Kakvu vibraciju imate?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Mutevelija » 10 Apr 2018, 17:07

Zaboli me list od ovog :123 a i za kicmu je pogubno treskanje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Remzudin » 10 Apr 2018, 21:57

srculence7 wrote: 10 Apr 2018, 16:55 Hajde ovde da postavim :)

Vibrogimnastika

Ovo je gimnastika koja se sastoji od jednostavnih vežbi, odnosno udaranja petama o pod. Ova tehika efikasno poboljšava cirkulaciju krvi, sprečava začepljenje vena, i normalizuje krvni pritisak.Takođe, poboljšava se rad mozga: od osećaja težine u glavi, i bolova, ne ostaje ni traga.Ova gimnastika je posebno korisna za ljude koji su, na svom radnom mestu, primorani da sede, ili stoje duže vreme. Preporučljive su, čak, i onima kojima je zabranjeno trčanje ili brzo hodanje.

Metoda je vrlo jednostavna: treba se podići na prste tako da su pete uzdignute od poda 1 cm, a onda se naglo spustiti, osetivši laki udar, kakav se oseća pri brzom hodu ili trčanju.

Image

Posle tridesetak vežbi, koje se izvode po jedna u sekundi, sledi pauza 5-10 sekundi.
Vežbe se mogu obavljati bilo gde, u kući ili prilikom šetnje, svejedno, nekoliko puta dnevno. Ne treba podizati pete više od 5 cm, jer bi to, umesto pozitivnog učinka, dovelo do nepotrebanog stresa i umora u stopalima.

Ove vežbe održavaju organizam u dobroj formi, odlažu starenje, izbacuju oksidanse i dobra su preventiva protiv tromboflebitisa, infarkta miokarda i šloga.

hah...nevjerovatno !

to ja radim redovno svaku nedelju posle svoje Bike-Tour od 10 Kilometara.


Ja neznam sta je to,ali nece da mi izadje iz glave da izmedju nas dvoje postoji neka nepoznatna veza !!! ali cekat cu ja prvo
kakve iznenadjenja ce od tebe jos doci !

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by srculence7 » 11 Apr 2018, 01:41

Mutevelija wrote: 10 Apr 2018, 17:07 Zaboli me list od ovog :123 a i za kicmu je pogubno treskanje.
Ne radiš kako treba, pročitaj ponovo instrukcije :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by srculence7 » 11 Apr 2018, 01:43

Remzudin wrote: 10 Apr 2018, 21:57
hah...nevjerovatno !

to ja radim redovno svaku nedelju posle svoje Bike-Tour od 10 Kilometara.


Ja neznam sta je to,ali nece da mi izadje iz glave da izmedju nas dvoje postoji neka nepoznatna veza !!! ali cekat cu ja prvo
kakve iznenadjenja ce od tebe jos doci !
Jedno je sigurno, kad bi se nas dvoje udružili, biznis bi cvetao :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Remzudin » 11 Apr 2018, 08:14

srculence7 wrote: 11 Apr 2018, 01:43
Remzudin wrote: 10 Apr 2018, 21:57
hah...nevjerovatno !

to ja radim redovno svaku nedelju posle svoje Bike-Tour od 10 Kilometara.


Ja neznam sta je to,ali nece da mi izadje iz glave da izmedju nas dvoje postoji neka nepoznatna veza !!! ali cekat cu ja prvo
kakve iznenadjenja ce od tebe jos doci !
Jedno je sigurno, kad bi se nas dvoje udružili, biznis bi cvetao :)

sta je tvoj poso u realnom zivotu ?

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by srculence7 » 11 Apr 2018, 15:11

Remzudin wrote: 11 Apr 2018, 08:14 sta je tvoj poso u realnom zivotu ?

Da se zanimam ljudima, težim boljem razumevanju svega onoga što nas karakteriše, sputava, čini posebnim i motiviše da radimo na sebi, svom usavršavanju i samoostvarenju...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Remzudin » 11 Apr 2018, 21:10

srculence7 wrote: 11 Apr 2018, 15:11
Remzudin wrote: 11 Apr 2018, 08:14 sta je tvoj poso u realnom zivotu ?

Da se zanimam ljudima, težim boljem razumevanju svega onoga što nas karakteriše, sputava, čini posebnim i motiviše da radimo na sebi, svom usavršavanju i samoostvarenju...

pitao sam te za pravi poso,a ne za Hobby

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by srculence7 » 12 Apr 2018, 01:36

Remzudin wrote: 11 Apr 2018, 21:10
srculence7 wrote: 11 Apr 2018, 15:11
Remzudin wrote: 11 Apr 2018, 08:14 sta je tvoj poso u realnom zivotu ?

Da se zanimam ljudima, težim boljem razumevanju svega onoga što nas karakteriše, sputava, čini posebnim i motiviše da radimo na sebi, svom usavršavanju i samoostvarenju...

pitao sam te za pravi poso,a ne za Hobby
Pa ja sam ti za posao i odgovorila, ma koliko to neko gledao kao hobi, istina je nešto drugačija. Reći ću ti ukratko, tiče se pružanja psihosocijalne podrške vulnerabilnim grupama (deci i omladini, starijim licima, osobama sa invaliditetom i sl.)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by damir5 » 12 Apr 2018, 02:45

Nije to pravi posao :o ... pravi posao podrazumijeva angazman barem 50% misica u covjekovom tijelu, preferencijalno ruku i upotrebu nekog jednostavnog alata ili mašine :hihi
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by srculence7 » 12 Apr 2018, 02:59

Mišići su uključeni, e sad alat, nekad po želji ili preporuci :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by damir5 » 12 Apr 2018, 03:14

I da, najjači mišić po pravilu mora biti na off :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Black woman
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2000
Joined: 02 Feb 2018, 18:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 51 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Black woman » 07 Jun 2018, 10:57

nema toga kod mene, mora da se izgasilo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Chloe » 07 Jun 2018, 12:00

Odoh sva u negativu, pa i moja vibra za mnom.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Hurija » 07 Jun 2018, 12:08

pred drugim je uvjek pozitiva
Ostalo je cutanje.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by srculence7 » 27 Mar 2019, 03:52

Recept za visoke vibracije

Hrana koja podiže vibraciju jeste svaka sirova hrana, prvenstveno voće i povrće. Najbolja je ona koja je prirodno uzgojena, a još bolje- sveže ubrana. Tu takođe spadaju žitarice i orašasti plodovi, maslinovo ulje, kokosovo ulje, i druga hladno ceđena ulja.

Mnoge žitarice se mogu jesti sirove, tako što se prethodno natapaju u vodi, ili se mogu uzgajati klice koje su veoma hranljive.

Naravno, prelazak na ovakvu ishranu je lični izbor i ne treba se siliti. Promena treba da bude prirodna i postepena. U početku se može kombinovati stari način ishrane sa novim, na primer uz meso se može pojesti sveža salata.

Postepeno se može prestati sa nezdravim načinom pripeme hrane (pohovanje, prženje u ulju) i što više uneti sirove hrane.

Što se tiče loših navika, takođe treba sve promeniti postepeno. Možda ćete smanjiti cigarete, ali ćete i dalje neko vreme pušiti, ili ćete prestati sa slatkišima, a i dalje piti kafu.

Ovakve promene omogućavaju vašem telu da se detoksikuje i da se energija viših vibracije iz vaše svesti prenese i na telo.

Vaše telo će reagovati tako što ćete imati više energije, lakše će se organizam očistiti od nečistoća, virusa i bakterija, pa će samim tim da se aktivira proces daljeg mentalnog i čišćenja.

To znači da ćete dalje biti suočeni sa novim situacijama koje treba da rešite u sebi, što je sasvim normalna stvar. Ovo je jedan od razloga zašto ne bi trebalo praviti nagle promene, osim ako niste spremni da se suočite sa mnogo intezivnijim reakcijama vašeg Ega.

Osim promene ishrane, na podizanje vibracije vašeg tela mogu da utiču boravak u prirodi, rad sa kristalima, vežbe disanja, joga, tai-chi i tome slično. Jedna od intenzivnijih metoda jeste „sangejzing“ odnosno, gledanje u sunce.

Uticaj sunčeve energije na telo je izuzetno snažan. Sunčeva energija ima visoke vibracije i direktno prodire kroz ćelije našeg tela, aktivirajući ih da se pokrenu, pročiste i izleče. Sama metoda gledanja u sunce je vrlo prijatna i energizujuća.

Međutim, ko god želi da isproba ovu metodu, mora imati u vidu da usled nagle promene na fizičkom nivou, može doći do intenzivnog isplivavanja ego-razmišljanja, koje uključuje isplivavanje mnogih nerešenih problema iz prošlosti, suočavanje sa bolnim istinama i kompleksima.

Ovo može biti vrlo produktivno za nekoga ko je spreman i sposoban da se suoči sa naletom negativnih vibracija koje treba transformisati i neutralisati. Ukoliko postane preintenzivno, treba praviti pauze sa praksom gledanja u sunce, kako bi osoba imala dovoljno vremena da razreši unutrašnje konflikte i uskladi vibraciju i na psihičkom nivou.

Generalno, sa svakom praksom treba biti oprezan, treba slušati pre svega svoje unutrašnje čulo koje nam govori šta i koliko čega je nama zaista potrebno. :jutarnja

Ne postoji posebna receptura, već svako sam za sebe mora da oseti koliko mu je čega dovoljno.

Na kraju, ljubav prema samom sebi podiže frekvenciju i svesti i tela. Negativno razmišljanje, bes, mržnja, tuga, stres, nemir, briga, usamljenost, nose niske vibracije, pa se te niske vibracije prenose na telo.

Suprotno tome, ljubav, vedrina, radost, pozitivan stav, unutrašnji mir, kreativno izražavanje, kao i meditativno stanje podižu vibraciju vaše svesti, pa takođe i vašeg tela. Ne zaboravite da se vaše telo sastoji od miliona ćelija od kojih svaka ima svoju svest. Komunicirajte sa vašim telom, sa vašim organima, sa vašim ćelijama.

Bolna mesta u vašem telu su mesta gde ćelije ne mogu da žive u harmoniji, zato jer postoji nedostatak ljubavi i podrške.

Trebali bi biti svesni energije u vašem telu, igrajte se sa njom,radite na njenom usklađivanju i dopustite da ona slobodno teče kroz vaše telo.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by lejlamo » 22 Dec 2019, 14:00

e, maloprije na drugoj temi spomenuh vibracije koje osjetimo kod drugih ljudi...ponekad teško objašnjivo zašto neke kategorišem kao privlačne i dobre, a neke loše...

i na forumu, postoje osobe koje pišu sasvim korektne i afirmativne postove, a njihova vibracija je meni negativna, neprivlačna... :cudi a postoje i oni sa diskutabilnim sadržajem postova ali su mi Image

saću malo iščitati temu, pa ako naiđem na nešto zanimljivo, škrabnut ću opet :jutarnja inače, meni je ovo interesantna tema.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by lejlamo » 22 Dec 2019, 14:15

toxic wrote: 13 Feb 2018, 03:18
srculence7 wrote: 13 Feb 2018, 02:56 Ne može iz čoveka izaći ono čega tamo nema.
Ovo mi se svidja :ok

Ono sto meni nije jasno kod pojedinaca koji sami za sebe misle da sire pozitivnu energiju, a nazalost su totalna suprotnost.
Da li oni zaista za sebe misle da 'zrace' ili jednostavno pokusavaju da se kroz to da nazovem pretvaranje pokusavaju dopasti drugima? :ovaj

Malo ovo sve besmisleno zvuci, al' bas poslednje vreme imam komunikaciju s osobom koja je sve ali ne pozitivna, a bas u tom tripu je.
e, meščini to je to...usiljena pozitiva "na papiru", a zrači negativom....
i osobe koje imaju potrebu stalno potencirati to kako su pozitivci, kako šire ljubav i sve.....njah...nešta ih ne mogu provariti.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80453
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by spacebound » 22 Dec 2019, 14:17

lejlamo wrote: 22 Dec 2019, 14:15
toxic wrote: 13 Feb 2018, 03:18

Ovo mi se svidja :ok

Ono sto meni nije jasno kod pojedinaca koji sami za sebe misle da sire pozitivnu energiju, a nazalost su totalna suprotnost.
Da li oni zaista za sebe misle da 'zrace' ili jednostavno pokusavaju da se kroz to da nazovem pretvaranje pokusavaju dopasti drugima? :ovaj

Malo ovo sve besmisleno zvuci, al' bas poslednje vreme imam komunikaciju s osobom koja je sve ali ne pozitivna, a bas u tom tripu je.
e, meščini to je to...usiljena pozitiva "na papiru", a zrači negativom....
i osobe koje imaju potrebu stalno potencirati to kako su pozitivci, kako šire ljubav i sve.....njah...nešta ih ne mogu provariti.
Nickove, kolegice, nickove :pendrek
Exchan ❌️

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by lejlamo » 22 Dec 2019, 14:18

ne samo s foruma, inače. :D.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55936
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5757 times
Status: Offline

Re: Kakvu vibraciju imate?

Post by Duminjo » 22 Dec 2019, 14:31

spacebound wrote: 22 Dec 2019, 14:17
lejlamo wrote: 22 Dec 2019, 14:15
e, meščini to je to...usiljena pozitiva "na papiru", a zrači negativom....
i osobe koje imaju potrebu stalno potencirati to kako su pozitivci, kako šire ljubav i sve.....njah...nešta ih ne mogu provariti.
Nickove, kolegice, nickove :pendrek
koja si ti tracara :ooo

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests