Samoubistvo

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Belay Queen
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9386
Joined: 02 Dec 2018, 21:42
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Belay Queen » 03 Oct 2019, 16:52

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:48
Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:34 Molim da se tema zatvori, barem privremeno dok se svi ohladimo.

Postala je poligon za dokazivanje umjesto da je mjesto na kojem će ljudi sa problemima čuti barem lijepu riječ.

Teme zatvaram ja.
Iskreno, kad bih mogao, zatvorio bih i cijeli forum, kad mi nalete takvi patetičari.
Snowie nko nije natjerao da piše o tome i sad ja trebam tjerati ljude s teme i pustiti vas dušebrižnike da ih nazivate vandalima, svinjama i sl?
Pa šta je ovo, meksička serija?

Šta bi za onaj odgovor?

Mensečini da mi prodaješ kulturu, a ponašaš se ko divljak na temi, jer moram ići za tobom da te ponovo pitam šta bi za odgovor? I ti tu nešto?
Znaš li koliko smo takvih članova imali? Milion.
Behko,Snowei je samo odgovorila na pitanje vezano za ovu temu,nije trazila pomoc,misljenje itd,mislim da se previse daleko otislo po pitanju konkretno spominjanja nje i davanja nekih savjeta koje nije ni trazila,da je ona otvorila temu pa zatrazila misljenje il iznijela neke svoje privatne stvari pa da se polemise ovako pa hajd,al ovo je fakat previse :grana
Panta rei...

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Dorian » 03 Oct 2019, 16:53

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:48
Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:34 Molim da se tema zatvori, barem privremeno dok se svi ohladimo.

Postala je poligon za dokazivanje umjesto da je mjesto na kojem će ljudi sa problemima čuti barem lijepu riječ.

Teme zatvaram ja.
Iskreno, kad bih mogao, zatvorio bih i cijeli forum, kad mi nalete takvi patetičari.
Snowie nko nije natjerao da piše o tome i sad ja trebam tjerati ljude s teme i pustiti vas dušebrižnike da ih nazivate vandalima, svinjama i sl?
Pa šta je ovo, meksička serija?

Šta bi za onaj odgovor?

Mensečini da mi prodaješ kulturu, a ponašaš se ko divljak na temi, jer moram ići za tobom da te ponovo pitam šta bi za odgovor? I ti tu nešto?
Znaš li koliko smo takvih članova imali? Milion.
Cccccc....

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56058
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5801 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Duminjo » 03 Oct 2019, 16:54

Belay Queen wrote: 03 Oct 2019, 16:52
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:48


Teme zatvaram ja.
Iskreno, kad bih mogao, zatvorio bih i cijeli forum, kad mi nalete takvi patetičari.
Snowie nko nije natjerao da piše o tome i sad ja trebam tjerati ljude s teme i pustiti vas dušebrižnike da ih nazivate vandalima, svinjama i sl?
Pa šta je ovo, meksička serija?

Šta bi za onaj odgovor?

Mensečini da mi prodaješ kulturu, a ponašaš se ko divljak na temi, jer moram ići za tobom da te ponovo pitam šta bi za odgovor? I ti tu nešto?
Znaš li koliko smo takvih članova imali? Milion.
Behko,Snowei je samo odgovorila na pitanje vezano za ovu temu,nije trazila pomoc,misljenje itd,mislim da se previse daleko otislo po pitanju konkretno spominjanja nje i davanja nekih savjeta koje nije ni trazila,da je ona otvorila temu pa zatrazila misljenje il iznijela neke svoje privatne stvari pa da se polemise ovako pa hajd,al ovo je fakat previse :grana
pa sta sad...treba behko cistit sve sto neko pokaka?

valjda smo svi zreli i znamo, otprilike, sta i gdje pisemo. poslije njanjanja nema kajanja

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Fuddo » 03 Oct 2019, 16:55

Jao majko, ja hrkljusa.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 16:58

Ostavite jer sutra se moze vam se desiti da neko u familiji, bitan prijatelj/ica krenu razmisljati o tome.

Bila je tema/afera Svicarac i u Hrvatskoj. Branitelj uzeo takav kredit, prosao sve i svasta u ratu, ne moze vratiti kredit koji se samo povecavao. Upao i neki crnjak, oduzeo sebi zivot. Nije uopste imao PTSP sindrom. Poslije par godina, situacija se promjeni. Banke izgubile tuzbu, moraju vratiti prenaplaceno, a njega nema. Mogao se spasiti da je imao pomoc.

Bilo bi dobro da ostane tema, samo izbjegnite prepucavanja. Ako se nastavi prepucavati kljucajte.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 17:00

Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 16:45 Stoji, samo imaju neki obrsci kako psiha funkcionise. To psiholozi(od sad skraceno dr) razumiju, skoluju se za to. Postoje pitanja:
- Kako i do kojeg nivoa pomagati?
- Kako poslati osobu kod dr?
- Sta ako prvi ne pomogne, hoce li izgubiti povjerenje u vas?

Konsu dodju, ne radi mi mob. De probaj ovo de probaj ono, restartaj. Ne radi. Crklo, de kupi drugi. Ovdje to nije slucaj.
Sto spejsica rece, kod nas je jos uvijek neko nepisano misljenje, odes li psihologu, odmah nisi dobar sta je.

@Sibila, hvala na odgovoru. Moja prijateljica je isto tako imala nekih problema, majka pokusavaja dosta vremena i na kraju (smogne snage) posalje je kod dr. 2-3 tretmana kod dr, kaze ona, sta uradi ovaj, djete mi drugo. Ja toliko pokusavala i nista. Sto prije nisam znala.


ne kontam odakle strah ...ili sramota od takve vrste doktora ...
i dan danas na najmanji sum neceg loseg..idem na kontrolu..
tj. kada nisam sigurna da sama mogu sebi pomoci..

i funkcionisem i sa krizama i sa dobrim fazama...sa extra fazama...niz godina..

niti me stid niti bilo sta...

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 17:00

ovu temu ne može moderirati osoba sa takvim stavom.

nida
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9371
Joined: 27 Mar 2019, 14:36
Has thanked: 228 times
Been thanked: 747 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by nida » 03 Oct 2019, 17:01

Jel ikom palo na pamet da ovo moze imati ruznu posljedicu?

Neko nekad napisa na ovom forumu da i ruzan komentar moze “pokvariti” nekom dan.

E sad osoba/e koje imaju tendenciju da razmisljaju o pokusaju samoubistva....sta mislite kad procitaju ovako nesto... sprdanciju, a mozda samo traze pomoc?

Jeste li pomogli?
the most beautiful thing you can wear is confidence”

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 17:02

eto ja sam to napisala o kvarenju dana, pa me dofu ismijao.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56058
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5801 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Duminjo » 03 Oct 2019, 17:03

zaslosno je da smo puni razumijevanja a cim se na nekoj jacoj temi neko sa nama ne slaze..odmah je ovakav ili onakav.
svi smo mi kutije.

a sto se tice kolelgice.. ima i neko pravilo na forumu da se privatni zivot ne spominje..da se ne kopa.. popustite curu. mnoge vas je gadno citati

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Ariel » 03 Oct 2019, 17:03

Veca wrote: 03 Oct 2019, 12:30 ...sta god da je razlog, eto probala si i hvala bogu nije uspjelo, razmisli doooobro, NITKO, AMA BAS NITKO I NISTA, NIJE VRIJEDNO TVOG ZIVOTA!!! ...te niti, koje si nekad, u glavi i zivotu izgubila, one jos uvijek postoje, samo se trebaju sa heklaricom pohvatati...I ETO TEBI LIJEPOG DZEMPERA (zivota!)


:cvijece


...izvinjavam se za svaki moj negativan post, upucen tebi ili na tvoj konto! :pusa
Hvala ti Veco :)

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Fuddo » 03 Oct 2019, 17:04

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 17:02 eto ja sam to napisala o kvarenju dana, pa me dofu ismijao.
O cemu bona pricas?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 17:06

Kao sta ce drugi reci. Jednostavno kao sto je i misljenje: Cura spavala s momkom, na mah 'urvetina. Momak, ooopaaaaa vidi ga skino mrak s ociju. Ackosom.
Hoces jos jedan primjer? Izlazimo na neki ispit, nebitan totalno. Dolazi kolaga, crvene oci. Nije spavao 2 dana, popio samo to jutro 10 kafa. Sto bolan? Joj sta ce drugi reci ako padnem.

Sto ce biti stid? Sasvim normalno, pa dr je tu zbog toga.

@nida, meni su pokvarili. Ne odoh na teletinu ispod saca. :lupa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2019, 17:08

Belay Queen wrote: 03 Oct 2019, 16:52
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:48


Teme zatvaram ja.
Iskreno, kad bih mogao, zatvorio bih i cijeli forum, kad mi nalete takvi patetičari.
Snowie nko nije natjerao da piše o tome i sad ja trebam tjerati ljude s teme i pustiti vas dušebrižnike da ih nazivate vandalima, svinjama i sl?
Pa šta je ovo, meksička serija?

Šta bi za onaj odgovor?

Mensečini da mi prodaješ kulturu, a ponašaš se ko divljak na temi, jer moram ići za tobom da te ponovo pitam šta bi za odgovor? I ti tu nešto?
Znaš li koliko smo takvih članova imali? Milion.
Behko,Snowei je samo odgovorila na pitanje vezano za ovu temu,nije trazila pomoc,misljenje itd,mislim da se previse daleko otislo po pitanju konkretno spominjanja nje i davanja nekih savjeta koje nije ni trazila,da je ona otvorila temu pa zatrazila misljenje il iznijela neke svoje privatne stvari pa da se polemise ovako pa hajd,al ovo je fakat previse :grana

Ovo je forum.
Ljudi su tu da bi se družili kroz postove.
Klasika, nešto te na forumu pogodi, samo onoliko koliko ti dozvoliš i koliko privatnosti otkriješ.
Osim komesarovog bolesnog humora, niko nije bio zlonamjeran, a ako su savjeti pogrešni, ili ako ih nije ni tražila, pa što pobogu ne kaže, da ne želi o tome i gotovo.

Kako bi bilo, da se shvati, da je forum pogrešno mjesto za ovakva razmišljanja naglas?

Sad se forumaši podijelili u tabore i opet klasika, dušebrižnici bi da se zaključa, zbog onih drugih, koji su kobajagi vandali, a koje su svježe prije toga ispljuckali. Mensečini forumska svakodnevnica, osim što je eto, neka teža tema u pitanju.
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 17:11

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 17:02 eto ja sam to napisala o kvarenju dana, pa me dofu ismijao.
Kakvo kvarenje?! Popravi Mutu. :bravo Ima nade za njega. Jos da mu nadjemo kakvu, bio bi ko tambura.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Fuddo » 03 Oct 2019, 17:12

Mislim, rodjo ti kako hos,
Al ovo prelazi okvire neobavezne price na internetu.
Ovo kad neko napise, zove se 911
Bilo ozbiljno ili ne, a cini mi se da se ova mala ne zeza.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Hurija » 03 Oct 2019, 17:14

:sok Ljudi sa gornjim se nije zezati bogami
Ostalo je cutanje.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 17:16

Sibila wrote: 03 Oct 2019, 17:00 niti me stid niti bilo sta...
Evo sad jos jedna podtema. Primjetih komshu, umrla mu zena, nije bas dobro, vidi se na njemu u crnjaku.
Prijateljica ima broj dr, haj sad samo nazovi nju, trazi broj, pitaj koji je dr. Bice milion pitanja+garant dijagnoza sta je Konsu to. Jelde nije jednostavno?

Ako hocete pisite, ako necete prepucavajte se. Bljak.

User avatar
Belay Queen
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9386
Joined: 02 Dec 2018, 21:42
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Belay Queen » 03 Oct 2019, 17:21

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 17:08
Belay Queen wrote: 03 Oct 2019, 16:52

Behko,Snowei je samo odgovorila na pitanje vezano za ovu temu,nije trazila pomoc,misljenje itd,mislim da se previse daleko otislo po pitanju konkretno spominjanja nje i davanja nekih savjeta koje nije ni trazila,da je ona otvorila temu pa zatrazila misljenje il iznijela neke svoje privatne stvari pa da se polemise ovako pa hajd,al ovo je fakat previse :grana

Ovo je forum.
Ljudi su tu da bi se družili kroz postove.
Klasika, nešto te na forumu pogodi, samo onoliko koliko ti dozvoliš i koliko privatnosti otkriješ.
Osim komesarovog bolesnog humora, niko nije bio zlonamjeran, a ako su savjeti pogrešni, ili ako ih nije ni tražila, pa što pobogu ne kaže, da ne želi o tome i gotovo.

Kako bi bilo, da se shvati, da je forum pogrešno mjesto za ovakva razmišljanja naglas?

Sad se forumaši podijelili u tabore i opet klasika, dušebrižnici bi da se zaključa, zbog onih drugih, koji su kobajagi vandali, a koje su svježe prije toga ispljuckali. Mensečini forumska svakodnevnica, osim što je eto, neka teža tema u pitanju.
Behko dragi ko da bi bilo ikakve fajde da je rekla da ne zeli pricati o tome,dovoljno je sto je gore u jednom postu napisala da se donose zakljuci o njoj bez da se ista zna o njoj,istog momenta je krenula paljiba komentara na konto njenog stanja.Sam znas koliko ljudi nemaju granice kad su ovakve stvari u pitanju,da imaju ne bi nam ni trebala moderacija jer se drugacije nikome usta ne mogu zacepit.Iznijela su se neka misljenja i hajd oke al se otislo predaleko,moze se o ovome pisat i opcenito bez da se ispiraju usta sa njom,ne moraju joj sad svi bit psiholozi i neuropsihijatri :grana

Snowei se ne zna svadjat i ne svadja se,nema forumskog iskustva i ne zna koliko ljudi na forumu mogu bit odvratni,zato ti ovo govorim :grana
Panta rei...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 17:23

Dje puljka za reset. Presjecite. Ostavite osobe koje su to prosli, posebno poimenice.

Postavio sam par podtema, drzite se toga i ove glavne price.

Locked

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests