SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 03 May 2020, 01:37

planamac wrote: 02 May 2020, 23:19 Zadivljujuća je 'lakoća' kojom baratate logikom, 'vežete' misli, činjenice, ideje... ne znam ni sam kako više da opišem ovo što osjećam, mislim i, čini mi se, razumije(va)m, kad čitam vaše postove tj. objašnjenja kako "stvari" (Kosmos, Stvarnost, Univerzum, Bog... tj. Svijest) funkcionišu, tj. Postoje.
Drago mi je da si razumio.
planamac wrote: 02 May 2020, 23:19Imam neka pitanja, koja sam 'prikupljao' tokom čitanja vaših postova po forumima, koje želim da Vam postavim, za što mislim da je primjerenije učiniti putem poruke, pa ću Vam se tako i tamo javiti.
Pročitao sam tvoju poruku. Zamolio bih te, ako imaš pitanja, da ih postaviš ovdje, u ovoj temi (ne u poruci). A ako je nešto baš lično, možeš na e-mail: jljubo@hotmail. com.

Poyzdrav.
Govno ti

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 05 May 2020, 10:47

U redu, jasno, razumijem, hvala.
Ma, bude, bilo je dosta pitanja koja se po glavi 'motaju', ali se nakon ponovnog čitanja i razmišljanja i 'odmotaju', k'o uostalom i svako gradivo kad ga se savladava, ponavlja, uči...

Međutim, neka baš i ne, jer ne nalazim meni vidljivo i shvatljivo 'uporište' za razumijevanje onog što me „muči“, tj. nije mi jasno. Jedna od takvih 'stvari' jeste i „duhovni svijet“, koji ste spominjali nekoliko puta u nekim svojim postovima.
Jedan od njih je ovaj, citiram: “…Što će reći da velike razlike između zemaljskog i duhovnog svijeta u izgledu, NEMA. Kad izađemo iz tijela, vidimo da su duhovni i materijalni svijet gotovo isti. Mi tada vidimo i duhovni i materijalni svijet, a nas niko ko je u materijalnom svijetu ne može da vidi. Sve sam ja to istražio i izeksperimetirao tokom mojih vantjelesnih šetnji i uvjerio se…”

Je li pomenuti duhovni svijet dio ove, da tako kažem, materijalne stvarnosti, prostor-vremena u kojem se nalazimo (svojom organskom građom tijela) kako mi tako i svi ostali materijalni objekti, tj. oblici organizacije i rada svijesti (od atoma do jata glaksija) u svemiru? Zanima me “gdje je” taj duhovni svijet, kako je povezan sa ovim “našim svijetom”, svemirom, tj. da li i po vašem mišljenju, uvidu… pored ovog kosmosa postoje još neki, kako bi savremena nauka tj. istraživači iz tog polja koji proučavaju taj domen rekli, bezbrojni svemiri (koji su međusobno povezani)? Možda se u ovu priču, tj. pitanje, može uklopiti još jedna meni nejasna ‘stvar’ o kojoj ste znali polemisati, a to su “svjetlosna bića” – gdje ona ‘žive’, nalaze se, egzistiraju… u kojem (su) obliku…?!

Nadam se da sam uspio biti dovoljno jasan s onim što me zanima, odnosno s pitanjima koje sam Vam postavio.
Hvala Ljubo. Pozdrav!
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 06 May 2020, 04:53

planamac wrote: 05 May 2020, 10:47Je li pomenuti duhovni svijet dio ove, da tako kažem, materijalne stvarnosti, prostor-vremena u kojem se nalazimo (svojom organskom građom tijela) kako mi tako i svi ostali materijalni objekti, tj. oblici organizacije i rada svijesti (od atoma do jata glaksija) u svemiru? Zanima me “gdje je” taj duhovni svijet, kako je povezan sa ovim “našim svijetom”, svemirom, tj. da li i po vašem mišljenju, uvidu… pored ovog kosmosa postoje još neki, kako bi savremena nauka tj. istraživači iz tog polja koji proučavaju taj domen rekli, bezbrojni svemiri (koji su međusobno povezani)?
Jeste, duhovni svijet je dio materijalne stvarnosti u kojoj se nalazimo, ali je druga i još uvijek u nauci neotkrivena vibracija. Ovo postaje jasnije ako znamo da je i naš opažljivi materijalni svijet, kao i cijeli Svemir, takođe, vibracija. Tesla kaže, "sve je energija, sve je svjetlost, sve je elektricitet". Ovome treba dodati i mišljenje drugih fizičara koji kažu da je sve vibracija. Ja tome još dodajem i da je sve svijest, po tome što to, koje postoji i manifestuje se kao energija, svjetlost, elektricitet i vibracija, u sebi se subjektivno manifestuje i kao psiha u vidu svjesnih psihičkih radnji opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, koje su osnovni faktori onoga što se podrazumijeva pod pojmom "Svijest". Samo što fizičari to ne uzimaju u obzir jer psihičke, svjesne radnje i procesi nisu u domeni fizičkih, eksperimentalnih metoda istraživanja fizike kao nauke.

Da bi ovo bolje razumio, pogledaj na mom videu onu sliku pod naslovom "Organizacija Svemira", na kojoj je simbolično prikazano da se Svemir sastoji od bezbrojnog mnoštva elekromagnetnih, polja koja vibriraju, različitih veličina, frekvencija i gustina, koja su hijerarhijski posložena jedna unutar drugih - elementarne čestice kao najmanja elektromagnetna, svjetleća i vibrirajuća polja, sa najbržom, frekvencijom i najvećom gustinom, smješđtena su unutar elektromagnetnih polja atoma, sa manjom frekvencijom i gustinom. Zatim, atomi su smješteni unutar svjesnih elektromagnetnih polja nebeskih tijela sa još manjom frekvencijom i gustinom. Pa se isto tako i nebeska tijela nalaze unutar elektromagnetnih polja galaksija, a galaksije unutar najvećeg elektromagnetnog polja Svemira čija je vibracija najsporija, a gustina najmanja.

Isto tako kao i Svemir, sagrađen je i ljudski organizam - elementarne čestice u atomima, atomi u ćelijama, ćelije unutar organa, a organi unutar čovjekovog svjesnog elektromagnetnog polja zvanog "duša" ili "aura",

Sve sam ovo morao da ti objasnim, da bi mogao da shvatiš da je i ono što se u religijama naziva imenom "duhovni svijet", takođe, jedno posebno elektomagnetno svjesno polje koje ima svoju određenu vibraciju i da se cijela organska priroda na Zemlji zajedno sa ljudima, nalazi u njemu. Na isti način kao što se ćelije i organi ljudskog tijela nalaze unutar čovjekove duše, tj. aure. Samo za razliku od ljudskog organizma, organska priroda još uvijek nije informatički sjedinjena sa tim svojim poljem, jer još uvijek nije dovoljno razvijena. Posebno nije razvijeno ljudsko društvo jer još uvijek nije jedinstveno, pravedno i humano, pošto ljudi u ljudskom društvu još uvijek žive po principu podjele, mržnje, konkurencije i borbe svakoga sa svakim u kojoj jači preživljava, a ne kao ćelije i organi unutar ljudskog tijela, po principu jedinstva, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravedne podjele rada i rezultata rada. I kad se i čovječanstvo po tom principu ujedini, kao ćelije i organi unutar naših tijela, tada će ta kolektivna Svijest čovječanstva da se informatički poveže sa svim ljudima svijeta i tada će svi ljudi moći da vide i komuniciraju sa svojim umrlim rođacima koji se nalaze unutar te naše Kolektivne Svijesti. Iz te Svijesti takođe dolaze svi ljudi, biljke i životinje kada se inkarniraju na Zemlji i u nju se nakon smrti vraćaju.

Ta naša Kolektiva svijest i sve što se unutar nje nalazi, je takođe materijalna i opažljiva kao i ovaj naš zemaljski svijet, ali sve je to drugačija vibracija od ove Zemaljske, pa je zato za nas nevidljiva jer ne možemo da je opazimo našim, zemaljskim materijalnim čulima koja imaju drugačiju vibraciju. Oni ljudi koji meditiraju i kad se uz pmoć meditacije njihova ljudsak svijest, tj. duša-aura oslobodi svog tijela i čula i kad promijeni svoju vibraciju i podesi je na vibraciju te naše Kolektivne svijesti, tada ona može da vidi taj duhovni svijet, i čovjek tada može da opazi i ponekog svog umrlog rođaka i razgovara sa njim. Porijeklo svih svjetskih religija i njihova učenja, upravo baziraju na iskustvima takve vrste koja su prenijeli ljudi koji su još za života uspjeli da promijene vibraciju svoje svijesti i zavire u duhovni svijet. Mnogi ljudi imaju to iskustvo, ali zbog opšteg ljudskog neznanja te ljude često proglašavaju bolesnim i ludim.

Uostalom, naša nauka sa svojim informatičkim sistemima je već uveliko uplovila u vode duhovnog svijeta. Ne duhovnog svijeta organske prirode kojemu i mi pripadamo, već duhovnog svijeta planete Zemlje. To je elektromagnetno, živo i svjesno polje Zemlje koje obavija, prožima i informatički povezuje sve atome planete Zemlje u jedinstvenu živuću, svjesnu cjelinu, biće i sistem. Naši radio, TV uređaji i mobilni telefoni, za prenos svojih informacija koriste to elektromagnetno polje. Te informacije su svugdje okolo nas i prolaze jedne kroz druge. MI ih ne vidimo, ali radio i TV antene ih vide i prenose na naše radio, TV uređaje i mobilne telefone da i mi možemo da ih vidimo. I sve što, na primjer, vidimo na našem TV ekranu, isto izgleda kao što i u stvarnosti izgleda. I iako bezbroj različitih radio i TV programa pluta prostorom na istom mjestu, ipak ti programi se međusobno ne ometaju i ne miješaju, tj. ne opažaju jedni druge, zato jer svaki radi na posebnoj talasnoj dužini. Tako je i sa našim duhovnim svijetom. On je tu, svugdje oko nas, isto izgleda kao i naš materijalni svijet, ali ne možemo da ga opazimo jer on ima svoju posebnu vibraciju, tj. talasnu dužinu. Dakle, u Svemiru svi različiti svjetovi su materijalni i opažljivi i napravljeni su i rade na istom principu. I svi su u istom prostoru i na istom mjestu, ali se ipak ne miješuju i uzajamno ne ometaju, jer svaki od tih svjetova ima svoju posebnu vibraciju, različitu od svake druge. I čovek raspoalže mogućnošću da zaviri u svaki taj svijet, ali samo kad do kraja ovlada tehnikom mijenjanja talasne dužine svoje svijesti i njenog prilagođavanja talasnoj dužini nekog drugog svijeta kojeg želi da opazi. Isto kao što mijenjanjem talasne dužine na našem TV-u ili radiju možemo da gledam i slušamo različite programe koji se na bezbroj različitih frekvencija svugdje oko naš šire na istom mjestu i prostoru. To važi i za ovaj naš materijalni svijet koji izgleda veoma materijaln i stvaran, iako je i on samo jedna od vibracija. Uostalom, fizičari već odavno znaju i tvrde da je sve vibracija. Prilkom smtri naših tijela ništa ne umire, već samo prelazi iz jednog materijalnog svijeta u drugi, tj. iz jedne vibracije u drugu.

Kada sam ja jednom prilikom, usred noći, probudio se i potpuno svjesno inamjerno "izašao iz tijela" i odšetao se od spavaće sobe do kuhinje, zateknem tu moju pokojnu babu kao za stolom sjedi. Bila je puno mlađa nego kada je umrla, ali ja sam znao da je to ona. I prvo što mi je palo na pamet bilo je da joj se pohvalim kao sam "izašao iz tijela". Ona se nasmijala i rekla da nisam izašao iz tijela. Da bih je uvjerio, uhvatio sam je za ruku i rekao joj da pođe do moje sobe da joj pokažem da moje tijelo leži u krevetu, jer ranije sam već dosta puta imao to iskustvo, kad ustanem i izađem iz tijela i okrenem se, da mogu da vidim moje tijelo kako mirno spava. Moja baba se nasmijala i ponovo rekla da moga tijela u sobi u krevetu nema. I kad smo došli do sobe i pogledali u krevet, moga tijela zaista nije u njemu bilo. To me je zbunilo i iznenadilo. Sjeo sam na pod dnevne sobe i zabrinuo se jer sam pomislio da sam umro i da se više neću moći vratiti u tijelo, a baba se i dalje smijala. A onda mi je palo na pamt i rekao sam babi: "Znaš šta, baba, ja znam da ti nisi stvarna i znam da si ti umrla i da sam ja izašao iz tijela i da ću se vratiti u njega". Ona se i dalje smijala, a zatim je nestala, a ja sam očajan ostao da sjedim na podu sobe. Da bih se slijedećeg trenutka, već obreo u krevetu u tijelu, ne znajući kao sam se u njega vratio, potpuno i na isti način budan i svjestan, kakav sam do prije jedog sekunda b udan i svjestan sjedio u sobi bez tijela. I za svo to vrijeme, od izlaska iz tijela, do povratka u njega, moje budno i svjesno stanje se uopšte nije prekidalo, ni mijenjalo. I potpuno sam bio siguran da to nije bio san, već čista stvarnost. Imajući na umu da sam prije toga, jednom prilikom, barem desetak puta, uzastopno ustajao i izlazio iz tijela i vraćao se u njega, da vidim da li je to istina ili san i da li postoji nekakva razlika između moje svjesnosti kad sam budan u tijelu i kada sam budan izvan tijela. I nisam mogao da uočim nikakvu drugu razliku, već samo da sam podjednako svjestan i u tijelu i bez njega. Kad sam budan u tijelu, tada sam svestan da sam u tijelu i da mogu normalno da pokrećem i upravljam tijelom. A kad izađem iz tijela, tada i dalje mogu normalno i poželji da se krećem, ali sam svjestan da nisam u tijelu i mogu da vidim moje tijelo kako u krevetu mirno spava i suprugu pored njega.

Inače, moji "izlasci iz tijela" su se povremeno mnogo puta dešavali tokom punih 15 godina. Za koje vrijeme sam izvršio mnoge eksperimente i uvjerio se da su ti moji "izlasci iz tijela" bili istinski. Iako sam bio okorjeli ateista i da ni pod "slučajno" nisam vjerovao da takva mogućnost postoji.

Tokom mojih "izlazaka iz tijela" sam saznao i to da te poduhvate ne izvodim sam i po svojoj volji, već uz pomoć jednog od "svjetlosnih bića". Koje me je obavijestilo da sam podvrgnut nekoj vrsti "školovanja", sa ciljem da se na mene prenese znanje "Zakona postojanja", koje sam ja dužan prenijeti ljdima dalje. Petnaest dana prije nego su moji "izlasci iz tijela" prestali, "svjetlosno biće", me je obavijestilo o datumu mog posljednjeg izlaženja iz tijela, sa obrazloženjem da je moje "školovanje" završeno.

Moje lekcije u vezi razumijevanja "Zakona postojanja" uglavnom sam primao telepatski od "svjetlosnog bića", kako u vrijeme prilkom mojih izlazaka iz tijela, tako i u vrijeme dok sam bio u normalnom budnom satanju svijesti. Uz napomenu da mi je "svjetlosno biće", prilikom jednog od mojih izlazak iz tijela, objasnilo i praktično pokazalo kako poruke mogu telepatski da se prenesu na ljude i kako može telepatski da se komunicira. I mnogi drugi ljudi imaju takva iskustva, poznata pod imenom "intuicija". Tesla, na primejr, je do svih svojih otkrića iz oblasni elektrotehnike došao na taj način. On je takođe tvrdio da postoje "svjetlosni izvori" koji u sebi nose sva znanja iz kojih ta znanja mogu da se dobiju.
planamac wrote: 05 May 2020, 10:47Možda se u ovu priču, tj. pitanje, može uklopiti još jedna meni nejasna ‘stvar’ o kojoj ste znali polemisati, a to su “svjetlosna bića” – gdje ona ‘žive’, nalaze se, egzistiraju… u kojem (su) obliku…?!
Ljudski organizam, na primjer, počinje da se razvija iz samo jedne sjemene ćelije, DNK, u kojoj postoje geni kao nosioci svih potrebnih znanja o obliku ljudskog organizma po kojima ljudski organizam treba da se razvije. Isto tako je i sa čovječanstvom. I ono ima svoje "gene" - to su "svjetlosna bića" - od kojih svako raspolaže određenom vrstom znanja koje je potrebno za razvoj čovječanstva, koje, po malo, obično telepatski, prenose na ljude, čak ako ljudi toga nisu ni svjesni, misleći da su do tih znanja došli sami, svojom glavom. Skup tih "svjetlosnih bića" - ima ih mnogo - su sastavni dio Kolektivne svijesti čovječanstva kao posebnog elektromagnetnog polja i ona iz njega često dolaze u zemaljsko vibraciono područje, tako što promijene svoju talasnu dužinu da mogu u zemaljskom svijetu da budu vidljiva, pa čak i kamerom snimljena. Ona crtaju putem misli, one krugove na žitnim poljima Engleske i drugim dijelovima svijeta, tako što telepatski prenose informacije u obliku krugova na klasje žita, a klasje žita te informacije prima, razumije i samo se povija i na žitnom polju oblikujući te krugove. Inače, kad "svjetlosnom biću" postavimo pitanje: "ko si ti", uvijek ćemo da dobijemo odgovor: "ja sam Bog". Od njih i potiču sva vjerovanja u Boga, koja su razni proroci, osnivači svjetskih religija, prenijeli na ljude o Božijem postojanju, koji su ispjeli da ostvare direktan kontakt s njima. To su, inače, ljudska bića, koja su kroz mnoge inkarnacije, putem iskustva, ovladala svim znanjima i svim moćima. Ona sa lakoćom mijenjaju vibraciju svog svjesnog polja i mogu sa lakoćom da prelaze iz bilo kojeg vibracionog područja u dugo i po potrebi intervenišu u svakom i tako stvaraju i održavaju red i harmoniju u cijelom Svemiru. Inače, "svjetlosna bića" su građena od istog materijala kao i sve drugo i raspolažu sa sedam fizičkih i psihičkih sposobn osti kao i sve drugo. A razlikuju se od svega drugog samo po golemom i sveopštem iskustvu i znanju koje im daje bezgraničnu moć. Mi ljudi i cijela organska priroda, kao cijeli Svemir, smo njihova kreacija. I mi ćemo na kraju, kroz mnoge inkarnacije, kada putem praktičnog iskustva i znanja koje će od "svjetlosnih bića da bude preneseno na nas, takođe da postanemo "bogovi". Takav je Zakon i princip postojanja Svemira, po kojem se uvijek sve iznova ponavlja, na način što se jedno i isto znanje o Svemiru uvijek prenosi sa "Oca na Sina", sa "Majke na kćerku", sa koke na jaje ili sa Svemira koji nestaje u pepelu, koji će iz tog istog pepala ponovo, isti takav da nastane i da se rodi. Kad ljudski organizam u majčinoj utrobi počinje da se razvija, to počinje tako što ona prva rasplodna ćelija počinje da se umnožava po načinu kopiranja same sebe. Isto tako i mi ljudi, kopirajući znanja od bogova, tj. "svjetlosnih bića", razvijamo se postepeno dok na kraju i sami ne postanemo bogovi - kopije svojih očeva i majki.
Govno ti

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 08 May 2020, 12:51

Prirodne sile i zakoni
Samo jedna prirodna sila - svijest - i samo jedan prirodni zakon - zakon postojanja svijesti - postoji. Svi drugi zakoni koje nazivamo prirodnim samo su znanja (ideje, informacije), sa značenjem najboljih rješenja kretanja i djelovanja svijesti, koja se primjenjuju i poštuju na raznim nivoima unutar hijerarhije materijalnih sistema svemira.
Fascinantno formulisano - ovdje nemam pitanja, samo ovu konstataciju. :aplauzz


Smrt
Smrti, u vidu prestanka trajne svjesnosti, nema. Raspad nekog sistema, odnosno, materijalnog tijela bića, tu trajnu svjesnost ne može da ugrozi, jer ona postoji prije svakog sistema i predstavlja nužni uslov za nastanak i razvoj svakog sistema, pošto jedan sistem ne bi moglo da napravi ono koje nije svjesno. Ta svjesnost ostaje i poslije raspada sistema jer njen nosilac nije sistem, već veliki i mali dijelovi svijesti koji su elementi sistema, koji ostaju da postoje i poslije raspada sistema, kao što su postojali i prije. Dijelovi i djelići svijesti, kao elementi sistema, su ti koji postoje apsolutno, a sistemi postoje samo relativno. Sistemi su samo oblici njihovog kretanja i rada.

Smrt čovjeka
Činjenica je da su ćelije u našim tijelima kao sistemima posebna živa bića, koja imaju svoju vlastitu svijest, i činjenica je da sve ćelije u tijelu imaju jednu posebnu, zajedničku svest, koja ih sve povezuje u sebi u jedinstvenu živuću cjelinu, koja je, zapravo, ova naša ljudska svijest. Ćelije su tijelo čoveka, a čovek je, dakle, njihova kolektivna svijest. tj. duša tijela. Ona je takođe, samo jedan od svjesnih elemenata sistema i ona takođe preživljava smrt i raspad tijela kao sistema. Kao što i svi ostali elementi tijela kao sistema preživljavaju, tj. ostaju i dalje svjesni i ostaju da postoje, ali više nisu sistem.


Gdje se nalaze, u čemu, u kome… - ne znam baš kako ‘ispravno’ da postavim pitanje - ovi dijelovi svijesti (veliki, mali) koji su elementi sistema i koji apsolutno postoje, i grade neki hijerarhijski ustrojen materijalni oblik (kretanja i rada tih elemenata)?
Nalaze li se ”dijelovi svijesti” u duši čovjekovog tijela, koja je "jedan od svjesnih elemenata sistema", i je li duša svakog čovjeka pojedinačno predstavlja po jedan djelić svijesti – kako sam to ja povezao, ali nisam baš siguran?!


Uz napomenu da i mi ljudi na Zemlji, zajedno sa biljnim i životinjskim svijetom, imamo svoju zajedničku (kolektivnu) svijest. To je jedno posebno, široko energetsko samosvjesno polje ali mi ga još uvek nismo dovoljno svjesni jer čovječanstvo kao sistem (biće, organizam) nije evoluiralo do tog stupnja. Dokaz za postojanje tog svjesnog nagonskog polja je telepatija, koja je naučno dokazana, koja bez tog polja kao prenosnika naših misli (u vidu slika) na daljinu, ne bi bila moguća. Kada ljudsko društvo kao sistem evoluira do kraja (zajedno sa biljnim i životinjskim svijetom) to svjesno nagonsko polje sa ulogom kolektivne svijesti čovječanstva će informatički (telepatski) međusobno da poveže sve ljude svijeta (svakoga sa svakim) (kao i sa svakim bićem iz biljnog i životinjskog svijeta) i tako će da postane naš glavni informatički sistem. Kao što naše ljudsko svjesno polje, kao nosilac ljudske svjesnosti, informatički povezuje sve ćelije u sebi svaku sa svakom. A kad se to postigne, naši sadašnji informatički sistemi - telefon, radio, televizija i internet - biće samo igračke za djecu.

Ovo tako lijepo ‘zvuči’, lijepo mi 'zamisliti', volio bih to vidjeti, doživjeti… :-)

P.S.
Crvenom sam obojio dijelove teksta koji su me usmjeril ka (ovako formulisanom) pitanju.
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 08 May 2020, 15:15

... Posebno nije razvijeno ljudsko društvo jer još uvijek nije jedinstveno, pravedno i humano, pošto ljudi u ljudskom društvu još uvijek žive po principu podjele, mržnje, konkurencije i borbe svakoga sa svakim u kojoj jači preživljava, a ne kao ćelije i organi unutar ljudskog tijela, po principu jedinstva, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravedne podjele rada i rezultata rada...
Šta može pojedinac učiniti, koji je najbolji način da se ljudsko društvo 'što prije osvijesti'? Nekako mi se "sporim" čini nošenje bedževa i na taj način isticanje ideje i traženje sebi sličnih... a opet, ne znam kako "velike" monoteističke religije tj. njihove poglavare, predstavnike... nagnati da promijene ponašanje i da praktično promovišu pravedn(ij)u podjelu rada i rezultata rada i ukidanje svih drugih podjela itd... što bi sigurno bila brža i efikasnija varijanta "osvješćenja" čovječanstva, i je li to naš - Vaš, moj, ili bilo kojeg drugog pojedinca, "zadatak", da tako kažem, ili to mogu/trebaju ova mnogo razumnija, sposobnija "svjetlosna bića" (tj. bogovi, kako sebe nazivaju) jednostavnije i brže urade? Ili pak (naknadno mi naumpade dok sam čitao post prije objave) u saradnji između svih nabrojanih, što je i logično i svakako najučinkovitije. Ali, kako onda da uspostavimo tu "saradnju" za sveopšte dobro?
Uh, ne znam da li sam jasan, ali sve ovo što ste izrekli, napisali... pomalo "ošamuti" um...

Dakle, u Svemiru svi različiti svjetovi su materijalni i opažljivi i napravljeni su i rade na istom principu. I svi su u istom prostoru i na istom mjestu, ali se ipak ne miješuju i uzajamno ne ometaju, jer svaki od tih svjetova ima svoju posebnu vibraciju, različitu od svake druge. I čovek raspolaže mogućnošću da zaviri u svaki taj svijet, ali samo kad do kraja ovlada tehnikom mijenjanja talasne dužine svoje svijesti i njenog prilagođavanja talasnoj dužini nekog drugog svijeta kojeg želi da opazi. Isto kao što mijenjanjem talasne dužine na našem TV-u ili radiju možemo da gledam i slušamo različite programe koji se na bezbroj različitih frekvencija svugdje oko naš šire na istom mjestu i prostoru. To važi i za ovaj naš materijalni svijet koji izgleda veoma materijalan i stvaran, iako je i on samo jedna od vibracija...
Tokom mojih "izlazaka iz tijela" sam saznao i to da te poduhvate ne izvodim sam i po svojoj volji, već uz pomoć jednog od "svjetlosnih bića". Koje me je obavijestilo da sam podvrgnut nekoj vrsti "školovanja", sa ciljem da se na mene prenese znanje "Zakona postojanja", koje sam ja dužan prenijeti ljudima dalje. Petnaest dana prije nego su moji "izlasci iz tijela" prestali, "svjetlosno biće", me je obavijestilo o datumu mog posljednjeg izlaženja iz tijela, sa obrazloženjem da je moje "školovanje" završeno.
Moje lekcije u vezi razumijevanja "Zakona postojanja" uglavnom sam primao telepatski od "svjetlosnog bića", kako u vrijeme prilkom mojih izlazaka iz tijela, tako i u vrijeme dok sam bio u normalnom budnom satanju svijesti. Uz napomenu da mi je "svjetlosno biće", prilikom jednog od mojih izlazak iz tijela, objasnilo i praktično pokazalo kako poruke mogu telepatski da se prenesu na ljude i kako može telepatski da se komunicira. I mnogi drugi ljudi imaju takva iskustva, poznata pod imenom "intuicija". Tesla, na primjer, je do svih svojih otkrića iz oblasni elektrotehnike došao na taj način. On je takođe tvrdio da postoje "svjetlosni izvori" koji u sebi nose sva znanja iz kojih ta znanja mogu da se dobiju.
Kako da se ovlada ovom gore spomenutim tehnikama, je li to moguće "samostalno" (uz neke upute npr. ili slično tome) ili uvijek ovisi o nekome/nečemu izvan, npr. mene samog?
Ljudski organizam, na primjer, počinje da se razvija iz samo jedne sjemene ćelije, DNK, u kojoj postoje geni kao nosioci svih potrebnih znanja o obliku ljudskog organizma po kojima ljudski organizam treba da se razvije. Isto tako je i sa čovječanstvom. I ono ima svoje "gene" - to su "svjetlosna bića" - od kojih svako raspolaže određenom vrstom znanja koje je potrebno za razvoj čovječanstva, koje, po malo, obično telepatski, prenose na ljude, čak ako ljudi toga nisu ni svjesni, misleći da su do tih znanja došli sami, svojom glavom. Skup tih "svjetlosnih bića" - ima ih mnogo - su sastavni dio Kolektivne svijesti čovječanstva kao posebnog elektromagnetnog polja i ona iz njega često dolaze u zemaljsko vibraciono područje, tako što promijene svoju talasnu dužinu da mogu u zemaljskom svijetu da budu vidljiva, pa čak i kamerom snimljena. Ona crtaju putem misli, one krugove na žitnim poljima Engleske i drugim dijelovima svijeta, tako što telepatski prenose informacije u obliku krugova na klasje žita, a klasje žita te informacije prima, razumije i samo se povija i na žitnom polju oblikujući te krugove. Inače, kad "svjetlosnom biću" postavimo pitanje: "ko si ti", uvijek ćemo da dobijemo odgovor: "ja sam Bog". Od njih i potiču sva vjerovanja u Boga, koja su razni proroci, osnivači svjetskih religija, prenijeli na ljude o Božijem postojanju, koji su ispjeli da ostvare direktan kontakt s njima. To su, inače, ljudska bića, koja su kroz mnoge inkarnacije, putem iskustva, ovladala svim znanjima i svim moćima. Ona sa lakoćom mijenjaju vibraciju svog svjesnog polja i mogu sa lakoćom da prelaze iz bilo kojeg vibracionog područja u dugo i po potrebi intervenišu u svakom i tako stvaraju i održavaju red i harmoniju u cijelom Svemiru. Inače, "svjetlosna bića" su građena od istog materijala kao i sve drugo i raspolažu sa sedam fizičkih i psihičkih sposobn osti kao i sve drugo. A razlikuju se od svega drugog samo po golemom i sveopštem iskustvu i znanju koje im daje bezgraničnu moć. Mi ljudi i cijela organska priroda, kao cijeli Svemir, smo njihova kreacija. I mi ćemo na kraju, kroz mnoge inkarnacije, kada putem praktičnog iskustva i znanja koje će od "svjetlosnih bića da bude preneseno na nas, takođe da postanemo "bogovi". Takav je Zakon i princip postojanja Svemira, po kojem se uvijek sve iznova ponavlja, na način što se jedno i isto znanje o Svemiru uvijek prenosi sa "Oca na Sina", sa "Majke na kćerku", sa koke na jaje ili sa Svemira koji nestaje u pepelu, koji će iz tog istog pepala ponovo, isti takav da nastane i da se rodi. Kad ljudski organizam u majčinoj utrobi počinje da se razvija, to počinje tako što ona prva rasplodna ćelija počinje da se umnožava po načinu kopiranja same sebe. Isto tako i mi ljudi, kopirajući znanja od bogova, tj. "svjetlosnih bića", razvijamo se postepeno dok na kraju i sami ne postanemo bogovi - kopije svojih očeva i majki.


Definitivno da se čovjeku pomalo "zamanta", naravno jer mu um nenaviknut na ovakvo što, a ne zbog nečega drugog.

Hvala Ljubo!
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 08 May 2020, 15:42

O kolektivnoj svijesti čovječanstva i o njenom sjedinjenu s ljudima na Zemlji u Bibliji se govori u Jovanovom Otkrivenju pod imenom "jagnje", "nevjesta" i "mladoženja". Takođe i Hrist o tome govori u Jevanđelju po Mateju 24: 15-28.

Kako vas kao “okorjelog ateistu” put dovede do Objava, da i u njih ‘zavirite’?
Nekako mi se čini da bi trebalo onda biti i da je u Otkrivenju negdje i “Zakon postojanja” "spomenut", ako ne i sam njegov tvorac tj. prenosilac ljudima, odnosno Vi (ako sam u pravu, naravno) – na žalost, ja to ne prepoznah, iako sam ga ‘pažljivo’ ponovo pro/čitao?!


Bog
Kada koka odraste i sazrije, ona snese jaje kao svoju sjemenku sa znanjem o sebi po kojem će kasnije ponovo da se rodi i razvije. Isto kao što i biljka na kraju ostavlja iza sebe svoju sjemenku sa znanjem o sebi iz koje će kasnije ponovo da se rodi i razvije. Isto tako i cijeli svemir na kraju svakog svog ciklusa ostavlja svoju sjemenku sa znanjem o sebi po kojem će u narednom ciklusu ponovo da se rodi i razvije. I upravo te sjemenke su bogovi jer one kreiraju sve.

Kao što vidite, nastajanje i nestajanje svemira odvija se po istim pravilima zakona postojanja po kojem se odvija i nastajanje koke iz jajeta i jajeta iz koke ili biljke iz sjemenke i sjemenke iz biljke, jer to su univerzalna pravila koja važe uvek i svugdje. Zato danas i postoje dva svemira - makro (neorganski) i mikro (organski). Mikro (organski svemir) je sjemenka-jaje, a makro (neorganski svemir) je koka, u kojoj to jaje treba da se razvije i sazrije, u koje će postepeno da se deponuje svo znanje o sadašnjem svemiru. Ova sjemenka-jaje će na kraju da preživi smrt sadašnjeg makro-svemira i kada se svijest, kao tvar od koje je građen sadašnji makro-svemir, poslije određenog vremena mirovanja i spavanja, odmori, ova sjemenka će po načinu prenošenja svog znanja na nju, početi da kreira novi, isti ovakav svemir.

Tako je bilo uvek i biće uvek.

Uz napomenu da bog ili pak, bogovi, o kojima svjetske religije govore kao kreatorima svemira, nisu ništa drugo do sjemenke svemira koje su i same kreirane. To je isto kao što je jaje kreator koke, koje je i samo kreirano od koke. To podrazumijeva da religijska objašnjenja postojanja svijeta pomoću bogova nisu potpuna objašnjenja postojanja svijeta - nedostaju im objašnjenja o tome ko su sami bogovi i kako oni postoje. Odnosno, podrazumijeva da tek potpuno objašnjenje postojanja svijesti koje je ovdje iznijeto kao zakon postojanja je potpuno objašnjenje postojanja svijeta.


Je li “cilj” (kojem trebamo stremiti) da svi mi kao čovječanstvo postanemo sjemenka ili je to mogućnost ‘data’ svakom čovjeku ponaosob - ako je to moguće pojedinačno, kako to ‘prepoznati’?

Nadam se da se ne ponavljam, tj. trudim se "da se ne vrtim u krug", što s pitanjima, što s promišljanjem o svemu ovome, ali pošto ne hvatam još, vjerovatno ni 'grublje obrise', a kamoli 'fine detalje', oprostite na eventualno takvom postupanju, odnosno utisku koji moguće ostavljam.
Slutim da ovo treba još podosta da odstoji i slegne se "u glavi", a isto tako slutim da je upravo to ("neslijeganje", odnosno ishitreno komentarisanje i reagovanje) razlog što nije bilo nekog značajnijeg odziva (onih kojima ste slali materijale) na sve ono što nudi i objašnjava Zakon postojanja...
Nije sve ovo "lako i jednostavno 'pohvatati'", barem meni, a oduvijek me "sve i svašta" zanimalo i, i dalje me zanima. :)
I sami ste znali spomenuti kako je neophodno raznovrsno znanje da bi se moglo uopšte pokušati misliti o spoznajama iz različitih oblasti nauke, a kamoli ih povezati i ujediniti...
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 09 May 2020, 03:09

planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Gdje se nalaze, u čemu, u kome… - ne znam baš kako ‘ispravno’ da postavim pitanje - ovi dijelovi svijesti (veliki, mali) koji su elementi sistema i koji apsolutno postoje, i grade neki hijerarhijski ustrojen materijalni oblik (kretanja i rada tih elemenata)?

Nalaze li se ”dijelovi svijesti” u duši čovjekovog tijela, koja je "jedan od svjesnih elemenata sistema", i je li duša svakog čovjeka pojedinačno predstavlja po jedan djelić svijesti – kako sam to ja povezao, ali nisam baš siguran?!
Ne može se imati iskustvo svega, putem direktan uvida u sve i tako imati odgovore za sve. Moraćemo još mnogo puta da se rađamo dok do takvog znanja dođemo i postanemo "bogovi" koji znaju sve. A mi na današnjem stupnju razvoja, ako barem donekle želimo da imamo predstavu stvarnosti kakva jeste, najvažnije je da razumijemo Zakon postojanja koji podjednako važi na svim nivoima postojanja, da bi onda mogli da se služimo analogijama kad želimo nešto da objasnimo i razumijemo. Kao na primjer, ako želimo da znamo i razumijemo sva pravilla i zakone po kojima Svemir postoji po načinu večitog ponavljanja, dovoljno je da do kraja znamo i razumijemo pravila i zakone po kojima ljudsko biće postpoji po načinu ponavljanja, jer princip i Zakon po kojem sve postoji po načinu vječitog ponavljanja, odnosno, pretakanja kroz tri prirodna oblika i stanja, je za sve isti.

Tako na primjer, analogan odgovor na tvoje pitanje da li se dijelovi svijesti koji grade jedan sistem nalaze u njihovoj kolektivnoj, tj. zajedničkoj svijeti, odgovor je potvrdan. Kao što se elementarne čestice koje grade atom, nalaze unutar jednog posebnog šireg elektromagnetnog, živog i svjesnog polja, koje ih sve informatički povezuje u sinhronizovanu jedinstvenu cjelinu i biće, isto tako se i ćelije unutar ljudskog organizma nalaze unutar ljudske aure (duše) koja ih sve međusobno informatički povezuje. Ne samo njih međusobno, već i sebe sa njima, tako da ona sve ćelije i organe tijela osjeća kao samu sebe. Da nije tako, ljudska duša ne bi mogla bude svjesna fizičkih i duhovnih potreba svoga tijela i ne bi mogla da brine o njegovom održavanju.

Imaš analogan primjer i elektromagnetnog polja planete Zemlje koje je duša planete Zemlje, koje informatički povezuje sve atome planete Zemlje u jedinstvenu živuću svjesnu cjelinu. Naši informatički sistemi, radio, televizija, mobilni telefoni, koji su napravljeni od atoma planete Zemlje, koji se takođe nalaze unutar elektromagnetnog polja Zemlje u sekundi pomoću tog polja prenesu informaciju sa jednog dijela planete na drugi. Tako je i sa ljudskim organizmom. Kad komarac sleti na ljudski organizam i svojom rilicom ubode i povrijedi samo jednu ćeliju organizma, istog momenta je o tome obaviješten cijeli organizam, koji se cio pokreće sa namjerom odbrane te ugrožene ćelije. Na isti način se u cijelom Svemiru sve informatički povezuje. Manji djelići svijesti sa bržom vibracijom i većom gustinom se uvijek nalaze unutar većih sa sporijom vibracijom i manjom gustinom. Manji uvijek vrše ulogu tijela kao organizovanog sistema kretanja i rada, a veći ulogu njihove zajedničke svijesti, tj. duše sistema koja u sebi nosi taj sistem i o njemu brine. Sve materijalne forme od kojih se Svemir sastoje imaju svoju dušu. Tijelo, kao organizovani sistem kretanja i rada bez duše, koja obuhvata, prožima i informatički povezuje sve subjekte untar sistema, nije moguće.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 09 May 2020, 04:44

planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Šta može pojedinac učiniti, koji je najbolji način da se ljudsko društvo 'što prije osvijesti'? Nekako mi se "sporim" čini nošenje bedževa i na taj način isticanje ideje i traženje sebi sličnih...
Možda to i ne bi bio spor način. Možda jedan manji broj ljudi koji nose te bedževe bi bio dovoljan da se mediji u jednom gradu zainteresuju da vide o čemu je riječ i da to objave. I onda bi to lančano brzo se prenijelo dalje. Ja sam to pokušao u Olovu, dva tri mjeseca prije nego je rat počeo, kada sam bio prinuđen da sa porodicom napustim Olovo. Htjeo sam da to bude organizovani pokret, ali sada mislim da institucionalizacija takve jedne ideje ne bi bila dobra, jer Zakon postojanja nije ni ideologija, ni vjera, već iskustveno, naučno i logički utemeljena, neoboriva Nauka - Nauka o Svijesti, odnosno, o Nagonu samoodržanja. Kojoj kao takvoj nije potrebna institucija koja će ljudima manipulacijom da se nameće, već samo objašnjavanjem, iskustvenim i naučnim dokazivanjem i razumijevanjem.

Građani Olova su se bili zainteresovali i počeli da nose bedževe. Održana je i osnivačka skupština. I sarajevska televizija je izvjestila o tome. Takođe i JUTEL. I sve se to desilo tokom mjesec-dva dana. Ali pošto je odmah nakon osnivanja pokreta rat počeo i u Olovu i pošto sam ja otišao iz Olova, sve je propalo.

Ali, dok god je čovječanstvo politički, vjerski, nacionalno i klasno podijeljeno i dok god živi po neprirodnom principu podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, uz stalnu pretnju rata i ljudskog stradanja, ovakva vrsta pokreta će uvijek da bude aktuelna. Za njegov početak i za brzo širenje, najvažnije bi bilo doći do medija i priznanja Zakona postojanja od strane ljudi koji se bave naukom - fizičara, biologa i psihologa, logičara itd. Ja bih u tome bio uspio da nisam otišao iz Olova, jer je bilo dobro krenulo. A i ratni uslovi su bili pogodni za širenje takve jedne spasonosne ideje pomoću koje je rat i raspad Jugoslavije mogao da se spreči, jer su ljudi bili uplašeni. Nakon odlaska iz Olova i potucanja po svijetu tu mogućnost više nisam imao, niti je danas imam. Sa Zakonom postojanja, kojoj god naučnoj instituciji sam se obratio ili nekom poznatom naučniku, lično, ni od koga nikada nisam dobio nikakav odgovor. Dakle, ne ostaje druga mogućnost već ljudi sa bedževima, pojedinci, poput tebe, koji razumiju Zakon postojanja, koji bi na kraju svojom brojnošću uspjeli skrenuti pažnju medija.
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51a opet, ne znam kako "velike" monoteističke religije tj. njihove poglavare, predstavnike... nagnati da promijene ponašanje i da praktično promovišu pravedn(ij)u podjelu rada i rezultata rada i ukidanje svih drugih podjela itd... što bi sigurno bila brža i efikasnija varijanta "osvješćenja" čovječanstva.
Nema šanse. Nikada se ni jedan svjetski politički, ni vjerski poglavar neće dobrovoljno odreći svog položaja i svojih privilegija, već će se do iznemoglosti boriti da to ne izgubi. Sve dok njihove ideologije i vjerska učenja, koja čine temelje njihovih političkih i vjerskih institucija, ne budu uz pomoć Zakona postojanja, oborene. A da bi se u tome uspjelo, potrebno je da Zakon postojanja preko medija i preko naučnih institucija bude obznanjen i potrebni su inteligentni ljudi koji će da ga shvate. Oba ova uslova je vrlo teško ispuniti, jer inteligentnih ljudi, to sam provjerio tokom proteklih 40 godina, NEMA.
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51i je li to naš - Vaš, moj, ili bilo kojeg drugog pojedinca, "zadatak", da tako kažem, ili to mogu/trebaju ova mnogo razumnija, sposobnija "svjetlosna bića" (tj. bogovi, kako sebe nazivaju) jednostavnije i brže urade? Ili pak (naknadno mi naumpade dok sam čitao post prije objave) u saradnji između svih nabrojanih, što je i logično i svakako najučinkovitije. Ali, kako onda da uspostavimo tu "saradnju" za sveopšte dobro? Uh, ne znam da li sam jasan, ali sve ovo što ste izrekli, napisali... pomalo "ošamuti" um..
To je zadatak svakog čovjeka na planeti koji uspije da razuumije Zakon postojanja, a time ujedno da razumije da je jedinstvo svijeta, mir, uzajamno pomaganje, ljubav i ravnopravna podjela rada i rezultata rada, najbolje, prirodno i univerzalno rješenje održanja, koje cijeli Svemir poznaje i praktikuje, čak i društva pčela i mrava, osim ljudska vrsta. Koja sebe smatra najpametnijom i najnaprednijom, a zapravo je najgluplja i najgora zvijer na Zemlji. Kada sam ja još prije 40 godina otkrio Zakon postojanja, bio sam se jako obradovao. Mislio sam da će cijeli svijet odmah da se promijeni nabolje čim ljudi shvate Zakon postojanja, na način tako kako si ga ti shvatio. Nažalost, ti si, mogu slobodno reći, prvi čovjek koji je za ovih proteklih 40 godina uspio potpuno i na pravi način da ga shvati. I sada je dalje širenje znanja Zakona postojanja i tvoja briga, isto kao i moja. Niko ti to ne nameće, već to čovek nametne sam sebi kad uspije do kraja sve da razumije, kao što sam i ja to sam sebi nametnuo kada sam sve shvatio. Ne zbog drugih ljudi ili zbog cijelog svijeta, već zbog sebe samoga, jer ne čovjek može da trpi da gleda da svijet dubi na glavi i pati se, a bez ikakvih problema bi mogao da stoji na nogama i bude mu dobro.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 09 May 2020, 07:13

planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Kako da se ovlada ovom gore spomenutim tehnikama, je li to moguće "samostalno" (uz neke upute npr. ili slično tome) ili uvijek ovisi o nekome/nečemu izvan, npr. mene samog? ..
Ne znam. Kod mene je to išlo spontano, samo od sebe. Barem mi se tako u početku činilo, dok nisam kasnije saznao o čemu je riječ. Znam neke ljude koji su godinama pokušavali uz pomoć meditacije da nešto postignu i nisu postigli ništa. Mislim da to zavisi nivoa razvoja čovjekove ličnosti tokom većeg broja inkarnacija. Kojom prilikom se potiže da se vibracija čovjekove svijesti sve više i više približava vibraciji te naše kolektivne svijesti. Kako čovjek postaje manje divlji, tj. razumniji i humaniji, njegova aura postaje svjetlija, što omogućuje lakše sjedinjavanje sa vibracijom naše Kolektivne svijesti. Nije isključeno da ti već telepatski komuniciraš sa "svjetlosnim bićima", a da to i ne znaš, dok si tako brzo i jednostavno razumio Zakon postojanja. Onaj ko nema iskustvo telepatskog komuniciranja ne može razlikovati telepatski primljenu misao od svoje vlastite.
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Kako vas kao “okorjelog ateistu” put dovede do Objava, da i u njih ‘zavirite’? ..
Nikad nisam pročitao ni jednu vjersku knjigu, niti me je to zanimalo. Pročitao sam samo neke kraće dijelove Biblije, između ostalog "Jovanovo Otkrivenje", kada su mi ljudi koji su čitali Bibliju, skrenuli pažnju, da slično ovome što ja pričam, već stoji u Bibliji.
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Nekako mi se čini da bi trebalo onda biti i da je u Otkrivenju negdje i “Zakon postojanja” "spomenut", ako ne i sam njegov tvorac tj. prenosilac ljudima, odnosno Vi (ako sam u pravu, naravno) – na žalost, ja to ne prepoznah, iako sam ga ‘pažljivo’ ponovo pro/čitao?! ..
Ima u Jovanovom Otkrivenju nešto slično tome. Na primjer, Zakon postojanja bi mogao da odgovara "Vječitom evanđelju", gdje piše otprilike ovako: "I vidjeh jednog anđela (vjerovatno "svjetlosno biće") kako leti posred neba imajući Vječito evanđelje ("Vječita Istina") da ga objavi svakom narodu, jeziku i plemenu". Onada tu se može prepoznati i najava svjtskog mirovnog pokreta o kojem ja govorim da bi trebalo da se napravi. O tome piše: "I vidjeh golemi narod, u čistim bijelim haljinama, od svake nardnosti, plemena i jezika". Uz napomenu da su "čiste bijele haljine" simbol za bijele i svijestle aure naprednijih i humanijih ljudi koji sve i svakoga vole, u odnosu na tamne aure ljudi koji sve i svakoga mrze. Govori se tu i o vođi tog naroda u "čistim bijelim haljinama", gdje stoji da će se njegovo ime zvati "Riječ Božija". Naravno, dvije najznačajnije Božije riječi su "Ljubav" i "Mir".

Ja sam kasnije naišao na još 5-6 prorčanstava u kojima se takođe najavljuje taj "narod u čistim bijelim haljinama" ili "Novi narod", kako taj narod naziva srpski prorok Mitar Tarabić. Za kojeg kaže "da će se pojaviti na srpskim granicama i preko njih, da će nicati kao trava poslije velikog dažda i da će voliti jedni druge kao da su svi braća rođena".

Ostali prorci, među kojima i Nostradamus su dali dosta podataka o tom čovjeku koji će da pokrene taj "narod", po kojima će se moći prepoznati kad se on pojavi. Kao na primjer nacionalno porijeklo, opis mjesta u kojem će se roditi, datum njegovog stupanja na svjetsku scenu, da će otići iz Evrope i da se u nju neeć vratiti. Dva prorka su čak rekla da će da bude riđokos. Ima još interesantnih podataka, mada ja lično baš i nisam ubijeđen da sam ja "taj". Ali je istina da svi ti podaci koje su prorci dali, odgovaraju. Nezahvalno je o tome govoriti prije nego se ostvari nešto od toga. Kako naš narod veli: "Prvo skoči, pa onda kaži hop".
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Je li “cilj” (kojem trebamo stremiti) da svi mi kao čovječanstvo postanemo sjemenka ili je to mogućnost ‘data’ svakom čovjeku ponaosob - ako je to moguće pojedinačno, kako to ‘prepoznati’? ..


Svi mi kao čovječanstvo smo jedno biće i jedna svijest. Svi smo mi djelići svijesti te naše Kolektivne Svijesti koju je Jovan Bogoslov u Bibliji nazvao imenom "Jagnje", a sjedinjenje čovječanstva sa njim, imenom "Jagnjetova ženidba". I svi mi, ljudi se usavršavamo u domeni znanja onog zanimanja kojim se već bavimo i koje nam naviše kao pojedincima odgovara, pa makar to bilo i samo znanje kako se pletu čarape od ovčje vune. Svako znanje je za čovječanstvo potrebno i svki čovjek je zadužen da ovlada nekim znanjem i sačuva ga, jer to je jedino blago koje u zemaljskom materijalnom svijetu može da se stekne i u trenujtku smti sa sobom ponese, da bi moglo da se koristi kasnije, prilikom nove inkarnacije čovječanstva na Zemlji ili nekoj drugoj planetu u Svemiru.
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Slutim da ovo treba još podosta da odstoji i slegne se "u glavi", a isto tako slutim da je upravo to ("neslijeganje", odnosno ishitreno komentarisanje i reagovanje) razlog što nije bilo nekog značajnijeg odziva (onih kojima ste slali materijale) na sve ono što nudi i objašnjava Zakon postojanja... ..


Naravno da treba vremena sa se gradivo svari, slegne i prihvati. Pogotovo što u ljudskim glavama već postoje (lažna) znanja u koja se ljudi kunu, drugačija od onga sa značenjem Zakona postojanja, po kojima su već ljudi stvorili navike da žive i koja ne žele da mijenjaju za druga, pa makar ova duga i imala značenje istine. Sve je stvar navike. Navike su te koje ljudi ne žele da mijenjaju, pa makar i znali da su loše i u smrt da ih vode. Upravo onako kako je kineski filozof Lao Ce rekao: "Pazi na svoja znanja, ona postaju tvoje misli; pazi na svoje misli, one postaju dvoja djela: pazi na svoja djela, ona postaju tvoje navike: pazi na svoje navike, one postaju tvoja sudbina". Dakle, sve od znanja zavisi. Od sjemenke kruške, nikad neće postti stablo jabuke, dok god se informacija u sjemenki kruške ne zamijeni informacijom jabuke. To fizičari i biolozi veoma dobro znaju kada tvrde da smo energija (po meni, samo Svijest) postoji. Imajući na umu da je engrija, zapravo, napregnuta i pokrenuta Svijest. koja od sebe same stvara harmonične i pravedne sisteme svog kretanja i rada koji su jedini način da se izbjegbne zlo, a ostvari dobro, kao cilj i svrha života i postojanja. A kod ljudi je to obrnuto. Uvijek iznova stvaraju ratove, haos i zlo, sa namjerom da im bude dobro. Što nema nikakve veze sa zdravom pameću. Molim te, srušili smo Jugoslaviju, pobili i raselili ljude, porušili i popalili sela i gradove, uništili YU ekonomiju, sve zato da nam bude bolje. Pa gdje to ima? Hvalili smo se da smo svi školovani, obrazovani, pismeni i pametni, a društvo propalo. To je to je osnovni pokazatlje (ne)vrijednosti naših sistema obrazovanja, naših idologija, naših religijskih i političkih zakona i moralnih sistema. (Ne)vrijednosti svih naših ukupnih znanja.
planamac wrote: 08 May 2020, 12:51Nije sve ovo "lako i jednostavno 'pohvatati'", barem meni, a oduvijek me "sve i svašta" zanimalo i, i dalje me zanima.
I sami ste znali spomenuti kako je neophodno raznovrsno znanje da bi se moglo uopšte pokušati misliti o spoznajama iz različitih oblasti nauke, a kamoli ih povezati i ujediniti... ..
Da, potrebno je mnogo toga znati, a prije svega logički povezati sve što se zna, da bi se dobila zaokružena smislena cjelina. A na kraju, kad se u tome uspije, dolazi se do zaključka da je istina o postojanju stvarnosti prosta da prostija ne može da bude. Jer sve se na kraju svede na to da postoji samo Svijest, koja sebe zove imen om "JA", samo po sebi, od uvijek i zauvijek, tako što se vječito iznova i uvijek na isti način, kružno, kao perpetuummobile, pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, sve uz pomoć svojih sedm fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Naučnici su već gotovo došli do tog otkrića tvrdeći da samo energija i informacija postoji. Jer energija i informacija su tih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Energija je fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija je psihička radnja opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja tog naprezanja i kretanja. Naučnicima ostaje još samo da se sjete da tu postoji još i Svijest kao vršilac tih sedam fizičkih i psihičkih radnji, tj. da se sjete da te radnje ne mogu postojati same po sebi i vršiti same sebe, bez vršioca koji ih vrši. A to je uvijek i samo ono što zovemo imenom Svijest, koja uvijek stoji u jedinstvu sa svojim fizičkim i psihičkim radnjama, nedjeljiva od njih. Bez obzira da li je rijeć o atomu Svemiru, čovjeku ili samo jednom kamenu.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 10 May 2020, 05:55

planamac wrote: 08 May 2020, 15:15Šta može pojedinac učiniti, koji je najbolji način da se ljudsko društvo 'što prije osvijesti'? Nekako mi se "sporim" čini nošenje bedževa i na taj način isticanje ideje i traženje sebi sličnih...
Zamisao ideje svjetskih promjena uz pomoć bedževa treba malo opširnije da objasnim.

Recimo jedan čovjek odluči da se zakiti tim bedžom i dadne sebi u zadatak da u roku od 10 sana pronađe još dvije osobe koje će da urade to isto i objasni im šta znak na bedžu siboliše.. Objasni im da je to simbol jedinstva Svemira i svih ljudi svijeta. Objasni im da je to simbol svjetskog društva bez političkih, vjerskih, nacionalnih i klasnih podjela i pripadnosti. I simbol jedinstvenog svjetskog pravednogh društvenog i ekonomskog poretka sa pravednom podjelom rada i rezultata rada.

Sada dolazi na red da ova nova dvojica u roku od 10 dana pronađu savaki po nova dva člana, ukupno četvoriocu novih. I tako lančano dalje, da svaki novi član u roku od 10 dana propnađe još nova dva člana. Na ovakav način bi za tri mjeseca broj nosilaca ovog simbola koji propagiraju jedinstvo svijeta, trajni mir i jednakost svih ljudi, porastao na oko 1000. To bi, po mom mišljenu, bilo dovoljno za jedan grad veličine, recimo Sarajeva, da bude zapaženo od strane medija koji bi siše prenijeli vijest o rađanju pokreta sa idejom o jedinstvu svijeta i pravednom društvenom i ekonomskom poretku, što bi doprinijelo da se ta ideja prenese i na druige gradove i da broj prisrtalica te ideje ubrzo dostigne kritičnu masu i uslovi da odgovorne, vladajuće političke i vjerske institucije počnu ozbiljno da razmišljaju o tome.

Evo, mogli bi odmah da provjerimo šta ljudi misle da li bi ovaj moj prijedlog mogao da ima nekog efekta, kad bi svi oni koji pročitaju ovaj moj post htjeli da odgovore na njega, kratko, sa "DA! nili "NE".
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 13 May 2020, 03:58

Uh, referendum mi nije uspio. Od 59 forumaša koji su do ovog trenutka kliknuli i pogledali moj gornji post, niti i jedan se nije izjasnio (glasao) ni da bi, niti da ne bi obilježio sebe simbolom (značkom ili beđžom) jedinstva Svemira i jedinstvenog svjetskog pravednog društvenog i ekonomskog poretka.

Razmišljajući zašto mi referendum nije uspio došao sam do zaključka da možda nisam na pravi način objasnio za šta se, ustvari, glasa i šta se time postiže, pa ću sada to da objasnim malo detalnije.

Onaj ko bi pristao da sebe obilježi simbolom jedinstva Svemira i jedinstvenog pravednog svjetskog društvenog i ekonomskog poretka, zapravo bi se samo javno izjasnio da on, JESTE ČOVJEK, a onaj ko bi odbio da sebe obilježi tim simbolom bi samo javno priznao da NIJE ČOVJEK.

Naravno, sada moram da objasnim i šta pojmovi "ČOVJEK" i "NEČOVJEK" podrazumijevaju.

Ljudsko biće koje ima ljudsko tijelo, ne podrazumijeva da je to biće automatski i čovjek. Ljudski materijalni organizam je samo futrola, odnosno saksija u koju se postavlja, tj. sadi sjemenka ljudskog bića, tj. ČOVJEKA koja tokom jedne ili više inkarnacija u materijalnom ljudskom tijelu treba da se razvije i POSTANE ČOVJEK.

Kako se POSTAJE ČOVJEK?

Postaje se učenjem kroz iskustvo DOBRA I ZLA. Uzimajući u obzir iskustveno i naučno provjerljivu činjenicu da život postoji u vidu NAGONA SAMOODRŽANJA, sa značenjem vječite težnje bježanja iz pravca NEPOSTOJANJA sa značenjem ZLA u pravcu POSTOJANJA sa značenjem DOBRA, podrzumijeva da čovjek, učeći u ljudskom tijelu kako da postane ČOVJEK, nema ni o čemu drugom da uči do o DOBRU i ZLU i o tome kako da od sebe kao sitnog i malog ZLOG ČOVJEKA, napravi razvijenog, golemog i DOBROG ČOVJEKA - "GROMADU OD ČOVJEKA".

Kako se to postiže?

To čovjek ne može da postigne sam, "RADEĆI NA SEBI", kako to neki duhovnjaci misle i rade i naravno, nikad ne postignu ništa, osim što i dalje ostaju sitne, male duše. To ljudi mogu da postignu samo zajedničkim, udruženim radom, po načinu razvijanja svojih međusobnih društvenih i ekonomskih odnosa i svojih društvenih i ekonomskih poredaka.

U početku razvoja ljudskog društva svi ljudi su bili neznalice, tj. bili su zli. Mislili su da je podjela, mržnja, konkurencija i borba svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava (a to i danas po teoriji darvinizma misle), najbolji princip samoodržanja, pa su u skladu sa tim svojim neznanjem gradili i svoje zle, robovlasničke društvene i ekonomske poretke. Nije tako davno bilo kada je u Americi, građanskim ratom između Sjevera i Juga ukinut posljednji robovlasnički društveni i ekonomski poredak. Nekako mi se čini da se ljudi sa Zapada najsporije razvijaju i postaju ljudi, jer sa Zapada i danas čovječanstvu najgore vrste zla dolaze.

Ali, bez obzira na sve, svjetsko ljudsko društvo ipak napreduje i razvija se iz pravca Zla ka Dobru i ljudski međusobni odnosi i društveni poreci postaju sve humaniji i bolji. Što znači da i ljudi vremenom postaju sve bolji i bolji, tj. duhovno se razvijaju, rastu i napreduju, dok na kraju uistinu ne postanu LJUDI. Pa tako poslije robovlaništva je uslijedio feudalizam kao humaniji društveni i ekonomski poredak. Poslije feuadalizma, kapitalizam, kao još bolji i humaniji, pa socijalizam i komunizam kao još humaniji. U međuvremenu se, opet na Zapadu, pojavio i fašizam kao težnja ponovnog vraćanja u doba robovlasništva i doba najvećeg zla. Pa je uslijedilo rušenje socijalizma i kapitalizma i ponovno vraćanje na kapitalizam, što znači da zli ljudi i sile zla ne dozvoljavaju tako lako du budu pobijeđene.

Ipak, ljudska svijest se i dalje razvija od Zla ka Dobru i dobrih ljudi je sve više i više. Oni su svjesni da svjetske sile zla mogu na kraju izazvati apokalipsu, katastrofu i pomor čovječanstva i traže načina kako da to spriječe i na kraju uvedu čovječanstvo u doba jedinstva, mira, reda, ljubavi i duhovnog i materijalnog blagostanja. Neki su i dalje za to da se pokrenu nove revolucije, ali revolucija kao metod prevazilaženja zla, što je istorija već pokazala, nije prava metoda, pomoću koje se može izbjeći Zlo, a ostvariti Dobro, jer i revolucija sama po sebi je zlo. Ljudska ličnost se ne može revolucijom razviti i podići na viši nivo, da bi se od zlog čoveka na taj način napravio dobra čovjek. Onaj ko je prije revolucioje bio neuk i zao, biće i poslije revolucije. A to znači da će poslije revolucije da napravi isti ili sličan nepravedan poredak kakav je i prije revolucije bio. Što se inače poslije Oktobarske revolucije i uspostavljanja komunizma i desilo. Komunizam je bio još samo jedna varijanta nepravednog društvenog i ekonomskog pretka, kojim se nije postigla nikakva druga promjena, do promjena vlasti. Umjesto jednih diktatora, na vlast su došli drugi, koje je poslije određenog vremena takođe trebalo rušti. Komunizam koji je bio zamišljen da bude pravedan poredak, to nije bio. I dalje je u sebi sadržavao sve elemente i karakteristike koje su sadržavali i prethodnoi nepravedni poreci - podjelu društva na državu kao političku, diktatorsku, neradničku i eksplotatorsku tvorevinu, i na državu kao radničku i eksploatisanu, ekonomsku tvorevinu. Istinski, pravedan svjetski društveni i ekonomski poredak ne podrazumijeva nikakvu drugu podjelu društva - ni političku, ni vjersku, ni nacionalnu, ni klasnu - do samo pravednu podjelu rada i rezultara rada. Pravedan društveni ekonomski poredak, dakle, može da bude samo ekonomski i nikakav drugačiji. Upravo onakav kakvi su i svi drugi viskorazvijeni društveni i ekonomski preci od kojih je cijeli Svemir sagrađen, među koje spada i ljudski organizam, kao jedan od najsavršenijih. Koji se sastoji od bezbroja manjih živih i svjesnih subjekata, tj duša, elementarnih čestica, atoma, ćelija i organa, koji žive i djeluju kao jedna kompaktna, živuća, svjesna, cjelina i biće, tj. kao samo jedno, ljudsko tijelo i jedna duša. U kojem važi princip "ljubi bližnjega kao samoga sebe" ili pak princip, "svi za jednog, jedan za sve".

I tek kad i ljudske duše, kroz iskustvo Dobra i Zla, dođu do znanja tog univerzalnog principa Dobra i na kraju postanu spremne da i same počnu da žive po tom univerzalnom principu, to je znak da je sjemenka čovjeka, posađena u saksuju zvanu ljudski organizam, odrasla i razvila se do te mjere da sa punim pravom sada može sebe da nazove imenom "ČOVJEK".

I naravno, da sada bez stida može sebe da obilježi simbolom jedinstva svemira i jedinstva svih ljudi svijeta i pravednog svjetskog društvenog i ekonomskog poretka. Kako bi pomoću tog simbola moglo da se vidi ko JESTE ČOVJEK, a ko još uvijek NIJE ČOVJEK.

Šta na ovaj način može da se postigne?

Može da se postignne da mirnim putem, kada brojnost ovih DOBRIH LJUDI dostigne kritičnu masu (a ja mislim da ta kritična masa već postoji, ali ne može da se vidi jer nije ničim obilježena), BEZ REVOLUCIJE i prolijevanja ljudske krvi, konačno da se uspostavi jedinstveni svjetski pravedni društveni i ekonomski poredak i konačno, nakon više hiljada godina patnje i stradanja, da svi ljudi svijeta ostvare to tako dugo očekivano i željeno duhovno i materijalno blagostanje.

Ja sada mogu još samo jednom da ponovim da ideja stvaranja ovakve vrste svjetskog pokreta, sa samoobilježavanjem ljudi sa ovim univerzalnim, trobojnim znakom jedinstva Svemira, koji je star i poznat na našoj planeti već više od dvije hiljade godina, nije moja ideja. To je ideja i plan "viših svjesnih, božanskih sila" za razvoj čovječanstva, koja treba da se ostvari na prelazu iz STAROG doba u NOVO, u momentu prestanka važenja življenja ljudi po principu podjele, mržnje, konkurencije i borbe sa značenjem ZLA, na princip jedinstva svijeta, uzajamnog pomanja, ljubavi i saradnje, sa značenjem DOBRA. Što će da bude ujedno i trenutak kada će i čovječanstvo konačno da se usaglasi sa zakonima Svemira, kada će i čovječanstvu vrata u Svemirske dubine da budu širom otvorena i komunikacija sa drugim, naprednim civilizacijama poput naše, dozvoljena i omogućena. Jer ovakvi, kakvi smo još uvijek, ZLI, Svemiru nismo potrebni.

Sve ovo što sam napred rekao, 5-6 svjetski poznatih prorka je proreklo za Čovječanstvo. Srpski prorok Mitar Tarabić je prorekao da će sve to da počne na ovim našim YU prostorima. Te ljude koji će sa time da započnu nazvao je imenom "NOVI NAROD", za koje je rekao "da će da budu vrijedni i pošteni i da će da paze jedni druge kao da su svi braća rođena". I da će nicati svugdje "kao trava poslije velikog dažda".

Jedan drugi prorok za te ljude je rekao da će da budu "najobrazovaniji, najsvetiji i najbolje naoružani". Što se podrazumijeva, jer naobrazovaniji je onaj koji poznaje ZAKON DOBRA po kojem postoje materija život i Svemir, odnosno onaj ko zna ISTINU. Najsvetiji je onaj ko po ISTINI živi. I najbolje je naoružan onaj ko u svojoj borbi za ostvarenje svog cilja, kao oružje, koristi ISTINU.

Eto, sve sam objasnio što je trebalo i sada mogu ponovo da vas pozovem na "referendum" da glasate ko je "ZA", a ko za "NE". Odnosno, ko sebe smatra ČOVJEKOM, a ko NE.

Izvolite, moji dragi Bošnjaci i zemljaci, da vidimo da li ste BOLJI od ostatka svijeta i da li je ova idela ponuđena upravo onima kojima treba da bude ponuđena? Dovoljno je samo da se oglasite u ovoj temi sa "DA" ili "NE". Ko glasa za "DA", može odmah da se pobrine za štampanje bedža i označi se njime, bez ikakvih drugih obaveza, bez ikave institucije, vođe, plaćanja članarine ili polaganja računa bilo kome za taj svoj postupak. A ako glasate za "NE" ili ništa ne odgovorite, onda nikom ništa, idemo dalje - spremite se za "propast svijeta" koji nam svjetski političari, bogataši, mafijaši i zlikovci svih vrsta uveliko spremaju.

https://forum.krstarica.com/attachments ... pg.521777/
Govno ti

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 18 May 2020, 15:20

Recimo jedan čovjek odluči da se zakiti tim bedžom i dadne sebi u zadatak da u roku od 10 dana pronađe još dvije osobe koje će da urade to isto i objasni im šta znak na bedžu simboliše... Objasni im da je to simbol jedinstva Svemira i svih ljudi svijeta. Objasni im da je to simbol svjetskog društva bez političkih, vjerskih, nacionalnih i klasnih podjela i pripadnosti. I simbol jedinstvenog svjetskog pravednog društvenog i ekonomskog poretka sa pravednom podjelom rada i rezultata rada.

Što se mene tiče, prije ili kasnije to ću da uradim i probam da proširim “dobru vijest” :D zvanu Zakon postojanja, a kad ću to pokušati zavisiće od toga (biće onda) kad/ako budem osjetio, mislio, bio siguran (u sebi uvjeren) da dovoljno dobro vladam Zakonom, tj. da ga poznajem i razumijem u toj mjeri da je meni “potpuno” jasan, jer smatram da tek tada nekom drugom mogu, barem probati, da ga objasnim. E, sad, koliko će to odziva imati, neću znati dok ne probam, tj. saznaću nakon što se upustim u tu :) “avanturu” - optimista sam, bez obzira na to što posjedovanje psihičke sposobnosti razumijevanja (meni je razumjeti = voljeti; razumijevanje = ljubav = razlikovanje dobra i zla) nije nešto s čime se ljudi baš mogu pohvaliti. A i ovo što sam do sada pokušao prenijeti drugima nije baš “slavno” završilo... Čini mi se da ljudi jednostavno nemaju čime da shvate, nije to samo neizanteresovanost, nego kao neka “nedohvatljivost”, nemanje ‘aparature’ za uviđanje, shvatanje… čak mi se čini da to nije ‘samo’ neposjedovanje psihičke sposobnosti razumijevanja, već da su upitni i mišljenje i pamćenje, a možda čak i samo opažanje – jedino uvijek osjećaju da “tu ima nešto”, barem takav dojam imam, ali više od toga “dabogda”. No, polako, nije nemoguće i to da je do mene, tek me ovo “spucalo” i “obuzelo”, tako da ne preostaje drugo nego da sačekam/o da vrijeme sa sobom donese odgovore, kako na ovo što me “muči”, tako i na sve ostalo.

Optimizam mi je zasnovan između ostalog i na tome što, barem po mom viđenju njenih istraživanja i dostignuća, sva nauka “upire” u smjeru Zakona postojanja i njegovom ‘eksperimentalnom’ (što fizičkim, što umnim aktivnostima, istraživanjima, eksperimentima) potvrđivanju.
Evo još jednog znakovitog citata koji (meni) potvrđuje navedeno: “ Mi, ljudi, koji smo u suštini zvjezdana prašina, smo način na koji je svemir postao svjestan sebe!” Carl Sagan
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 18 May 2020, 15:30

Ljubo wrote: 13 May 2020, 03:58
. . .

Izvolite, moji dragi Bošnjaci i zemljaci, da vidimo da li ste BOLJI od ostatka svijeta i da li je ova ideja ponuđena upravo onima kojima treba da bude ponuđena? Dovoljno je samo da se oglasite u ovoj temi sa "DA" ili "NE". Ko glasa za "DA", može odmah da se pobrine za štampanje bedža i označi se njime, bez ikakvih drugih obaveza, bez ikave institucije, vođe, plaćanja članarine ili polaganja računa bilo kome za taj svoj postupak. A ako glasate za "NE" ili ništa ne odgovorite, onda nikom ništa, idemo dalje - spremite se za "propast svijeta" koji nam svjetski političari, bogataši, mafijaši i zlikovci svih vrsta uveliko spremaju.

DA!

...
I zaranjan u neki davni, zaboravljeni san
U neki bolji dan, pun smija i vica
Di su sritni ljudi i njihova dica
I gledaju u sutra ozarena lica
Puni nade, u tom svitu pravde
Jednakosti, bratstva i slobode
(U svit ljubavi me misli vode)
I još uvik virujen da će na ovoj planeti
Jednog dana svi ljudi moć živit sretni
Razum, ljubav i znanje izgradit će raj

I znaj, neće bit ironije za kraj



"Himna"
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Odraz » 18 May 2020, 16:17

Ljubo wrote: 13 May 2020, 03:58 Uh, referendum mi nije uspio. Od 59 forumaša koji su do ovog trenutka kliknuli i pogledali moj gornji post, niti i jedan se nije izjasnio (glasao) ni da bi, niti da ne bi obilježio sebe simbolom (značkom ili beđžom) jedinstva Svemira i jedinstvenog svjetskog pravednog društvenog i ekonomskog poretka.

Razmišljajući zašto mi referendum nije uspio došao sam do zaključka da možda nisam na pravi način objasnio za šta se, ustvari, glasa i šta se time postiže, pa ću sada to da objasnim malo detalnije.

Onaj ko bi pristao da sebe obilježi simbolom jedinstva Svemira i jedinstvenog pravednog svjetskog društvenog i ekonomskog poretka, zapravo bi se samo javno izjasnio da on, JESTE ČOVJEK, a onaj ko bi odbio da sebe obilježi tim simbolom bi samo javno priznao da NIJE ČOVJEK.
Samo oni koji su zavededeni od The dark side razmisljaju apsolutisticki sa jesi ili nisi. :jok

... interesantna tema, moracu je iscitati. :ok

Dobro pises Ljubo. :ok

Inace to sve sto kazes je osnova kvantne fizike i kao takvo ima podrsku u fizici. Fizicari ce reci da materija postoji samo u nasem mozgu i da je sve oko nas kao i mi sami cista energija.
Pojasnjenje je jednostavno za shvatiti - svaki atom je sastavljen od elektrona koji kruze oko atomske jezgre. Sama velicina elektrona je tako mala da na toj razini on izgleda kao mala planeta koja kruzi oko sunca, samo na subatomskoj velicini. A izmedju je prazan prostor. Elektron je pozitivno nabijena energija, a jezgra negativno nabijena energija. Sto u doslovnom prevodu znaci da je sve sacinjeno od praznog prostora i sitnih cestica energije koje su velicinom kao zrno pijeska u okeanu koji predstavlja atom.
Znaci sta je materija nego uglavnom nista, a ono malo je energija.

Ali sta je misao, dusa? Kako nju igdje smjestiti, u koje poznato znacenje?

Nekad davno sam nasao tumacenje u staroj istocnoj religiji koje tumaci da je sjecanje takodjer manifestacija materijalnog svijeta, kao zapis u mozgu i da nasim fizickim umiranjem nasa sjecanja propadaju sa nasim fizickim tijelom, zbog cega se ne mozemo sjetiti svojih prijasnjih zivota, a da u dusi ostaje zapisano steceno iskustvo koje se poslije aktivira kad se nadjemo u nekoj situaciji pa reagujemo kao da smo vec imali ranije iskustvo u toj situaciji.
Po tome je i dusa neka vrsta energije. :hm

Sta god da smo bolje i ta hava sa mrvom energije nego da smo rezultat slucajnog mijesanja mulja u nekoj pradavnoj bari koji ce nestati bez svrhe postojanja ... :dole

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 18 May 2020, 22:45

Naravno, kad kažemo da sem energije i informacije ničeg drugog nema što može da se opazi i spozna, misli se na fizičke i psihičke procese i radnje od kojih se Univerzum sastoji, jer to je jedino o čemu znanje može da se stekne. A to što i pored tog znanja fizičari još uvek nisu uspeli da objasne postojanje ni energije, ni informacije, jeste problem što ne uzimaju u obzir i Svest kao vršioca svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji, bez koje ne bi moglo da bude ni tih radnji, ni svesnosti, tj. znanja o tim radnjama. Problem što fizičari, i ne samo fizičari, već niko, pa ni sama Svest, ne barataju sa faktorom zvani " Svest", je zato što se Svest ni na koji način ne može opaziti ni spoznati kao Svest, bez obzira što je ona jedina koja uistinu postoji i sve fizičke i psihičke radnje vrši i pomoću njih stiče znanje i sebe dovodi u stanje svesnosti. Dakle, dok se fizičke i psihičke radnje i znanja o fizičkim i psihičkim radnjama mogu iskustveno spoznavati, sama Svest je uvek nespoznatljiva. Nije ju moguće opaziti ni čulno, ni vančulno. Moguće ju je opaziti samo kada se napregne i pokrene, jer ona kao kretač je nedeljiva od svog kretanja, ali problem je što i kad se kreće, nije moguće opaziti Svest kao Svest, već samo Kretanje Svesti. A kad opažamo kretanje, to je onda energija, a ne i Svest onakva kakva ona kao Svest za sebe i u sebi jeste. Kada koristi svoje fizičke i psihičke radnje, Svest je svesna i sebe i svojih fizičkih i psihičkih radnji koje vrši, Posmatrač sa strane koji to posmatra, a to je opet neka druga Svest, to naprezanje i kretanje Svesti opaža samo kao energiju, a ne i kao Svest. Tako da na kraju treba da se pomirimo sa činjenicom da se postojanje svesti emprijski, tj. čulno i naučno, ne može dokazati i da jedini ničin na koji Svest može da zna da ona postoje, jeste da ona bude svesna same sebe i svog potojanja. Što ona uvek i uvek i uspeva, ali samo uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih radnji. I to samo u vreme kad ih vrši. Sve u smislu onog Dekartovog: "Mislim, dakle, postojim". Ili naprežem se, krećem se, opažam, osećam, pamtim, razumem, dakle, postojim.
Ljubo, ovdje sam se malo zapetljao, nisam siguran da potpuno kontam šta znači, kako da ispravno shvatim, ovo podvučeno i posebno ovo naglašeno tj, boldirano. Možda je stvar u terminima opaziti, spoznati, svjesna sebe…?! Pa Vas molim da još jednom probate objasniti, "prići s druge strane", ako je to izvodljivo, naravno. Usput, jasna mi je razlika između svjesnosti (stanja) i Svijesti (od koje je Sve).
Ovo gore citirano je s nekog drugog foruma, a ne ovog i iz ove teme (napomnjem to ako bi ovo neko pažljivije čitao i upustio se u dublje 'istraživanje').
Hvala i pozdrav!


P.S.
Da sva nauka konvergira ka jednoj Istini, koja je opisana Zakonom postojanja, govori i sljedeća misao tj. (još jedan od “bezbroj” meni znakovitih ) citat iz knjige “Ključ tela” od Džulije Enders

“Što više informacija povezujemo, to možemo preduzimati više mudrih pokreta. Moguće je da ovdje postoji neka hijerarhija organa. Ono što je posebno važno za zdravu ima veće pravo govora u insuli. Mozak i utroba su osigurali sigurno mjesto svojim višestrukim kvalifikacijama – ako ne i najbolje.
Dakle, insula kreira sličicu osjećanja u čitavom našem tijelu. Tu sliku možemo potom obagatiti u našim složenim moždanim područjima. Prema Badu Krejgu, svakih četrdeset sekundi stvara se neka slika. Jedna za drugom te slike stvaraju neku vrstu filma. Filma našeg “ja”, našeg života.
Svakako da mozak učestvuje u upravljanju u velikoj mjeri, ali ne upravlja baš svime. Nije loša ideja da se Dekartova misao dopuni: “Osjećam, uz to i mislim, dakle postojim.
:hop

Baš sam se slatko nasmijao, skoro pa obradovao kad sam naletio na ovu rečenicu koju sam na kraju naglasio.


P.P.S.
A, evo su se izgleda i "svjetlosna bića" malo snažnije pokrenula, da ne kažem 'uzvrtila' oko nas. :)
https://futurism.com/us-military-new-info-ufo-videos
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 19 May 2020, 03:38

planamac wrote: 18 May 2020, 15:20 Što se mene tiče, prije ili kasnije to ću da uradim i probam da proširim “dobru vijest” zvanu Zakon postojanja, a kad ću to pokušati zavisiće od toga (biće onda) kad/ako budem osjetio, mislio, bio siguran (u sebi uvjeren) da dovoljno dobro vladam Zakonom, tj. da ga poznajem i razumijem u toj mjeri da je meni “potpuno” jasan, jer smatram da tek tada nekom drugom mogu, barem probati, da ga objasnim.
Nema tu šta puno, ni da se objašnjava, ni razumije, već samo to da u Svemiru ništa ne može ni postojati, ni desiti se, a da se ne upotrijebe svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i da su one univerzalni i osnosni prirodni Zakon po kojem sve postoji i sve se dešava. Zato jer su ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji uzajamno neraskidivo uzročno-posljedično povezane, tako da, ako bi samo jedna nedostajala, ništa ne bi bilo moguće. Bilo koju od ovih sedam radnji da analiziramo, lako dolazimo da zaključka da ni jedna ne bi bila moguća sama za sebe bez ostalih šest. Uzmimo za primjer misao. Nije mogiće misliti ako se ništa ne zna. NIje moguće znati, ako se ništa ne opazi osjeti i zapamti. NIje moguće opažati osjećati i pamtiti, ako nema ničeg matgerijalnog koje može da se opazi, osjeti i zapamti. Ne može postojati ništa matgerijalno, ako nema ničega što je sposobno da se napregne i pokrene i tako postane materijalno i opažljivo. Ništa se ne može napregnuti, pokrenutui i postati materijalno, ako prethodno ne postoji misao, razumijevanje i osjećaj potrebe (želje ili volje) za naprezanjem i kretanjem. Nikakve misli, razumijevanja uz pomoć mišljenja i osjećaja potrebe za naprezanjem i kretanjem, ne može da bude ako prethodno ne postoji iskustvo, tj. znanje o naprezanju i kretan ju. Ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji su zatvorena kružnica na kojoj svaka tačka može da bude i početak i kraj. Svaka tačka na kružnici je posljedica tačke koja ide prije nje, a sama postaje uzrokom tačke koja slijedi poslije nje.

Sve je ovo lako iskustveno i provjeriti i dokazati. Pokušaj pomjeriti makar samo mali prst, samo za milimetar, i uvjerićeš se da to nećeš moći da uradiš, a da u samo jednom trenu ne upotrijebiš svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Tih sposobnosti je samo sedam, a mogućnosti na koje te sposobnosti mogu da budu upotrebljene, su bezbrojne. Pomoću ovih sedam sposobnosti fudbaler može da igra fudbal, violinista da svira violinu, slikar da slika, hirurg da operira, zemljoradnih da ore, žaba u bari da krekeće ili atomi kiseonika i vodonika da se vežu i prave vodu, a zatim dalje da se udružuju sa raznim mineralima i grade tijela biljaka, životinja, ljudi itd. I to sve može da se izrazi sa samo dva simbola: "JA + 7". Toliko je KONAČNA ISTINA o postojanju materije, života i Svemira prosta.
planamac wrote: 18 May 2020, 15:20A i ovo što sam do sada pokušao prenijeti drugima nije baš “slavno” završilo... Čini mi se da ljudi jednostavno nemaju čime da shvate, nije to samo neizanteresovanost, nego kao neka “nedohvatljivost”, nemanje ‘aparature’ za uviđanje, shvatanje… čak mi se čini da to nije ‘samo’ neposjedovanje psihičke sposobnosti razumijevanja, već da su upitni i mišljenje i pamćenje, a možda čak i samo opažanje – jedino uvijek osjećaju da “tu ima nešto”, barem takav dojam imam, ali više od toga “dabogda”.


Ja već 40 godina pokušavam da to objasnim ljudima i ne ide. Ja nemam drugi odgovor zašto je to tako do taj da je sposobnosto opažanja i pamćenja kod ljudi dobro razvoijena, ali razumijevanja svega onoga što opažaju i pamte je gotovo na nuli. Upravo zbog toga religije, razne ideologije i politike i masovna manipulacija ljudima i jesu mogući. Što znači, kada se ljudima nudi neko novo znanje, da bi oni to prihvatili, tada ne treba očekivati da oni to razumiju, već da taj ko to znanje nudi za ljude da važi kao autoritet kojem oni vjeruju da neće da ih prevari. Trenutno, mediji za ljude važe kao provjereni autorit. Kad bi Zakon postojanja mogao da dospije da se preko medija ljudima prenese i ponudi, svi bi ga prihvatili i pitali "ima li još", nebitno što i dalje ne bi ništa razumjeli. Zar su Nijemci razmujeli kad im je Hitler rekao da treba da pobiju sve Jevreje? Nisu razumjeli, naravno, ali Hitle je za njih postao autoritet i umjesto da su razumjeli šta Hitler naređuje, oni su samo slijepo vjerovali da čine doibro djelo i bez pogovora izvršavali. Kao dresirane životinje.

Pogledaj ovaj video gdje čovjek lijepo objašnjava zašto su ljudi takvi kavi jesu i zašto je evolucija ljudske sviojesti spora.

Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 19 May 2020, 06:00

planamac
Problem što fizičari, i ne samo fizičari, već niko, pa ni sama Svest, ne barataju sa faktorom zvani " Svest", je zato što se Svest ni na koji način ne može opaziti ni spoznati kao Svest, bez obzira što je ona jedina koja uistinu postoji i sve fizičke i psihičke radnje vrši i pomoću njih stiče znanje i sebe dovodi u stanje svesnosti.
Ovdje sam želio da objasnim da emprijsko, čulno, eksperimentalno i naučno dokazivanje postojanja Svijesti, zbog njene nematerijalnosti, nije moguće i da zbog toga problem postojanja Svijesti još uvijek nije naučno riješen. Imajući na umu da u nauci važi stav da je istinito samo ono što je opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo. Čulno su opažljive, mjerljive i eksperimentalno dokažljive samo fizičke i psihičke manifestacije, tj. radnje Svijesti, a ne i ona sama kao vršilac svih svojih fizičkih i psihičkih radnji. Bez obzira što je ona uvijek tu, neraskidivo vezana za svaku svoju fizičku i psihičku radnju. Što podrazumijeva da je Svijest, kada se napregne i pokrene, opažljiva i mjerljiva i eksperimentalno dokažljiva, ali problem je što naučnici ne mogu to da shvate. Oni ne znaju kada opažaju, mjere i eksperimentišu sa materijom, da oni tada, zapravo, opažaju, mjere i eksperimentišu sa Svijeću koja se, kada se napregne i pokrene, fizički manifestuje kao materija. Oni ne znaju logički da razmišljaju i dođu do zaključka da to što oni opažaju, mjere i istražuju nije materija, ni energija, već da je to napregnuta i pokrenuta Svijest. Teškoću da dođu do takvog zaključka čini i što u trenutku kada naprezanje i kretanje Svijesti prestane, ne ostaje ništa što bi moglo da se opazi, izmjeri i dokaže da postoji, što bi moglo da se nazove imenom "Svijest". Jer ne znaju da Svijest nije materijalna i da ju kao čistu Svijest nije moguće ni opaziti, ni izmjeriti, već samo kad se napregne i pokrene i postane materijalna i opažljiva.

A da se zaista radi o napregntoj i pokrenutoj Svijesti, a ne materiji, može se doći do zaključka samo kada se izvrši analiza Svijesti i kad se dadne njena ispravna definicija. A to je kada se ustanove njenih sedam nužnih fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih ona jedino može i da postoji i da sebe dovede u stanje svjesnosti. I kad naučnici dokažu (a tavi dokazi već uveliko postoje, od kojih je jedan i ljudski materijalni organizam) da upravo ono što oni zovu imenom "materija" raspolaže sa svih tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, što omogućuje da se shvati da to što opni zovu imenom "materija", nije materija, već Svijest. Da nije tako, tj. da materija koja gradi ljudski organizam ne raspolaže sa nužnih sedam sposobnosti i da ona nije Svijest, ona nikada ne bi bila u stanju da od sebe same napravi tako savršenu organizaciju svog kretanja i rada kao što je ljudski organizam. Na kraju će ipak svi morati da se slože da ljudski organizam nije napravio nkakav Bog, već upravo ta ista živa i svjesna materija koja se nalazi u sastavu čovjekovog tijela. I Bog kad bi postojao, morao bi da raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti da bi bio svemoćan. Koji nam danas više nije potreban da bi objasnili logiku po kojoj postoje materija, život i Svemir, kad već raspoažemo dokazima da ono što zovemo imenom "materija" sa tih sedam sposobnosti već raspolaže. Glupi naučnici još uvijek vjeruju da ljudski organizam i mozak proizvode Svijest, nesposobnii da se upitaju i potreže odgovor na pitanje, a ko uzrokuje ljudski organizam i ljudski mozak? Već kad žele da to saznaju idu u crkvu kod popa da im to on uz pomoć Boga obhjasni. Iako biologija odavno raspole dokazom da materija gradi ljudski organizam, a ne Bog i da to ne bi bilo moguće da ona sama nije Svijest ili pak Bog. Što podrazumijeva da ljudski organizam nije mašina koja proizvodi Svijest, već samo mašina pomoću koje Svijest koja gradi ljudski organizam podiže svoje znanje i svoju svjesnost sa nižeg nivoa na viši. Pomoću nižeg nivoa znanja i svjesnosti je napravila ljudski organizam. Da bi sada momoću ljudskog višeg nivoa znan ja i svjesnosti mogla od cjelokupnog ljudskog društva da napravi čovječanstvo kao jedinstveni živući i svjesnio otganizam. To je način na koji se Svjest Svemira razvija i dostiže sve više i više nivoe svjesnosti. A to je da prvo elementarne čestice naprave atom, pa atomi ćeliju, zatim ćelije ljudski organizam i na kraju, po istim pravilima i istom principu da ljudi naprave čovječanstvo. Po principu jedinstva, mira, reda, ljubavi i pravedne podjele rada i rezultata rada. Ima li neko na ovom forumu, pa i u cijelom čovječanstvu, da bi glasao "ZA"? Ili ćemo i dalje da glumimo Srbe Hrvate, Engleze, Kineze, demokrate, komuniste i fašiste, ili katolike, muislimane, taoiste i budiste i uspit se patimo i stradamo glumeći sve to, jer bez ubojitog oružja sve to ne može da se glumi.
Last edited by Ljubo on 19 May 2020, 06:13, edited 3 times in total.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 19 May 2020, 06:08

planamac wrote: 18 May 2020, 22:45 Kada koristi svoje fizičke i psihičke radnje, Svest je svesna i sebe i svojih fizičkih i psihičkih radnji koje vrši, Posmatrač sa strane koji to posmatra, a to je opet neka druga Svest, to naprezanje i kretanje Svesti opaža samo kao energiju, a ne i kao Svest.
Ove dvije rečenice ću samo malo da preformulišem, pa će da bude jasno. Reći ću ovako:

Kada Svijest opaža sebe iz vana čulno, tada ona ne može opaziti sebe kao Svijest, već kao materiju. A kad opaža sebe vančulno u sebi, tada ona ne može opaziti sebe kao materiju, već kao Svijest.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 19 May 2020, 07:03

Odraz post
Samo oni koji su zavededeni od The dark side razmisljaju apsolutisticki sa jesi ili nisi.
Ovde nije baš takav slučaj. Ovo što ja pitam nije ni vjera, ni ideologija, ni politika, tj. nije nešto što može da bude i ovako i onako, a nije ni ovako ni onako, pa da se ljudi mogu opredjeljivati "ZA" ili "PTOTIV". Ovo što ja pokušavam da objasnim je provjeljiva, dokažljiva, objašnjiva i razumljiva nauka o Svijesti, odnosno, o Nagonu samoodržanja i o jedinstvenom svjetskom ravnopravnom duštvenom i ekonomskom poretku, kao prirodnom najboljem organizacionom rješenju samoodržanja sa značenjem DOBRA i tu može samo da se pita ko je je razmio, a ko nije? Pa, ako je neko razumioi, pita se da li je "ZA" jedinstveni svjetski pravedni duštveni i ekonomski poredak ili je "PROTIV". Naravno, protiv mogu da budu samo oni koji nisu razumjeli, jer kad bi bili protiv oni koju su razumjeli, oni bi znali da glasaju protiv samih sebe, pa ne bi ni gtlasali "PROTIV", već "ZA". A pošto niko nije glasao "ZA", znači da niko nije razumio. A pošto ja ne umijem bolje da objasnim, onda ćemo morati da sačekamo Treći svjetski rat, koji će da pomogne onima koji će, (ako) prežive i bez objašnjenja da razumije šta je Dobro, a šta" Zlo i da na kraju svi glasaju "ZA".
Odraz post
... interesantna tema, moracu je iscitati.

Dobro pises Ljubo.
Dobro je! Znači da si "RAZUMIO" i da ti ne treba "Treći svjetski""?
Govno ti

User avatar
planamac
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 13 Nov 2019, 09:04
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by planamac » 06 Sep 2020, 15:42

Ljubo, molim te za pojašnjenje.
Po Zakonu postojanja ništa u stvarmosti ne može, ni postojati, niti se desiti a da se ne upotrijebe svih sedam mogućih fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Što podjednako važi i kad čovjek ima iskustvo izlaženja iz tijela, kao i kad pas digne nogu i piša uz banderu. Oba događaja, ma koliko da su različita, moguća su samo uz upotrebu svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti. Tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti su UNIVERZALNI ZAKON. Uz pomoć njih je moguće SVE. Bez njih - NIŠTA. Tih sedam sposobnosti i radnji su otkriće pomoću kojega se objašnjava postojanje apsolutno svega - i materije života i Svemira – koje se ne može osporiti!

Nije mi jasno kakvu "vrstu razumijevanja" imaju npr. oni koji se prema ideji 'Zakona postojanja' i tvojim korektnim, dobronamjernim, ljubaznim objašnjenjima bez ijedne uvrede prema bilo kome i/ili čemu, odnose s ličnim nipodaštavanjem, omalovažavanjem, vrijeđanjem, "pljuvanjem"... šta tada/tu oni razumiju, kakav oblik, stepen... (ne znam kako (je) pravilno da se izrazim) razumijevanja oni iskazuju - a ispada da i tu psihičku sposobnost koriste kad god i bilo šta rade, pa i ove navedene nepodopštine?!?

Razumijevanje doživljavam kao ljubav, odnosno smatram da je ljubav = razumijevanje tj. voljeti = razumjeti, a ni u najmanjoj mogućoj mjeri ljubavi/razumijevanja ne prepoznajem u ovakvim i sličnim postupcima, a kako sam shvatio gore citiranu izjavu i u takvim 'događajima' je upotrijebljena psihička sposobnost razumijevanja!?

Usput, nabavio sam bedževe i radim na širenju "dobre vijesti" :) tj. Zakona Postojanja, koliko mogu i znam...

Simbol jedinstva.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Zemlja je planam, život je razum, Bog je Svijest!

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests