Jeste li ekstrovert ili introvert?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Jeste li ekstrovert ili introvert?

ekstrovert
7
23%
introvert
17
57%
ne znam
6
20%
 
Total votes: 30

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Mutevelija » 28 Mar 2017, 00:47

Introvertan sam, i stidan.

Ovaj članak je istinit, introverni više cijene brak od kstrovernih.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Bla » 28 Mar 2017, 00:54

Osvrnuću se samo na prvu rečenicu koja zvuči kao da je neko upravo otkrio toplu vodu, bez obzira šta piše iza tog zašto. :cudi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Mutevelija » 28 Mar 2017, 00:58

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by srculence7 » 05 May 2017, 03:17

Glavna razlika između ovih tipova ličnosti u suštini je razlika u reakciji nervog sistema na spoljašnje stimulacije. Introverti su osetljiviji na različite uticaje koji dolaze od spolja i njihov nervni sistem reaguje intenzivno čak i na stimulacije manjeg intenziteta dok je kod tipično ekstravertnih osoba situacija potpuno suprotna. Kao primer može se uzeti situacija gde je veliki broj nepoznatih ljudi, pa nepoznate situacije za nervni sistem tipičnog introverta predstavlja veliko opterećenje jer on postiže visoko uzbuđenje i za manje intenzivne sitmulacije. Sa druge strane, da bi se nervni sistem ekstraverta dovoljno „pobudio“ potrebno je što više stimulacije, što više novina od spolja, što više neizvesnih situacija.

Da li je bolje biti ekstravert ili introvert?

Preterano visoki (tipični ekstraverti) ili preterano niski skorovi (tipičan introvert) na crti ličnosti Ekstraverzija mogu ukazivati da osoba ima izvesnih psiholoških problema. Ipak, za ovu procenu nisu dovoljni samo skorovi za crtu ličnosti Ekstraverzija već i skorovi na nekim drugim crtama ličnosti (npr. Neuroticizmu). Obično se u zapadnoj kulturi ekstravertno ponašanje smatra poželjnijim, ipak kada govorimo o tome koliko je neko ponašanje funkcionalno ili poželjno mnogo je bitnije koliki je njegov stepen-svaka ekstremnost je pre loša nego dobra za osobu i njeno okruženje. :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by SPINERKA » 05 May 2017, 05:13

Test mi kaze da sam -introvent.
Ono što uvek može da se promeni je naše ponašanje prema osobama koje su nam bliske.

Vaš ekstrovert osetiće se odlično ako mu: delite komplimente u prisustvu drugih, prihvatate i ohrabrujete njegov entuzijazam ili poštujete njegovu nezavisnost.


Dok ćete bliskog introverta usrećiti ako: ga nikad ne postidite u javnosti, poštujete njegovu potrebu za privatnošću, grdite ga samo nasamo i obavestite dovoljno vremena unapred o promenama koje slede.
Činjenice su da je veći broj ljudi ekstrovertan i da se danas ekstrovertnost više vrednuje od introvertnosti, ali ne treba zaboraviti da su neki od najvećih umova u istoriji bili ekstremni introverti i da su u svojoj samoći došli do otkrića koja pokreću savremeno društvo.
Image

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Vjetar » 20 Feb 2020, 21:35

Odbih izlazak sa djevojkom sa kojom dugo želim izaći opet, jer smo nekad davno izašli dva puta. I ta dva puta smo izašli sa razmakom od skoro mjesec dana između. Sad je bila u pitanju neka svirka, na koju me zvala nakon što se dugo nismo čuli.

Jako me obradovao poziv, zbog toga što zaista želim izaći opet sa njom. Ali, meni je ta slika u glavi nas dvoje u nekom okruženju kafića/puba i te svirke oko nas izgledala užasno u tom momentu. Ne samo jer ne volim te neke ovdašnje rok bendove i ne volim tu atmosferu u kojoj je svirka kao izlazak. To znači da ću od buke ništa ne čuti i kao is to puta do sad voditi razgovore odgovarajući što univerzalnijim, neutralnijim odgovorima jer većinom nisam čuo šta mi se govori i šta me se pita, a u neka doba mi postane mrsko da ponavljam ono "molim?" :lupa
Što je najgore, kad i odem na takve izlaske, bude mi obično ok, čak i fino :hihi Ali dok sam kući i kontam kako trebam ići na ta mjesta, digne mi se kosa na glavi od muke.

Ali eto, pošto sutra svakako radim do 22h, mada ću vjerovatno ranije kući, rekoh da ne mogu zbog posla.

Naj naj najgore od svega je što bih odbio i da me zvala na obično piće negdje drugo, u mirno okruženje ili šta god. Odbijam stalno tako ljude jer mi se jednostavno ne da da idem i sjedim negdje - recimo, poslije posla po kafićima. Drug se ljuti jer sam sve moguće što je slavio (a slavi sve jbt, rođendane, godišnjice, dobijanje plaće, sve živo mu je povod da napravi roštilj i zalije pivom) odbio uz neke tupave izgovore. Pa se odljuti pa kontajući da ću sad sigurno pristati, ponovo me zove da dođem ili da odemo na pivo. I ja opet odbijem, pa odem onda sa njim jednom u sto godina na neki koncert ili odemo na vozanje bajkom pa mi oprosti sve :hihi Uglavnom, ja sve to hoću, ali mi se baš tad ne da. Svi su se navikli na to da ja uvijek nekad pristanem i da nam uvijek bude super kad se to i desi.

Da se mene pita, vjerovatno se ne bi nikad desilo, nikad i ja bih bio sasvim zadovoljan sa tim :hihi Jednostavno ne volim te kafana izlaske. Bar ne dok se i ne dese :lupa

Introvertnost zviuči kul onim ekstrovertnim i često čujem čiste ekstroverte kako pričaju o "svojoj introvertnosti" koju oni doživljavaju kao mističnu tajnovitost, osobenost, što u njihovim očima izgleda očito kao nešto simpatično i kul i voljeli bi da ih drugi i tako doživljavaju - kao introverte (te, oh, kul osobenjake) iako to oni nisu.

Što je najgore, obično jesmo kul :hihi

Zvaću je za desetak dana da izađemo, valjda će pristati. Prošli put kad smo izašli bili smo 7 sati u gradu i meni je bilo predobro :hihi



User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Socrates » 20 Feb 2020, 21:42

Nisam navikao na ovakve ispovijesti od tebe. Svaka čast :cool
. . . . . . . . .

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Vanilla » 20 Feb 2020, 21:43

Napisala bih svoje misljenje ali bih dobila po nosu :bije pa necu :hihi
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by lejlamo » 20 Feb 2020, 21:43

meni je introvertnost smetala u ranom mladalačkim dobu, baš zbog tih odbijanja koja su vodila nekoj vrsti izolacije i onda sam se nasilu tjerala odem gdje mi se ne ide, da slušam šta mi se ne sluša i sl.
kasnije sam potpuno prihvatila svoju introvertnost, a i osobe koje su mi bliske nemaju problem s tim...

User avatar
Dr. Wheel
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2798
Joined: 24 Jan 2020, 22:54
Location: Od blata i snega
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Dr. Wheel » 20 Feb 2020, 21:45

Pozdrav od INFP-a. :hihi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Socrates » 20 Feb 2020, 21:48

Laički, vjerovatno je svaki čovjek i jedno i drugo, u zavisnosti od situacije, a možda i nekih drugih faktora. Doza jednog i doza drugog varira.
. . . . . . . . .

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Vanilla » 20 Feb 2020, 21:51

Socrates wrote: 20 Feb 2020, 21:48 Laički, vjerovatno je svaki čovjek i jedno i drugo, u zavisnosti od situacije, a možda i nekih drugih faktora. Doza jednog i doza drugog varira.
Ja mislim da smo, svi s foruma, introverti (makar vecina) :noga
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by lejlamo » 20 Feb 2020, 21:53

Socrates wrote: 20 Feb 2020, 21:48 Laički, vjerovatno je svaki čovjek i jedno i drugo, u zavisnosti od situacije, a možda i nekih drugih faktora. Doza jednog i doza drugog varira.
pa to sigurno, ali ipak postoji dominacija jednog oblika ponašanja nad drugim.
odnosno, veća i manja tolerancija na izloženost socijalnim peripetijama. laička interpretacija.
Last edited by lejlamo on 20 Feb 2020, 21:55, edited 1 time in total.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Hannibal » 20 Feb 2020, 21:53

moj babo imo forda eskortvrtnog kad smo dosli u sarajevo
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Socrates » 20 Feb 2020, 21:54

Vanilla wrote: 20 Feb 2020, 21:51
Socrates wrote: 20 Feb 2020, 21:48 Laički, vjerovatno je svaki čovjek i jedno i drugo, u zavisnosti od situacije, a možda i nekih drugih faktora. Doza jednog i doza drugog varira.
Ja mislim da smo, svi s foruma, introverti (makar vecina) :noga
Ja sam po svemu sudeći ekstrovert, al' i meni smeta preglasna muzika u barovima i ne jednom sam odbio takve izlaske. A nije mi smetala kad sam bio mlađi. Eto, i od godina ovisi.
. . . . . . . . .

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Ariel » 20 Feb 2020, 21:55

Ja sam vise introvert nego ekstrovert :)

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Hannibal » 20 Feb 2020, 21:57

ja sam introvert sa primjesama ekstrovertizma
🐽

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Vanilla » 20 Feb 2020, 21:58

Socrates wrote: 20 Feb 2020, 21:54
Vanilla wrote: 20 Feb 2020, 21:51

Ja mislim da smo, svi s foruma, introverti (makar vecina) :noga
Ja sam po svemu sudeći ekstrovert, al' i meni smeta preglasna muzika u barovima i ne jednom sam odbio takve izlaske. A nije mi smetala kad sam bio mlađi. Eto, i od godina ovisi.
Pa to, godine :hihi Vremenom (s godinama) niti imas elana ni volje za te stvari ma koliko ti jednim dijelom ideja/poziv bio privlacan.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

bRoot
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3993
Joined: 12 Nov 2019, 19:27
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by bRoot » 20 Feb 2020, 22:12

ja sam introvert dok ne otvorim usta
onda sa eXXXtrovert :spavanje
Take a walk on the wild side,
the animal side...Image

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Jeste li ekstrovert ili introvert?

Post by Toruk Makto » 20 Feb 2020, 22:16

FB_IMG_1582232213891.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests