Na terapiji kod srculenceta

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by little_boy » 05 Mar 2018, 22:42

Lijep pozdrav na samom početku bih želio da kažem da cjeloga života pričam sam sa sobom u glavi (ne naglas naravno) npr hodam po sobi i razmisljam o nekim stvarima kako ovo kako ono ali u određenoj mjeri i to mi ranije nije predstavljalo problem. Isto tako oduvijek sam imao jače pamćenje od svih ljudi koje poznajem i to je bilo nesto sasvim normalno jer sam navikao da zivim sa tim i nisam pamtio neke nevazne stvari.
Prije 6 mjeseci imao sam veoma depresivnu fazu jedna tada veoma važna osoba otišla je iz mog života imali smo burnu svađu i nikada se više neće vratiti . Danima sam spavao svega po 2-3 sata u prosjeku nekada nisam spavao nikako po 30h razmisljao sam do kasno u noć da li sam ja kriv da li je ta osoba da li je moglo biti drugacije lupao šakama o zid plakao nekako tresući se i to je trajalo neka 2 mjeseca. Nakon toga nekih 2 mjeseca(4 mjeseca od sada) sam postao mirniji razmisljao sam o tome , ali sam imao kakav takav normalan zivot i spavao sam oko 5 -6 sati ... Zadnja 2 mjeseca sam potpuno stabilizirao život miran sam sve sam prevazišao i spavam normalno oko 8h , ali mi se dešavaju neke "čudne " stvari ... Zadnja 2 mjeseca konstantno pričam sam sa sobom u glavi dosta više nego ranije o najbanalnijim stvarima dosta češće nego ranije i pamćenje mi je sada još jače pamtim sasvim nevažne stvari kakvu sam ženu prije 5 dana vidio na stanici ko je sjedio na kojem mjestu u autobusu i tako dalje počeo sam sanjati razne košmare od kojih su neki toliko odvratni ili bizarni da mi po čitav dan ne izlaze iz glave neke stvari oko mene koje bi me trebale dirnuti koliko toliko me ne dodiruju tipa neko se rodi meni ja kazem - pa dobro , neko umre ja kažem pa dobro.Uglavnom zbunjen sam i ponekad razmisljam da ludim da li je to samo nesto trenutno da li je nespavanje moglo ostaviti neku trajnu posljedicu ili uopste nema veze sa ovim ... Hvala unaprijed na odgovoru
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96369
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34345 times
Been thanked: 21074 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Rum » 05 Mar 2018, 23:11

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 06 Mar 2018, 03:17

little_boy wrote: 05 Mar 2018, 22:42 Lijep pozdrav na samom početku bih želio da kažem da cjeloga života pričam sam sa sobom u glavi (ne naglas naravno) npr hodam po sobi i razmisljam o nekim stvarima kako ovo kako ono ali u određenoj mjeri i to mi ranije nije predstavljalo problem. Isto tako oduvijek sam imao jače pamćenje od svih ljudi koje poznajem i to je bilo nesto sasvim normalno jer sam navikao da zivim sa tim i nisam pamtio neke nevazne stvari.
Prije 6 mjeseci imao sam veoma depresivnu fazu jedna tada veoma važna osoba otišla je iz mog života imali smo burnu svađu i nikada se više neće vratiti . Danima sam spavao svega po 2-3 sata u prosjeku nekada nisam spavao nikako po 30h razmisljao sam do kasno u noć da li sam ja kriv da li je ta osoba da li je moglo biti drugacije lupao šakama o zid plakao nekako tresući se i to je trajalo neka 2 mjeseca. Nakon toga nekih 2 mjeseca(4 mjeseca od sada) sam postao mirniji razmisljao sam o tome , ali sam imao kakav takav normalan zivot i spavao sam oko 5 -6 sati ... Zadnja 2 mjeseca sam potpuno stabilizirao život miran sam sve sam prevazišao i spavam normalno oko 8h , ali mi se dešavaju neke "čudne " stvari ... Zadnja 2 mjeseca konstantno pričam sam sa sobom u glavi dosta više nego ranije o najbanalnijim stvarima dosta češće nego ranije i pamćenje mi je sada još jače pamtim sasvim nevažne stvari kakvu sam ženu prije 5 dana vidio na stanici ko je sjedio na kojem mjestu u autobusu i tako dalje počeo sam sanjati razne košmare od kojih su neki toliko odvratni ili bizarni da mi po čitav dan ne izlaze iz glave neke stvari oko mene koje bi me trebale dirnuti koliko toliko me ne dodiruju tipa neko se rodi meni ja kazem - pa dobro , neko umre ja kažem pa dobro.Uglavnom zbunjen sam i ponekad razmisljam da ludim da li je to samo nesto trenutno da li je nespavanje moglo ostaviti neku trajnu posljedicu ili uopste nema veze sa ovim ... Hvala unaprijed na odgovoru
To pričanje sa sobom može biti neki vid autosugestije, preispitivanja sebe, introspekcije a pokazalo se, za neke od nas, može biti i vid terapije.
Pitanje je samo da li ti taj razgovor sa sobom prija?
Da li osećaš da ti pomaže ili te remeti u svakodnevnom funkcionisanju?
Da li si voljno to počeo raditi i možeš li taj razgovor slobodnom voljom i prekinuti ili osećaš neku tenziju i da ti je nametnut?

Ako te ti razgovori ne remete u svakodnevnim obavezama, onda ne činiš ništa neobično. Naime, ogroman broj ljudi priča sa sobom, a neka istraživanja su pokazala da ljudi koji su skloni ovakvom razgovoru imaju i višu inteligenciju.
Naravno, ukoliko se ne osećaš dobro zbog tih razgovora i ukoliko osećaš da se ti glasovi nasilno i nevoljno javljaju, poseti stručnjaka, koji će imati priliku tokom tih razgovora da stekne bolji uvid u celokupnu situaciju.

Što se nespavanja tiče, može biti posledica stresnih događaja koji su prethodili i tog procesa tugovanja i osećaja praznine, koji se javlja nakon rastanka od voljene osobe. Pokušaj sa nekim tehnikama opuštanja, bilo da su to vežbe disanja ili yoga a i lagana šetnja pre spavanja nekada može biti od pomoći ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by little_boy » 06 Mar 2018, 11:02

Hvala na odgovoru i savjetima nije mi nametnuto razmislanje i pricanje sa samim sobom i ne smeta mi kod obaveza ali mi je čudno jer dosta češće i duže to radim hodam po 15-20min po sobi ko Baltazar i onda ae trznem i kontam jbt nisam normalan i smijem se sam sebi
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
razjaren
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 20 Feb 2018, 14:49
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by razjaren » 08 Mar 2018, 10:03

Ovu temu nisam pratio …. Malo sam ju danas prelistao i ponešto pročitao
Zanimljiva tema i može kroz neobavezan razgovor i pošalicu ,( a i ostati anonimni ako žele), pomoći mnogima da si olakšaju spoznaju o sebi i onome što ih tišti . U ovo novije doba i brzi tempo života koje nam nameće društvo ( a ponekad i mi sami sebi ), svi se susrećemo s raznim problemima u svakodnevnom životu i preispitujemo svoje postupke , odluke ,ponašanje što često ima posljedice na naše fizičko i mentalno zdravlje pa i na fiziološke potrebe. Često ne potražimo pomoć od stručnih osoba ( ono što će mi to pa nisam „lud/a“ ili stid me ići po savjet pa čak i ono „ ma što ti stručnjaci znaju“ ) i s tim stavom, nastavljamo se nositi sami s problemima.
U ovoj temi može se dosta odgovora naći , kako se nositi s tim .
Sve pohvale za temu

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Konsultant » 08 Mar 2018, 10:25

razjaren wrote: 08 Mar 2018, 10:03 Ovu temu nisam pratio …. Malo sam ju danas prelistao i ponešto pročitao
Bolje da nisi, sad je gotovo. Terapija je krenula, male su sanse za spas. :dead

User avatar
razjaren
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 20 Feb 2018, 14:49
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by razjaren » 08 Mar 2018, 11:21

Konsultant wrote: 08 Mar 2018, 10:25
razjaren wrote: 08 Mar 2018, 10:03 Ovu temu nisam pratio …. Malo sam ju danas prelistao i ponešto pročitao
Bolje da nisi, sad je gotovo. Terapija je krenula, male su sanse za spas. :dead
Haha , ma lako za mene ja sam ionako izgubljen slučaj tako da….. ništa ne pomaže :cvike
Pisao sam za one koji još nisu „izgubljeni „ slučajevi :)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81162
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10176 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Julia-Klara » 08 Mar 2018, 11:43

A sto si ti razjaren? :heidi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mala_Mu » 08 Mar 2018, 12:40

Ovi novi se odma javljaju na terapiju :hm

User avatar
razjaren
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 20 Feb 2018, 14:49
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by razjaren » 08 Mar 2018, 13:41

Julia-Klara wrote: 08 Mar 2018, 11:43 A sto si ti razjaren? :heidi
Trenutno nisam ali ponekada postanem...godine valjda čine svoje pa tolerancija postaje niža na gluposti s kojima se susrećem u svakodnevnom životu .
Mala_Mu wrote: 08 Mar 2018, 12:40 Ovi novi se odma javljaju na terapiju :hm
A to si zaključila ? … na temelju moga posta ?
Zanimljiva analiza napisanog ….

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mala_Mu » 08 Mar 2018, 13:46

Iskrena da budem nisam ni procitala tvoj post :ooo
Al cim se oglasis ovdje, gotov si. Srculence te uzme pod svoje. Znam iz iskustva :djed

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mala_Mu » 08 Mar 2018, 13:49

little_boy wrote: 06 Mar 2018, 11:02 Hvala na odgovoru i savjetima nije mi nametnuto razmislanje i pricanje sa samim sobom i ne smeta mi kod obaveza ali mi je čudno jer dosta češće i duže to radim hodam po 15-20min po sobi ko Baltazar i onda ae trznem i kontam jbt nisam normalan i smijem se sam sebi

Promjeni klub :oo

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 08 Mar 2018, 15:15

Hvala razjareni, ima još materijala, ali ne znam koliko ima interesenata da to čitaju, pa sve mislim da nema smisla da vas opterećujem suvišnim informacijama . Uglavnom, one koje nešto zanima, slobodno mogu pitati ovde ili u ordinaciji (obratiti se putem pp) :pusa

Hvala i starim forumašima što su podelili svoja iskustva s terapije :p
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Hannibal » 08 Mar 2018, 15:27

kad srculence nije tu, ja mogu pomoc
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96369
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34345 times
Been thanked: 21074 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Rum » 08 Mar 2018, 16:31

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by little_boy » 09 Mar 2018, 00:23

Mala_Mu wrote: 08 Mar 2018, 13:49
little_boy wrote: 06 Mar 2018, 11:02 Hvala na odgovoru i savjetima nije mi nametnuto razmislanje i pricanje sa samim sobom i ne smeta mi kod obaveza ali mi je čudno jer dosta češće i duže to radim hodam po 15-20min po sobi ko Baltazar i onda ae trznem i kontam jbt nisam normalan i smijem se sam sebi

Promjeni klub :oo
Baš ti hvala lijepo od tebe :D. :D. :D. :D.
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 10 Mar 2018, 03:17

Tokom života pokušavamo da se prilagodimo zahtevima nama važnih ljudi i grupa (roditelji, škola, posao, partner, kolege…). Mnogi zahtevi na koje pokušavamo da odgovorimo kose se sa našim ličnim svetom doživljavanja i osećanja. Da bi se uklopio, čovek nalazi načine da suzbije svoje lično, spontano reagovanje na razne životne situacije. Jedan od važnih manevara sa dalekosežnim posledicama je blokiranje spontanog prirodnog disanja.
Disanje je u suštini agresivan čin, pri kome usisavamo vazduh u svoja pluća. Disanje je najvažnija energetska pulsacija tela i preko nje se najviše izražava celokupno emocionalno stanje organizma. Način na koji dišemo je odlična mera naše vibrantnosti i životnosti i, s druge strane, zgrčenosti i umrtvljenosti.
Na žalost, veoma smo kreativni kada treba da sabotiramo sami sebe. Postoji veliki broj manevara kojim blokiramo prirodnu disajnu pulsaciju: od usta, preko grudi, sve do stomaka.
Jedan od snažnih blokova disanja je zategnutost u dijafragmi. Jaka kontrakcija ovog mišića može da dovede čak i do osećanja panike kod ljudi, kada dubok disajni talas pokuša da se “probije” od dijafragme ka trbuhu. Ponekad dolazi i do mučnine i nagona za povraćanjem.
Toliko intenzivna reakcija čoveka se javlja zato što predeli ispod dijafragme, stomak i karlica, predstavljaju oblasti dubokog nesvesnog, nešto poput psihološkog podzemlja. Ili Frojdove sante leda koje ponire duboko ispod površine mora.
Bezbedne stepenice do velikih dubina naše ličnosti u terapijskom prostoru izgrađuju se tako što se otklanjaju disajne blokade od glave, pa postepeno sve niže i niže. Dobar terapijski odnos ispunjen poverenjem i izgrađeno poverenje čoveka samog u sebe i spontano izražavanje svog tela, omogućavaju da se polako osvetljavaju mračni uglovi duše. Licem u lice sa sopstvenim najdubljim ranama i patnjama je i ogledanje samoga sebe u srži najveće svoje snage.

(pulsacija života)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Username » 10 Mar 2018, 07:25

Srculence se uzivila

Posao cvjeta kako dolaze novi forumasi

User avatar
i_am_fine
Na probnom
Na probnom
Posts: 20
Joined: 15 Apr 2016, 16:00
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by i_am_fine » 29 Mar 2018, 15:06

Srculence, kako da se prilagodim gerontologiji na seminaru? Help 😬

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 29 Mar 2018, 15:07

i_am_fine wrote: 29 Mar 2018, 15:06 Srculence, kako da se prilagodim gerontologiji na seminaru? Help 😬
Mimikrijom :valja
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests