jednog dana biti bogati. Ako ste pretpostavili da je kutija prazna, onda ne verujete u sreću, i suviše ste praktični i realni.

2. Ukoliko ste se odlučili za mesto gde već živite, onda ste zadovoljni i udobno vam je tu gde jeste. Ako ste izabrali neko daleko mesto, vi ste sanjar i težite romantičnim stvarima. Ako ne možete da se odlučite, onda niste skloni odanosti ili jakom vezivanju za ljude i mesta.

3. Ovo opisuje vašu radnu etiku. Ako ste izabrali oazu, volite da dolazite na posao prvi, a odlazite poslednji. Ne volite pravila i propise, i impulsivni ste sa vremena na vreme. Volite da radite više stvari istovremeno, a ponekada i odugovlačite sa poslom. Ako ste otišli pravo u selo, onda ste vi onaj koji preuzima odgovornost. Pažljivo planirate svoj dan i znate kako da iskoristite vreme. Poštujete rokove, a radije volite da dorađujete projekte, nego da ih započinjete.

4. Oni koji su rešili da krenu od nule su ljudi koji su spremni da preuzmu odgovornost za svoje postupke, a ne samo da mirno prihvataju promene u životu.

5. Vaš odgovor opisuje na koji način trošite novac. Ako ste odgovorili da ste slobodni da radite sve i svašta, znači da novac trošite kako vam padne na pamet i nemate kontrolu. Ako ste odlučili da ostanete kod kuće, znači da obično u kupovini potrošite sve što imate. Ako ste se odlučili za sportske aktivnosti - imate običaj da štedite za crne dane. Ako ste izabrali odlazak u šetnju - vi ste oni koji pažljivo i racionalno troše.

6. Oni koji će stvari pokušati da poprave sami imaju jak karakter i prilično su samouvereni. Ako ste se okrenuli prijateljima i porodici pomalo ste nesigurni i niste spremni da prihvatite punu odgovornost u teškim situacijama. Oni koji traže praktičan savet od advokata ili drugih profesionalaca su realisti.

7. Godine koje ste izabrali predstavljaju period u kome ste bili najsrećniji. Oni koji žele da se vrate u detinjstvo jesu ljudi koji ne žele odgovornost na svojim leđima. Ako ste izabrali svoju sadašnjost vi ste zreli i uspešni.

8. Ako ste se odlučili da budete sa ljudima koje voleite, imate sentimentalnu prirodu i veoma ste emotivni. Ako biste radiji bili sami, moguće je da ste često nezadovoljni i neraspoloženi. Ako ste se odlučili za zabavu i dobar provod, onda se sa životom borite pribrano, Ako biste dan proveli kao i obično, onda ste hrabri i prilagodljivi.

9. Ako je u pitanju foto album ili nešto poput toga onda ste sentimentalni. Ako je u pitanju nešto od garderobe, vi ste oprezni i konvencionalni. Ako odaberete nešto sa velikom novčanom vrednošću vi ste veliki materijalisti. Ljudi koji se odluče za dokumente ili lap top su praktični.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 03 Jan 2018, 12:19

I taj je srcule bio prošle godine:p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests