Na terapiji kod srculenceta

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Danci » 27 Oct 2017, 22:36

Srculence, došao je dan kada si mi preko potrebna..

U zadnje vrijeme primjećujem da baš nemam živaca za tuđu djecu, pogotovo kad dođu kod mene.
Ne znam dal' je problem u meni ili u njima.
Smeta mi što skaču, bacaju igračke i rade neke stvari koje meni nisu po volji. Roditelji ne mare nešto naročito, oni ih upozore, ali primjećujem da ostaje samo na tome.
Jedan mali mi je pokvario TV, od toga dana se drobim iznutra . Sebi obećam da ću u buduće reagirati, jednostavno nemam tu hrabrost, to sam večeras u potpunosti shvatila.
Neki ljudi su neotesani, dolaze u pogrešno vrijeme i to bez najave.. u jednom momentu mi je došlo da ih izbacim ..
Prvi put osjećam neki bijes u sebi.. dođe mi da svašta nešto napišem u ovom trenutku, ali dok ovo pišem vidim da i dalje nisam sva svoja.. mislim da sam samo izbačena iz takta... Valjda će me proći za koju minutu.. doslovno nemam zraka ..
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 28 Oct 2017, 01:16

Nije retkost da se roditelji suočavaju sa takvim problemom.
Daću ti par saveta koje možeš da pokušaš da primeniš ali bi mi bilo od koristi da si navela i uzrast te dece o kojima se radi, kako bi u skladu sa tim i zadaci koje navodim za primer bili adekvatni.
Poenta je u tome da se usmeri dečja pažnja na neku određenu aktivnost koju im mi budemo ponudili.
Znači, treba ih organizovati, osmisliti im igru koja će ih okupirati a time i nas poštedeti dodatnog nerviranja.
Da bi im ograničila kretanje, možeš im improvizovati neki njihov lični prostor u kome će ona ispunjavati svoje zadatke, odnosno manipulisati igračkama ili predmetima koje dobiju u tu svrhu. To možeš uraditi pomoću kartona neke kutije, na primer tako što ćeš za svako dete obeležiti nekom drugom bojom ili mu nacrtati nešto na tom kartonu koji je njemu namenjen, ili pomoću nekog kanapa/konca improvizovati krugove, posebno za svako dete u kome će ono biti ili ih podeliti u grupi po dvoje i sl.Znam da si kreativna i da možeš to sama osmisliti, ja ti samo navodim predloge.I najbolje da to učiniš pre njihovog dolaska :oo
Što se igrica tiče, mogu dobiti kockice koje će ređati na zadatu temu, tj. šta treba sagraditi ili da to rade po želji, zatim da nešto nacrtaju, spreme neki nastup uz pesmu i sl. koju će kasnije pred vama odraslima izvesti/pokazati a vi izglasati pobednika koji će na primer kao nagradu dobiti bombone, lizilacu, čokoladicu ili tako neku sitnicu, a mogu biti i više pobednika ili mesta (prvo, drugo, treće), tako će ih i nagrada dodatno podstaknuti da se potrude. To treba deci naglasiti.
Ili možeš im pustiti neki crtani ili emisiju i reći da dobro zapamte o čemu se radi jer ćete ih kasnije ispitati o tome i ko bude najbolji da će dobiti nešto kao nagradu. Tako se pitanja mogu odnositi na to koje se sve životinje pojavljuju u crtaću, kakve boje je princezina haljina, kako se ona zove, ko su dobri likovi, ko je zao i sl.
Dok ona to rade, vi ćete imati vremena za sebe i priču a mislim da nije teško kasnije posvetiti se i njima malo...Ujedno su te aktivnosti i jako korisne za decu i njihov razvoj. Ako su tvoja deca starija, mogu im i ona dati instrukcije i organizovati ih. ;)
Dobro bi bilo i ako bi ih mogla uključiti u neku ulogu asistenta, odnosno da ti pomažu u nečemu, donesu igračke, postave kartone, podele papire itd.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Danci » 06 Nov 2017, 15:01

Znam da kasnim :valja

Kako starim, trebala bih da što više, a ja sve manje razumijem neke ljude oko sebe..vezano za odgoj djece ..

Dobro pretjerujem kad kažem da ih ne razumijem, bolje zvuči kada kažem da nemam strpljenja oko nekih stvari koje ja sigurno ne bih dopustila, oni dopuštaju i mene dovode do ludila.

Više nemam namjeru izigravati klauna..niti neku tetu Violetu, aaa, dosta je bilo, umorila sam se.

Još mi odzvanja izjava da sam se jako "promijenila".

Mozda sam stvarno postala sebična i egocentrik?

Ti kao moja psihologija :tuga reci mi da li se ovdje radi o insistiranju mojih interesa i da li ja zanemarujem interese drugih ljudi.

Reci mi da je to neka prolazna faza i odma će mi biti lakše :malamu :tuzna
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mutevelija » 06 Nov 2017, 15:04

Srcule mogul ja zamisliti da me zglob ne boli i da hodam normalno?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Čarobni » 06 Nov 2017, 22:06

Image

Potaknite njihovu kreativnost, ponudite im da izaberu boju.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 06 Nov 2017, 22:21

Čarobni, mislim da mi je jasno kakve si vrste kreativnosti ti zagovornik ali ja to ne podržavam, postoje mnogo finije metode koje treba sprovoditi i učiti decu nenasilnoj komunikaciji što u ovom slučaju nije adekvatan primer.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 06 Nov 2017, 22:30

Danci wrote: 06 Nov 2017, 15:01 Znam da kasnim :valja

Kako starim, trebala bih da što više, a ja sve manje razumijem neke ljude oko sebe..vezano za odgoj djece ..

Dobro pretjerujem kad kažem da ih ne razumijem, bolje zvuči kada kažem da nemam strpljenja oko nekih stvari koje ja sigurno ne bih dopustila, oni dopuštaju i mene dovode do ludila.

Više nemam namjeru izigravati klauna..niti neku tetu Violetu, aaa, dosta je bilo, umorila sam se.

Još mi odzvanja izjava da sam se jako "promijenila".

Mozda sam stvarno postala sebična i egocentrik?

Ti kao moja psihologija :tuga reci mi da li se ovdje radi o insistiranju mojih interesa i da li ja zanemarujem interese drugih ljudi.

Reci mi da je to neka prolazna faza i odma će mi biti lakše :malamu :tuzna
Odredi svoje prioritete i odmeri koliko ti je bitno da ostaneš u dobrim odnosima sa tim ljudima a onda nađi suptilan način da im kažeš šta ti konkretno smeta u njihovom ponašanju,ali nikako ne osuđuj njihovu ličnost :oo
Nije ništa strašno i ako smo se promenili, bitno je koliko sebe prihvatamo sa tim i da li nam to smeta, da li ti smeta to što okolina ne pokazuje razumevanje za te novine? U kojoj meri i šta se može poduzeti po tom pitanju, da ne trpiš ni ti neki pritisak a ako ti je stalo do njih da i oni budu zadovoljni. ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 06 Nov 2017, 22:33

Mutevelija wrote: 06 Nov 2017, 15:04 Srcule mogul ja zamisliti da me zglob ne boli i da hodam normalno?
Mute,obrati se ortopedu ili fizijatru, ako oni ne otkriju uzrok, čekam te :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Hannibal » 06 Nov 2017, 23:33

sve je to u glavi muta
🐽

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by rethna » 07 Nov 2017, 01:31

Rijesi se glave
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mutevelija » 10 Nov 2017, 02:53

Cije da se rijesim'glave?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Username » 10 Nov 2017, 09:54

Ne obavljas dobro svoj posao

Godinu dana sam na forumu i jos nisam dobio terapiju

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Bla » 10 Nov 2017, 21:01

možda je baš to terapija :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hahik
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1394
Joined: 29 Aug 2017, 10:04
Location: Uvijek ispred tebe
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Hahik » 10 Nov 2017, 21:07

srculence7 wrote: 06 Nov 2017, 22:21 Čarobni, mislim da mi je jasno kakve si vrste kreativnosti ti zagovornik ali ja to ne podržavam, postoje mnogo finije metode koje treba sprovoditi i učiti decu nenasilnoj komunikaciji što u ovom slučaju nije adekvatan primer.
Samo nasilje rješava problem. :pusi
Ako ti ljudi kažu da se promijeniš, promijeni njih.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 11 Nov 2017, 00:40

Username wrote: 10 Nov 2017, 09:54 Ne obavljas dobro svoj posao

Godinu dana sam na forumu i jos nisam dobio terapiju
Ti si učesnik eksperimentalne grupe u istraživanju, nego nisi obavešten :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 11 Nov 2017, 01:13

Negativne mentalne navike koje treba izbegavati

Najveći deo našeg svakodnevnog ponašanja uključuje naše navike, automatizovane obrasce ponašanja koji se odvijaju bez ulaganja mnogo svesnog napora. Neke navike mogu biti štetne za naše zdravlje i svakodnevno funkcionisanje.

Te navike su:

Kontrola budućnosti – odnosi se na iracionalnu potrebu da kontrolišemo događaje i okolnosti koji se nisu dogodili a za koje pretpostavljamo da bi se mogli dogoditi. Zamišljanje da možemo da kontrolišemo buduće događaje koji se nisu dogodili pretstavlja izraz anksioznosti. Svako uživljavanje u takve fantazije povećava i održava anksioznost.

Analiziranje grešaka iz prošlosti – je tipična navika osoba koje su sklone depresiji. Analiziranje grešaka iz prošlosti se često pretvara u samooptuživanje i postavljanje sebi jednih te istih pitanja. Takva vrsta analize nije svrsishodna i stvara negativno raspoloženje. Bolje je sagledati šta možemo uraditi sada umesto da se vraćamo na prošlost.

Samoanaliziranje – je analiziranje vlastite ličnosti, vlastitog selfa. To je jedna od najštetnijih mentalnih navika koja vas uvodi u negativno raspoloženje. Sasvim je besmisleno analizirati sopstvenu ličnost, dok je veoma adaptivno i korisno analizirati svoje postpuke i strategije ponašanja u kontekstu ciljeva koje ste postavili i kojima težite.
Analiziranje vlastite ličnosti je dvostruki problem.
Prvo, analizirajući sebe na taj način mi se identifikujemo sa negativnim emocijama, uverenjima i obrazcima mišljenja.
Drugo, samoanaliziranje je čin neprihvatanja a poznato je da samo prihvatanje sebe vodi ka promeni.

Analiziranje emocija u momentu dok ih osećate – ako analizirate osećanja u momentu dok ih osećate tako im se zapravo opirete. To dovodi do njihovog istrajavanja i stvaranja unutrašnjeg konflikta koji se popularno naziva stres. Mnogo bolje je da kada nešto osećate pustite da doživite to osećanje u potpunosti i bez otpora a kada osećanje prođe onda razmislite o svemu i donesete odluke kako ćete postupiti. U emocionalnom stanju ljudi ne razmišljaju pametno, odmereno i fleksibilno i stoga nije mudro donositi odluke u takvom stanju. Razlog za to je povlačenje krvi (kada smo u emocionalnom stanju, krv se povlači iz prefrontalnog korteksa) iz dela mozga koji je odgovoran za razmišljanje, planiranje i odlučivanje.

Dramatizovanje – pretstavlja uživljavanje u emocionalna iskustva što dovodi do njihovog preuveličavanja i intenziviranja. Hronično doživljavanje intenzivnih emocija nije zdravo ni u mentalnom ni u fizičkom smislu. Ako doživljavamo jake emocije znači da je naša percepcija iskrivljena, to znači da smo ostrašćeni a to je posledica iracionalnog načina razmišljanja. Na telesnom nivou emocije pretstavljaju telesno uzbuđenje (podizanje krvnog pritiska, pulsa, hormonalnih promena i sl.). Česta uzbuđenost nije zdrava za naše telo i um. To znači da kada gajite neko osećanje, dozvolite mu da se ispolji, postanite ga svesni ali nemojte se uživljavati u mentalne sadržaje koji to osećanje prate, dozvolite da osećanje dođe i prođe. Pokazatelj da smo mentalno zdravi i srećni jeste osećanje mira i unutrašnjeg balansa a ne doživljavanje jakih emocija.

Poređenje sa drugima – često dovodi do samoobezvređivanja, kriticizma, zavisti i nezadovoljstva sobom.
Zašto nije pametno porediti se sa drugima?
Zato što su ljudi različiti u svakom smislu, pa su takva poređenja nefer i nesvrsihodna. Svako ima svoju “karmu”, svoje okolnosti, sposobnosti i uslove sredine koji utiču na njega ili nju. Najbolje je porediti se sam sa sobom. Koliko sam danas bolji nego juče? Takva vrsta poređenja motiviše i čini nas aktivnim dok poređenje sa drugima nas demotiviše i čini pasivnim i bespomoćnim.

Kako se prevazilaze štetne mentalne navike?
Učenjem novih, samopomažućih, korisnih navika. Mozak neće odbaciti stare navike iako su štetne ako se one ne zamene novim navikama. Mozak ne trpi praznine.

(vaspsiholog)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Danci » 11 Nov 2017, 10:08

srculence7 wrote: 06 Nov 2017, 22:30
Danci wrote: 06 Nov 2017, 15:01 Znam da kasnim :valja

Kako starim, trebala bih da što više, a ja sve manje razumijem neke ljude oko sebe..vezano za odgoj djece ..

Dobro pretjerujem kad kažem da ih ne razumijem, bolje zvuči kada kažem da nemam strpljenja oko nekih stvari koje ja sigurno ne bih dopustila, oni dopuštaju i mene dovode do ludila.

Više nemam namjeru izigravati klauna..niti neku tetu Violetu, aaa, dosta je bilo, umorila sam se.

Još mi odzvanja izjava da sam se jako "promijenila".

Mozda sam stvarno postala sebična i egocentrik?

Ti kao moja psihologija :tuga reci mi da li se ovdje radi o insistiranju mojih interesa i da li ja zanemarujem interese drugih ljudi.

Reci mi da je to neka prolazna faza i odma će mi biti lakše :malamu :tuzna
Odredi svoje prioritete i odmeri koliko ti je bitno da ostaneš u dobrim odnosima sa tim ljudima a onda nađi suptilan način da im kažeš šta ti konkretno smeta u njihovom ponašanju,ali nikako ne osuđuj njihovu ličnost :oo
Nije ništa strašno i ako smo se promenili, bitno je koliko sebe prihvatamo sa tim i da li nam to smeta, da li ti smeta to što okolina ne pokazuje razumevanje za te novine? U kojoj meri i šta se može poduzeti po tom pitanju, da ne trpiš ni ti neki pritisak a ako ti je stalo do njih da i oni budu zadovoljni. ;)
Hvala puno na odgovorima :cvijece a ja ću se potruditi da bude upravo tako, veliki pozdrav :srce
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by spacebound » 11 Nov 2017, 12:08

Samoanaliziranje – je analiziranje vlastite ličnosti, vlastitog selfa. To je jedna od najštetnijih mentalnih navika koja vas uvodi u negativno raspoloženje. Sasvim je besmisleno analizirati sopstvenu ličnost, dok je veoma adaptivno i korisno analizirati svoje postpuke i strategije ponašanja u kontekstu ciljeva koje ste postavili i kojima težite.
Analiziranje vlastite ličnosti je dvostruki problem.
Prvo, analizirajući sebe na taj način mi se identifikujemo sa negativnim emocijama, uverenjima i obrazcima mišljenja.
Drugo, samoanaliziranje je čin neprihvatanja a poznato je da samo prihvatanje sebe vodi ka promeni.

Ovo radim otkad znam za sebe, u zadnje vrijeme sve cesce :123 Kako to uopste promijenit :cudi?

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 12 Nov 2017, 03:24

spacebound wrote: 11 Nov 2017, 12:08 Samoanaliziranje – je analiziranje vlastite ličnosti, vlastitog selfa. To je jedna od najštetnijih mentalnih navika koja vas uvodi u negativno raspoloženje. Sasvim je besmisleno analizirati sopstvenu ličnost, dok je veoma adaptivno i korisno analizirati svoje postpuke i strategije ponašanja u kontekstu ciljeva koje ste postavili i kojima težite.
Analiziranje vlastite ličnosti je dvostruki problem.
Prvo, analizirajući sebe na taj način mi se identifikujemo sa negativnim emocijama, uverenjima i obrazcima mišljenja.
Drugo, samoanaliziranje je čin neprihvatanja a poznato je da samo prihvatanje sebe vodi ka promeni.

Ovo radim otkad znam za sebe, u zadnje vrijeme sve cesce :123 Kako to uopste promijenit :cudi?
Da, mnogi često to rade a upravo to dovodi do gomilanja stresa, pojave anksioznosti pa i depresije, jer smo okrenuti ka prošlosti umesto da živimo ovde i sada. Biti svestan sebe, svojih želja, emocija, svog ponašanja vrlo često znači i biti kritičan prema sebi, nekada sebe prekorevamo, jedemo se zbog nečega što ne možemo da promenimo, ne možemo da utičemo na to...
Suština promene ne ogleda se u razumevanju već u odustajanju od tog konflikta. Odnosno treba da osetimo i prihvatimo sopstvena osećanja (pozitivna i negativna) i želje koje oblikuju naše ponašanje i misli. Znači ja se osećam tako i imam pravo na to da budem u tom raspoloženju jer ne mogu promeniti neki događaj koji se odigrao u prošlosti ali mogu učiniti nešto sada da mi bude bolje.

Ono što možemo dodatno učiniti je da obezbedimo sebi dobru podsticajnu strukturu u životu, osmislimo svoj dan, da on ima ritam: da brinemo o svojim potrebama, imamo vreme za rad i obavljanje nužnih obaveza, ali i odmor, opuštanje, zabavu i druženje. Ne treba natrpati previše stvari u taj raspored jer trenutno to nismo u stanju.Ali ne treba ni ceo dan provoditi pasivno, u premišljanjima, analiziranju, prebiranju svega “što smo trebali uraditi, a nismo”. To nam ne pomaže! Brinuti dobro o sebi – znači svesno odabirati i uzimati u svoj život ono što čini da smo bolje.
Osnažiti se da bismo mogli da se borimo sa ovim teškim osećajima. Ono što nas osnažuje može biti različito za različite osobe. Svakako je od pomoći ako radimo male, ugodne stvari koje nam vraćaju energiju, brinemo o svojoj unutrašnjoj ravnoteži na svakom planu – dovoljno sna, odmora, fizičke aktivnosti, zdrav ritam življenja, zadovoljavanje svojih potreba. Zauzimanje za sebe – pa i za to da trebamo vremena da “složimo svoje kockice”. Ili da trebamo više podrške od drugih – zato jer smo u takvom periodu. U tom ritmu i strukturi postajemo sigurniji – a time i jači. Razumemo bolje šta nas smiruje, a šta vraća energiju i čini aktivnim.Aktivno tražiti način kako da se osećamo manje nesretnima i nezadovoljnima. Aktivnosti koje mogu biti od koristi: druženje sa duhovitim osobama i gledanje TV emisija koje nas opuštaju, nasmeju, brinuti se o najmilijima, ljubimcima i sl.,jer osluškivanje tuđih potreba odvraća misli o sebi i samoanaliziranje,zatim zapisivanje, slikanje svakodnevnih doživljaja...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mutevelija » 13 Nov 2017, 14:24

Srcule hos rec da sam sve navuko na psihu i mentalno zdravlhe.
Sve se bojim da ne puknem ko Mevlid Jasarevic jednog dana pobijem i doktore i policajce i politicare...
A to sve u radnnom odijelu..

Ide mi na zivce visa klasa.

Svi neka prava ganjaju, a hamali nek rade i sute....


"Nisi ti ovde da razmisljas ti si da ucis"

Skolska pravila.
Last edited by Mutevelija on 13 Nov 2017, 14:44, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests