Šta muzika koju slušate govori o vama?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by sajlent » 10 Apr 2019, 14:51



:cudi

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by mentalist » 10 Apr 2019, 14:57



:tigris

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Julia-Klara » 10 Apr 2019, 15:19

srculence7 wrote: 09 Apr 2019, 21:15
Julia-Klara wrote: 16 Jan 2019, 11:41 uff... jazz, klasika, rock , hard rock , meditation/relaxation
Moj februar se otegao do aprila :lupa

Profil za Klaru (ima prizvuk horoskopa :ooo )

Ispod maske Ledene kraljice, krije se jedna devojčica prestrašena grubim svetom koji je okružuje.
Tvoje muzičko raspoloženje je često promenljivo kao I percepcija svih životnih situacija i emocija koje ih prate,
od intenzivnog doživljavanja tuge, straha i krivice, uznemirenosti do nedodirljivosti, svemoćnosti, optimizma,
velike želje za promenom i uzbuđenjima. Sve je kao na nekoj klackalici.

Uglavnom opuštena, druželjubiva, voliš skupove. Izražena kreativnost i pokazuješ visoki stepen saradnje.
Ceniš posebnost i ljude koji se usude biti drugačiji. Širokih shvatanja, retko šta je za tebe čudno i neprihvatljivo.
Bez rezerve iznosiš svoje mišljenje, ponekad netaktički. Energična, ne robuješ društvenim pravilima i normama, često ih preispituješ.
Više si misaoni tip, malo svojeglava ali skromna.
Umeš uživati u sitnim radostima koje život sa sobom nosi.
Voliš da planiraš, donekle u tome sklona perfekcionizmu.
Izuzetno ti je bitno da si slobodna, da nema puno sputavanja, nezavisna od drugih.
Nenametljive si prirode, često povučena u sebe , osamljena...
Poseduješ neku strogost, ali se prema drugima uvek odnosiš sa poštovanjem i očekuješ da ti bude uzvraćeno istom merom. :cvijece
:pusa :cvijece blagodarim :hoi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Socrates » 10 Apr 2019, 15:20

Ja čekam dan da srculence nekom napise da je šupak zbog muzike koju slusa. :valja
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Julia-Klara » 10 Apr 2019, 15:22

I ja cekam tvoje profile kako si i obecao , pa nista :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Julia-Klara » 10 Apr 2019, 15:23

Soce, ovo samo za tebe :muzika i ne obracaj puno paznju na tekst,nije bitan
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by srculence7 » 13 Apr 2019, 02:36

Socrates wrote: 10 Apr 2019, 15:20 Ja čekam dan da srculence nekom napise da je šupak zbog muzike koju slusa. :valja
Taj dan dočekati nećeš :ne
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Hannibal » 13 Apr 2019, 02:38

srculence7 wrote: 13 Apr 2019, 02:36
Socrates wrote: 10 Apr 2019, 15:20 Ja čekam dan da srculence nekom napise da je šupak zbog muzike koju slusa. :valja
Taj dan dočekati nećeš :ne
a ako slusam ovo

🐽

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by srculence7 » 13 Apr 2019, 02:46

sajlent wrote: 09 Apr 2019, 23:59 meni se muzika koju slusham gadi.. to ja imam rec o njoj.
Vidi ovo, mada nije objašnjenje za tvoju averziju, jer sam primetila da je ipak dosta slušaš, a nije mi jasno zbog čega ako ti već ne prija...
srculence7 wrote: 01 May 2017, 04:03 Zašto neki ljudi ne vole da slušaju muziku?

Posmatrajući mozgove ovih ljudi magnetnom rezonancom, otkrilo se da takvi ljudi nemaju dobar protok krvi u delu mozga koji je zaslužen za zadovoljstva, odnosno nagrađivanje.
Muzika kod mnogih izaziva osećaj prijatnosti, ali kod muzikomrzaca jednostavno nema tog ugođaja, jer im to ne dozvoljava njihov um.
Zato, ako znate neku osobu koja nimalo ne uživa u muzici, pa čak i da joj otvoreno smeta vaša potreba da stalno nešto slušate, ne zamerite joj. Jednostavno, ona nije sposobna da deli vaše uživanje u melodijama, jer joj zapravo fali čitav jedan centar za zadovoljstvo.

Ne radi se o tome da im se ne sviđa neki muzički žanr, već muzika uopšte. Nije baš da im ona smeta, ali im je dosadna i kod njih ne pobuđuje nikakve emocije. To stanje se naziva „muzička anhedonija”. Generalno, termin anhedonija se koristi da ukaže na nesposobnost doživljavanja pozitivnih emocija i povezana je sa depresijom, ali muzička anhedonija nema nikakve veze sa raspoloženjem. Osobe koje pate od nje uživaju u svim ostalim prijatnim stvarima i nemaju problema da slušaju muziku, njihov jedini problem jesu, u stvari, komentari onih koji smatraju da je nemoguće da neko ne voli muziku.

Istraživanja koja se sprovode nad ljudima koji imaju muzičku anhedoniju značajna su zato što imaju za cilj da otkriju zašto je muzika za većinu ljudi tako bitna i toliko im prija. Naučnici iz Barselone koji rade na tome, nadaju se da će, pomoću snimaka magnetnom rezonancom mozga onih koji ne vole muziku, uspeti da otkriju koji su to delovi mozga povezani sa uživanjem u istoj.

U najnovijem istraživanju učestvovalo je četrdeset i pet dobrovoljaca, koji su bili podeljeni u tri grupe: oni kojima je muzika sve, oni koji je jednostavno vole i oni koje muzika uopšte ne zanima. Pomoću magnetne rezonance, kod prve dve grupe ljudi primećeno je da su se, dok su slušali muziku, u isto vreme aktivirali delovi mozga povezani sa sluhom i oni povezani sa osećajem zadovoljstva. To se nije dogodilo kod osoba sa muzičkom anhedonijom.
Pored toga, kao što postoje osobe za koje muzika ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo, postoje i oni koji osećaju zadovoljstvo samo dok slušaju muziku, ali ne i dok rade ostale aktivnosti.

(redinfoportal)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by srculence7 » 13 Apr 2019, 02:47

Hannibal wrote: 13 Apr 2019, 02:38
a ako slusam ovo

To će Bla bolje da ti objasni, on prati te modne trendove :DD
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by sajlent » 13 Apr 2019, 03:47

srculence7 wrote: 13 Apr 2019, 02:46
sajlent wrote: 09 Apr 2019, 23:59 meni se muzika koju slusham gadi.. to ja imam rec o njoj.
Vidi ovo, mada nije objašnjenje za tvoju averziju, jer sam primetila da je ipak dosta slušaš, a nije mi jasno zbog čega ako ti već ne prija...
srculence7 wrote: 01 May 2017, 04:03 Zašto neki ljudi ne vole da slušaju muziku?

Posmatrajući mozgove ovih ljudi magnetnom rezonancom, otkrilo se da takvi ljudi nemaju dobar protok krvi u delu mozga koji je zaslužen za zadovoljstva, odnosno nagrađivanje.
Muzika kod mnogih izaziva osećaj prijatnosti, ali kod muzikomrzaca jednostavno nema tog ugođaja, jer im to ne dozvoljava njihov um.
Zato, ako znate neku osobu koja nimalo ne uživa u muzici, pa čak i da joj otvoreno smeta vaša potreba da stalno nešto slušate, ne zamerite joj. Jednostavno, ona nije sposobna da deli vaše uživanje u melodijama, jer joj zapravo fali čitav jedan centar za zadovoljstvo.

Ne radi se o tome da im se ne sviđa neki muzički žanr, već muzika uopšte. Nije baš da im ona smeta, ali im je dosadna i kod njih ne pobuđuje nikakve emocije. To stanje se naziva „muzička anhedonija”. Generalno, termin anhedonija se koristi da ukaže na nesposobnost doživljavanja pozitivnih emocija i povezana je sa depresijom, ali muzička anhedonija nema nikakve veze sa raspoloženjem. Osobe koje pate od nje uživaju u svim ostalim prijatnim stvarima i nemaju problema da slušaju muziku, njihov jedini problem jesu, u stvari, komentari onih koji smatraju da je nemoguće da neko ne voli muziku.

Istraživanja koja se sprovode nad ljudima koji imaju muzičku anhedoniju značajna su zato što imaju za cilj da otkriju zašto je muzika za većinu ljudi tako bitna i toliko im prija. Naučnici iz Barselone koji rade na tome, nadaju se da će, pomoću snimaka magnetnom rezonancom mozga onih koji ne vole muziku, uspeti da otkriju koji su to delovi mozga povezani sa uživanjem u istoj.

U najnovijem istraživanju učestvovalo je četrdeset i pet dobrovoljaca, koji su bili podeljeni u tri grupe: oni kojima je muzika sve, oni koji je jednostavno vole i oni koje muzika uopšte ne zanima. Pomoću magnetne rezonance, kod prve dve grupe ljudi primećeno je da su se, dok su slušali muziku, u isto vreme aktivirali delovi mozga povezani sa sluhom i oni povezani sa osećajem zadovoljstva. To se nije dogodilo kod osoba sa muzičkom anhedonijom.
Pored toga, kao što postoje osobe za koje muzika ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo, postoje i oni koji osećaju zadovoljstvo samo dok slušaju muziku, ali ne i dok rade ostale aktivnosti.

(redinfoportal)
da.. ali cinjenica da dvije osobe putem istog medija istu informaciju obradjuju i interpretiraju na razlicit nachin, znaci da svaka informacija implicira upravo dezinformaciju.

da.. analogije su nepouzdane logichke metode.

sto po sebi nije problem dok zakljuchke koristish u zabavne svrhe.. problem je kad podjesh da vjerujesh ili druge ljude ubjedjujesh u njih.

znaci osim sto ne razumijesh vlastitu kontradikciju, instant-odgovori koje ovdje nudish su najobicnija glupost.. instant-odgovori su osnova i metoda za ispiranje mozga, kao i sve druge varijacije na istu temu.. jel'.?!..

u najboljoj namjeri, sacuvaj sto se sacuvat da..

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by sajlent » 13 Apr 2019, 04:00

i da.. muzika je umjetnost. vec kao takva nema nishta s prijatnoscu. i da ne spominjem sve smece koje ti usput prodje kroz ushi.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by srculence7 » 13 Apr 2019, 04:01

sajlent wrote: 13 Apr 2019, 03:47
znaci osim sto ne razumijesh vlastitu kontradikciju, instant-odgovori koje ovdje nudish su najobicnija glupost.. instant-odgovori su osnova i metoda za ispiranje mozga, kao i sve druge varijacije na istu temu.. jel'.?!..

u najboljoj namjeri, sacuvaj sto se sacuvat da..
Ne ubeđujem nikoga, niti nudim, najmanje sam muziku uzimala u obzir kada sam pisala te profile, dala neki svoj lični utisak koji sam stekla o forumašima, pritom su ti forumaši izrazili želju. I ne razumem šta to tebi smeta?
Najlakše reći moderaciji da pospreme ovu temu da ne bi ispalo da sam neka veštica i da manipulišem ljudima ... Iz sličnih razloga je još jedna zaključana. Nego iskreno i briga me šta misliš. Zaobiđi ako ti ne prija :mah
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by sajlent » 13 Apr 2019, 04:11

ako nemash vishe pitanja..

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by srculence7 » 05 Jun 2019, 00:46

Sudeći po pričama mojih, imala sam kao mala loše muzičke preferencije :oo
Bilo je i perioda kasnije kad mi uopšte nije ni prijalo bilo šta da slušam, uživala u tišini kad god je to bilo moguće :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Maja » 05 Jun 2019, 00:58

Svako jutro cim ustanem palim vh1 classic i jugoton pa saltam s jednog na drugo.
Znaci volim staru muziku i vise volim staru pop pjesmu nego noviju rock, iako, kad je rijec o zanrovima, ovaj drugi mi je najdrazi.
Na youtubu isto, muzika od pedesetih do kraja devedesetih. I ne mogu da odlucim jesu li mi bolje sezdesete ili sedamdesete.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Bla » 05 Jun 2019, 14:03

i zapitaš li se ikada šta to govori o tebi? :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Cvrle » 05 Jun 2019, 14:10

Srcule, bil mogla jedan profil za mene :trepka
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by dadojović » 05 Jun 2019, 21:18

Maja wrote: 05 Jun 2019, 00:58 Svako jutro cim ustanem palim vh1 classic i jugoton pa saltam s jednog na drugo.
Znaci volim staru muziku i vise volim staru pop pjesmu nego noviju rock, iako, kad je rijec o zanrovima, ovaj drugi mi je najdrazi.
Na youtubu isto, muzika od pedesetih do kraja devedesetih. I ne mogu da odlucim jesu li mi bolje sezdesete ili sedamdesete.
Ipak, osamdesete, kad se već ne možeš odlučiti.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Šta muzika koju slušate govori o vama?

Post by Hannibal » 05 Jun 2019, 21:46

da sam ljakse 😎
🐽

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests