Govor tela

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Govor tela

Post by srculence7 » 09 Apr 2016, 04:04

Da li primećujete signale koje vam ljudi šalju dok razgovaraju sa vama?
Kakva su vaša zapažanja i iskustva?
Da li postoje razlike u neverbalnoj komunikaciji između muškaraca i žena?

Image

Naš svakodnevni govor sa ljudima nije vezan samo za reči, već i za pokret, izraz lica, boju glasa itd. Ako niste o tome razmišljali, sledeći put obratite pažnju na to kada neko razgovara sa vama koliko blizu vas stoji, da li vas gleda u oči, kakav mu je položaj ruku i stopala i sl. Taj govor tela je nekada presudan kada je u pitanju razgovor za posao ili ljubavno udvaranje. Većina muškaraca govori ono što misli i obrnuto, dok je sa ženama slučaj malo drugačiji. One govore svojim telom, šalju veoma očigledne signale koje treba dekodirati. Neke žene se koriste sarkazmom i uvredama, čak i kada pokazuju sve fizičke znake flerta.
Ispitivanja pokazuju, da se muškarcima više dopadaju žene koje se osmehuju, jer su im privlačne one žene koje se smeju njihovim šalama. Osobe sa prekrštenim rukama se smatraju kao rezervisane i zatvorene za društvene uticaje. Slično tome, ako žena raširi ruke u prisustvu nekog muškarca znači da ga smatra privlačnim, dok ako drži prekrštene obe ruke preko grudi znači da ga doživljava kao napadnog i neprivlačnog, osim ako ne želi da sakrije nešto na majici :hihi.
Oni koji ne gledaju svoje sagovornike, ocenjuju se kao nervozne, napete, introvertne i osobe sa manjkom samopouzdanja, dok osobe koje održavaju kontakt očima važe za aktivnije i dominantnije. Ovde treba naglasiti i mogućnost nekih kulturoloških razloga. U nekim zemljama postoje norme o usmeravanju pogleda, na primer kod nas se duže fiksiranje pogledom smatra nedoličnim, a ako ne gledamo osobu dok joj se obraćamo neučtivim, dok je u Keniji zabranjeno gledati u taštu :D.
Kakav je slučaj sa vama? Nadam se da ćete podeliti vaše priče i nedoumice po ovom pitanju ;).
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by storm » 09 Apr 2016, 09:56

Puno radim sa ljudima i mislim da postoje oni koji se čitaju kao knjiga....odaje ih pokret, pogled, mimika lica...a imaš i glumce top klase.
Meni je kad žena stalno popravlja kosu ( a ne kosi travu) znak da joj se sviđam...uglavnom...neke to imaju već kao tik, stalno brkljaju po kosi :oo

Poslovno hmmm ....često vidim, kad sam statusom u podređenom položaju ( npr kod direktora neke firme iznosiš ponudu) da govor tijela iskazuje nezainteresiranost....i točno vidim kad sam ga "pomaknuo s mjesta" tj zainteresirao....učinio mu ponudu zanimljivom...

Mrzim kad mi se netko unosi u intimni prostor...neki se baš vole prilikom razgovora skoro unijeti u lice, te vanjskim dijelom dlana, svakih 5 sekundi te lupe po ruci, kao da potvrđuju izrečeno :grana ( je li i to govor tijela :misli )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by srculence7 » 09 Apr 2016, 11:10

Lako s tobom kad imaš kosu, ja sve s nekim ćelavcima imam posao :obrve.
A svaki ulazak u lični prostor se smatra nekom vrstom napada, i svi smo poprilično osetljivi na to (bilo pozitivno ili negativno). Nekim posmatranjem, psiholozi su došli do zaključka da su te dozvoljene granice da se čoveku prilazi određene na nekih pola metara, a u slučaju ulaska u taj intiman prostor, postajemo spremni za beg ili osećamo uznemirenost.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by kuplung » 09 Apr 2016, 13:51

govor tjela se uci,korisno ga znati.cesto te neko beskrajno laze,no da se otkriti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by storm » 09 Apr 2016, 15:27

srculence7 wrote:Lako s tobom kad imaš kosu, ja sve s nekim ćelavcima imam posao :obrve.
A svaki ulazak u lični prostor se smatra nekom vrstom napada, i svi smo poprilično osetljivi na to (bilo pozitivno ili negativno). Nekim posmatranjem, psiholozi su došli do zaključka da su te dozvoljene granice da se čoveku prilazi određene na nekih pola metara, a u slučaju ulaska u taj intiman prostor, postajemo spremni za beg ili osećamo uznemirenost.
uh...mene to strašno izbaci iz takta...ali takvi su neki ljudi :cudi
ja sam primjetio kod razgovora neki ljudi postave između sebe i sugovornika neki predmet....cjenik u kafiću ili kalendar onaj stolni u uredu....otvore laptop- bilo što....i to je manjak poštovanja, nesigurnost- ništa pozitivno uglavnom....ja namjerno na stolu počistim sve ispred sebe ako sam u konverzaciji..
pogled mora biti isto primjeren....nije dobro ako gledaš na sve strane, samo ne u sugovornika, ali ni ono piljenje... zna biti iritantno...
prsti isto puno govore...tapkaju, vrte nešto, lome prste
ja naprimjer kad sam nervozan češkam bradu :D.
i ljudi oko mene znaju, kad se češkam, da nije dobro nešto :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by mehaning » 09 Apr 2016, 15:40

U ponedeljak sam imao teški sastanak sa dobro poznatim slovenskim poduzetnikom. Sinom još poznatijeg oca... :lup

Govor tjela je pokazivao najobičnijeg bulija. Agresivca i nasilnika... :123

Na pola sastanka sam ispred njega zatvorio mapu, rukovnik i skužio je, da može sastanak jedino prekinuti... :123

Zvali me poslje, kako preradu na mome stroju ne mogu napraviti sami, jer su nacrti kod mene, ali dok kretena ne ohlade, ne vračam se na sastanak. Pitanje ako ču se i poslje toga... :kafa

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by mehaning » 09 Apr 2016, 15:44

storm wrote:Puno radim sa ljudima i mislim da postoje oni koji se čitaju kao knjiga....odaje ih pokret, pogled, mimika lica...a imaš i glumce top klase.
Meni je kad žena stalno popravlja kosu ( a ne kosi travu) znak da joj se sviđam...uglavnom...neke to imaju već kao tik, stalno brkljaju po kosi :oo

Poslovno hmmm ....često vidim, kad sam statusom u podređenom položaju ( npr kod direktora neke firme iznosiš ponudu) da govor tijela iskazuje nezainteresiranost....i točno vidim kad sam ga "pomaknuo s mjesta" tj zainteresirao....učinio mu ponudu zanimljivom...

Mrzim kad mi se netko unosi u intimni prostor...neki se baš vole prilikom razgovora skoro unijeti u lice, te vanjskim dijelom dlana, svakih 5 sekundi te lupe po ruci, kao da potvrđuju izrečeno :grana ( je li i to govor tijela :misli )
Na mora značiti... :hm

Ja recimo o građevini tako malo znam, da me je teško oko toga zainteresirati... :cudi

Uglavnom tražim uzroke u razlikama. Tako u cijeni kao u rokovima. Obično preferiram veči kvalitet... :hm

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Bla » 09 Apr 2016, 15:46

Ja ne gledam ljude u oči samo kad lažem.
Nikad ne gledam sugovornike u oči. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by storm » 09 Apr 2016, 15:48

mehaning wrote:U ponedeljak sam imao teški sastanak sa dobro poznatim slovenskim poduzetnikom. Sinom još poznatijeg oca... :lup

Govor tjela je pokazivao najobičnijeg bulija. Agresivca i nasilnika... :123

Na pola sastanka sam ispred njega zatvorio mapu, rukovnik i skužio je, da može sastanak jedino prekinuti... :123

Zvali me poslje, kako preradu na mome stroju ne mogu napraviti sami, jer su nacrti kod mene, ali dok kretena ne ohlade, ne vračam se na sastanak. Pitanje ako ču se i poslje toga... :kafa
Ovo boldano je bila taktika Hilde Tovšak (tebi ne moram pričati tko je ona) prvo je ulazila uz buku u prostor sastanka...da bi na prvu dvojbenu situaciju krenula ustajati, uz konstataciju- ima tko hoće ( seljački krajnje :rol )
krivo mi je da sam se vratio na drugi sastanak ( ali me vukao veliki posao i referenca)... poslije su vidjeli, da nema vremena i da sam najpovoljniji....ali nije dobro po mene završilo u nastavku priče....i sad me zaboli glava, koliko sam tamo ... :pusi
agresivci- može im se...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by storm » 09 Apr 2016, 15:50

mehaning wrote:
storm wrote:Puno radim sa ljudima i mislim da postoje oni koji se čitaju kao knjiga....odaje ih pokret, pogled, mimika lica...a imaš i glumce top klase.
Meni je kad žena stalno popravlja kosu ( a ne kosi travu) znak da joj se sviđam...uglavnom...neke to imaju već kao tik, stalno brkljaju po kosi :oo

Poslovno hmmm ....često vidim, kad sam statusom u podređenom položaju ( npr kod direktora neke firme iznosiš ponudu) da govor tijela iskazuje nezainteresiranost....i točno vidim kad sam ga "pomaknuo s mjesta" tj zainteresirao....učinio mu ponudu zanimljivom...

Mrzim kad mi se netko unosi u intimni prostor...neki se baš vole prilikom razgovora skoro unijeti u lice, te vanjskim dijelom dlana, svakih 5 sekundi te lupe po ruci, kao da potvrđuju izrečeno :grana ( je li i to govor tijela :misli )
Na mora značiti... :hm

Ja recimo o građevini tako malo znam, da me je teško oko toga zainteresirati... :cudi

Uglavnom tražim uzroke u razlikama. Tako u cijeni kao u rokovima. Obično preferiram veči kvalitet... :hm
Pa moje je da ti nađem "mekane" točke i da te zainteresiram ....najčešće i konkretno građevina nema veze s tim :D.
Naravno...cijena, rok, kvalitet i najvažnije- ti moraš kod mene osjetiti vjerodostojnost.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by mehaning » 09 Apr 2016, 15:51

storm wrote:
mehaning wrote:U ponedeljak sam imao teški sastanak sa dobro poznatim slovenskim poduzetnikom. Sinom još poznatijeg oca... :lup

Govor tjela je pokazivao najobičnijeg bulija. Agresivca i nasilnika... :123

Na pola sastanka sam ispred njega zatvorio mapu, rukovnik i skužio je, da može sastanak jedino prekinuti... :123

Zvali me poslje, kako preradu na mome stroju ne mogu napraviti sami, jer su nacrti kod mene, ali dok kretena ne ohlade, ne vračam se na sastanak. Pitanje ako ču se i poslje toga... :kafa
Ovo boldano je bila taktika Hilde Tovšak (tebi ne moram pričati tko je ona) prvo je ulazila uz buku u prostor sastanka...da bi na prvu dvojbenu situaciju krenula ustajati, uz konstataciju- ima tko hoće ( seljački krajnje :rol )
krivo mi je da sam se vratio na drugi sastanak ( ali me vukao veliki posao i referenca)... poslije su vidjeli, da nema vremena i da sam najpovoljniji....ali nije dobro po mene završilo u nastavku priče....i sad me zaboli glava, koliko sam tamo ... :pusi
agresivci- može im se...
Ovaj moj radnicima računa parkiranje ispred fabrike... :dole

Neka mu radi tko hoče... :kafa

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by mehaning » 09 Apr 2016, 15:55

storm wrote:
mehaning wrote:
storm wrote:Puno radim sa ljudima i mislim da postoje oni koji se čitaju kao knjiga....odaje ih pokret, pogled, mimika lica...a imaš i glumce top klase.
Meni je kad žena stalno popravlja kosu ( a ne kosi travu) znak da joj se sviđam...uglavnom...neke to imaju već kao tik, stalno brkljaju po kosi :oo

Poslovno hmmm ....često vidim, kad sam statusom u podređenom položaju ( npr kod direktora neke firme iznosiš ponudu) da govor tijela iskazuje nezainteresiranost....i točno vidim kad sam ga "pomaknuo s mjesta" tj zainteresirao....učinio mu ponudu zanimljivom...

Mrzim kad mi se netko unosi u intimni prostor...neki se baš vole prilikom razgovora skoro unijeti u lice, te vanjskim dijelom dlana, svakih 5 sekundi te lupe po ruci, kao da potvrđuju izrečeno :grana ( je li i to govor tijela :misli )
Na mora značiti... :hm

Ja recimo o građevini tako malo znam, da me je teško oko toga zainteresirati... :cudi

Uglavnom tražim uzroke u razlikama. Tako u cijeni kao u rokovima. Obično preferiram veči kvalitet... :hm
Pa moje je da ti nađem "mekane" točke i da te zainteresiram ....najčešće i konkretno građevina nema veze s tim :D.
Naravno...cijena, rok, kvalitet i najvažnije- ti moraš kod mene osjetiti vjerodostojnost.
Kad sam prvi put gradio, najčešče sam tražio dvije ponude, ako je među njima bila ogromna razlika, tražio sam treču. Nisam se odlučivao za naj jeftiniju, nego između dvije, koje su si bile blizu... :djed

Sad ču ti na PP poslati sliku modela onoga što mislim raditi... :cool

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by storm » 09 Apr 2016, 15:59

Ajde pošalji.....uprskali smo temu :grana

Neka netko nastavi o - govoru tijela :noga

opet ću kaznu zaraditi, kod vlasnice teme (a nisam ni prvu odradio :D. )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by mehaning » 09 Apr 2016, 16:09

storm wrote:Ajde pošalji.....uprskali smo temu :grana

Neka netko nastavi o - govoru tijela :noga

opet ću kaznu zaraditi, kod vlasnice teme (a nisam ni prvu odradio :D. )
Obriši višak, ili optuži mene... :cudi

Mene ionako ne voli... :place

Jesi li znao da imaju u Ljubljani tečajeve, kako možeš kontrolirati i usmjeravati govor tjela u poslovnome svjetu... :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Bla » 09 Apr 2016, 16:10

Storm, ti pošalji meni kad on tebi pošalje. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by mehaning » 09 Apr 2016, 16:20

Bla wrote:Storm, ti pošalji meni kad on tebi pošalje. :D.
Po govoru tjela vidim da te baš i ne zanima puno... :djed

Ali ako se varam, mogu ti i ja poslati... :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by storm » 09 Apr 2016, 16:21

Tijelo mi govori, da smo nagrabusili :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by SPINERKA » 09 Apr 2016, 17:53

Bla wrote:Ja ne gledam ljude u oči samo kad lažem.
Nikad ne gledam sugovornike u oči. :oo
:sok
I prva i druga opcija su ti --katastrofa.

Bar za moj kriterij.
Oci su br--1--
opet -oci --pa dalje
ruke , usne , sjedenje , ponasanje za stolom..... itd



....... no znam da se salis....
Image

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by navika » 09 Apr 2016, 19:04

Ko zna citat s lica, nema potrebe trazit dalje. Na licu ces uvijk naci odgovore na sva pitanja : svidjam li se osobi il ne, raduje mi se il je ravnodusna, voli me i postuje il me mrzi, prezire i zavidi mi, vjeruje mi il sumnjicav, zabavna sam joj il dosadna....
Pokreti ruku il nogu mogu varati. Ja osobno nemam nikad obicaj prekrstit ruke, al to uopste ne znaci da mi je svako zabavan i interesantan.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81117
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6997 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Julia-Klara » 09 Apr 2016, 20:32

Apsolutno se slazem da Bademom, poslovni svijet je polje za sebe.
Vremenom naucis kako se ponasati na intevjuima, sastancima, pogotovo ako je tebi stalo da postignes makar win-win situaciju.
Kad se sjetim sebe na prvim intervjuima :grana
Kasnije odradis neke kurseve sa ljudima koji znaju vise od tebe o neverbalnoj komunikaciji, i adaptiras se na situaciju
:)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests