Samoubistvo

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by KOMESAR » 03 Oct 2019, 14:53

spacebound wrote: 03 Oct 2019, 14:43
KOMESAR wrote: 03 Oct 2019, 14:28

Kad vidiš da je nekoga voda ponijela ,pusti neka ga nosi.
Kako to mislis?Neko ti kaze da razmislja o samoubistvu, a ti mu, po svom razmisljanju, ponudis najednostavniju metodu? :bua
Bilo bi lijepo nekad znati lupiti se po prstima, kad se vec ne zna stavit prst na celo i zamisliti se nad onim sto nas mozda vec iza prvog ugla ceka.
Ko naumi da se ubije on će se kad tad ubiti.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 14:56

Mutevelija wrote: 03 Oct 2019, 14:33

Ma postoje tih nekih pet osobina licnosti koje se razilkuju od osobe do osobe, mogu s mijenjati tacno je ali ne mogu bas izmijniti da nko ko stalno brine da nikako ne brine, on ce opet brinuti ali manje :cudi
meni je bihevioristički način razmišljanja blizak glede ove teme :D
dakle, te osobe za koje kažeš da su jednostavno takve su imale neadekvatan naučeni odgovor na stres i izazov te kod sebe razvile ponašanje koje je postalo njihovo obilježje.....ali, čim ne štima, treba mijenjati i može se promijeniti.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 14:58

a i ovo oko limuna i limunade. da svako zna napraviti limunadu problema ne bi bilo.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Salko » 03 Oct 2019, 15:04

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 14:58 a i ovo oko limuna i limunade. da svako zna napraviti limunadu problema ne bi bilo.
Joj baš ti mene tjeraš da razmišljam, a nema bona, trenutno u glavi neka kaša :ooo
I još moram pazit kako pišem.
:auf
"ignorance is bliss"

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by shark-attack » 03 Oct 2019, 15:12

snowie wrote: 03 Oct 2019, 11:58
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 09:58


Tebi nije toliko loše, kao što ti misliš.
Vidim, imaš fin gospodski posao, izgledaš kulturno, tako se i oblačiš, pametna si..
Ne znam šta bi te toliko moglo poremetiti i zbog čega bi trebala biti nezadovoljna :cudi
Mnogi i mnogi u ovoj zemlji, bili bi sretni, da su na tvom mjestu.
Ne mozes znati nikad kako je kome i sta osjeca. Nije samo egzistencija razlog da covjek sebi naudi.
Ne zelim da govorim svoje razloge zasto sam pokusala da se ubijem i zasto i dalje o tome razmisljam jer ima ovdje clanova kojima je ova tema zajebancija pa ne zelim da im dajem dodatnog povoda da i mene pocnu ismijavati.
@snowie,koliko god da pishesh na forumu i moze biti trolanje,sa ovims tvarima se nikad ne zezam (pa nek' i trolash nema veze)

pitanje

imash li plan kako da se ubijesh?
KIAORA

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2019, 15:39

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 14:10 ovi što daju savjete misleći da je imati dnevno sve obroke i krov nad glavom više nego dovoljno i ne razumiju da se čovjek nosi i sa mnogo ostalih problema i izazova pored egzistencijalnih se ne bi trebali javljati na ovakve teme.

I sam sam nekada, bio mladi filozof i volio pametovati, tražiti dubokoumna i sveobuhvatna rješenja.
Nigdje se ne nalovi toliko bisera, kao u plićacima vlastitog uma.
Primjera radi, još uvijek ne znamo šta je po srijedi, u vezi ove forumašice, ali smo spremni da je pošaljemo psihijatru i na taj način, dati joj jasnu poruku da je dilkara.

I šta sad? Znaš li makar baciti grah, pa da skontamo nekako šta je u pitanju?

Fino sam iznio činjenicu, da dotična ima sve kako treba u osnovnim postavkama i potrebama.
Ukoliko nije problem u tome, ako želi (a čini mi se da ne želi) može pojasniti situaciju. Sve do tog trenutka, ne može joj pomoći nikakav psihijatar. Ona stručnu pomoć može pronaći i sama i siguran sam da joj je to mnogo puta naumpalo. Međutim, želi razgovarati s nama ovdje, pa prema tome, svako može da se javi na temu, kao i na svaku drugu, jer forumi i postoje zbog toga :cudi
online

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 15:40

strašno kako razmišljaju odrasli ljudi.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 15:42

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 13:56 informacije o stručnjacima i načinima na koje tretiraju različite poteškoće i unapređuju mentalno zdravlje i stabilnost su lako dostupne na netu....
ako metoda dr. iz državne službe nije odgovarajuća ili dovoljna sigurna sam da postoje stručnjaci koji će moći adekvatno pomoći. takva pomoć se, nažalost, plaća....ali sam mišljenja da je to prioritet za koji treba izdvojiti novac i vrijeme....jer, ako si mentalno slab sve ostalo ti je džaba. čovjek se ne treba zavaravati da može sam prebroditi veće poteškoće i da vrijeme liječi sve...(možda sidu i tumore )...
zdrava psiha je preduslov i za tjelesno zdravlje, a samim tim, i sve ostale životne aktivnosti.
misli o samoubistvu treba urgentno tretirati.
Situacija: Obisao sam neko par doktora u drzavnim sluzbama nista. Otisao kod privatnika, nista, jos me i oderali, samo hoce pare. Sad sam i jos vecem crnjaku. Ne valjaju dr, nevalja drzava, niko mi nema pomoci.
Haj mi pomozi, Kako cu, sta cu dalje? Ima li mi lijeka?Osim, teletine ispod saca.

Te osobe su u drugom modu, nije kod njih tada stadardno razmisljanje kako sebi pomoci vec kako cu sebi skratiti muke.


PieS. E nek si mu dohakala.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 15:45

Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 15:42
lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 13:56 informacije o stručnjacima i načinima na koje tretiraju različite poteškoće i unapređuju mentalno zdravlje i stabilnost su lako dostupne na netu....
ako metoda dr. iz državne službe nije odgovarajuća ili dovoljna sigurna sam da postoje stručnjaci koji će moći adekvatno pomoći. takva pomoć se, nažalost, plaća....ali sam mišljenja da je to prioritet za koji treba izdvojiti novac i vrijeme....jer, ako si mentalno slab sve ostalo ti je džaba. čovjek se ne treba zavaravati da može sam prebroditi veće poteškoće i da vrijeme liječi sve...(možda sidu i tumore )...
zdrava psiha je preduslov i za tjelesno zdravlje, a samim tim, i sve ostale životne aktivnosti.
misli o samoubistvu treba urgentno tretirati.
Situacija: Obisao sam neko par doktora u drzavnim sluzbama nista. Otisao kod privatnika, nista, jos me i oderali, samo hoce pare. Sad sam i jos vecem crnjaku. Ne valjaju dr, nevalja drzava, niko mi nema pomoci.
Haj mi pomozi, Kako cu, sta cu dalje? Ima li mi lijeka?Osim, teletine ispod saca.

Te osobe su u drugom modu, nije kod njih tada stadardno razmisljanje kako sebi pomoci vec kako cu sebi skratiti muke.


PieS. E nek si mu dohakala.
sada već ideš u krajnost s takvim scenarijima.

ps. janjetina sve liječi.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80498
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11617 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by spacebound » 03 Oct 2019, 15:46

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 15:39
lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 14:10 ovi što daju savjete misleći da je imati dnevno sve obroke i krov nad glavom više nego dovoljno i ne razumiju da se čovjek nosi i sa mnogo ostalih problema i izazova pored egzistencijalnih se ne bi trebali javljati na ovakve teme.

I sam sam nekada, bio mladi filozof i volio pametovati, tražiti dubokoumna i sveobuhvatna rješenja.
Nigdje se ne nalovi toliko bisera, kao u plićacima vlastitog uma.
Primjera radi, još uvijek ne znamo šta je po srijedi, u vezi ove forumašice, ali smo spremni da je pošaljemo psihijatru i na taj način, dati joj jasnu poruku da je dilkara.

I šta sad? Znaš li makar baciti grah, pa da skontamo nekako šta je u pitanju?

Fino sam iznio činjenicu, da dotična ima sve kako treba u osnovnim postavkama i potrebama.
Ukoliko nije problem u tome, ako želi (a čini mi se da ne želi) može pojasniti situaciju. Sve do tog trenutka, ne može joj pomoći nikakav psihijatar. Ona stručnu pomoć može pronaći i sama i siguran sam da joj je to mnogo puta naumpalo. Međutim, želi razgovarati s nama ovdje, pa prema tome, svako može da se javi na temu, kao i na svaku drugu, jer forumi i postoje zbog toga :cudi
Zar je odlazak psihijatru potvrda da si lud ?
Kod nas je psihijatar jos uvijek tabu tema, ljudi kriju uputnice, sunjaju se bolnickim hodnikom, osvrcu, iz straha da ih ne vidi neko poznat, jer sta ce reci mahala, postat ce tema svih kafa.Sjedi ispred ordinacije, cupka nogom, lomi prste, sklanja neke nevidljive koncice, ne zna kud bi s ocima.Kad ga med. sestra prozove, misli da je to ucinila nepotrebno preglasno, i ustaje, opet bojazljivo se osvrcici...
I ako si "lud" nije sramota, bolest kao i recimo osteoporoza, samo ovo pogadja psihu, i moze se vec sutra desiti tebi, meni, petom, desetom, jer bolest ne bira.
Exchan ❌️

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 15:48

Konacno :ok. Stid mi je otic kod dr. Sta sad?

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 15:51

ovaj komesar je za bana zbog sprdacine..
kreten glupi..
i ostali...
nije smjesno. nikad.

to je realnost. desava se .
sta ima o junaci ..pa se jos zajebajete....

hrabre i snazne licnosti .

jadovi mizerni eto sta ste..

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 15:52

Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 15:48 Konacno :ok. Stid mi je otic kod dr. Sta sad?
zato još jednom.......ovi koji su u svojim promišljanjima ograničeni, neka se ne javljaju.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 15:58

imala sam blijed pokusaj...hvala bogu ...srecom samo malo fizicke povrede..


imala sam trenutak takav da sam guglala i nasla neke brojeve za pomoc....od ocaja.
mozda mi i to pomoglo tad...kad sam citala malo..plakala i rekla sebi ...
nemoj.
unesrecices zauvjek svoje najblize...

itd.

pricala sam koja sam sifra ...bla bla..gdje sam bila..


po meni...za to treba hrabrosti .


od starta samog sam trazila pomoc....lijekove...sve sto moze.
imala podrsku svojih..

mrzim .....prezirem ismijavanje depresije...npr.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 15:58

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 15:39


I sam sam nekada, bio mladi filozof i volio pametovati, tražiti dubokoumna i sveobuhvatna rješenja.
Nigdje se ne nalovi toliko bisera, kao u plićacima vlastitog uma.
Primjera radi, još uvijek ne znamo šta je po srijedi, u vezi ove forumašice, ali smo spremni da je pošaljemo psihijatru i na taj način, dati joj jasnu poruku da je dilkara.

I šta sad? Znaš li makar baciti grah, pa da skontamo nekako šta je u pitanju?

Fino sam iznio činjenicu, da dotična ima sve kako treba u osnovnim postavkama i potrebama.
Ukoliko nije problem u tome, ako želi (a čini mi se da ne želi) može pojasniti situaciju. Sve do tog trenutka, ne može joj pomoći nikakav psihijatar. Ona stručnu pomoć može pronaći i sama i siguran sam da joj je to mnogo puta naumpalo. Međutim, želi razgovarati s nama ovdje, pa prema tome, svako može da se javi na temu, kao i na svaku drugu, jer forumi i postoje zbog toga :cudi
ti si pronašao svoj kutak na ovom forumu. žuta štampa i besmislice. drži se tog kutka.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2019, 16:00

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 15:58
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 15:39


I sam sam nekada, bio mladi filozof i volio pametovati, tražiti dubokoumna i sveobuhvatna rješenja.
Nigdje se ne nalovi toliko bisera, kao u plićacima vlastitog uma.
Primjera radi, još uvijek ne znamo šta je po srijedi, u vezi ove forumašice, ali smo spremni da je pošaljemo psihijatru i na taj način, dati joj jasnu poruku da je dilkara.

I šta sad? Znaš li makar baciti grah, pa da skontamo nekako šta je u pitanju?

Fino sam iznio činjenicu, da dotična ima sve kako treba u osnovnim postavkama i potrebama.
Ukoliko nije problem u tome, ako želi (a čini mi se da ne želi) može pojasniti situaciju. Sve do tog trenutka, ne može joj pomoći nikakav psihijatar. Ona stručnu pomoć može pronaći i sama i siguran sam da joj je to mnogo puta naumpalo. Međutim, želi razgovarati s nama ovdje, pa prema tome, svako može da se javi na temu, kao i na svaku drugu, jer forumi i postoje zbog toga :cudi
ti si pronašao svoj kutak na ovom forumu. žuta štampa i besmislice. drži se tog kutka.

I to je veliko dostignuće.
Bolje je komentarisati gaće Rita Ore, nego tebe uvjeravati u pogrešnost tvog vlastitog stila.
online

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Dorian » 03 Oct 2019, 16:00

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 15:39
lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 14:10 ovi što daju savjete misleći da je imati dnevno sve obroke i krov nad glavom više nego dovoljno i ne razumiju da se čovjek nosi i sa mnogo ostalih problema i izazova pored egzistencijalnih se ne bi trebali javljati na ovakve teme.

I sam sam nekada, bio mladi filozof i volio pametovati, tražiti dubokoumna i sveobuhvatna rješenja.
Nigdje se ne nalovi toliko bisera, kao u plićacima vlastitog uma.
Primjera radi, još uvijek ne znamo šta je po srijedi, u vezi ove forumašice, ali smo spremni da je pošaljemo psihijatru i na taj način, dati joj jasnu poruku da je dilkara.

I šta sad? Znaš li makar baciti grah, pa da skontamo nekako šta je u pitanju?

Fino sam iznio činjenicu, da dotična ima sve kako treba u osnovnim postavkama i potrebama.
Ukoliko nije problem u tome, ako želi (a čini mi se da ne želi) može pojasniti situaciju. Sve do tog trenutka, ne može joj pomoći nikakav psihijatar. Ona stručnu pomoć može pronaći i sama i siguran sam da joj je to mnogo puta naumpalo. Međutim, želi razgovarati s nama ovdje, pa prema tome, svako može da se javi na temu, kao i na svaku drugu, jer forumi i postoje zbog toga :cudi
Snowie nije rekla zašto je o tome razmišljala, samo da jeste.

Neće nama svoju intimu prodastirati, da se naslađujemo njenim problemom, da ga umanjujemo i da ga neki, a očito je da bi, jednog dana na forumu koriste protiv nje.

Dakle, neće bacati biserje pred svinje.

I ne treba.
Last edited by Dorian on 03 Oct 2019, 16:07, edited 1 time in total.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 16:03

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 15:52
Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 15:48 Konacno :ok. Stid mi je otic kod dr. Sta sad?
zato još jednom.......ovi koji su u svojim promišljanjima ograničeni, neka se ne javljaju.
Vec sam citao negdje. Osobe koje su sklone psih. problemima, i onim najgorim, cesto se "ucahure", u crnjaku su, samo tonu. Srecom nisu sve da konstantno odmah potonu. Ovo je samo jedan primjer od hrpe dimenzija ovog problema.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 16:03

nije tema snowie. samoubistvo i razmišljanje o samoubistvu općenito. nedavno se javio i ljubinjac, prije njega još neko....na forumu trenutno postoji još osoba koje također imaju takve misli.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:04

i izasla sam iz tih kriza misli zelja..


umrjecu svakako...

ne znas sta ti se jos bilo dobro bilo lose desiti

vrti se uspon pad bla bla..
bila sam na nebu od srece ...sa bivsim..

pljus kraj....ode sve....ziva se ispatila .


meni je dalo snage....nisam jedina ni u problemima a ni u svili i kadifi..



prozivi ....nemoj sebi to uradit..

tuzno je . tuzno pretuzno....

i evo .krug patnje..dosho...i dr stvari ...paaaa ?

i da...zaista sam za strucnu pomoc..

mene je izvlacilo...naucili su me kako se boriti...itd.

hvala bogu sto postoje...i oni i zolofti .velafaxi itd..

Locked

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests