DEPRESIJA

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by gospođa Brams » 16 Apr 2020, 13:09

Kako vam se ova pandemija odrazava na (vec naceto) psihicko zdravlje?
Noro, kako ide skidanje s AD-a?

Meni ovo sve lagano povecava anksioznost, a inace ju drzim pod kontrolom skoro u potpunosti...biti izoliran je stvarno lose za psihu pa nije ni cudo, a ne pomaze ni neizvjesnost ni strah oko toga sta ce biti. Mene je i onaj potres jos dodatno sjebao. Imam termin kod psih. sljedeci mjesec al nemam pojma hoce li se odrzati :hm
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 16 Apr 2020, 13:12

gospođa Brams wrote: 16 Apr 2020, 13:09 Kako vam se ova pandemija odrazava na (vec naceto) psihicko zdravlje?
Noro, kako ide skidanje s AD-a?

Meni ovo sve lagano povecava anksioznost, a inace ju drzim pod kontrolom skoro u potpunosti...biti izoliran je stvarno lose za psihu pa nije ni cudo, a ne pomaze ni neizvjesnost ni strah oko toga sta ce biti. Mene je i onaj potres jos dodatno sjebao. Imam termin kod psih. sljedeci mjesec al nemam pojma hoce li se odrzati :hm
Meni nije bilo nikad bolje :D. Osjećam da nista ne propustam, kao da se svi solidarisu sa mnom :cvike
Prije sam imao osjećaj da nesto propustam.
Izlasci subotom petkom inace sa prijateljima, pa nemamm, sa djevojkom pa nemam, paneki fin posao kad dodjes kuci u 15:00 sati nema ni toga.
Ali ni vecina nema pa je lakse.
Mozda je zlobno ali eto takav sam :D. ne osjecam se kao izuzetak, jos kad kazu ostanite kod kuce pa hvale ljude koji ne mrdaju puno. Nikakve lose razlike :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by gospođa Brams » 16 Apr 2020, 13:36

Mislim da ti to bas nije zdravo :ooo
Svijet je stao, ekonomija je stala, kasnije nas cekaju velika sranja, besparica, kriza, nezaposlenost, nema tu nista dobro, moze nam biti samo jos gore... puno je to kompleksnije od cinjenice da nitko ne ide van subotom...
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 16 Apr 2020, 13:39

gospođa Brams wrote: 16 Apr 2020, 13:36 Mislim da ti to bas nije zdravo :ooo
Svijet je stao, ekonomija je stala, kasnije nas cekaju velika sranja, besparica, kriza, nezaposlenost, nema tu nista dobro, moze nam biti samo jos gore... puno je to kompleksnije od cinjenice da nitko ne ide van subotom...
A znam na duge staze da nije dobro ali meni ova nepomicnost paše, osjećam kao da su svi depresivni mrzovoljni i nikud se ne kreću kao neku solidarizaciju sa mnom, mada i ne mislim da sam toliko depresivan ali haj.

Jest da sam trebao na razgovor u inostranstvo za jedan posao ali propalo :cudi sta mu mogu i svjestan sam da ce sad opet biti plate od 200 eura i vise radnika sto je lose, ali haj nije nikad dobro ni bilo :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Trafalgar Law » 16 Apr 2020, 13:52

Izlasci u zapušene lokale, u kojima odjekuju nepodnošljivi decbieli mi ne nedostaju već duži niz godina.

I u ovakvim okolnostima se i dalje može uživati u prirodi kao i ranije, da se ne osjeti teret pandemije. Samo je se potrebno držati socijalnog distanciranja i druženja sa jednom osobom vrijednom utrošenog vremena.

Sa druge strane, stvar je i organizacije vlastitih dnevnih aktivnosti u zatvorenom prostoru (tokom ograničenih vanjskih aktivnosti), i nikako ne mogu da shvatim da u ovome vremenu, u kojem su preko interneta dostupni raznorazni zanimljivi sadržaji, neko može reći da mu je dosadno.

Ili je većina jednpostavno navikla da ih drugi zabavljaju i ubijaju njihovo nepovratno dragocijeno slobodno vrijeme.

Ja ne osjećam nikakve simptome. I boravak u zatvorenom mi se čini kao jedna dobra opcija,volim da poslije posla lijenčarim. Iskreno, tako sam se dobro adaptirao da se jednako dobro osjećam kada sam sam i u društvu, kao i onda kao kada boravim u ztvorenom prostoru a i vani.

Mislim da mi je terapija, kao i samospoznaja, jako dobro pomogla da se nosim sa svakodnevnim iskušenjima, i prihvatim društvene tokove onakvim kakvi i jesu u današnjem vremenu. Što se tiče mog dnosa sa ljudima, više ne osjećam da mi je potrebna neka posebna emotivna povezanost sa njima da bi bio sretan i zadovoljan.
Last edited by Trafalgar Law on 16 Apr 2020, 13:59, edited 4 times in total.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by gospođa Brams » 16 Apr 2020, 13:58

Ja sam introvert i volim biti kuci, ali isto tako treba mi odredjena doza socijalizacije i druzenja, bas mi jako fale druzenja s prijateljicama, setnje po gradu... fali mi i odlazak na posao, oblacenje necega sto nisu tajice i trenerka, sminkanje... sad za Uskrs sam se malo nasminkala i lijepo obukla, i odmah sam se drugacije osjecala, ovo truljenje na kaucu u trenerci me ubija, i umjesto da sad imam volje da radim sve po kuci, meni se ama bas nista ne da, jedva se natjeram da napravim nesto najosnovnije. Radim od kuce ali to se svodi na neke trivijalnosti i uzasno je depresivno, jedva cekam otici na svoje radno mjesto.

No, to su sve stvari koje bih pregrmila, sutim i trpim i drzim se propisanih mjera, osim u trgovinu izlazim samo u kratke setnje, mene puno vise brinu ekonomske posljedice svega ovoga i neizvjesnost koja dolazi nakon sto ovo sve prodje...to me bas deprimira :grana
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Trafalgar Law » 16 Apr 2020, 14:19

Bit će ono što će uslijediti nakon ovoga, to je nešto što mi teško možemo popraviti. Naučiti živjeti sa onim što ne možemo izbjeći, nismo jedini. I bez obzira što sam danas podigao novi radni ugovor, to ne znaći da,ukoliko se stanje pogorša, do jeseni svi u firmi možemo ootati.Čovjek je takav uvijek
će nešto skontati za sebe.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by gospođa Brams » 16 Apr 2020, 14:26

Ja bas prije svega ovoga potpisala ugovor, konacno nakon godina patnje po svakakvim idiotskim poslovima i zamjenama dosla do stabilnog i sigurnog posla (barem sam mislila da je tako :D. )
A sad opet neizvjesnost...da sam normalna, poludila bi :D.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by vila » 16 Apr 2020, 14:46

gospođa Brams wrote: 16 Apr 2020, 13:58 Ja sam introvert i volim biti kuci, ali isto tako treba mi odredjena doza socijalizacije i druzenja, bas mi jako fale druzenja s prijateljicama, setnje po gradu... fali mi i odlazak na posao, oblacenje necega sto nisu tajice i trenerka, sminkanje... sad za Uskrs sam se malo nasminkala i lijepo obukla, i odmah sam se drugacije osjecala, ovo truljenje na kaucu u trenerci me ubija, i umjesto da sad imam volje da radim sve po kuci, meni se ama bas nista ne da, jedva se natjeram da napravim nesto najosnovnije. Radim od kuce ali to se svodi na neke trivijalnosti i uzasno je depresivno, jedva cekam otici na svoje radno mjesto.

No, to su sve stvari koje bih pregrmila, sutim i trpim i drzim se propisanih mjera, osim u trgovinu izlazim samo u kratke setnje, mene puno vise brinu ekonomske posljedice svega ovoga i neizvjesnost koja dolazi nakon sto ovo sve prodje...to me bas deprimira :grana
Kao da sebe citam :D.
Ja radim i ne fale mi previse ljudi i druzenje ali previse provodim u kuci i nista mi se vise ne da raditi
Sve mi mrsko...i sve cu sutra :grana

Sto se tice depresije nisam tome sklona ali me na trenutke hvata panika od posljedica ove krize
Taman nesto poslozis i taman sve ide nekim normalnim tokom i ono paf
Sve stalo...

User avatar
numka
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1266
Joined: 10 Dec 2019, 18:06
Has thanked: 40 times
Been thanked: 31 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by numka » 16 Apr 2020, 14:53

Oj ja sam se rodila
Mrzim oblačenje
Mrzim šminkanje

A opet mi nije svejedno kako izgledam vani, moram se sređivati, ali meni je to samo napor
Error 404 - Signature not found

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 24 Apr 2020, 00:12

Podigo dobio dvije kutije, e sad valaj uskaladiti lijek sa sehurom popio juce u 12 danas popit u 3 sata i tako sve žegat 3 sata.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 03 Jul 2020, 22:49

Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Zana » 04 Jul 2020, 00:07

Mutevelija wrote: 24 Apr 2020, 00:12 Podigo dobio dvije kutije, e sad valaj uskaladiti lijek sa sehurom popio juce u 12 danas popit u 3 sata i tako sve žegat 3 sata.


Šta piješ?
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 04 Jul 2020, 00:12

Pa one esram.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mohr » 04 Jul 2020, 02:14

To ko nije proš'o, on je slunto :D.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Luna. » 04 Jul 2020, 22:25

Depresiju treba lijeciti dok je jos u laksem obliku. Antidepresivi iz skupine SSRI depresiva, regulisu serotonin, jako su djelotvorni i ne izazivaju ovisnost.

Ovi, sto pametuju kako se sa antidepresiva niko nije skino, samo pokazuju koliko nemaju pojma o cemu pricaju.

Ja sam do sad imala dvije terapoje od po godinu dana. Svaki put sam bez problema prestala trosit terapiju. Naravno postepeno.

Poslije prve terapije sam bila dobro 3-4 godina. Kad sam u jednom periodu imala vise stresnih situaciju i kad sam osjetila da mi pocinje depresivno stanje, odmah sam otisla kod doktora i trazila opet tablete.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by tuzlak1212 » 04 Jul 2020, 22:36

Ja sam se nesto s ovom koronom pretjerano zatvorio :hm Nekada sam imao dosta vise socijalizacije nego sada...

Pocinje me nako pomalo zabrinjavati kako mi slobodno vrijeme bude potroseno... I sad kad kontam s koje strane bi se prvo trebao aktivirati ova korona bas sad podivljala :D.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24258
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6305 times
Been thanked: 5517 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Zizi » 04 Jul 2020, 22:46

tuzlak1212 wrote: 04 Jul 2020, 22:36 Ja sam se nesto s ovom koronom pretjerano zatvorio :hm Nekada sam imao dosta vise socijalizacije nego sada...

Pocinje me nako pomalo zabrinjavati kako mi slobodno vrijeme bude potroseno... I sad kad kontam s koje strane bi se prvo trebao aktivirati ova korona bas sad podivljala :D.
Oženi se :oo

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18987
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1021 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by Nora Ibsenova » 04 Jul 2020, 22:47

gospođa Brams wrote: 16 Apr 2020, 13:09 Kako vam se ova pandemija odrazava na (vec naceto) psihicko zdravlje?
Noro, kako ide skidanje s AD-a?

Meni ovo sve lagano povecava anksioznost, a inace ju drzim pod kontrolom skoro u potpunosti...biti izoliran je stvarno lose za psihu pa nije ni cudo, a ne pomaze ni neizvjesnost ni strah oko toga sta ce biti. Mene je i onaj potres jos dodatno sjebao. Imam termin kod psih. sljedeci mjesec al nemam pojma hoce li se odrzati :hm
Ja tek sad vidim ovo :D.

Dobro, potpuno sam prestala pit ad već neko vrijeme.
Ubijalo me na početku ovo sa koronom, prve dvije sedmice su mi bile užasne, treću sam pucala, Al smo onda sedmicno jednom izlazili na planinu ili u šetnju pa sam nekako podnosila.

Inače, uspješno ukinuta terapija ad, vjeruj da mi ni ne padnu na pamet, imala sam možda upravo u toj trećoj sedmici nekih misli poput, kud sad da prestajem piti, trebala bih ja to odložit, kako ću ja bez tableta itd, Al to je brzo proslo.

Hvala što si pitala :cvijece
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 04 Jul 2020, 22:47

Luna. wrote: 04 Jul 2020, 22:25 Depresiju treba lijeciti dok je jos u laksem obliku. Antidepresivi iz skupine SSRI depresiva, regulisu serotonin, jako su djelotvorni i ne izazivaju ovisnost.

Ovi, sto pametuju kako se sa antidepresiva niko nije skino, samo pokazuju koliko nemaju pojma o cemu pricaju.

Ja sam do sad imala dvije terapoje od po godinu dana. Svaki put sam bez problema prestala trosit terapiju. Naravno postepeno.

Poslije prve terapije sam bila dobro 3-4 godina. Kad sam u jednom periodu imala vise stresnih situaciju i kad sam osjetila da mi pocinje depresivno stanje, odmah sam otisla kod doktora i trazila opet tablete.
MEni treba suprotno da ne pijem tablete :oo
Moram na kontrolu
A sve zaboravim
I istina je da debljaju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests