Nase maske

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nase maske

Post by Hannibal » 28 Jul 2018, 16:05

spacebound wrote: 28 Jul 2018, 15:15 Ali nevezano za autora i njegov motiv otvaranja teme dalo bi se o ovome.
To sto nismo kao otvorene knjige, sto ne pokazujemo svima sve svoje strane, sto ne govorimo sve sto nam je na pameti nije licemjerje vec razumnost, kojom je, nadam se, Bog vecinu ljudi ipak obdario.
Na sta bi licilo da svi bas sve uvijek kazemo i da se ponasama bas onako kako se osjecamo u svakom trenutku u svakoj situaciji?
To sto ja mami na izvaim beskonacan spisak sta me sve kod nje nervira nije licemjerje, vec ljubav, zbog koje sam spremna sve to gutat, sto konama na kafi ne pricam sta sve volim u kreveu je postovanje moje intime, a Boga mi i kultura, a ne licemjerje,Sto sefovima na poslu ne govorite kolikim ih tiranima/seronjama/smaracima smatrate nije licemjerje vec racio.
...
ovo i ja mislim samo nisam znao napisat
🐽

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Nase maske

Post by Nice try » 28 Jul 2018, 16:20

Sa razvojem i evolucijom kroz vijekove ljudske istorije nestala je potreba, barem kod polovice čovječanstva, za pukim preživljavanjem, lovom i životom kao kod naših davnih predaka.
Neke druge stvari su nam postale prioritet, imamo vremena za njih, i stoga i razne maske. Potrebne su nam, ne bismo mnogo postigli bez njih. Nije na cijeni pokazati životinju u sebi već nešto pitomije i današnjem vremenu priličnije.
Tu i tamo i ta životinja u nama izroni, ali samo u situacijama kada smo ugroženi do te mjere da smatramo da nam je život u pitanju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Nase maske

Post by Rum » 28 Jul 2018, 16:35

Sampanjac otvorite
otkacimo se do daske
i da se goli skinemo
ostace nam nase maske
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nase maske

Post by Hannibal » 28 Jul 2018, 16:43

gola gola skini mi se gola
moze gola moze i do pola
ja sam ovdje turista
budi malo nudista
🐽

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests