Samoubistvo

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Locked
User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Danci » 07 Feb 2018, 23:26

Rethna ima tu istine haha zeludac radi 100/h
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 23:30

Voda istruže i skijanje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sheval » 07 Feb 2018, 23:31

Dobra tema. Poučna.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Hannibal » 07 Feb 2018, 23:36

🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 23:40

Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 23:42

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by rethna » 07 Feb 2018, 23:44

Bome vi ste dobro proucili materiju :noga
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 23:46

Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Čupava » 08 Feb 2018, 08:25

:ccc
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 10 Feb 2018, 19:23

Ni najbolji ljudi nisu bili imuni od ovih misli.


“Rekao je Resulullah, a.s., nakon govora o dolasku Objave:
‘Meni su, od Allahovih stvorenja, bili najmrži pjesnik i luđak. Nisam volio ni da ih vidim. Rekao sam Kurejšijama, da meni o njima nikada ne pričaju! Ako to učine popet ću se na uzvisinu brda, bacit ću se s nje i ubiti se, pa ću se odmoriti!’ Zatim nastavi:
‘Izašao sam da to i učinim, pa kada dođoh nasred brda, čuh glas s nebesa kako
govori: - O Muhammede! Ti si Allahov Poslanik, a ja sam Džibril!’ Zatim reče: ‘Podigoh glavu u nebo i ugledah Džibrila u liku čovjeka. Vidjeh mu samo noge na horizontu. On reče: - O Muhammede, Ti si Allahov Poslanik, a ja sam Džibril!’ Poslanik, a.s., reče: ‘Stadoh i počeh gledati u njega, pa me to odvrati od moje ranije nakane; niti krenuh naprijed,a ni nazad. Stalno sam pokušavao svratiti pogled s njega na drugu stranu neba, ali gdje god bih okrenuo glavu, svagdje je bio on. Tako sam stajao u mjestu, ni naprijed ni nazad,sve dok Hatidža ne posla po mene da se vratim. Glasnici su došli i vratili se kući, a ja se nisam mogao maknuti s mjesta. Zatim Džibril ode, a i ja se vratih svojoj porodici. Kad stigoh kući, sjedoh uza samu Hatidžu i naslonih se na nju, pa mi ona reče: - O Ebu Kasime, gdje si bio? Tako mi Allaha, poslala sam ih da te traže po čitavoj Meki i ne nađoše te!
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Melek » 17 Feb 2018, 20:29

Šta Tarzanija o ovom fenomenu govori:

8 popularnih načina da se ubiješ i njihove mane

Svaki čovjek ima pravo da radi sa svojim životom šta god želi. Mada, možda i nema, da ne ulazimo dublje u problematiku i da se ne raspravljamo sa ljudima kojima je život dokur*io jer se ni mi ne budimo uz pjesmu i ptičja jaja. Mada ćemo se truditi da živimo 90 godina pa makar u bijedi, na Matijević salami, bez drugova, djevojke i zuba.

Ipak, kada pogledamo, mnogo je lakše ubiti nekog drugog čovjeka nego sebe. Jer kad ubiješ nekog drugog onda odeš pa te briga, a kad ubiješ sebe onda ostaneš tu gdje si se ubio i onda nastaju razne neprijatne situacije jer neko drugi mora doći da vidi šta će s tobom takvim ubivenim, što je nekulturno i bezobrazno od tebe, sram te i stid bilo. Nema ni jednostavnog načina da se čovjek ubije, jer na ovom svijetu ništa nije lako. Sigurno si razmišljao nekad o ovome pa ćemo ti ovde lijepo razložiti neke osnovne načine samoubistva i obrazložiti zašto te čak ni oduzimanje sopstvenog života ne može riješiti svih muka.

1. VJEŠANJE

Što se tiče ovog načina – veoma je lako i običan čovjek se vrlo jednostavno može ubiti ovim putem. Za ovo su ti potrebni samo kanap i nešto na čega ćeš se popeti. Na YouTube-u možeš naći tutorial kako se pravi omča, pošto vjerovatno ni kravatu ne znaš vezati. Takođe potrebna je i jaka kuka od lustera. Ako imaš plafonjere onda si u problemu pa moraš nešto uvrnuti u plafon da bi visio kako treba. U srednjem vijeku je to drugačije bilo, jer ti kad ideš na vešanje, instalacija je adaptirana tako da slomiš vrat, a ti tako smotan i kilav ćeš visiti kao retard i gušiti se, jer je plafon u stambenim jedinicama, pogotovo tvom stanu koji si na kredit kupio, nizak, pa će biti borba dok ne umreš, 4 do 5 minuta ćeš da se koprcaš i onda ćeš se usrati kao **čka i dozivaćeš i majku i komšije i predsjednika kućnog savjeta da te svlače jer ti se ipak još živi.

Takođe, problem – kuća mora biti prazna, ne možeš se pred porodicom vješati, gledaće te kao idiota a i stara ti neće dati. Ako sve i uspije, najveća neprijatnost dolazi kad te skidaju radnici hitne pomoći (obično mlade medicinske sestre) a ti visiš upišan i mrtav, velika je to sramota prijatelju. Bar obuci čist veš i okupaj se da ne pukne baš velika bruka po tvom malom mjestu i radnom kolektivu.

2. SJEČA VENA

Ovo je ipak više za žene, tiho je i nekako romantično, kao da je poželjno da se izvodi uz svijeće i tiho jecanje violine. Prvo, potrošnja vode – ne možeš leći u čašu vode. Mora puna kada burazeru, cio bojler ode, da se krv ne zgrušava, a i da ne prska svuda **biga, neko je to krečio i lijepio pločice. Nema smisla. Ipak kad se sve podvuče, poprilično je ekonomski rentabilno da se ovako ubiješ što je veliki plus imajući u vidu situaciju u zemlji i regionu. Poželjno je sam čin samoubistva izvesti kada nema nikoga u kući, mada za razliku od vješanja može i porodica biti u dnevnoj sobi ako budeš tih. Manji problem može nastati ako se nekome iznenada prinuždi pa te zatekne kako testerišeš vene u kadi kao neka bijednica iz latino sapunice. Bitno je i da vene sječeš dužno, a ne poprečno, jer ako ih budeš sjekao poprečno vjerovatno će uspjeti da te zakrpe pa će ti biti jako neprijatno na okupljanjima familije kad te svi budu gledali u fazonu “ovo je ona ***kica što se ni ubiti nije znala kako dolikuje”.

3. ŠTOLJPI

Pravi mnogo buke, a i potrebno je dosta znanja. Prvo, da li si nekad uopšte pucao iz pištolja? Nije to samo uzeti pištolj i krk metak u glavu, mora tu mnogo više intelektualnog napora da se uloži. Najbolje je da ga gurneš u usta, pa okreneš gore prema mozgu, jer ako pucaš ravno u potiljak izaći će ti na tu stranu i onda ćeš imati rupu u potiljku, a možda i preživiš i šta ćeš onda? Za**bavaće te da li zviždi kad voziš bicikli otvorenih usta. A sigurno će nanijeti dosta štete; možda nećeš moći gutati, pričati, kašljati i ljubiti cure mlade. A to je baš ***čina od života. Ako nemaš pištolj, nije zgodno da nabaviš na crno jer će porodica morati objašnjavati policiji odakle ti pištolj, a i na**baće taj pošten čovjek što ti ga je prodao na Limundu i dobiće negativnu ocjenu. Dok legalno nabaviš pištolj i pribaviš svu neophodnu dokumentaciju proći će te želja za samoubistvom pa je možda bolje da se objesiš.

4. SKOK SA ZGRADE

Ovo ti je bukvalno najjeftiniji i najprimitivniji način da napustiš ovaj svijet, tako mizeran. Prvo, veliki nered praviš. Zamisli kad skočiš sa nekog nebodera na betončinu na šta to liči. Budeš obična fleka mesa rasuta po asfaltu, treba ljudi koji dođu da te odljepljuju i skupljaju; da si živ i da gledaš to sa strane, ili od gore, blam bi te pojeo. Drugo, drama i privlačenje pažnje. S obzirom na to da si ***ketina, trebaće ti pola sata da skupiš hrabrost i prepustiš se sili gravitacije tako da će ljudi dole imati dovoljno vremena da se skupe i da te sažaljevaju i mole da to ne uradiš. A budi siguran, doći će i neka ekipa da te za**bava i viče “SKOČI VIŠE P**DO ŽURIM NA PREDAVANJE” ili “HAJDE VIŠE ČEKA ME DIJETE US*ANO KUĆI”. Treće, sahrana. Nemamo uopšte predstavu u koju posudu će te skupiti i odložiti da odstojiš do sahrane, kako ćeš se razliti po kovčegu ko šaka pirinča, to treba ortaci da nose, ne znamo zaista, ne razmšljaš o njima uopšte.

Dalje, najgore što može da ti se desi prilikom ovog načina je da ostaneš živ poslije skoka. U tom slučaju od tebe ne ostaje ništa drugo nego nesretni invalid, pa onda od sve muke nećeš moći ni pištoljem ni nožem da se ubiješ jer si potpuno nepokretan. I na kraju, ako živiš u selu onda ništa od ovoga. Moraš putovati u grad, jer u selu nemaš zgradu a sa seoske pošte možeš samo slomiti nogu, eventualno obje i kuk. A ako odeš u grad gdje ćeš kola parkirati? Stići će kazna nekome, crvena zona 2 sata samo braćko.

5. SKOK SA MOSTA

Ako si već riješio da se ubiješ tehnikom skoka, definitivno je bolje u rijeku nego na beton. Dobra strana – neće se toliko ljudi skupiti, manje je prometan most od gradske ulice. Loša strana – plašiš ribe ljudima a taman trza. Most mora biti dovoljno visok da bi te pad sa srednje tačke dokrajčio. A ako to nije dovoljno visoko, onda opet moraš u neko mjesto gde ima odgovarajući most, ergo opet putuješ ergo putni troškovi, auto, pauk, već smo o tome pričali.

Što se tiče perioda, najbolje da to uradiš zimi kad je voda hladna, da te presječe. Kad smo kod vrste skoka – najbolje stilom “lasta” ili “daska” jer tako padaš licem ka vodi što je dobro jer ćeš se pravilno rascvjetati kada op*zdiš o površinu vode. Takođe, bilo bi dobro da to bude neka brza rijeka, da ronioci teško nađu, da te voda odnese u **čku materinu. Jer ako te izvuku tako smežuranog, zgrčenog i modrog biće baš sramota da se takav voziš čamcem.

6. TABLETE

Opet ženski način samoubistva, ali nekako manje romantičan. Ovo uglavnom praktikuju zaljubljene klinke, a nećeš valjda da te porede sa njima, bićeš mrtav i nećeš moći argumentima da se odbraniš od optužbi da se ponašaš k'o djevojčica zaljubljena u Vladu Georgieva. Loše vijesti, možeš pogrešno da procijeniš dozu pa se samo jednostavno probudiš u bolnici ispovraćan, blijed, sa crijevom u dupetu i ustima dok te medicinska braća ispiraju od hemikalija koje su ti dospjele u želudac. Ako ovo radiš zbog neuzvraćene ljubavi, budi siguran da će se taj neko s tobom poslije ovoga pomiriti, ali iz sažaljenja, a opet će se *ebati sa drugim tako da nemaš apsolutno nikakve koristi. Doduše, ako potrefiš pravu dozu, to može biti jedna lijepa smrt i očuvan leš.

7. FEN U VODU (i ostali načini strujom)

E to baš nemoj. Opet puna kada, opet potrošnja vode i električne energije, pa sine gdje ti živiš? Jel' treba da iskoči sklopka u zgradi? Da svima nestane struje i da ti dođe komšija koji je taman počeo gledati utakmicu, nervozan na život i ženu, da te ubije sjekirom a ti se taman malo zapržio k'o tost? I nije lijepo te poklone za svadbu od bijele tehnike koristiti za samoubistvo, ostavićeš ljude bez fena, moraće mokre glave ići na košavu, tužno je to brate moj.

8. SKOK POD VOZ (i druga prevozna sredstva)

Najnekulturniji način i jako samoživo s tvoje strane. Cio svoj život taj jadni mašinovođa ima da te nosi na duši a ni kriv ni dužan. Imaće posttraumatski stres i djecu će mu za**bavati u školi da je tata ubica a to baš nije fer jer vjerovatno tu djecu i ne poznaješ. Ovdje štetiš i čitavom saobraćaju, blokiraćeš prugu, uviđaj, kašnjenje, ljudi psuju na žene što rade na šalterima jer ih lažu za red vožnje, opšte ludilo a sve zbog toga jer si ti slabić.

Najveća šteta u ovome će biti ako skočiš pod voz pod lošim uglom, odsjeći će ti pola tijela i mučićeš se narednih pola sata dok sve iz tebe ne iscuri a “PROĐE VOZ” ŠTO KAŽE NAŠ NAROD hehehehe. Skok pod bicikli nema smisla jelte, a skok pod kola su Rusi i Kinezi doveli do savršenstva, bukvalno mogu da apliciraju da se uvede kao olimpijska disciplina “umjetničko skakanje pod kola”, uvek su u pitanju teže tjelesne povrede, ni invalid ne možeš ostati ko čovek. To jedino ako hoćeš pare od osiguranja.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 17 Feb 2018, 20:41

Melek wrote: 17 Feb 2018, 20:29 Šta Tarzanija o ovom fenomenu govori:

8 popularnih načina da se ubiješ i njihove mane

Svaki čovjek ima pravo da radi sa svojim životom šta god želi. Mada, možda i nema, da ne ulazimo dublje u problematiku i da se ne raspravljamo sa ljudima kojima je život dokur*io jer se ni mi ne budimo uz pjesmu i ptičja jaja. Mada ćemo se truditi da živimo 90 godina pa makar u bijedi, na Matijević salami, bez drugova, djevojke i zuba.

Ipak, kada pogledamo, mnogo je lakše ubiti nekog drugog čovjeka nego sebe. Jer kad ubiješ nekog drugog onda odeš pa te briga, a kad ubiješ sebe onda ostaneš tu gdje si se ubio i onda nastaju razne neprijatne situacije jer neko drugi mora doći da vidi šta će s tobom takvim ubivenim, što je nekulturno i bezobrazno od tebe, sram te i stid bilo. Nema ni jednostavnog načina da se čovjek ubije, jer na ovom svijetu ništa nije lako. Sigurno si razmišljao nekad o ovome pa ćemo ti ovde lijepo razložiti neke osnovne načine samoubistva i obrazložiti zašto te čak ni oduzimanje sopstvenog života ne može riješiti svih muka.

1. VJEŠANJE

Što se tiče ovog načina – veoma je lako i običan čovjek se vrlo jednostavno može ubiti ovim putem. Za ovo su ti potrebni samo kanap i nešto na čega ćeš se popeti. Na YouTube-u možeš naći tutorial kako se pravi omča, pošto vjerovatno ni kravatu ne znaš vezati. Takođe potrebna je i jaka kuka od lustera. Ako imaš plafonjere onda si u problemu pa moraš nešto uvrnuti u plafon da bi visio kako treba. U srednjem vijeku je to drugačije bilo, jer ti kad ideš na vešanje, instalacija je adaptirana tako da slomiš vrat, a ti tako smotan i kilav ćeš visiti kao retard i gušiti se, jer je plafon u stambenim jedinicama, pogotovo tvom stanu koji si na kredit kupio, nizak, pa će biti borba dok ne umreš, 4 do 5 minuta ćeš da se koprcaš i onda ćeš se usrati kao **čka i dozivaćeš i majku i komšije i predsjednika kućnog savjeta da te svlače jer ti se ipak još živi.

Takođe, problem – kuća mora biti prazna, ne možeš se pred porodicom vješati, gledaće te kao idiota a i stara ti neće dati. Ako sve i uspije, najveća neprijatnost dolazi kad te skidaju radnici hitne pomoći (obično mlade medicinske sestre) a ti visiš upišan i mrtav, velika je to sramota prijatelju. Bar obuci čist veš i okupaj se da ne pukne baš velika bruka po tvom malom mjestu i radnom kolektivu.

2. SJEČA VENA

Ovo je ipak više za žene, tiho je i nekako romantično, kao da je poželjno da se izvodi uz svijeće i tiho jecanje violine. Prvo, potrošnja vode – ne možeš leći u čašu vode. Mora puna kada burazeru, cio bojler ode, da se krv ne zgrušava, a i da ne prska svuda **biga, neko je to krečio i lijepio pločice. Nema smisla. Ipak kad se sve podvuče, poprilično je ekonomski rentabilno da se ovako ubiješ što je veliki plus imajući u vidu situaciju u zemlji i regionu. Poželjno je sam čin samoubistva izvesti kada nema nikoga u kući, mada za razliku od vješanja može i porodica biti u dnevnoj sobi ako budeš tih. Manji problem može nastati ako se nekome iznenada prinuždi pa te zatekne kako testerišeš vene u kadi kao neka bijednica iz latino sapunice. Bitno je i da vene sječeš dužno, a ne poprečno, jer ako ih budeš sjekao poprečno vjerovatno će uspjeti da te zakrpe pa će ti biti jako neprijatno na okupljanjima familije kad te svi budu gledali u fazonu “ovo je ona ***kica što se ni ubiti nije znala kako dolikuje”.

3. ŠTOLJPI

Pravi mnogo buke, a i potrebno je dosta znanja. Prvo, da li si nekad uopšte pucao iz pištolja? Nije to samo uzeti pištolj i krk metak u glavu, mora tu mnogo više intelektualnog napora da se uloži. Najbolje je da ga gurneš u usta, pa okreneš gore prema mozgu, jer ako pucaš ravno u potiljak izaći će ti na tu stranu i onda ćeš imati rupu u potiljku, a možda i preživiš i šta ćeš onda? Za**bavaće te da li zviždi kad voziš bicikli otvorenih usta. A sigurno će nanijeti dosta štete; možda nećeš moći gutati, pričati, kašljati i ljubiti cure mlade. A to je baš ***čina od života. Ako nemaš pištolj, nije zgodno da nabaviš na crno jer će porodica morati objašnjavati policiji odakle ti pištolj, a i na**baće taj pošten čovjek što ti ga je prodao na Limundu i dobiće negativnu ocjenu. Dok legalno nabaviš pištolj i pribaviš svu neophodnu dokumentaciju proći će te želja za samoubistvom pa je možda bolje da se objesiš.

4. SKOK SA ZGRADE

:ooo Ovo ti je Hani-brabonjak najjeftiniji i najprimitivniji način da napustiš ovaj svijet, tako mizeran. Prvo, veliki nered praviš. Zamisli kad skočiš sa nekog nebodera na betončinu na šta to liči. Budeš obična fleka mesa rasuta po asfaltu, treba ljudi koji dođu da te odljepljuju i skupljaju; da si živ i da gledaš to sa strane, ili od gore, blam bi te pojeo. Drugo, drama i privlačenje pažnje. S obzirom na to da si ***ketina, trebaće ti pola sata da skupiš hrabrost i prepustiš se sili gravitacije tako da će ljudi dole imati dovoljno vremena da se skupe i da te sažaljevaju i mole da to ne uradiš. A budi siguran, doći će i neka ekipa da te za**bava i viče “SKOČI VIŠE P**DO ŽURIM NA PREDAVANJE” ili “HAJDE VIŠE ČEKA ME DIJETE US*ANO KUĆI”. Treće, sahrana. Nemamo uopšte predstavu u koju posudu će te skupiti i odložiti da odstojiš do sahrane, kako ćeš se razliti po kovčegu ko šaka pirinča, to treba ortaci da nose, ne znamo zaista, ne razmšljaš o njima uopšte.

Dalje, najgore što može da ti se desi prilikom ovog načina je da ostaneš živ poslije skoka. U tom slučaju od tebe ne ostaje ništa drugo nego nesretni invalid, pa onda od sve muke nećeš moći ni pištoljem ni nožem da se ubiješ jer si potpuno nepokretan. I na kraju, ako živiš u selu onda ništa od ovoga. Moraš putovati u grad, jer u selu nemaš zgradu a sa seoske pošte možeš samo slomiti nogu, eventualno obje i kuk. A ako odeš u grad gdje ćeš kola parkirati? Stići će kazna nekome, crvena zona 2 sata samo braćko.

5. SKOK SA MOSTA

Ako si već riješio da se ubiješ tehnikom skoka, definitivno je bolje u rijeku nego na beton. Dobra strana – neće se toliko ljudi skupiti, manje je prometan most od gradske ulice. Loša strana – plašiš ribe ljudima a taman trza. Most mora biti dovoljno visok da bi te pad sa srednje tačke dokrajčio. A ako to nije dovoljno visoko, onda opet moraš u neko mjesto gde ima odgovarajući most, ergo opet putuješ ergo putni troškovi, auto, pauk, već smo o tome pričali.

Što se tiče perioda, najbolje da to uradiš zimi kad je voda hladna, da te presječe. Kad smo kod vrste skoka – najbolje stilom “lasta” ili “daska” jer tako padaš licem ka vodi što je dobro jer ćeš se pravilno rascvjetati kada op*zdiš o površinu vode. Takođe, bilo bi dobro da to bude neka brza rijeka, da ronioci teško nađu, da te voda odnese u **čku materinu. Jer ako te izvuku tako smežuranog, zgrčenog i modrog biće baš sramota da se takav voziš čamcem.

6. TABLETE

Opet ženski način samoubistva, ali nekako manje romantičan. Ovo uglavnom praktikuju zaljubljene klinke, a nećeš valjda da te porede sa njima, bićeš mrtav i nećeš moći argumentima da se odbraniš od optužbi da se ponašaš k'o djevojčica zaljubljena u Vladu Georgieva. Loše vijesti, možeš pogrešno da procijeniš dozu pa se samo jednostavno probudiš u bolnici ispovraćan, blijed, sa crijevom u dupetu i ustima dok te medicinska braća ispiraju od hemikalija koje su ti dospjele u želudac. Ako ovo radiš zbog neuzvraćene ljubavi, budi siguran da će se taj neko s tobom poslije ovoga pomiriti, ali iz sažaljenja, a opet će se *ebati sa drugim tako da nemaš apsolutno nikakve koristi. Doduše, ako potrefiš pravu dozu, to može biti jedna lijepa smrt i očuvan leš.

7. FEN U VODU (i ostali načini strujom)

E to baš nemoj. Opet puna kada, opet potrošnja vode i električne energije, pa sine gdje ti živiš? Jel' treba da iskoči sklopka u zgradi? Da svima nestane struje i da ti dođe komšija koji je taman počeo gledati utakmicu, nervozan na život i ženu, da te ubije sjekirom a ti se taman malo zapržio k'o tost? I nije lijepo te poklone za svadbu od bijele tehnike koristiti za samoubistvo, ostavićeš ljude bez fena, moraće mokre glave ići na košavu, tužno je to brate moj.

8. SKOK POD VOZ (i druga prevozna sredstva)

Najnekulturniji način i jako samoživo s tvoje strane. Cio svoj život taj jadni mašinovođa ima da te nosi na duši a ni kriv ni dužan. Imaće posttraumatski stres i djecu će mu za**bavati u školi da je tata ubica a to baš nije fer jer vjerovatno tu djecu i ne poznaješ. Ovdje štetiš i čitavom saobraćaju, blokiraćeš prugu, uviđaj, kašnjenje, ljudi psuju na žene što rade na šalterima jer ih lažu za red vožnje, opšte ludilo a sve zbog toga jer si ti slabić.

Najveća šteta u ovome će biti ako skočiš pod voz pod lošim uglom, odsjeći će ti pola tijela i mučićeš se narednih pola sata dok sve iz tebe ne iscuri a “PROĐE VOZ” ŠTO KAŽE NAŠ NAROD hehehehe. Skok pod bicikli nema smisla jelte, a skok pod kola su Rusi i Kinezi doveli do savršenstva, Hani-brabonjak mogu da apliciraju da se uvede kao olimpijska disciplina “umjetničko skakanje pod kola”, uvek su u pitanju teže tjelesne povrede, ni invalid ne možeš ostati ko čovek. To jedino ako hoćeš pare od osiguranja.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mala_Mu » 17 Feb 2018, 20:45

Mute begaj s teme :klara

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 17 Feb 2018, 20:46

A šta ćeš ti drugarice :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Melek » 17 Feb 2018, 20:54

Izgleda da se rijec "b u k v a l n o" automatski prevede u to gore..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by greeneyes » 17 Feb 2018, 20:55

Opala, jos neko cita tarzaniju :oo
Samo sabura

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Hannibal » 17 Feb 2018, 20:55

hvala ti brt
🐽

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Julia-Klara » 17 Feb 2018, 20:55

Bravo Melek :D.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Bla » 26 Feb 2018, 00:11

Image
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Evo koliko ljudi je izvršilo samoubojstvo u BiH 2017. godine

Post by Mutevelija » 12 Apr 2018, 11:54

Image
Na području Brčko distrikta BiH, prema podacima do listopada prošle godine izvršeno je osam slučajeva samoubojstva, a svi su bili muškarci.

U Bosni i Hercegovine prošle godine evidentirano je najmanje 426 slučajeva samoubojstava, od čega 219 u Federaciji BiH, a 207 u Republici Srpskoj

Na području FBiH u razdoblju siječanj - prosinac 2017. godine zabilježeno je povećanje broja samoubojstava za 27 (ili 14,6 posto) u odnosu na prethodno razdoblje 2016. godine.

Promatrano po spolnoj strukturi samoubojstvo je izvršilo 165 muškaraca i 54 žene, podaci su Federalne uprave policije.

Prema podacima entitetskog MUP-a, u tijeku 2017. godine na području Republike Srpske evidentirano je 207 samoubojstava, od kojih su njih 155 počinili muškarci, a 52 žene.

Na području Brčko distrikta BiH, prema podacima do listopada prošle godine izvršeno je osam slučajeva samoubojstva, a svi su bili muškarci.

Najčešći načini izvršenja samoubojstva u BiH bili su vješanjem (234) i upotrebom vatrenog oružja (89).

U zemljama okruženja najveći broj samoubojstava u odnosu na broj stanovnika izvršen je u Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji. U Sloveniji godišnje na 100.000 stanovnika 21,4 osoba izvrši samoubojstvo, u Hrvatskoj, 17,5, a u Srbiji 17 osoba.

Prema posljednjim podacima Svjetske zdravstvene organizacije, u Bosni i Hercegovini godišnje na 100.000 stanovnika njih šest izvrši samoubojstvo, što je znatno manje u odnosu na zemlje u okruženju.

Svjetska zdravstvena organizacija upozorava da svake godine oko 800.000 ljudi u svijetu oduzme sebi život, što znači da jedna osoba na svakih 40 sekundi počini samoubojstvo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Locked

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests