SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by saint_mirad » 11 May 2021, 18:06

bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 17:59
saint_mirad wrote: 11 May 2021, 17:57

Abrahamske religije negiraju, istocnjacke potvrdjuju reinkarnaciju. Pa ti sad vidi ko je tu pametan. :D
Zapravo je to novija ideja i u istocnjackim,u Vedi se reinkarnacija ne spominje ali zato se spominje raj

sto me navodi na stav da su reinkarnaciju izmisli filozofi pretjerani :oo
Nije novija ideja, ziva bila. Nove ideje su abrahamske religije.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by bosnjakinja » 11 May 2021, 18:13

saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:06
bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 17:59

Zapravo je to novija ideja i u istocnjackim,u Vedi se reinkarnacija ne spominje ali zato se spominje raj

sto me navodi na stav da su reinkarnaciju izmisli filozofi pretjerani :oo
Nije novija ideja, ziva bila. Nove ideje su abrahamske religije.
Veda je najstarija spisa hinduizma ,osnova,i ne spominje to,,,upanishade kasnije spominju ali to je duga prica i svako je dopisivao sta je htio

hajmo ovako,evo kinezi i japanci su ti budisti formalno a ubise se "ancestor worshipom",zasto nigdje sire mase nisu prihvatile reinkarnaciju,previse mi je to depresivno vjerovanje ali hajde ti ako mislis da ces se rodit negdje u kini nakon smrti good luck :cvijece

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by saint_mirad » 11 May 2021, 18:18

bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:13
saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:06

Nije novija ideja, ziva bila. Nove ideje su abrahamske religije.
Veda je najstarija spisa hinduizma ,osnova,i ne spominje to,,,upanishade kasnije spominju ali to je duga prica i svako je dopisivao sta je htio

hajmo ovako,evo kinezi i japanci su ti budisti formalno a ubise se "ancestor worshipom",zasto nigdje sire mase nisu prihvatile reinkarnaciju,previse mi je to depresivno vjerovanje ali hajde ti ako mislis da ces se rodit negdje u kini nakon smrti good luck :cvijece
Depresivno ti je da se duša kroz serijal života razvija i da neko poput Ratka Mladića plati karmicki dug tako što se reinkarnira u žrtvu nekog budućeg Holokausta, a nije ti depresivno da Allah osudi većinu stanovništva koji nisu muslimani na večni Pakao?

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by bosnjakinja » 11 May 2021, 18:20

saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:18
bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:13

Veda je najstarija spisa hinduizma ,osnova,i ne spominje to,,,upanishade kasnije spominju ali to je duga prica i svako je dopisivao sta je htio

hajmo ovako,evo kinezi i japanci su ti budisti formalno a ubise se "ancestor worshipom",zasto nigdje sire mase nisu prihvatile reinkarnaciju,previse mi je to depresivno vjerovanje ali hajde ti ako mislis da ces se rodit negdje u kini nakon smrti good luck :cvijece
Depresivno ti je da se duša kroz serijal života razvija i da neko poput Ratka Mladića plati karmicki dug tako što se reinkarnira u žrtvu nekog budućeg Holokausta, a nije ti depresivno da Allah osudi većinu stanovništva koji nisu muslimani na večni Pakao?
A zasto dusa Mladiceva nebi mogla platit kosmicki? samo kazem da reinkarnacija djeluje previse jednostavno,moze on na drugim dimenzijama da placa i placa :ok

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by saint_mirad » 11 May 2021, 18:23

bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:20
saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:18

Depresivno ti je da se duša kroz serijal života razvija i da neko poput Ratka Mladića plati karmicki dug tako što se reinkarnira u žrtvu nekog budućeg Holokausta, a nije ti depresivno da Allah osudi većinu stanovništva koji nisu muslimani na večni Pakao?
A zasto dusa Mladiceva nebi mogla platit kosmicki? samo kazem da reinkarnacija djeluje previse jednostavno,moze on na drugim dimenzijama da placa i placa :ok
Lako je moralno opravdati da se neko poput njega muči večno, ali šta ćeš sa milionima dobrih ljudi iz drugih religija koji nisu umrli kao muslimani a čeka ih isto što i Ratka?

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by bosnjakinja » 11 May 2021, 18:24

saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:23
bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:20

A zasto dusa Mladiceva nebi mogla platit kosmicki? samo kazem da reinkarnacija djeluje previse jednostavno,moze on na drugim dimenzijama da placa i placa :ok
Lako je moralno opravdati da se neko poput njega muči večno, ali šta ćeš sa milionima dobrih ljudi iz drugih religija koji nisu umrli kao muslimani a čeka ih isto što i Ratka?
a kako ti znas sta ih ceka? i kako ti znas koji nivoi pakla sve postoje? isto kao sto i dzennet ima nivoe

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Matan » 11 May 2021, 18:27

I ja se pitam, hoce li krokodil ikad platiti za svoje grijehe..
ili tigar ili Lav..ili hijena..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by bosnjakinja » 11 May 2021, 18:29

animals wrote: 11 May 2021, 18:27 I ja se pitam, hoce li krokodil ikad platiti za svoje grijehe..
ili tigar ili Lav..ili hijena..
Bjezi dok se ja ovdje natezem pita se nece sama razvit,sad ce mi iftar :123

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by saint_mirad » 11 May 2021, 18:30

bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:24
saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:23

Lako je moralno opravdati da se neko poput njega muči večno, ali šta ćeš sa milionima dobrih ljudi iz drugih religija koji nisu umrli kao muslimani a čeka ih isto što i Ratka?
a kako ti znas sta ih ceka? i kako ti znas koji nivoi pakla sve postoje? isto kao sto i dzennet ima nivoe
Ne zna niko od nas, već veruje u ovu ili onu varijantu zagrobnog života. Ako uzmemo da su kur'anski opisi zaista istina, onda je patnja i u onim nivoima pri vrhu Džehenema neizdrživa. I traje večno.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by bosnjakinja » 11 May 2021, 18:31

saint_mirad wrote: 11 May 2021, 18:30
bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:24

a kako ti znas sta ih ceka? i kako ti znas koji nivoi pakla sve postoje? isto kao sto i dzennet ima nivoe
Ne zna niko od nas, već veruje u ovu ili onu varijantu zagrobnog života. Ako uzmemo da su kur'anski opisi zaista istina, onda je patnja i u onim nivoima pri vrhu Džehenema neizdrživa. I traje večno.
da ali imas i ajete koji govore o ultimativnoj pravdi,i nagradi koja ceka svakoga ko cini dobro.I plus,ajeti se tumace

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 12 May 2021, 02:00

Vidim da je diskusija koncenrisana na pitanje života poslije smrti. Ne postoji na planeti čovjek koji o tom pitanju zna više od mene. I o tome mogu da sa sigurnošću 1000000....% da tvrdim da je život vječan, tj. da smrti nema. Odnosno, da je smrt samo prelazak iz jednog oblika života i svjesnsti u drugi. Ovo znam iz ličnog iskustva mojih mnogobrojnih potpuno svjesnih i namjernih "izlazaka iz tijela" koji su se često ponavljali tokom punih 15 godina. Kojom prilikom sam vršio mnoge provjere pomoću kojih sam utvrdio da su ti moji "ilasci iz tijela" zaista istinski.

Imam iskustvo i u vezi sa reinkanacijom. I to je istina da se duše povremeno reinkarniraju.

Uostalom, čovjekova duša je jedno posebno elektromagnetno živo i svjesno polje, popznato pod imenom "aura", koje obavija i prožima ljudski organizam i koja u sebi telepatski, tj. informatički povezuje sve ćelije i organe tijela u jedinstvenu, živuću svjesnu cijelinu i biće. Pomoću nje rade tjelesna čula i mozak, na isti način kao što naš kompjuter radi pomoću struje. Kad se ona odvoji od tijela, informatička povezanost između ćelija i organa tijela se prekida i tijelo se raspada i umire. Uz objašnjenje da moje tijelo prilikom mojih izlazaka nikada nije umrlo, zato jer je svaki put u trenutku kada sam ja izlazio iz tijela, u moje tijelo ulazila jedna druga duša koja nema tijelo i zamjenjivala mene u tijelu dok se ja ne vratim.

Inače, kad čovjekova duša izađe iz tijela, isto je svjesna kao i u tijelu, samo što je stvarnost u koju se ona preseli priikom izlaska iz tijela malo drugačija. Drugačija je po tome što sada duša može da leti, može da prolazi kroz betonske zidove, može da vidi i neke duše drugih ljudi, na primjer, svojih rođaka i ili prijatelja koji su umrli i sa njima razgovara. A pri tome se mogućnost viđenja i ovoga svijeta i živih ljudi u njemu, ipak ne gubi.

Inače, kao što rekoh, čovjek ne može za života izaći sam iz tijela i ponovo se vratiti u tijelo, bez pomoći neke druge duše koja nema tijelo, koja uđe u tijelo kad čovjek izađe i čuva tijelo da ne umre dok se čovjek ne vrati. To ne može da čini bilo koja duša. Na "onoj strani" postoje i mnogo naprednije i moćmije duše od naših ljudskih koje se sada kroz materijalne živote razvijaju, da bi jednoga dana i one postale tako moćne, da mogu pomoću misli čuda da čine, a da im tijela uopšte nisu potrebna. Te duše su tzv "svjetlosna bića", koja možete vidjeti na video snimcima na internetu u obliku svjetlosnih lopti, unutar kojih se nazire ljudski lik. To su ona bića koja putem misli crtaju one krugove na žitnim poljima Engleske i nekim drugim dijelovima svijeta Jedno od tih "svjetlosnih bića" je bilo moj duhovni vođa i učiteljlje prilikom mojih izlazaka iz tijela. Sve sa svrhom da na mene prenese znanje JEDINSTVENOG i UNIVERZALNOG ZAKONA po kojem postoje materija, život i Svemir. I najbolje ćete, prje nego što umrete, da budete sigurni da je život vječan i da smrti nema, kad uspijete do kraja da razumijete taj ZAKON.

Dole na ovom video snimku je jedno od "Svjetlosnih bića", koje je kontrolna kamera snimila, da vidite kako "svjetlosna bića" izgledaju. Inače ona se ljudima sa kojima žele da uspostave kontakt, uvijek predstavljaju imenom "Bog". Tako, na primjer, proroci, poput Mojsija, Isusa, Bude, Muhameda itd, ni sa kakvim drugim i dugačijim Bogovima nisu kontaktirali, do sa nekim od ovakvih "svjetlosnih bića". Ona mogu putem misli, telepatski, da prenose svoja znanja na druge ljude, a a da ih ljudi i ne vide. Kao što su na primjer na Teslu prenijeli znanje iz oblasti elektrotehnije. Mnogu ljudi na svijetu su imali iskustvo kontakta sa "svjetlosnim bićima". Njčešće noću, kad spavaju, pa u panici skoče iz sna jer dodir "svjetlosnog bića" osjete kao udar električne energije koji počne da im trese tijelo, a ne znaju šta im se dešava. Takođe i ljudi koji meditiraju, najčešće hindusi, pa uspiju da se "prosvijetle", to je takođe doživljaj dodira "sjetlosnog bića" kad se čovjekova aura sjedinjuje sa "svjetlosnim bićem", za koje vrijeme čovjekova svijest stiče uvid u svjesnost i znanje "sjetlosng bića", pa ćeobjek poslije tog trenutka postane mnogopametniji nego što je bio.

"Svjetlosno biće" na video snimku.

https://www.youtube.com/watch?v=q9pyNALKGL0
Govno ti

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42827
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14101 times
Been thanked: 12689 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Masamune » 22 May 2021, 20:30

bosnjakinja wrote: 11 May 2021, 18:03
MarlboroGold wrote: 11 May 2021, 17:57 Vjerovatnoća da postoji reinkarnacija je gotovo pa jednaka vjerovatnoći postojanja Boga po svetim knjigama.

Mislim ako ćemo ovako gledati :oo
pa znamo ti imas dosadan stav da je nakon smrti sve crno,kraj to je to

ne mogu zamislit koja ce te depresija strefit kad napunis 80 s znanjem da se nemas cemu vise nadati osim smrti :D.
Ti si vjernik i to je tvoja stvar. Ako po defaultu smatraš da te to čini boljim čovjekom vjeruj u svog Boga... mene ostavi da ne vjerujem u bajke. Depresija me sigurno neće uhvatiti jer sam ja davno prekrstio sa tim stvarima i ne plašim se smrti kad god da nastupi. Plašim se samo da ne ostavim voljene u belaju.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ma znas » 28 Dec 2021, 15:12

Samo vjerovanje. Jedni vjeruju da Bog postoji a drugi opet vjeruju da Biga nema. Svako ima pravo da napravi svoj izbor. :kafa

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Online

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Rum » 27 Jul 2023, 23:39

Ponekad me ljudi TRETIRAJU kao boga ignorisu moje postojanje sve dok im ne zatreba nesto
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests