Na terapiji kod srculenceta

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42806
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14081 times
Been thanked: 12681 times
Status: Online

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Masamune » 24 Mar 2021, 10:43

Image

Ovo je najbolja stvar za živce :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27114
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14190 times
Been thanked: 14515 times
Status: Online

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by ironman » 24 Mar 2021, 10:53

Maja wrote: 24 Mar 2021, 10:08 Srculence sta bi ti preporucila nekome ko je vecinu dana bijesan, naravno zbog nicega.
Npr ne moze nesto iste sekunde da nadje pa ljutito psuje, padne mu nesto iz ruke, poludi, drugi se ustrucavaju da ga pitaju bilo sta da ne plane i u komunikaciji se uzasno dere, napet je, ako neko ima suprotno misljenje od njegovog, na djecu se dere ako su malo bucnija itd.
Znaci, bijes mu izazivaju sasvim normalne stvari koje se i drugima svakodnevno desavaju.
Terapijski tretman sa bracnim sapatnikom odprije poznat kao sex :D. Pod pretpostavkom da se moze nac vremena jer je kuca/ stan konstantno pun/a jer online skola ili ako idu po principu 7/7 onda su u suprotnim semama pa je jedno uvijek kuci a navece se bude umorno ko pas.....oh wait :D. :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Melek » 24 Mar 2021, 11:07

MarlboroGold wrote: 24 Mar 2021, 10:43 Image

Ovo je najbolja stvar za živce :oo
Hehe.. Mi smo, kad sam bio mali, imali jedan takav ali težak za mliti, ko ne budi primijenjeno. A meni i samo meni davali ukućani da meljem 3-4 puta na dan. Jbt, hodo po kući nabildan sa 12 godina, svi mislili da neću narasti :ccc
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7058 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Julia-Klara » 24 Mar 2021, 11:08

Melek wrote: 24 Mar 2021, 10:34 Baš me zanima holandezova percepcija i verzija :hm
Vjeruj da i mene zanima, obzirom da su ga izbacili iz "rodjenog" tima "zbogradi" nehumanog I bezobraznog ponasanja prema ljudima s kojima je radio.
Jos uvijek je u firmi, ali niko ne zna sta radi, jer je takvima tesko dati otkaz bez prevelike otpremnine. Svi se nadaju da ce asap u peMziju, ali jok, taj ne mrda, a i sto bi? Dobra plata, naguro je na skoro 50 dana odmora, ne radi nista...
Jednom sam mu rekla da nisam njegova sekretarica, iznenadio se, jer njegova percepcija je bila ta, da sam ja tu da njemu olaksam posao :lud a to NIJE sekretarica :lud budala cojk, al hajd...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7058 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Julia-Klara » 24 Mar 2021, 11:10

Melek wrote: 24 Mar 2021, 11:07
MarlboroGold wrote: 24 Mar 2021, 10:43 Image

Ovo je najbolja stvar za živce :oo
Hehe.. Mi smo, kad sam bio mali, imali jedan takav ali težak za mliti, ko ne budi primijenjeno. A meni i samo meni davali ukućani da meljem 3-4 puta na dan. Jbt, hodo po kući nabildan sa 12 godina, svi mislili da neću narasti :ccc
:ha
Ista stvar, bila zaduzena za "meljanje" kafe. I kod kucnih prijatelja mljela jer su imali onaj sa ladicom, drveni, pa mi bilo zanimljivo.
Kasnije , kad su kupili elektricni opet sam mljela, jer sam voljela. Stvar navike :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26395
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1864 times
Been thanked: 4083 times
Status: Online

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Beni » 24 Mar 2021, 11:12

MI smo imali onaj elektricni :mmm
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Melek » 24 Mar 2021, 11:17

Julia-Klara wrote: 24 Mar 2021, 11:08
Melek wrote: 24 Mar 2021, 10:34 Baš me zanima holandezova percepcija i verzija :hm
Vjeruj da i mene zanima, obzirom da su ga izbacili iz "rodjenog" tima "zbogradi" nehumanog I bezobraznog ponasanja prema ljudima s kojima je radio.
Jos uvijek je u firmi, ali niko ne zna sta radi, jer je takvima tesko dati otkaz bez prevelike otpremnine. Svi se nadaju da ce asap u peMziju, ali jok, taj ne mrda, a i sto bi? Dobra plata, naguro je na skoro 50 dana odmora, ne radi nista...
Jednom sam mu rekla da nisam njegova sekretarica, iznenadio se, jer njegova percepcija je bila ta, da sam ja tu da njemu olaksam posao :lud a to NIJE sekretarica :lud budala cojk, al hajd...
Kako, dobije 50 dana odmora godišnje po nekom ugovoru ili je ušparO 50 dana?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7058 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Julia-Klara » 24 Mar 2021, 11:20

U Nizozemskoj je, pa oni nesto na godine plus godine rada plus zakonski redovni odmor
Znam da je prije par godina kad smo radili zajedno imao 45 radnih dana, od toga baksuz potrosi 10 preko ljeta i onda ga ganjaju da potrosi i ostatak, pa se bunio :lud A ima jahtu :grana Ja ne bih dva mjeseca dolazila na kopno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80478
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7157 times
Been thanked: 11600 times
Status: Online

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by spacebound » 24 Mar 2021, 11:40

Beni wrote: 24 Mar 2021, 11:12 MI smo imali onaj elektricni :mmm
Burzuj :kafa
Exchan ❌️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Krokodil Behko » 24 Mar 2021, 16:24

Ovdje će Srcula, imati najviše posla s pacijentima koje joj budu poslali Lavlje Srce, Insomnia, Hurija ....
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42806
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14081 times
Been thanked: 12681 times
Status: Online

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Masamune » 25 Mar 2021, 12:51

Srcule smatraš li da ljude nekad treba isprovocirati da bi pokazali svoje pravo lice? Mislim za osobe sa očiglednim maskama.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 25 Mar 2021, 13:08

Maja wrote: 24 Mar 2021, 10:08 Srculence sta bi ti preporucila nekome ko je vecinu dana bijesan, naravno zbog nicega.
Npr ne moze nesto iste sekunde da nadje pa ljutito psuje, padne mu nesto iz ruke, poludi, drugi se ustrucavaju da ga pitaju bilo sta da ne plane i u komunikaciji se uzasno dere, napet je, ako neko ima suprotno misljenje od njegovog, na djecu se dere ako su malo bucnija itd.
Znaci, bijes mu izazivaju sasvim normalne stvari koje se i drugima svakodnevno desavaju.
U suštini mi iz okoline obično ne možemo puno. Često kontraproduktivno bude ukoliko odgovaramo na to ili uzvraćamo.
Bitno je da ta osoba to uvidi. Da prepozna kod sebe šta mu izaziva ljutnju, bes, agresivnost...Postoje i tehnike kontrole besa koje se uče.
Relaksacione tehnike bi bile od pomoći, ako prihvata naravno.
Kakvo je tvoje zapažanje? Kakva je situacija sa spavanjem, apetitom, uopšte zdravljem?
Da li razgovarate o tome kad se situacija smiri i na koji način?
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by srculence7 » 25 Mar 2021, 13:18

MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 12:51 Srcule smatraš li da ljude nekad treba isprovocirati da bi pokazali svoje pravo lice? Mislim za osobe sa očiglednim maskama.
Jao, ima jedan dobar članak o komunikaciji sa "teškim ljudima". Dotakli se i te tematike. Pronađem već pa ću postaviti ovih dana :)
Što se mog mišljenja tiče, nekad bolje ne dirati. Zašto bi nešto očigledno morao potvrđivati?
Ali u vezi toga se može izneti ono kako se mi osećamo, bez napada na drugu stranu, ukoliko je bitno. I staviti do znanja da smo primetili da to, kako se ponašaju i o čemu govore, mi ne vidimo da je baš tako, opet iz svog ugla.
Nekad su moguće i naše greške u opažanju i interpretiranju tako da treba ostaviti prostora i za to da ne možemo uvek znati šta se u drugima zbiva. Jer na kraju, ne izražavamo se svi istovetno, tu ima raznih varijacija.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7058 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Julia-Klara » 25 Mar 2021, 13:30

srculence7 wrote: 25 Mar 2021, 13:18
MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 12:51 Srcule smatraš li da ljude nekad treba isprovocirati da bi pokazali svoje pravo lice? Mislim za osobe sa očiglednim maskama.
Jao, ima jedan dobar članak o komunikaciji sa "teškim ljudima". Dotakli se i te tematike. Pronađem već pa ću postaviti ovih dana :)
Što se mog mišljenja tiče, nekad bolje ne dirati. Zašto bi nešto očigledno morao potvrđivati?
Ali u vezi toga se može izneti ono kako se mi osećamo, bez napada na drugu stranu, ukoliko je bitno. I staviti do znanja da smo primetili da to, kako se ponašaju i o čemu govore, mi ne vidimo da je baš tako, opet iz svog ugla.
Nekad su moguće i naše greške u opažanju i interpretiranju tako da treba ostaviti prostora i za to da ne možemo uvek znati šta se u drugima zbiva. Jer na kraju, ne izražavamo se svi istovetno, tu ima raznih varijacija.
Komunikacija can i ovdje na forumu ode u krivom smijeru, moramo priznati. Postoje ljudi koji sve sto se kaze docekaju "na noz", ismijavaju, pogresno razumiju, ali se nekada i prave ludi kao "nisam to rekao/la".
S druge strane, neki cak i ne razmisljaju da li ono sto kazemo nekoga uvijedi, jer "sta me briga, nisi mi niko i nista".
Ne mozemo tako komunicirati, ni sa "teskim" ali ni sa "lakim" ljudima.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mutevelija » 25 Mar 2021, 13:38

Hipiti hopiti obicno se svako pronađe u nečemu.
Zato pretezno i izbjegavam one ozbiljnije teme u zadnje vrijeme.
Jedno je starnost a drugo je sto se napise u afektu na nekoj temi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7058 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Julia-Klara » 25 Mar 2021, 13:44

Pa vidi, ja mislim da svi mozemo kontrolirati ono sto kazemo.
I ja sam reagirala u afektu, i dan danas me je stid Fufeta , i onog sto sam rekla.
Znam da izvinjenje ne moze popraviti stvar
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Mutevelija » 25 Mar 2021, 13:55

Julia-Klara wrote: 25 Mar 2021, 13:44 Pa vidi, ja mislim da svi mozemo kontrolirati ono sto kazemo.
I ja sam reagirala u afektu, i dan danas me je stid Fufeta , i onog sto sam rekla.
Znam da izvinjenje ne moze popraviti stvar
Nekad mozes nesto napisati a ne misliti na tu osobu i ona se onda nađe uvrijeđena pronađena u tom tekstu.
NEkad te neko moze uvrijediti sa iznosenjem sa svojim misljenjem,a da nema namjeru to da uradi.
A sve manje i manje vidim smisla u raspravljanju na nekim temama koje se protegne na dugi dugi niz stranica.
Nekako mi sve kao da sam negdje gledao prevaziđeno dosadno, otprilike znam sta ce se desiti nakon 15 stranice na određenoj temi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42806
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14081 times
Been thanked: 12681 times
Status: Online

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Masamune » 25 Mar 2021, 14:21

srculence7 wrote: 25 Mar 2021, 13:18
MarlboroGold wrote: 25 Mar 2021, 12:51 Srcule smatraš li da ljude nekad treba isprovocirati da bi pokazali svoje pravo lice? Mislim za osobe sa očiglednim maskama.
Jao, ima jedan dobar članak o komunikaciji sa "teškim ljudima". Dotakli se i te tematike. Pronađem već pa ću postaviti ovih dana :)
Što se mog mišljenja tiče, nekad bolje ne dirati. Zašto bi nešto očigledno morao potvrđivati?
Ali u vezi toga se može izneti ono kako se mi osećamo, bez napada na drugu stranu, ukoliko je bitno. I staviti do znanja da smo primetili da to, kako se ponašaju i o čemu govore, mi ne vidimo da je baš tako, opet iz svog ugla.
Nekad su moguće i naše greške u opažanju i interpretiranju tako da treba ostaviti prostora i za to da ne možemo uvek znati šta se u drugima zbiva. Jer na kraju, ne izražavamo se svi istovetno, tu ima raznih varijacija.
Sta u slucaju ljudi koji ti direktno prave stetu, ali na neki suptilan nacin? Ne mislim na forum.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dancer_w_wolf
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 24 Mar 2021, 14:41
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Dancer_w_wolf » 25 Mar 2021, 14:39

Dobro pitanje MG i mene ovo zanima

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119657
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5645 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na terapiji kod srculenceta

Post by Maja » 25 Mar 2021, 20:21

srculence7 wrote: 25 Mar 2021, 13:08
Maja wrote: 24 Mar 2021, 10:08 Srculence sta bi ti preporucila nekome ko je vecinu dana bijesan, naravno zbog nicega.
Npr ne moze nesto iste sekunde da nadje pa ljutito psuje, padne mu nesto iz ruke, poludi, drugi se ustrucavaju da ga pitaju bilo sta da ne plane i u komunikaciji se uzasno dere, napet je, ako neko ima suprotno misljenje od njegovog, na djecu se dere ako su malo bucnija itd.
Znaci, bijes mu izazivaju sasvim normalne stvari koje se i drugima svakodnevno desavaju.
U suštini mi iz okoline obično ne možemo puno. Često kontraproduktivno bude ukoliko odgovaramo na to ili uzvraćamo.
Bitno je da ta osoba to uvidi. Da prepozna kod sebe šta mu izaziva ljutnju, bes, agresivnost...Postoje i tehnike kontrole besa koje se uče.
Relaksacione tehnike bi bile od pomoći, ako prihvata naravno.
Kakvo je tvoje zapažanje? Kakva je situacija sa spavanjem, apetitom, uopšte zdravljem?
Da li razgovarate o tome kad se situacija smiri i na koji način?
Ja njemu kazem kako to sve meni izgleda i vidim da on i sam to zna ali opet trazi izgovore (kako se necu derati kad...., kako necu biti ljut kad....). Onda kazem da su to sve sitnice tj nisu dovoljan razlog da reaguje kako reaguje. Onda se samo naljuti :cudi
Apetit je dobar, zdravlje isto, navodno ne moze zaspati do 3, 4, 5, ujutro i onda spava do podne.
Kazem mu da nekolika jutra ustane ranije pa ce navece moci zaspati ali se onda opet naljuti.
Mozda, sto ti kazes, nema tu nekog pomaka dok sam ne skuzi.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests