Ljubav

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Ciklama
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Ciklama » 19 May 2014, 20:30

Heidi wrote:Ja sam voljela vise od jednom u zivotu i to punim srcem. Svako doba nosi svoje ljubavi.
Voljeti jednom - to mi je kao zastoj u razvoju.
Istog sam mišljenja.

Pokušavam shvatiti šta se desi sa nekim osobama koje poslije propale veze, braka više nikad ne spomenu novu ljubav već je sve podređeno toj staroj velikoj ljubavi. Imam takav slučaj u porodici, i kad mi spomene svoju ljubav pokušavam je shvatiti, ali ... ona priča o njemu a ja o masi drugih koje bi ona mogla usrećiti i oni nju, ali džaba, nijedan mu nije do koljena. :cudi

Danas sam se čudila kako žensko može biti slijepo od ljubavi da ne vidi s kim živi, je li to ljubav, ili joj pašše takav "opasan" život. Ovaj slučaj me podsjetio i na masu žena koje su žrtve nasilja u porodicu, ali nakon jednog razgovara sa partnerima još ne kažu da su one tražile da ih lome te njihove priče o ljubavi. Pa se pitam da li ja znam voljeti?

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Sheval » 19 May 2014, 21:14

Lebowski wrote:Mislio sam u odnosu čovjek - pas, tu je baš uvjetovana ljubav.
Dobro.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Lebowski » 19 May 2014, 21:25

Dobro i tebi, samo ne kontam kako ne možeš reći da svoju ženu barem voliš. Ne ide mi u glavu i gotovo. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ciklama
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Ciklama » 19 May 2014, 22:07

Sheval wrote:Samo pas i čovjek...ništa više.
Ljubav između djece i roditelja je ništa nego interes sa dječije strane,sa roditeljske je to kao ono,moram moje je,moja krv.
Između čovjeka i žene,čista erotika,ili korist...ili neka nas zajedno iako nema ništa od navedenog,ko će selu objasnititi...nema drugog.
Dakle,samo čovjek i pas,ili pas i čovjek.
:hm Ne kontam ja tebe ... :D. :D. Dijete sam svojih roditelja i volim ih. Roditelj sam - volim svoju djecu bezgranično. Supruga sam i volim svog supruga, uz njega sam u dobru i zlu sve ove godine i naredne aBd. :)

Moj suprug kad bi rek'o da voli samo svoga ćuku ( kod nas se tako kaže za psa), bio bi slobodan pa nek' mu ćuko da :rol , kuha, pere ... :D.

To sam ja, Ciklama - zaostala teta iz Krajine, eto. :zubi

Trepavica
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Trepavica » 19 May 2014, 22:10

Ciklama wrote:
Heidi wrote:Ja sam voljela vise od jednom u zivotu i to punim srcem. Svako doba nosi svoje ljubavi.
Voljeti jednom - to mi je kao zastoj u razvoju.
Istog sam mišljenja.
I ja, i ja, i ja... :zubi

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Bonaqua » 19 May 2014, 22:31

Ja nesto izbjegavam ove definicije ljubavi a i ogranicavanje na jednu ili dvije. Svidja mi se ovo sto je heidi napisala i u principu to i jeste tako. Opet sa druge postoje vise vrsta ljubavi, majka-dijete, covjek-zivotinja, covjek zena i obrnuto, otac-djete, pa i ljubav prema domovini je ljubav.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

dacina_curica
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by dacina_curica » 19 May 2014, 22:34

Ciklama wrote: :hm Ne kontam ja tebe ... :D. :D. Dijete sam svojih roditelja i volim ih. Roditelj sam - volim svoju djecu bezgranično. Supruga sam i volim svog supruga, uz njega sam u dobru i zlu sve ove godine i naredne aBd. :)
Isto. :)
Dijete volim vise nego ista i ikoga, to je posebna ljubav i nema nikakve veze sa moranjem ili obavezom. Jednostavno ga volim, to se ne moze opisati niti objasniti.
Volim svoju mamu (pa i kad se svadjamo), ja je smijem "cackati" ali lomim prste ako neko drugi proba, i ne, nemam nikakve koristi od nje, cesce glavobolju :grana. Buraza, iza djeteta, najvise na svijetu i (po milioniti put) hladno bih metak za njega popila. Seke isto tako. Nema tu jedinice za mjerenje, to je prirodno i urodjeno. Valjda. :cudi

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Sheval » 19 May 2014, 22:58

Sutra ćemo nastaviti.. Pišem sa moba pa mi nezgodno.Zena je na laptopu,ja i cuko lezimo.

Ciklama
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Ciklama » 19 May 2014, 23:06

Sheval wrote:Sutra ćemo nastaviti.. Pišem sa moba pa mi nezgodno.Zena je na laptopu,ja i cuko lezimo.
:D. :D. Uživajte.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Rockefeller » 19 May 2014, 23:09

Dijete volim vise nego ista i ikoga, to je posebna ljubav i nema nikakve veze sa moranjem ili obavezom.
Da su ti dijete zamijenili u porodilištu ti ga danas sigurno ne bi voljela. :bla

Ljubav tj. potreba je počela davno prije nego se dijete rodije. Prvo se javi potreba ili želja da se želi uopće imati dijete onda se ono rodije. I ta ljubav je proizašla iz potrebe da se ima dijete.

PS: ne želim sakupljati sljedbenike jer je to morbidna teorija al' je ja još uvijek smatram istinitom. Mislim da je ljepše ako se držimo ružičastog svijeta. :ooo
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Sheval » 19 May 2014, 23:14

Nebi mi bili seljoberi balkanski kad sve nebi shvaćali bukvalno.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Rockefeller » 19 May 2014, 23:16

O čemu ti Shevale pričaš? Ja tvoje uopće nisam komentarisao. Pričam onako kako ja vidim stvari.

PS. nadam se da nisi mislio na mene.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Sheval » 19 May 2014, 23:18

Naravno da nisam mislio na tebe rock ;)

Ciklama
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Ciklama » 19 May 2014, 23:20

Sheval wrote:Nebi mi bili seljoberi balkanski kad sve nebi shvaćali bukvalno.
Izvini ako sam te uvrijedila. Meni je simpatično bilo kad si opisao situaciju, baš sam se nasmijala, al' ne u negativnom smislu, niti je komentar trebao zvučati negativno. :)

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Rockefeller » 19 May 2014, 23:22

Sheval wrote:Naravno da nisam mislio na tebe rock ;)
A već sam se spremao da vadim gdje sam sve narodu ovu teoriju prosip'o. :ooo

U zdravlje. :pivo
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

dacina_curica
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by dacina_curica » 19 May 2014, 23:23

Rockefeller wrote:
Dijete volim vise nego ista i ikoga, to je posebna ljubav i nema nikakve veze sa moranjem ili obavezom.
Da su ti dijete zamijenili u porodilištu ti ga danas sigurno ne bi voljela. :bla

Ljubav tj. potreba je počela davno prije nego se dijete rodije. Prvo se javi potreba ili želja da se želi uopće imati dijete onda se ono rodije. I ta ljubav je proizašla iz potrebe da se ima dijete.

PS: ne želim sakupljati sljedbenike jer je to morbidna teorija al' je ja još uvijek smatram istinitom. Mislim da je ljepše ako se držimo ružičastog svijeta. :ooo

Valjas bukve Roki, al' hajd, mrsko mi se zamarati, nisam bas pri zdravlju za palamudjenja...

Ako budes imao djecu shvatices. Do tada peace out. :naklon

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Sheval » 19 May 2014, 23:30

Sad je pas jer već je kasno...kod bolesne majke...do svitanja..čuva....kao što čovjek nebi čuvao.Ne bih dalje...javiće se ljudski moralisti lajkaši.Sa šapom se lajka!

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Sheval » 20 May 2014, 16:10

Evo sad pišem sa kompjutera pa mogu opširnije.
Moja majka je zbog mene bosonoga pod kišom metaka pretrčavala prvu liniju da mene izbavi.To je čista majčinska ljubav,i po cijenu smrti do svog djeteta.To je nešto čisto,istinsko,neproračunato,žena je bila spremna poginuti zbog mene...i prava je sreća pa nije.Majčinska ljubav je prejaka.
Druge vrste ljubavi-žena-muškarac,ili ove modernije žena-žena,muškarac-muškarac su mnogo klimavije.O tome govori i broj razvoda koji je alarmantan a masa njih bi se i desila da nije kod nas sindrom palanke...šta će selo reći.Lako pukne tikva...smetaju sitnice,nestane ljubave,seksualnog nagona,nestane para,zajedničkih interesa.
Dalje...djeca...Vedrana Rudan je bila malo okrutna u svom opisu ali nažalost nije daleko od istine.Ja volim sve svoje,nekako sam vezan za roditelje,iako odavno odvojen od njih,zbog njihove žrtve koju su podnijeli za mene.Možda u podsvijesti vraćam uslugu,nemam pojma,ali ja bih za njih isto išao kroz kišu metaka.No međutim,djece ima razne,djece koja odu vani pa zaborave na svoje roditelje,ostave ih stare i nemoćne(znam da JK pati za svojima i da ih voli),djece koja su spremna napraviti scenu jer oni nemaju pametni telefon kakav ima neko u razredu,ima ih koji će na sve moguće načine doći do svog cilja,do materijalnog,plačem,bojkotom,neprimjerenim ponašanjem...sve samo da dobiju što žele,jer oni misli da tako mora biti.Ima iznimaka,ali današnja omladina je dosta iskompleksirana i roditelje(nažalost)vide samo kao sponzore.
I na kraju pas...mada i tu ima iznimaka,paradnih peseka,kao što ima tzv. modni mačak....to su psi iz hira,modni dodatak...ali ima pasa,ćuka koji uzvraćaju ljubav bez da im daješ zlatnom kašikom,da im kupuješ obleku u inn psećim buticima,koji mogu i na kišu bez kabanice.Možda se varam...ali što veći pas,veća privrženost,veća ljubav.
Ova moja džukela,ničim je nisam zadužio da me voli,osim što joj dajem da jede.A moram priznati,bio sam okrutan iz početka,tukao je zvjerski zbog toga što je se od dragosti popišala na parket.Ništa ja njoj nisam specijalno priuštio,tu je sa mnom,jede i spava.I znam,da joj danima ne dajem da jede,da ne bi otišla od mene.Nije tu zato što je ja hranim,nije sigurno.
Majka kada ne jede danima,kada plače i jauče,ne jede ni ona,prvije se uz nju i samo leži.Oči pune suza.Ja kad sam bio bolestan,kad sam imao temperaturu,isti slučaj,ne jede,stalno je uz mene.Već sam puno napisao,mogao bih još ali neću...samo ću nadodati da je meni bliskoj osobi već dva puta spasila život i time me zadužila do kraja života.Ja sam spavao,ali nije ona.
Nekome će zvučati kao patetika,nekome kao demagogija,apsolutno mi je nebitno.
Cura moja lijepa.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Heidi » 20 May 2014, 17:11

Image
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Ljubav..

Post by Bla » 20 May 2014, 17:13

Ne bi da se miješam, al' onaj otvoreni navodnik... :poludio
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests