Energetski vampiri

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Energetski vampiri

Post by srculence7 » 19 Jul 2016, 19:42

Bežite od njih glavom bez obzira: Ovi ljudi vam crpe životnu energiju!
Bez obzira koliko su vam “dobri” prijatelji, vaš život će biti bolji ako pobegnete od njih glavom bez obzira.

Ljudi ulaze u naš život iz mnogobrojnih razloga. Neki postaju prijatelji, ljubavnici ili partneri, dok nam neki pomažu svladati mnogobrojne prepreke s kojima se možemo suočiti na životnom putu.
Image
Ipak, postoje i oni ljudi zbog kojih se zapitamo zbog čega smo ih pustili u život te nam prilično često testiraju strpljenje. Postoje mnogi tipovi ličnosti, ali sledeća četiri definitivno želite da izbegnete.

Oni koji vas iskorištavaju

Po prirodi, ovo je egoistična ličnost. Radi se o majstorima manipulacije koji se služe raznim trikovima s ciljem postizanja i dobijanja onoga što žele, bez imalo saosećanja oko bilo čijih emocija osim vlastitih.
Često opravdavaju svoje ponašanje kako bi dali smisao svojim postupcima. Obično se “hrane” osobama koje su nežne, dobre i osetljive.
Najbolje ćemo ih opisati ako kažemo da su to tihi uragani koji kroz naš život prolaze s razarajućom silom. Uvek vrebaju iz prikrajka, za njih nema “Ne” i samo će čekati priliku da vas privole da učinite nešto od čega će samo oni imati koristi.

Oni koji stalno tračaju

Osobe koje se osećaju nesigurno šire glasine i tračeve o drugima. Zbog toga se osećaju bolje. Tračarenje je otrovna nit u bilo kojem društvu. Hrani se nesrećom i greškama drugih ljudi, najčešće preuveličavajući istinu.
Spremni su na sve, samo da bi privukli pažnju. Smišlja priče iz dosade, samo zbog toga da bi postao popularan i imao neku vrstu moći i kontrole nad situacijom.
Najbolje što možete da učinite jest da se udaljite od takve osobe i da ne budete deo njenih spletki.

Osoba koja krivi druge

Ovaj tip ličnosti sigurno vam je dobro poznat. Radi se o osobi koja vrlo rado i uvek upire prstom u druge ljude. Izigrava žrtvu i mučenika. Ovakva osoba ima vrlo nizak nivo samokontrole i samopouzdanja. Uradiće sve što je potrebno kako bi krivicu i odgovornost za svoje postupke prebacila na druge.

Gunđalo

Da li poznajete takvu osobu? Onu koja na vrlo dramatičan način žele da kažu: “Jadan ja”?
Ovaj tip ličnosti crpi energiju u svakom pogledu. U stanju je da pronađe zamerku baš svemu, ali da sedi prekrštenih ruku i da ništa ne uradi (čak i kada može) da bi popravio situaciju. Uvek je neko drugi kriv. Uvek im neko drugi želi zlo.
Izigrava žrtvu do same srži. U stanju je da satima priča s vrlo negativnim stavom samo da bi dobio pažnju okoline. I, nikome nije teško kao njemu.
A, vi se zapitajte zbog čega takvu osobu imate u svom životu.

zdravino.com
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Čupava » 20 Jul 2016, 10:58

Neka vampira ...nek vampiraju... :ooo
.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Tokmak » 20 Jul 2016, 11:01

uh,i ja poznam par takvih ljudi i sve je ovako kao sto psihologica kaze... :obrve

nosi ih poplava dalje od mene... ;)
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by SPINERKA » 20 Jul 2016, 12:24

:D.


Ipak, postoje i oni ljudi zbog kojih se zapitamo zbog čega smo ih pustili u život te nam prilično često testiraju strpljenje. Postoje mnogi tipovi ličnosti, ali sledeća četiri definitivno želite da izbegnete.

-- :jok meni se svidjaju --bas ovakvi
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Julia-Klara » 20 Jul 2016, 12:29

Ne ponovilo se, ali imam ovog Holandeza koji mi crpi svu enegriju.

Znam kako je, znam kako je kad ti nabijaju osjecaj krivnje, manipuliraju jer si dobar, ne zelis ih povrijediti kad i kad oni tebe gaze.
To je nesto usadjeno u nama, nismo svi takvi,ali eto ima nas.

Najgore je sto se jako tesko odluciti za prvi korak ka "oslobadjanju" od tog zagrljala,ali i normi koje su nam nametnute kroz odgoj i odnos u drustvu.
Jer uvelike samo drustvo ima utjecaj na nase ponasanje i prihvatanje onoga oko nas.

Imam prijateljicu koja jednostavno ne moze reci "ne" ljudima koje je iskoristavaju. Gora je od mene po tom pitanju,ja sam se makar oslobodila,ali ona jos uvijek docekuje ljude kako bi ih "ispostovala" (mrzim tu rijec). Ko to mene ispostova i zasto? I Kad? NIKAD niko!
Zasto bih ja trosila svju snagu na tavke ljude.

Emotivni vampiri - zdravo! Jos samo malo da se pomirim sa sobom a glede holandeza i sve ce biti ok :medi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Chloe » 20 Jul 2016, 13:45

Moj šef ... :D. :D. ... :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 14:19

Upravo izbacih jednog energetskog vampira iz svog zivota. Osoba koja cijelo vrijeme ponavlja:"jadna ja svi su drugi losi".

Jos uvijek ne mogu sebi da dodjem od shoka kako ja tu osobu ranije nisam prozrela. Ja,koju muz i sestra zovu Mentalist. Primijetim stvari na milje. Kako je moguce da i mene cak obmane?

Toliko sam se emotivno i finansijski istrosila na tu osobu,cupajuci je iz ranih situacija i plačući joj čak nad sudbinom :grana

Pa ja bih sad sebe šamarala :zid

Nije mi zao ni jedne marke. Zao mi je sto cu sad zazirati vise od ljudi,biti preoprezna,manje davati utjehu ili na kraju i finansijsku pomoc nemok ko je mozda bas bude trebao,a ja cu se pitati da li je kuknjava iskrena. E to mi je najvise zao.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Julia-Klara » 20 Jul 2016, 14:35

:tjesi Zagi

Idemo dalje! Pricala sam vam o bivsem prijatelju koji mi je nabijao na nos kako me je on doveo u Cesku , i kakos am se ja ustvari osjecala duznom dok mi trazio pare, dok sam bila za njega tu kad treba.

Samo goni govna! Treba vremena dok skontamo,ali kad god se "probudimo" dobro i jest.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 14:38

Pa jest dobro sto sam vidjela sada,bolje nego nikad. Cak sam rekla i hvala ti najljepsa sto pokaza pravo lice,i to sam najiskrenije i mislila. Ali ipak je toliko gorak okus da uopce ne mogu progutati. Trebace mi da zaraste.

Nema veze.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Melek » 20 Jul 2016, 14:52

Jeste primijetili kako Srculence cesto udari "hit and run"?
Otvori temu i ne oglasava se na njoj.

Samo nam bespotrebno crpi energiju. :oklagija
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 14:58

Ti bi njoj crpio energiju na drugi nacin. Sve znamo.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Chloe » 20 Jul 2016, 15:22

Zagorka wrote:Pa jest dobro sto sam vidjela sada,bolje nego nikad. Cak sam rekla i hvala ti najljepsa sto pokaza pravo lice,i to sam najiskrenije i mislila. Ali ipak je toliko gorak okus da uopce ne mogu progutati. Trebace mi da zaraste.

Nema veze.
Nisi me ništa pitala, znam, ali pokušaj se staviti iznad svega, kreni dalje nasmijana, voli i širi ljubav .... :)

Znaš li da je sve više nesposobnih za to?! :pusa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 15:49

Chloe wrote:
Zagorka wrote:Pa jest dobro sto sam vidjela sada,bolje nego nikad. Cak sam rekla i hvala ti najljepsa sto pokaza pravo lice,i to sam najiskrenije i mislila. Ali ipak je toliko gorak okus da uopce ne mogu progutati. Trebace mi da zaraste.

Nema veze.
Nisi me ništa pitala, znam, ali pokušaj se staviti iznad svega, kreni dalje nasmijana, voli i širi ljubav .... :)

Znaš li da je sve više nesposobnih za to?! :pusa
Trebace mi malo vremena.......ali bice to dobro..... ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by srculence7 » 20 Jul 2016, 18:30

Ja se ne mogu toga osloboditi, još uvek ne gledam na to kao na iskorišćavanje već na dobrovoljno davanje sebe, dođem im tu kao neki "emotivni kontejner", ali možda razmislim o prekidu tog odnosa ako počnem nečim drugim da se bavim, za sada je to još uvek samo misao... :hm
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Nole » 20 Jul 2016, 18:44

srculence7 wrote:Ja se ne mogu toga osloboditi, još uvek ne gledam na to kao na iskorišćavanje već na dobrovoljno davanje sebe, dođem im tu kao neki "emotivni kontejner", ali možda razmislim o prekidu tog odnosa ako počnem nečim drugim da se bavim, za sada je to još uvek samo misao... :hm
Uzmi onda roman emotivna inteligencija i procitaj....ja zapeo na samom početku nikako da nastavim čitati ali je odličan.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by srculence7 » 20 Jul 2016, 18:51

Nole wrote:Uzmi onda roman emotivna inteligencija i procitaj....ja zapeo na samom početku nikako da nastavim čitati ali je odličan.
Misliš na "Emocionalnu inteligenciju" D. Golemana? Čitala sam više puta...našla sam ja načine da napunim sebi baterije nakon svakog "energetskog ceđenja". :zubi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Nole » 20 Jul 2016, 18:54

srculence7 wrote:
Nole wrote:Uzmi onda roman emotivna inteligencija i procitaj....ja zapeo na samom početku nikako da nastavim čitati ali je odličan.
Misliš na "Emocionalnu inteligenciju" D. Golemana? Čitala sam više puta...našla sam ja načine da napunim sebi baterije nakon svakog "energetskog ceđenja". :zubi
Aha , klinac je kupio pre desetak dana...tek Aristotela prešao :sram :D.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Mohr » 20 Jul 2016, 19:34

Nole wrote:
srculence7 wrote:Ja se ne mogu toga osloboditi, još uvek ne gledam na to kao na iskorišćavanje već na dobrovoljno davanje sebe, dođem im tu kao neki "emotivni kontejner", ali možda razmislim o prekidu tog odnosa ako počnem nečim drugim da se bavim, za sada je to još uvek samo misao... :hm
Uzmi onda roman emotivna inteligencija i procitaj....ja zapeo na samom početku nikako da nastavim čitati ali je odličan.
:D.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Nole » 20 Jul 2016, 19:40

Mohr wrote:
Nole wrote:
srculence7 wrote:Ja se ne mogu toga osloboditi, još uvek ne gledam na to kao na iskorišćavanje već na dobrovoljno davanje sebe, dođem im tu kao neki "emotivni kontejner", ali možda razmislim o prekidu tog odnosa ako počnem nečim drugim da se bavim, za sada je to još uvek samo misao... :hm
Uzmi onda roman emotivna inteligencija i procitaj....ja zapeo na samom početku nikako da nastavim čitati ali je odličan.
:D.
Sinova knjiga on je skoro pročitao pa mi je preporučio...zato znam kakva je...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Energetski vampiri

Post by Julia-Klara » 20 Jul 2016, 19:47

Citanje i razumjevanje knjige je individualna stvar Noooooole!!!

:valja

Smijesan si , al' hajd
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests