DEPRESIJA

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 16:48

Eh sad sam nasao, kod psihijatra kad sam bio drugi pit ona napisala da se osjecam bolje pa rekla kontrola po preporuci porodicnog ljekara, I onda ona porodicna me pitala trebajju li vam tablete (jer bi popio dotad) rekoh ne trebaju.
Ona kaze vi ste to sami sebi iskljucili zato vise nisam ni isao.
A :ideja psihologu sam mogao nastaviti ici samo nisam zbog posla jer je procedura valja se narucit pa onda bolovanje otvorit pa onda doznake zbog depresije I anksioznosti...
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sibila » 02 Mar 2019, 16:50

ok. ja pisem s brda z dola gresim slova ali evo potrudicu se...
divlja...molim te ako mi je post dugacak ici cu kracim ali ovo su zaista takvi problemi ...i sama ih imam.
e pa da krenem....potudicu se po redu.
dakle divlja ...molim te citaj ...jaaaako mi je zao zbog tvojih patnji.
al eo....zajebi sve.....evo moje istine....kad vas citam ...po meni ja imam vise idkustva sa tim patnjam pa cu da pricam o sebi u cilju da pokusam olakasti....i da kao forumasi razgov. o ovomeeeee.
vec sam oduzila ....

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Merlin246 » 02 Mar 2019, 16:53

Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 16:40
toxic wrote: 02 Mar 2019, 15:53 Mozes da pitas psihologa i za terapiju razgovorima. Lekovi pomazu, ali nisu obavezni ako ne zelis da ih koristis, i ne podnose ih svi isto.
Ako ne vidis napredak, i promene na bolje poseti drugog psihologa. Ja licno bi u svakom slucaju cula second opinon :cudi
Ne vjerujem da je takva procedura ili sam ja puno bio zatvoren da sa njom pricam ili sam stekao dojam da je to samo popij ove tablete hajmo sljedeci.
Mozda sam tad bas bio loseg stanja evo gledam u papirima datum 04.01. 2018godina pise kako sam.isao ali opet sta ja znam da ni se pogorsalo stanje znao bi :cudi pise sa imam naglasenu somatizaciju :cudi u periodu stresa, niskog nivoa socijabilnosti prisutan isjecaj drustvene nekompetentnosti I manje vrijednostu.

Pa onda poslije toga pise datum 20.04 2018
U odnosu na prethodnu psiholosku ptocjenu uocava se poboljsanje psihickog stanja.
Znacajno su reducirane psihosomatske tegobe, dok je jos uvijek prisutno anksiozno-depresivno ponasanje, pasivno-ovisno ponasanhe, te nizak nivo zivotne radne energije .
Slabije socijabilnosti.
Nastaviti tretnab psihijatra.
Kontrola za 3-4 mjeseca I nisam vise isao zaposlio se tad nekad.
Pa jel imas nekoga u obitelji da iskreno pricas s njim o bilo cemu kada te muci?
Psihijatra je stvarno tesko naci dobrog koji te moze razumjeti doista i cuti ono sto pricas, uglavnom je bas tako kako ti kazes.. "dobro ajmo sljedeci" nakon cega se covjek osjeca jos gore. Ne kazem da nema izvrsnih doktora al bome slabo. I nije se lako otvoriti svakome i iskreno pricati o svojim osjecajima. Zato je najbolje ako imas nekoga za koga znas da ti zeli dobro.. S njim da pricas

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Hannibal » 02 Mar 2019, 16:56

muta mozes sa mnom da pricas
🐽

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Merlin246 » 02 Mar 2019, 16:57

Hannibal wrote: 02 Mar 2019, 16:56 muta mozes sa mnom da pricas
Beba :srce 😇

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sibila » 02 Mar 2019, 16:58

alo ba....ja sam na sceni shat ap. pogibicr se postovi...dajte mi vremena .


od 2003 god. je ustanovljena moja dijagniza....trajna je...neizljeciva bar sad za sad.
da vas sad ne opterecujem sta je...jebeno jeeeee.

od 2003 god. pijem lijekove...
ne mogu se vise sjetiti naziva sta sam sve do sad probala :haha
imam slepera ...apoteka citavih progutanih.

hlaaaaaadno na prazam stomal....libo me neam zivce.
nus pojava kakvih hoces bla bla....ali treskanjr ruku...taj tremor...je fkt smjesan...joj kaf soljicu espresa drzim objema haha.

divlja....e jave se u po frke i panicni.....oooo bogo jesu zeznuti.....nisam padala u nesvjest ali...gutala sam jezik to mi se desilo.....gusenja...srce puca...ukakils se u gace upisala od tog straha i te panike.....i znam sta pricas.



pratis li me...idemo posteoeno slijedi next level :obrve

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Divlja_u_srcu » 02 Mar 2019, 17:04

gospođa Brams wrote: 02 Mar 2019, 16:47
Divlja_u_srcu wrote: 02 Mar 2019, 16:37 Sorry sto ovako upadam kao padobranac ali mogu komotno biti na ovakvoj temi.. Imam svoju temu, nekad sam o tome pisala ali je ne mogu naći..
Ja imam sve, od depresije, do straha, pa panike..
Prije dvije godine sam išla kod psihijatra koji je bio nas, i to mi je puno pomoglo u smislu da se puno bolje mogu otvoriti na našem jeziku nego ovom norveškom.. Mislim norveški znam savršeno, ali nekako kad se o ovakvim stvarima radi, bilo mi je puno lakše na našem jeziku.
Bio je dobar psihijatar, ali uvjek mi je postavljao pitanja nikad mi nije davao neke odgovore, pa neke domaće zadatke recimo hajmo pokušati ovako ili hajmo ovako pa da vidimo.. Ne,, samo pitanja, ja dam odgovore kolikogod mogla i tako stalno. Pa skoro duže od godinu dana smo pokušavali da me stavimo na tablete, posto imam strah od tableta tako da je taj proces potrajao.. Kad sam uspjela da krenem sa tabletama, odmah me se kutarisao..kao to je to! Inače ovdje su poznati po tome da čim te stave na tablete, prestaje terapija.
Tako da sam bila prepuštena samoj sebi,,ni od kog pomoć ništa!
Pijem i dalje te tablete ali uvjek istu dozu (25mg)..
Nije Cipralex, njega ne bih nikad smjela uzeti!
One su dobre za spavanje, da umire malo mozak, i da ako se pojavi strah u vidu paničnog napada one drže, ne daju da ide dalje..
Prije njih sam znala dobiti panične napade koje uvjek završe tako da padnem u nesvijest,,dosta puta sam se znala i povrijediti jer tako brzo se odvije..
Kako njih pijem, nijednom se nisam onesvijestila..
Do sinoć; probudila sam se kao znojna i sidjem dole da se presvučem,, odjednom osjetim srce u grlu,,odmah sam sjela i pokušala da se smirim,,međutim potrajalo je par minuta sa nenormalnim znojenjem ali se nisam onesvijestila..
To je tako gadno bilo da riječima ne mogu da opišem..
Danas nikakva, ni apetita ništa..

Neznam vise šta da radim, gdje da pomoć trazim? nemogu da se borim sama sa ovim.. Nemogu vise da gledam da mi život prolazi ispred očiju a ja nemogu ništa da učinim.
Da odem kod doktora da me uputi psihologu, bojim se da mi neće moći pomoći.. To me je najviše strah!

Ovako nemogu vise,,osjecam da u meni život ponestaje.. Ništa me vise ne ispunjava, ništa me ne čini sretnom..
Stalno u sebi pomišljam blago onome ko nema ovakvih sranja sa mozgom,,kad je psiha u pitanju gore ne postoji!
Barem za mene.. Nisam ovako zamišljala svoj život kad sam bila mlada..
Ne pričam ni ‘skim o ovome,,jer niko ne razumije.. A i ako pokušam, počnu odmah da mi sjele savjete, koje je lakše nekako primiti nego pretvoriti u djelo!

Sjećam se jedne noći decembarske 2015 godine,, te noći kad sam legla ja sam se probudila kao druga osoba. Moje je tijelo i dalje ali ona sto sam bila unutra nje vise nema.. Ako nekome to spomenem ili ne može da povjeruje ili ih to fascinira..
Sve bih na ovome svijetu dala, sve sto imam samo kad bi opet legla i probudila se kao ona stara JA,,koja iako je borila se sa psihom je opet bila puna života, sreće, osmijeha...a ne ova kojoj kao da je neko ispuhao život, svu radost, sreću i uživanje u zivotu.......
Divlja...nijedan doktor koji je dobar nece te otkantat kad ti propise tablete. Dapace, kad propise bas onda MORA zakazat kontrolne preglede i pratit kako napreduje terapija. Taj tvoj doktor ako je takav on ne zna svoj posao.
Ovo sve sto prolazis je uzasno i tesko mi je uopce citat...i poznato mi je dosta toga nazalost tako da te razumijem.
Sto se tice okoline, drzi se samo ljudi koji te podupiru, makni se od onih koji pametuju oko necega sto nisu dozivjeli, jer oni ne znaju sta je to.
Moj savjeti ti je da potrazis drugo misljenje...te tablete ti mozda ne odgovaraju, mozda bi ti bilo bolje na necemu drugom. I uz razgovor. Nemoj odustajati od sebe.
Blago onom tko ne zna sta je depresija i anks. Ja mislim da nama jednostavno mozak nije dobro isprogramiran...nego se pregrijava i preopterecuje.
I mozda se nikad toga necemo u potpunosti rijesit, ali mozemo imati bolje i gore faze i vjerujem da mozemo zivjet koliko toliko normalno.
Ako mozes potrazi drugog doktora, pa makar i "njihovog", mozda ti sjedne...nemoj se mucit :pusa
Hvala ti 🌹

Zvat ću u ponedjeljak pa ću vidjeti kad ću dobiti vrijeme.
I sama sam svjesna da ovako ne mogu vise, ovo je za mene preveliko i strašno da bi se sa tim borila sama.
Imam uz sebe najbolju osobu na svijetu, tu je uvjek za mene i nazalost mora ovo prolaziti samnom, a nije zaslužio. On mi nikad nije rekao da me razumije, sasluša me i kaže da me ne razumije ali pokušava.. Da njega nemam, o Boze bila bih potpuno sama i možda čak i završila u bolnici..Uz nikog nisam toliko sigurna kao uz njega, čak ni uz svoju mater. Uvjek je tu kad god bih pala, da bi me podigao kad bih ja ostala na tlu.
Tako da zbog njega, ipak nije sve ni tako crno.. On mi daje volju i snagu za sve, on je moje sve.
Neznam draga Brams, nisam ovakva bila,,odkud sve ovo, zbog čega..Odakle ovaj strah jak toliko da me slama iz dana u dan.. Sad ne govorim o strahu onom “bojim se zatvorenog prostora, bojim se aviona, bojim lifta....”, to je normalan strah a ovaj MOJ je nešto vanzemaljsko, tobejarabi!
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 17:07

Merlin246 wrote: 02 Mar 2019, 16:53
Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 16:40

Ne vjerujem da je takva procedura ili sam ja puno bio zatvoren da sa njom pricam ili sam stekao dojam da je to samo popij ove tablete hajmo sljedeci.
Mozda sam tad bas bio loseg stanja evo gledam u papirima datum 04.01. 2018godina pise kako sam.isao ali opet sta ja znam da ni se pogorsalo stanje znao bi :cudi pise sa imam naglasenu somatizaciju :cudi u periodu stresa, niskog nivoa socijabilnosti prisutan isjecaj drustvene nekompetentnosti I manje vrijednostu.

Pa onda poslije toga pise datum 20.04 2018
U odnosu na prethodnu psiholosku ptocjenu uocava se poboljsanje psihickog stanja.
Znacajno su reducirane psihosomatske tegobe, dok je jos uvijek prisutno anksiozno-depresivno ponasanje, pasivno-ovisno ponasanhe, te nizak nivo zivotne radne energije .
Slabije socijabilnosti.
Nastaviti tretnab psihijatra.
Kontrola za 3-4 mjeseca I nisam vise isao zaposlio se tad nekad.
Pa jel imas nekoga u obitelji da iskreno pricas s njim o bilo cemu kada te muci?
Psihijatra je stvarno tesko naci dobrog koji te moze razumjeti doista i cuti ono sto pricas, uglavnom je bas tako kako ti kazes.. "dobro ajmo sljedeci" nakon cega se covjek osjeca jos gore. Ne kazem da nema izvrsnih doktora al bome slabo. I nije se lako otvoriti svakome i iskreno pricati o svojim osjecajima. Zato je najbolje ako imas nekoga za koga znas da ti zeli dobro.. S njim da pricas
Ma jesam sa materom pricao ali nije to isto opet :cudi
I bas tacno kad sa psihologom ili psihijatrom pricam vidim da me sazaliheva stim da psihijatar je iz mog sela ta zena porijeklom I upoznata je sa situacijom jer je doktor ona (mom ocu) I kaze sa su se poslozile tako kockice u porodici da nije do mene nego do okoline.
Mati je sa 20 godina prije nekih tridesetak godina pokusala samoubojstvo sa tabletama a, otac ima epilepsiju od svoje tridesete godine mozda da je dobio tamo 1989- 1990 godine pa ga ona lijecila, I kaze da kao dijete posto je otac takav bio kakv je (moralo mu se popustati jer je mati tako govorila da ne bi dobio epilepticki napad kako on hoce I sta hoce) mene je to smaralo pa sam ja onda opredijelio se sa nenom :D.
bio njih ignorisao sto je I dobro I lose u neku ruku I uvijek bi njihov autoritet ignorisao I ako sta zabrljam odem neni :D. Ili ako ona zaguzva sa njima onda branim nju pravim scene :D.
I tako kaze da je to kasnije uticalo na moju socijabilnost kasnije I pogled na svijet.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sibila » 02 Mar 2019, 17:07

odlezala sam tacno pet puta na psihojebatriji..... :pusi

probudila sam se gore....tj psihijat bolnica....ne u ludackoj kosulji ali vezana kaisevima za krevet.

prosjek lezanja je nekih tj. minimum je mjesec dana...pa onda ako si dobro...ides na prvi slobodan vikend.....a to je ljudi meni...taj prvi slob. vikrnd bio kao da idem ravno za las vegas...

dakle..moji ti neurotrasmiteri su tako pojebani.....trajno je...i sta mislite kroz sta je tigi vigi prolazila......
zaisty divlja znam bar mogu da razumihjrm kako je...

npr. ako ja osjetim anxioznot....a eto te godine borbe ...iskustva ....itd. ona je za mene ..npr
samo me nesto zagolicalo....znaci anx ...nemojte shvatiti pogresno bukvalno shega....a naravno u pocecima jako me patila iscrpljivala....znaml kako je...

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sibila » 02 Mar 2019, 17:12

aaaaaa.....
pet puta odlezala jebatriju....a ocito me niko ne cita.....svi navalili svoje pisu.....

fak. nervirate me.
..
ili mi ne vjerujete....ili me ocito na ovom forumu apsol. niko vide ne zarezuje.....

znam kroz dta prolazi mute...znam kako je divljoj....ok ludak sam nisam doktor da vam ja rijesim probleme....ali trus me....u odnodu na mene ....male mace ste.....

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 17:13

Ja sam jednom vidio.kad zena ide na salter u dom zdravlja I kaze hitno trebam u psihijatrijsku bolnicu :sok
Mislio sam da depresivci tamo ne idu sta ja znam, mada moram priznati da nisam psihihatru govorio da imam.misli da cu se ubit nego da nemam volhu da bI samo lezao, I uvijek opet vagam sta cu reci sta ja znam kakvu uputnicu moze dati sta uraditi :cudi

Meni nije jasno otkud mi pravo da te drze na psihijatriji, zamisli odes doktoru zbog manje tjeskobe I on te gore uputi.
Ne znam meni je to horor iskreno cini mi se da je zatvor bolji od, toga jer ne znas sa kim si gore :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Socrates » 02 Mar 2019, 17:17

Dobro je vidjeti da možete o ovome ovdje slobodno pričati.
. . . . . . . . .

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Merlin246 » 02 Mar 2019, 17:17

Sibila wrote: 02 Mar 2019, 17:12 aaaaaa.....
pet puta odlezala jebatriju....a ocito me niko ne cita.....svi navalili svoje pisu.....

fak. nervirate me.
..
ili mi ne vjerujete....ili me ocito na ovom forumu apsol. niko vide ne zarezuje.....

znam kroz dta prolazi mute...znam kako je divljoj....ok ludak sam nisam doktor da vam ja rijesim probleme....ali trus me....u odnodu na mene ....male mace ste.....

Sibila citamo te.❤ Stvarno teska situacija i kod tebe i kod Divlje. :(

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Divlja_u_srcu » 02 Mar 2019, 17:26

Sibila wrote: 02 Mar 2019, 17:12 aaaaaa.....
pet puta odlezala jebatriju....a ocito me niko ne cita.....svi navalili svoje pisu.....

fak. nervirate me.
..
ili mi ne vjerujete....ili me ocito na ovom forumu apsol. niko vide ne zarezuje.....

znam kroz dta prolazi mute...znam kako je divljoj....ok ludak sam nisam doktor da vam ja rijesim probleme....ali trus me....u odnodu na mene ....male mace ste.....
samo ti piši..čitam te Sib❤️
neću vise pisati👍
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Hannibal » 02 Mar 2019, 17:26

ja sam pao u depresiju kad sam pao godinu. doso kuci odspavo 6 sati, odem u najgoru kafanu napijem se ko majka i prodje me
🐽

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Merlin246 » 02 Mar 2019, 17:26

Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 17:07
Merlin246 wrote: 02 Mar 2019, 16:53

Pa jel imas nekoga u obitelji da iskreno pricas s njim o bilo cemu kada te muci?
Psihijatra je stvarno tesko naci dobrog koji te moze razumjeti doista i cuti ono sto pricas, uglavnom je bas tako kako ti kazes.. "dobro ajmo sljedeci" nakon cega se covjek osjeca jos gore. Ne kazem da nema izvrsnih doktora al bome slabo. I nije se lako otvoriti svakome i iskreno pricati o svojim osjecajima. Zato je najbolje ako imas nekoga za koga znas da ti zeli dobro.. S njim da pricas
Ma jesam sa materom pricao ali nije to isto opet :cudi
I bas tacno kad sa psihologom ili psihijatrom pricam vidim da me sazaliheva stim da psihijatar je iz mog sela ta zena porijeklom I upoznata je sa situacijom jer je doktor ona (mom ocu) I kaze sa su se poslozile tako kockice u porodici da nije do mene nego do okoline.
Mati je sa 20 godina prije nekih tridesetak godina pokusala samoubojstvo sa tabletama a, otac ima epilepsiju od svoje tridesete godine mozda da je dobio tamo 1989- 1990 godine pa ga ona lijecila, I kaze da kao dijete posto je otac takav bio kakv je (moralo mu se popustati jer je mati tako govorila da ne bi dobio epilepticki napad kako on hoce I sta hoce) mene je to smaralo pa sam ja onda opredijelio se sa nenom :D.
bio njih ignorisao sto je I dobro I lose u neku ruku I uvijek bi njihov autoritet ignorisao I ako sta zabrljam odem neni :D. Ili ako ona zaguzva sa njima onda branim nju pravim scene :D.
I tako kaze da je to kasnije uticalo na moju socijabilnost kasnije I pogled na svijet.

A sto ne pokusas skroz promijeniti okruzenje? Promjena svega bi ti mozda bas dobro dosla.
Nemas ti tu neki vrh posao koji te veze za BiH, nemas curu, nista posebno te ne drzi da bi ostao tu.. Mlad si, sto ne pokusas barem otici iz BiH, naci novi posao i prijatelje.. Stvari se posloze same od sebe samo kada se maknes malo od negative i promijenis neke stvari. :)

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sibila » 02 Mar 2019, 17:30

panicni napadi isto tako se daju rijesiti......prosla sam ih....ne kazem da mi se nikad nece vratiti...ali vec dug ...jako dug period niti jednog.


ide provala jedna....dajte ljudi....da se malo opustimo i malo da vas probam nasmijati....
ma nasmijat cu kurac
...al haj......

prvi put taj na jebatriji......onooo...
.izlazim...
.ceka se otpusno pismo .
.mama dosla po mene.....ispozdravljam se sa ostalim siframa.....i

slavodobitno.....ponosno izlazim ubjedjena da je to bio prvi i zadnji put....joj raja prvi je bas zeznut ono..


eh.......treci put.....konacno shvatim i prihvatim i hrabro se duocim sa istinom da je to mjesto na kojem se zalijecim....bude mi bolje i tako......sad da mi krene
..
lose bas lose..

ja bez oklijevanja pakujem torbu i .....ajmo malo...rego..


i taj treci put...opustim se....i da znate
...tu takvih provala i salvi smjeha bude i svega....da
..sad.
..za mene i bolnica je idealno rjesenje....i hladno cu svaki put otici ..jef znam da ce mi biti bolje. kraj price...bice mi bolje i nema diskusijs....


i kako vam se cini a.....


dakle prednjacim. gutam....po sest nekac osam tableta dnevno....ujutro navece...bilo je i u podne..

ne stidim se...



evo...kad sam prvi put izasla iz bolnice.....dozivjela sam da pojedine osobe....okrecu glave...nece da me pozdrave itd....paaaaaa
....fak of ba....ti si eto sva zdrava i normalna....primitivna...zatucana kujo
.

.ok...



.eto....otvorih ovo malo duse.... :pusi

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by gospođa Brams » 02 Mar 2019, 17:36

Moja najbolja prijateljica vec dugo na antidepresivima. I jedna jos jako dobra prijateljica isto bila na AD i zavrsila na psihijatriji
Kod mene sve ludo :D.

Ja ni ne trepnem kad mi netko kaze da je na nekakvoj psihoterapiji
Vec sam se odvikla od toga kako ljudi znaju bit primitivni u vezi toga
Ovdje je bolje sutit i trpit i onda prosvikat sa 30, nego nedajboze otic psihicu...to se govori i sapuce ispod glasa, samo odabranima, za koje mislis da ce te razumijet...i ne budes uvijek u pravu. A ako netko tko ne treba slucajno cuje, onda boze sacuvaj, sramota.

Najbolje kad kazu -sta ce ti tablete idi u prirodu, bavi se sportom :D. Ja bi takvima priustila samo tjedan dana s anksioznim mozgom pa da vidim hoce li htjet ic napucavat loptu ili grlit drvo
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Divlja_u_srcu » 02 Mar 2019, 17:41

gospođa Brams wrote: 02 Mar 2019, 17:36 Moja najbolja prijateljica vec dugo na antidepresivima. I jedna jos jako dobra prijateljica isto bila na AD i zavrsila na psihijatriji
Kod mene sve ludo :D.

Ja ni ne trepnem kad mi netko kaze da je na nekakvoj psihoterapiji
Vec sam se odvikla od toga kako ljudi znaju bit primitivni u vezi toga
Ovdje je bolje sutit i trpit i onda prosvikat sa 30, nego nedajboze otic psihicu...to se govori i sapuce ispod glasa, samo odabranima, za koje mislis da ce te razumijet...i ne budes uvijek u pravu. A ako netko tko ne treba slucajno cuje, onda boze sacuvaj, sramota.

Najbolje kad kazu -sta ce ti tablete idi u prirodu, bavi se sportom :D. Ja bi takvima priustila samo tjedan dana s anksioznim mozgom pa da vidim hoce li htjet ic napucavat loptu ili grlit drvo

ili kad ti kaže “ tebi niko pomoći nemoze nego samo ti sama sebi, prvo ti sebi pomozi pa će i ostali “. :rol
dođe mi da odvalim jednu iza ušiju..
Čudno je to kako ljudi koji te ne razumiju govore i znaju šta je najbolje za tebe,,pa jebotee sto nisi psiholog ili psihijatar!?!?
Brams,,bas kao sto kažeš,, ja se sa takvima susrećem.. kakve tablete, idi hodaj, bavi se sportom, nadi sebi neki hobi, sadi cvijeće, budi sa narodom, nemoj se zatvoriti u kuću... ma hajd u tri PM!
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Podrinjac » 02 Mar 2019, 17:46

Protiv depresije najbolji lijek je igrati se sa svojim ljubimcem, bili sa mačkom ili psom.
Kakav narod, kakvi bakrači.. . Sa narodom još više depresiju pokupiš.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests