SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 19 Aug 2019, 11:58

Ljubo wrote: 19 Aug 2019, 01:44 E, moj Fazlija! Ništa ti ne znaš i ne razumiješ. Ti pojma nemaš da osim Svijesti i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnostio i radnji ničeg drugog nema. I pojma nemaš da se sveukupna stvarnost dijeli na dva dijela, na opažljivi Svemir koji se sastoji od sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji i neopažljivu Svijest kao vršioca svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji. I pojma nemaš da Svemir, sa svim svojim fizičkim i psihičkim radnjama, nema značenje POSTOJANJA, već značenje POSTOJANJA ima samo Svijest koja sve moguće fizičke i psihičke radnje vrši. Prema tome, ne mogu se davati definicije o fizičkim i psihičkim radnjama od kojih se Svemir sastoji, zato jer sve te radnje uistinu i NE POSTOJE, već samo o Svijesti kao vršiocu svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji, jer ona je jedina koja POSTOJI. I kad damo definiciju Svijesti, ujedno smo dali i definiciju o njenim fizičkim i psihičkim sposobnostima i radnjama koje su ndjeljive od Svijesti. Kao što je, na primjer, trčanje nedjeljivo od trkača ili misao od mislioca. Svi materijalni oblici od kojih se Svemir sastoji, kao na primjer voda, vazduh, atom, nebesko tijelo, biljka, životinja, čovjekl itd, samo su fizičke i psihičke manifestacije, tj. RADNJE Svijesti i ništa drugo. Koje, kao RADNJE, ne možemo definisati same za sebe, već samo u okviru definicije Svijesti kao VRŠIOCA svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji. Koje nestaju kao da ih nikad nije ni bilo kad Svijest prestane da ih vrši. Ostaje samo kvantni vakuum, svemirska crna jama, prostor bez materije i materijalnih formi.

Eto, sve sam ti lijepo objasnio. Dakle, da rezimiram: samo Svijest postoji i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i kad Svijest definišemo, definisali smo apsolutno sve. Svaka definicija, bilo fizičke ili psihičke radnje od kojih se Svemir sastoji, bez definicije Svijesti je BEZVRIJEDNA. Daj Bože da ti ovo uspiješ da razumiješ.
Ljubo moj, ovo je ko da citas Abhinavaguptu, Kshemaraju, Bhattu Narayanu i ostale kasmirske tantrike. Stvarno bi trebao nesto od njih da procitas. Siguran sam da bi ti se svidjelo.

I dobro, to je to. To smo shvatili - i sta sad da s tim dalje radimo?
Ljubo wrote: 19 Aug 2019, 01:44 O kojoj i kakvoj nauci ti pričaš? Pa činjenica je da nauka još uvijek nije ništa riješila. Ona još uvijek jepojma nema šta su, ni materija, ni Svijest, ni život, ni Bog, ni Svemir. Ne samo nauka, nego NIKO. Zato je uzaludno pozivati se na nauku ili bilo koga drugog da bi obezvrijedio moju definiciju Svijesti, koja je neoboriva. I koja je do sada JEDINA PRAVA PRIRODNA NAUKA i JEDINI PRIRODNI ZAKON po kojem sve postoji, sve se dešava i sve se objašnjava.
Dobro je Ljubo, nema problema! Izvini, htio sam samo malo da te suocim sa stvarnoscu. Da pokusas malo kriticki promisliti o cinjenici da to tvoje obrazlaganje ljudima i nije bas najrazumnije poslozeno i da zbog toga ljudi to ne prihvacaju. Nije stvar u tome da te ne razumiju, nego jednostavno kada shvate sto pricas, to im ne zvuci bas logicno dokazano. Moze se lako shvatiti tvoja osnovna misao, i ona nije upitna. Kao pretpostavka je ona vrlo zanimljiva. Ali problem nastaje u tvojoj ambiciji da logikom dokazes svoju osnovnu misao (pretpostavku). Tada se potpuno zapetljas u sudove koji jednostavno nisu logicki dobro utemeljeni.

Zato bih te jednostavno ohrabrio da se okanes svoje ambicije da logicki dokazes nesto sto je izvan domasaja uma. I svi drugi mislioci koji su zastupali isto glediste prije tebe su od toga odustali, jer su znali da je to nemoguce. Nemoguce je metafizicke pojmove dokazati logikom. Evo, uzmimo npr. Buddhu. On je za takve metafizicke stvari poput postojanja Boga ili u tvojem slucaju svijesti... znao reci da se za njih ne moze reci niti da jesu, niti da nisu, niti da i-jesu-i-nisu, niti da niti-jesu-niti-nisu. Drugim rijecima, o takvim stvarima se (u pravom smislu rijeci) ne moze niti misliti, niti govoriti. Lao Ce za Tao (neopisivu sustinu iz koje sve nastaje... otprilike ista stvar kao tvoja svijest) kaze da se ne moze opisati, jer ako se moze opisati onda nije pravi Tao. Bilo bi dobro da procitas njegovu kratku knjizicu Tao Te King (ima nekoliko dostupnih srpsko-hrvatskih prijevoda).

A ti bi htio logicki opisati ono sto je izvan domasaja uma, rijeci i logike. I naravno da ne uspjevas. Zato te ohrabrujem da odustanes od tog uzaludnog pokusaja. Samo trosis vrijeme. Buddha je znao reci da je onaj koji zeli znati odgovore na ta pitanja kao covjek pogodjen strijelom. Kada se njegovi rodjaci i prijatelji skupe oko njega da mu pomognu, on odbija da ga vode ljekaru prije nego mu kazu ko ga je pogodio, je li to bio visok ili nizak covjek, da li je imao brkove ili nije, od kakvog je drveta strijela nacinjena, od koje ptice su pera na strijeli, od koje kovine je vrh strijele i sl. Prije ce umrijeti, nego sve ta odgovore saznati. Zato je rekao, prvo vadi strijelu pa ce ti kasnije (preneseno, kada shvatis pravu prirodu stvarnosti) biti jasni i odgovori na sva ova pitanja.
Ljubo wrote: 19 Aug 2019, 01:44 To što za toliko godina niko nije uspio da shvati o čemu pričam, nije dokaz da ne valja to što pričam, već samo dokaz da ljudi nisu sposobni bilo šta da razumiju. Čak i oni najobrazovaniji. Tebe mogu da uzmem za očigledan primjer. Svi vi ste sposobni samo da bubate napamet naučna, filozofdka, religijska i druga štiva koja čitate, bez ikakvog razumijevanja i u njih samo vjerujete, a i ne pada vam na pamet da pravog i potpunog objašnjenja postojanja materije, života, svijesti, Boga i Svemira u svim tim naučnim, filozofskim, vjerskim i drugim knjigama, NEMA.
Vecina ljudi vrlo lako moze da shvati tvoju osnovnu misao, sve je svijest. Ali tvoj pokusaj da to logicki dokazes je jednostavno unaprijed osudjen na propast, jer logika ne moze da dokaze metafizicke pojmove. Drugi mislioci koji su prije tebe iznosili iste metafizicke pretpostavke su to znali i jednostavno nisu niti pokusavali da logicki utemelje svoje ucenje. Oni su umjesto logickog nadmudrivanja i dokazivanja ljudima preporucili vjezbu razvoja njihove licne svijesti do te razine da sami shvate, uvide i razumiju stvarnost koja je izvan domasaja uma.

Dakle, nije problem u tome sto te ljudi ne razumiju. Razumiju oni vrlo dobro sto ti zelis reci. Problem je u tome sto je tvoj pokusaj logickog dokazivanja stvari koje su onkraj logike potpuno uzaludan i unaprijed osudjen na propast. Zato tvoja "logika" i dokazivanja slice na sumanuto bulazenjenje i ljudi jednostavno odmahnu rukom. Ne zato sto te ne razumiju, nego zato sto te vrlo dobro razumiju i sto to im zvuci posve nerazumno i nelogicno.

Tako da... razmijemo se, znamo sta zelis da kazes. Prihvacamo tvoju filozofsko-metafizicku hipotezu, ali se okani njezinog logickog dokazivanja, jer je to em nemoguce, em smijesno zvuci.

Nego Ljubo, imam jos jedno pitanje za tebe. Ovaj puta iz polja etike.

Jednom kada mi to shvatimo (a shvatili smo sta zelis reci) i kada prihvatimo (a prihvatili smo) da je sve svijest i cijeli je svemir njezino ispoljenje... sta onda u pogledu etike da se radi? Kako da se covjek ponasa? Sta ti ocekujes od ljudi kada jednom shvate i prihvate tvoje otkrice?

DAO KOJI SE MOŽE IZRAZITI NIJE VEČNI DAO.
IME KOJE SE MOŽE NADENUTI NIJE VEČNO IME.
(Tao Te King)
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 20 Aug 2019, 03:56

Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58 Ljubo moj, ovo je ko da citas Abhinavaguptu, Kshemaraju, Bhattu Narayanu i ostale kasmirske tantrike. Stvarno bi trebao nesto od njih da procitas. Siguran sam da bi ti se svidjelo.

I dobro, to je to. To smo shvatili - i sta sad da s tim dalje radimo?
Ti još uvijek ne znaš razliku između pojmova "tvrdnja", "dokaz" i "objašnjenje" tvrdnje, odnosno dokaza, pomoću kojeg tvrdnja i dokaz mogu da se razumiju. Kašmirski tantrici samo "tvrde", a niša niti dokazuju, niti objašnjavaju. Bez dokaza i znanja da samo Svijest postoji i da raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih sva čuda svijeta čini, ništa se ne može ni objasniti, ni razumjeti, a toga, ne samo da kod kašmirskih tantrika nema, već toga nema ni u svjetskoj nauci, ni filozofiji, niti i ujednoj svjetskoj religiji.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Dobro je Ljubo, nema problema! Izvini, htio sam samo malo da te suocim sa stvarnoscu. Da pokusas malo kriticki promisliti o cinjenici da to tvoje obrazlaganje ljudima i nije bas najrazumnije poslozeno i da zbog toga ljudi to ne prihvacaju. Nije stvar u tome da te ne razumiju, nego jednostavno kada shvate sto pricas, to im ne zvuci bas logicno dokazano. Moze se lako shvatiti tvoja osnovna misao, i ona nije upitna. Kao pretpostavka je ona vrlo zanimljiva. Ali problem nastaje u tvojoj ambiciji da logikom dokazes svoju osnovnu misao (pretpostavku). Tada se potpuno zapetljas u sudove koji jednostavno nisu logicki dobro utemeljeni.
Ništa se ja ne zapetljam, već tebi smetaju tvoje predrasude da razumiješ o čemu pričam. Moja tvrdnja da samo Svijest postoji i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i moje logičko objašnjenje postojanja Svijesti po načinu vječitog pretakanja kroz njena tri prirodna oblika i stanja, sve uz pomoć njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, je prosto, da prostije ne može da bude.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Zato bih te jednostavno ohrabrio da se okanes svoje ambicije da logicki dokazes nesto sto je izvan domasaja uma.
Ti bi volio da je Istina o postojanju svijeta izvan domašaja uma, jer onda možeš da vjeruješ u šta hoćeš i lažeš svijet i njime manipulišeš kako hoćeš. Ali stvar je u tome da Istina o postojanju svijeta nije izvan domašaja uma i da ona lako može i da se sazna i razumije. I da će na kraju, kad-tad, svijet i da je sazna i razumije i da će svijet, sve laži o postojanju svijeta koje danas svijetu nude svjetska nauka, filozofija, svjetske religije, ideologije i politike, pobaca u koš za smeće.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58I svi drugi mislioci koji su zastupali isto glediste prije tebe su od toga odustali, jer su znali da je to nemoguce.
Njima je samo izgledalo nemoguće jer im klikeri nisu radili. Ja sam Istinu o postojanju stvarnosti objasnio do kraja i tako dokazao da je moguće. A to što se tebi "sviđa" da svijet i dalje vjeruje da istinu nije moguće saznati, da bi i dalje mogao da manipulišeš svijetom uz pomoć vjere, ma kakva da je ona, to je druga stvar.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Nemoguce je metafizicke pojmove dokazati logikom.


Nikakve metafizike nema. Sva ono što se trpa u pojam "metafizika", sadržano je u pojmu "Svijest" i u sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Evo, uzmimo npr. Buddhu. On je za takve metafizicke stvari poput postojanja Boga ili u tvojem slucaju svijesti... znao reci da se za njih ne moze reci niti da jesu, niti da nisu, niti da i-jesu-i-nisu, niti da niti-jesu-niti-nisu.


To je tačno što je Budha rekao, samo što on, jadan, nije znao da se tu radi samo o Svijesti koja i jeste i nije materijalna i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, koje i postoje i ne postoje.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Drugim rijecima, o takvim stvarima se (u pravom smislu rijeci) ne moze niti misliti, niti govoriti.
Naravno da može, pod uslovom da znaš da je riječ o Svijesti i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Lao Ce za Tao (neopisivu sustinu iz koje sve nastaje... otprilike ista stvar kao tvoja svijest) kaze da se ne moze opisati, jer ako se moze opisati onda nije pravi Tao.
Tačno, Svijest kao suštinu ne možeš opisati jer nije materijalna. A kad se napregne i pokrene i postane materijalna, opet je ne možeš opisati, jer i dalje ne možeš da opaziš Svijest, već samo njenu fizičku radnju naprezanja i kretanja, dok ona sama, kao psihička sila i snaga koja djeluje iz nutrine svoje fizičke radnje naprezanja i kretanja i dalje za posmatrača iz vana, ostaje neopažljiva i nespoznatljiva. Upravo zato Svijest i Materija i jesu samo dva različita načina opažanja jedne i iste prirodne sile i pojave. Ako je opažamo čulno, vidimo je kao materiju. A ako ona samu sebe spoznaje u sebi, vančulno, tada ona sebe ne opaža i ne spoznaje kao materiju, već kaop Svijest. To Lao Ce nije znao da objasni.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Bilo bi dobro da procitas njegovu kratku knjizicu Tao Te King (ima nekoliko dostupnih srpsko-hrvatskih prijevoda).


Te stvari sam čitao dok nisam uspio sam da odgonetnem o čemu se radi. I sada kada znam o čemu je riječ, besmisleno je da čitam ono što je napisao i pokušao da objasni neko ko to ne razumije i zna, meni koji to i razumijem i znam.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58A ti bi htio logicki opisati ono sto je izvan domasaja uma, rijeci i logike.


Rekao sam da ništa nije izvan uma i izvan logoke. To što do danas svjetski istraživači i mislioci nisu uspjeli da otkriju tu logiku, nije dokaz da ona i ne postoji. Da nije logično da postoji mogućnost da stvarnost može da postoji, ona tada ne bi ni postojala. Ta logika je vrlo prosta i sva se svodi na to da postoji samo Svijest, koja naizmjenično, ciklično, uvijek iznova i vječito, uz pomoć sebe kao fizičke, materijalne sile i pojave, uzrokuje sebe kao psihičku silu i pojavu i proces. Da bi zatim, uz pomoć sebe kao psihičke sile i pojave (volje), uzrokovala sebe kao fizičku pojavu i proces. I tako se vječito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. Imaš primjer "jaje-pile-koka". Opširnije objašnjenje imaš na mom videu.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58I naravno da ne uspjevas. Zato te ohrabrujem da odustanes od tog uzaludnog pokusaja.
Naravno da uspijevam. I to u potpunosti. Ali ti to ne odgovara jer ti to ruši tvoju vjeru. Ustvari, ne ruši, već je samo potvrđuje. Sa razlikom što sve to što do sada nisi znao, ni razumio, već samo vjerovao, sada možeš i da znaš i razumiješ. Zar nije bolje znati i razumjeti, nego, vjerovati? Jer kad samo vjeruješ, onda možeš do mile volje da izmišljaš, lažeš i varaš i sebe i druge. A kad znaš i razumiješ, onda ne možeš. I to je odgovor na tvoje pitanje: "Šta sad s tim"?
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Samo trosis vrijeme. Buddha je znao reci da je onaj koji zeli znati odgovore na ta pitanja kao covjek pogodjen strijelom. Kada se njegovi rodjaci i prijatelji skupe oko njega da mu pomognu, on odbija da ga vode ljekaru prije nego mu kazu ko ga je pogodio, je li to bio visok ili nizak covjek, da li je imao brkove ili nije, od kakvog je drveta strijela nacinjena, od koje ptice su pera na strijeli, od koje kovine je vrh strijele i sl. Prije ce umrijeti, nego sve ta odgovore saznati. Zato je rekao, prvo vadi strijelu pa ce ti kasnije (preneseno, kada shvatis pravu prirodu stvarnosti) biti jasni i odgovori na sva ova pitanja.
Fazlija, samo se zanosiš praznim, besmislenim pričama i vjerovanjima. Što ti to treba, kada sada imaš mene, Ljubu, reinkarniranog Lao Cea, pa kasnije Budhu, koji je u ovoj sadašnjoj inkarnaciji konačno sve uspio da objasni.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Vecina ljudi vrlo lako moze da shvati tvoju osnovnu misao, sve je svijest. Ali tvoj pokusaj da to logicki dokazes je jednostavno unaprijed osudjen na propast, jer logika ne moze da dokaze metafizicke pojmove.


Ovo sam ti gore već objasnio. Gotovo je sa metafizilom. Nema je više. Nema više ni fundamentalne fizike, ni biologije, ni psihologije, ni religije, ni svjetskih ideologija i politika. Umjesto svega toga sada imamo samo NAUKU O SVIJESTI I NJENIH SEDAM FIZIČKIH I PSIHIČKIH SPOSOBNOSTI I RADNJI koja je sve to obuhvata.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Drugi mislioci koji su prije tebe iznosili iste metafizicke pretpostavke su to znali i jednostavno nisu niti pokusavali da logicki utemelje svoje ucenje. Oni su umjesto logickog nadmudrivanja i dokazivanja ljudima preporucili vjezbu razvoja njihove licne svijesti do te razine da sami shvate, uvide i razumiju stvarnost koja je izvan domasaja uma.


I šta su na taj način postigli i dobili? Dobili su mnoštvo svjetskih religija i sekti čiji pripadnici se već hiljadama godina međosobno mrze i tamane. Sa NAUKOM O SVIJESTI sada se tom svjetskom ludilu može stati u kraj. I to je takođe odgovor na tvoje pitanje: "Šta sad s tim?".
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Dakle, nije problem u tome sto te ljudi ne razumiju. Razumiju oni vrlo dobro sto ti zelis reci. Problem je u tome sto je tvoj pokusaj logickog dokazivanja stvari koje su onkraj logike potpuno uzaludan i unaprijed osudjen na propast. Zato tvoja "logika" i dokazivanja slice na sumanuto bulazenjenje i ljudi jednostavno odmahnu rukom. Ne zato sto te ne razumiju, nego zato sto te vrlo dobro razumiju i sto to im zvuci posve nerazumno i nelogicno.
Dokle ćeš da lupetaš? Objasnio sam ti da se sva moja logika svodi samo na to da se razumije da Samo Svijest postoji, na način što se vječito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, kojom prilikom kao psihička pojava i proces, uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces, da bi zatim kao fizička pojava i proces mogla da uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proses. Imaš primjer jajeta, pileta i koke, gdje imaš samo živu i svjesnu materiju koja uz pomoć znanja o koki (DNK) uzrokuje koku kao svoj sistem kretanja i rada, da bi zatim pomoću koke uzrokovala i iza sebe ostavila jaje sa tim istim znanjem (DNK) o koki kao svom sistemu kretanja i rada. Po kojem će kasnije ponovo da se razvije u koku kao sistemu svog kretanja i rada.

To je, Fazlija, moja logika pomoću koje se sve objašnjava, jer sve što postoji, upravo na taj način postoji što se po istoj logici vječito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. To objektivno, naizmjenično ponavljanje je objektivna činjenica i to je stvarnost i to je nauka i sve se svodi na to da treba samo da se otkrije i razumije LOGIKA po kojoj sve to tako JESTE. Koja se sva svodi samo na to da su fizički i psihički procesi vječito naizmjenično uslovljeni i da jedni bez drugih nisu mogući. Iza kojih uvijek stoji Svijest kao vršilac i jednih i drugih procesa, pomoću kojih ona i postoji i sva čuda ovog svojeta čini.

I nemoj više da se žališ na moju LOGIKU, jer ako ovo nisi u stanju da razumiješ dovodiš sebe u situacioju da ću stvarno da te smatram mentalno zaostalim.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Tako da... razmijemo se, znamo sta zelis da kazes. Prihvacamo tvoju filozofsko-metafizicku hipotezu, ali se okani njezinog logickog dokazivanja, jer je to em nemoguce, em smijesno zvuci.
Sve sam ti objasni i, Fazlija, da izvineš, ne sheri više.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58Nego Ljubo, imam jos jedno pitanje za tebe. Ovaj puta iz polja etike.

Jednom kada mi to shvatimo (a shvatili smo sta zelis reci) i kada prihvatimo (a prihvatili smo) da je sve svijest i cijeli je svemir njezino ispoljenje... sta onda u pogledu etike da se radi? Kako da se covjek ponasa? Sta ti ocekujes od ljudi kada jednom shvate i prihvate tvoje otkrice?
NIje ovdje riječ o čovjeku, već o ljudskom društvu, tj. o ljudskom društvenom i ekonomskom poretku kao organizaciji kretanja, rada i života svih ljudi na planeti. Ovdje pjedinc nije čovjek, već ljudsko društvo, bez kojeg čovjek kao pojedinac ne može ni da postgoji, ni da se razvija. Isto kao što niti i jedna od 12 milijardi ćlija u ljudskom tijelu nije pojedinac, već je za sve njih čovek, pojedinac i sve one mogu da opstanu samo kao čovjek. Ovdje je uvijek bitna organizacija života i rada, koja mora da se pravi u skladu sa univerzalnim, prirodnim rješenjima pomoću kojih se najlakše izbjegava svako zlo, a ostvaruje svako dobro, što nikako nije slučaj sa dosadašnjom, nejedinstvenom i nepravednom organizacijom života i rada ljudskog društva koja je bila uzrokom svih dosadašnjih ljudskih nevolja i zala.

Sve sam ja to objanio u mom dvadeset minutnom videu, ali ti više voliš da čitaš bezvezne kašmirske tantrike i sa njima mene podhebavaš.
Fazlija wrote: 19 Aug 2019, 11:58DAO KOJI SE MOŽE IZRAZITI NIJE VEČNI DAO. IME KOJE SE MOŽE NADENUTI NIJE VEČNO IME. (Tao Te King)
I ti misliš da je ovo što si citirao neka mudrost? To samo liči na mudrst, ali murost nije, jer tu nedostaje objašnjenje i razumijevanje. Ja sam to isto na mnogo provjerljiviji i razumljiviji način objasnio, rekavši da fizičke i psihičke radnje koje Svijest vrši, kojima se može dati ime, uistinu i NE POSTOJE, jer uvijek iznova i nastaju i nestaju, već da uvijek postoji samo SVIJEST kao vršilac svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji, koja nikada niti nastaje, niti nestaje. Koki možemo dati ime, "Bjelka", "Žutka" itd, ali koka uistinu i ne postoji, već samo živa i svjesna Materija koja gradi koku kao organizaciju svog kretanja i rada.

Živo ti meni, Fazlija. Uporan su u diskusiji sa mnom. To je dobro, možda na kraju nešo i bude od tebe. Možda na kraju i ti, kao i ja, zanemariš kašmirske tantrike i svojim vjernicima počneš da propovijedaš ZAKON POSTOJANJA
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 20 Aug 2019, 15:48

Ljubo moj, moram priznati da imas prilicno izgradjen i jasan stav o knjigama i piscima koje nikada nisi citao. To je za svaku pohvalu. Nesumnjivo odlika uzvisenog i prosvjetljenog uma... koji od covjecanstva ne ocekuje nista manje nego da odbaci cjelokupnu naucnu, filozofsku i vjersku bastinu i zamijeni je s njegovim 20 minutnim videom s Youtubea.

Nego, imam jos 2 pitanja:

Zasto koristis trostepenu dijalektiku? Zar ne bi bila dovoljna i dvostepena. Npr. neispoljena i ispoljena svijest. Mislim, kada je vec sve nastalo iz svijesti koja je izvan dosega culne spoznaje, i onda se sve ispoljilo u pojave koje su nam dostupne culnom opazanju?

A drugo, kada vec koristis trostepenu dijalektiku, zasto ne bi bilo npr. ovca-jagnje-jagnjetina? To mi nekako bolje zvuci od koka-jaje-pile...
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 21 Aug 2019, 04:35

Fazlija wrote: 20 Aug 2019, 15:48 Nego, imam jos 2 pitanja:

Zasto koristis trostepenu dijalektiku? Zar ne bi bila dovoljna i dvostepena. Npr. neispoljena i ispoljena svijest. Mislim, kada je vec sve nastalo iz svijesti koja je izvan dosega culne spoznaje, i onda se sve ispoljilo u pojave koje su nam dostupne culnom opazanju?
Koristim iz dva razloga:

Prvi razlog je što se Svijest uistinu vječito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, a ne dva. Tako mora jer uvijek je riječ o kretanju Svijesti koje uvijek počinje iz mirovanja i završava u mirovanju. Tako da je mirovanje kao pasivno stanje Svijesti, čija je svrha odmaranje, jedno od tri nužna stanja koje ima svoju nužnu vremensku dimenziju, koja se po svemu drastično razlikuje od aktivne faze i stanja kretanja i rada Svijesti.

Međutim i aktivno stanje kretanja i rada se mora podijeliti na dva dijela, iz razloga jer se drastično međusobno razlikuju. Razlikuju se po tome što je prvo stanje, stanje uspona, razvoja, širenja i rasta Svijesti, u nauci poznato pod imenom "sinrtopija", jer u tom stanju ona je u punoj snazi i zamahu jer poslije odmaranja njena volja za kretanjem i razvojem, kao njena osnovna pokretačka sila i snaga je maksimalna. A ujedno i dovoljna za realizaciju programa, tj. ideje po kojoj Svijest želi da se realizuje, tj. materijalizuje i poprimi određeni materijalni oblik.

I u momentu kad se to postigne, istovremeno u Svijesti se gasi volja za daljim razvojem i stvaranjem, što je i razumljivo, jer više nema čemu da se teži, jer cilj je popstignut. To je ujedno i momenat kad umjesto volje (želje) za daljim razvojem i stvaranjem, nastupa osjećanje zadovoljstva i uživanja zbog ostvarenog cilja i to je ujedno i momenta kad počinje druga aktivna faza i stanje Svijesti. Osjećanje zadovoljstva i uživanja zbog ostvarenog cilja nije pokretačka sila i snaga, već smirujuća, umrtvljujuća, koja kad nastupi, sve do tada što je uz pomoć volje ra razvojem i stvaranjem stvoreno, po malo počinje da slabi, stari, sve dok se na kraju sve ne sruši i Svijest, koja je na kraju ostala bez snage, umorna, ponovo se zaustavi, umiri i ponovo uđe u svoje nematerijalno stanje, tj. stanje "kvantnog vakuuma" radi odmaranja, tj. vraćanja svoje potrošene snage. Ovo padajuće, stagnirajuće, stareće i rušeće stanje svijesti u nauci je poznato pod imenom "entropija".

A drugi razlog je što u drevnim zapisima manastira Tibeta, Persije i Egipta već postoje zapisi u vidu sjećanja na taj Trojedni i Univerzalni Zakon, koji su otkrile naprednije civilizacije od naše, koje su živjele prije naše, pa nestale, jer i civilizacije imaju svoj početak i kraj. Po tim drevnim zapisima su kasnije se razvile tri velike svjetske religije, panteistička, hinduistička i na kraju hrišćanska, koje, zbog nerazumijevanja pravog značenja ovog Zakona, tokom istorije, nisu opravdale svoje postojanje, tj. nisu usmjerile čovječanstvo da živi u skladu sa osnovnim načelima jedinstva svijeta, mira, ljubavi i prvednosti koja su suština tog Univerzalnog Zakona trojednosti. Pa su tako ove tri religije, što važi i za Islam, bile više od štete za čovječanstvo, nego od koristi.

I upravo zbog toga, sada je, potrebno obnoviti i osvjžiti taj Univerzalni Zakon, otkriti njegovu pravu suštinu, i vratiti mu njegovo prvobitno značenje, a samim tim i reformisati i ujediniti te velike četiri svjetske religije, kako bi one konačno počele da udovoljavaju svrsi koja im je namijenjena, da ujedine svijet i u svijetu sprovedu mir, ljubav i pravednost.

Fazlija wrote: 20 Aug 2019, 15:48A drugo, kada vec koristis trostepenu dijalektiku, zasto ne bi bilo npr. ovca-jagnje-jagnjetina? To mi nekako bolje zvuci od koka-jaje-pile...
Pa i ja više volim pečenu jagnjetinu od piletine, ali moramo priznati da je enigma i misterija u vezi toga šta je starije, koka ili jaje, stara koliko i čovječanstvo i da se upravo u rješenju te zagonetke, krije i LOGIKA ZAKONA TROJEDNOSTI, potrebna za RAZUMIJEVANJE Univerzalnog prirodnog Zakon po kojem sve postoji i sve se dešava. "Jaje-pile-koka" je prirodan mini model Univerzuma na kojem sva logika i sve tajne postojanja svijeta mogu i da se otkriju i razumiju. Na primjeru "jaje-pile-koka" lako možemo da shvatimo šta je hinduistički Bog Brhma u svojstvu Boga Svedržitelja, Šta je Visnu u svojstvu Boga Stvroritelja, a šta Shiva u sv ojstvu Boga Rušitelja, za koje se kaže da su ta sva tri Boga ipak samo JEDAN, možda muslimanski Bog-Allah. Takođe i kakvo je pravo značenje hrišćanskih Bogova Oca, Sina i Svetoga Duha, za koje se takođe vjeruje da su ta tri Boga samo JEDAN BOG.
Govno ti

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Mohr » 21 Aug 2019, 16:44

Ljubo wrote: 19 Aug 2019, 00:44
Mohr wrote: 18 Aug 2019, 03:28 Neće biti, druže Ljubo. (O)davno je (pa i klasično-filozofski) razgraničeno postojanje "po sebi" i "za sebe". To što nešto egzistira (samo) po sebi, ni izbliza nije (osviješteno) postojanje za sebe...
Da bi obezvredio moju definiciju Svijesti, ne možeš se pozivati ni na nauku, ni filozofiju, niti na bilo šta drugo, iz razloga jer do danas problem postojanja Svijesti ni na koji načiin nije riješen. Još uvijek niko pojma nema ni šta je Svijest, a kamo li da osim Svijesti ničeg drugog nema.
Ne pada mi na pamet da "obezvrjeđujem" nešto čega nema. Možda je nekome to i interesantno, ali mi (marxisti, moram reći :cvike ) (o)davno smo načisto sa time: Kako polemisati o nečemu što samo o sebi unaprijed šalje poruku o svojoj "nedefinisanosti" :roll To je stara priča... :p

Pravo pitanje je: Šta ti i o čemu uopšte pričaš i šta želiš da (po/do)kažeš :?? Dalje, da li to radiš (ne)svjesno? I najposlije: Da li si ti uopšte svejstan, najprije 'nako, kao čo'jek, a zatim i 'vako, kao izlagač cijelog ovog spekulativnog galimatijasa :cudi

To što nečija svijest može biti poremećena (iz raznih razloga i uticaja i pod pritiskom okolnosti; štaviše, ogromni su savremeno-tehnološki resursi upregnuti upravo u tom pravcu, da štoviše pokušaju ljude dovesti u zabludu; konstrukcija spektaklai masovnog zatupljivanja/zaglupljivanja je već decenijama na sceni!!!) nipošto ne znači da ljudi nemaju svijesti. Također, to što ljudi jednostavno nisu u stanju i mogućnosti da (trenutno ili trajno) žive i djelaju prema vlastitoj svijesti i savjesti, nikako nije dokaz da ih nemaju. Dapače, mnogo ljudi zapravo najviše i pati zbog tog hendikepa, naročito u tim tzv. visoko-razvijenim demokracijama; pa znaš i sam koji (psiho-mentalni) problemi su tamo najrasprostranjeniji, zar ne??? Međutim, to je odlično za business... I to je to ;)


Pozz :ruke

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 21 Aug 2019, 20:16

Ljubo wrote: 21 Aug 2019, 04:35 A drugi razlog je što u drevnim zapisima manastira Tibeta, Persije i Egipta već postoje zapisi... Po tim drevnim zapisima...
Na koje konkretno zapise mislis? Mozes li da navedes naslov nekog konkretnog djela na koje si mislio?
Ljubo wrote: 21 Aug 2019, 04:35 I upravo zbog toga, sada je, potrebno obnoviti i osvjžiti taj Univerzalni Zakon, otkriti njegovu pravu suštinu, i vratiti mu njegovo prvobitno značenje, a samim tim i reformisati i ujediniti te velike četiri svjetske religije, kako bi one konačno počele da udovoljavaju svrsi koja im je namijenjena, da ujedine svijet i u svijetu sprovedu mir, ljubav i pravednost.
Ljubo, ti si isti Krshna. Tako je i on u Bhagavad Giti (nadam se da si citao to djelo) rekao da svaki puta kada se zbog ljudskog neznanja istina izgubi i zamraci, on se osobno utjelovljuje kao ucitelj i dolazi da ponovno objasni i uspostavi istinu. Isto je tako i on u BhG ujedinio tadasnje religije Indije kao sto su ucenje samkhye, yoge, vedante i drugih. Svi su prihvatili Krshnu za vrhovnog ucitelja i njegovo tumacenje da sve te religije vode istom cilju. Imas li ti kakvih veza sa Krshnom?
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 22 Aug 2019, 03:17

Fazlija wrote: 21 Aug 2019, 20:16 Na koje konkretno zapise mislis? Mozes li da navedes naslov nekog konkretnog djela na koje si mislio?
Ne treba ti to. Moj video ti je dovoljan.
Fazlija wrote: 21 Aug 2019, 20:16Ljubo, ti si isti Krshna.
A šta ako nisam "isti", već jesam?
Fazlija wrote: 21 Aug 2019, 20:16Imas li ti kakvih veza sa Krshnom?
Da li bi me pitao koje droge trošim, ako bih ti rekao da imam?
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 22 Aug 2019, 03:25

Mohr wrote: 21 Aug 2019, 16:44 Ne pada mi na pamet da "obezvrjeđujem" nešto čega nema. Možda je nekome to i interesantno, ali mi (marxisti, moram reći :cvike ) (o)davno smo načisto sa time: Kako polemisati o nečemu što samo o sebi unaprijed šalje poruku o svojoj "nedefinisanosti". To je stara priča... :
Mislim da je tema o Svijesti preteška za tebe. Radije se ti i dalje drži marksizma. Marksizam je "opijum za narod" ... bio. Sada su neke druge droge u modi.

https://www.bing.com/videos/search?q=ka ... ORM=WRVORC
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 22 Aug 2019, 13:17

Ljubo wrote: 22 Aug 2019, 03:17 Ne treba ti to. Moj video ti je dovoljan.
Hoces li reci da nema veze ono sto si ranije rekao za spise?
Ljubo wrote: 22 Aug 2019, 03:17 A šta ako nisam "isti", već jesam?
Da li bi me pitao koje droge trošim, ako bih ti rekao da imam?
Ne, ne, niposto. Ti si meni isti Krshna. Ucis da sve potjece iz jednog izvora, dajes tumacenje svih postojecih religija u svjetlu tog ucenja. Pojavljujes se da opet uspostavis istinu koja se vec zaboravila... Radjas se uvijek iznova kada je potrebno da zastitits svijet od propasti... pa ko bi to mogo' drugi da bude nego Krshna?!

Jesi li citao Mahabharatu?
Ljubo wrote: 22 Aug 2019, 03:25 [Marksizam je "opijum za narod" ... bio. Sada su neke druge droge u modi.
Ljubo, ne kaze se opijum za narod, nego opijum naroda... moras pazljivo citati Marxa ako ga zelis osporavati.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 23 Aug 2019, 01:56

Fazlija wrote: 22 Aug 2019, 13:17 Hoces li reci da nema veze ono sto si ranije rekao za spise?
Ja nikada nikakve vjerske spise ni knjige nisam čitao, jer sam odgojen kao ateist, ali sam kroz život, kroz razgovore s ljudima koji su ih čitali, i na razne druge načine, dobro informisan o tome šta u tim knjigama i spisima piše. Niti sam imao želju da ih čitam jer sam od malena, na neki način već znao kako stvari u prirodi funkcionišu. Imajući na umu da sam od malena već imao uvida u mnogo toga što se podrazumijeva pod pojmom "metafizika". I da moje iskustvo u toj oblasti nije ni malo manje od bilo koje u svijetu do danas poznate "prosvijetljene" ličnosti, pa ni onih najpoznatijih, na primjer, koje su bile začetnici velikih svjetskih religija. Možda je moje iskustvo na tom planu čak i veće od njihovog.
Fazlija wrote: 22 Aug 2019, 13:17Ne, ne, niposto. Ti si meni isti Krshna. Ucis da sve potjece iz jednog izvora, dajes tumacenje svih postojecih religija u svjetlu tog ucenja. Pojavljujes se da opet uspostavis istinu koja se vec zaboravila... Radjas se uvijek iznova kada je potrebno da zastitits svijet od propasti... pa ko bi to mogo' drugi da bude nego Krshna?!
Šta bi ti pomislio ili rekao, kad bih ti ja rekao da sam tokom života naišao na 5-6 proročanstava poznatih proroka, počev od Isusa Hrista, pa Nostradamusa, Tarabića, zatim jednog indijskog proroka, te sv. Jovana Bogoslova i njegovo "Otkrivenje" zabilježeno u Bibliji i još nekih prorka, koji prorokuju da će na kraju ove sadašnje faze razvoja čovječanstva da se rodi čovjek koji će da uskladi život čovječanstva sa Nebeskim zakonima jedinstva, mira reda i pravednosti, da će da ukine političku pdjelu svijeta i ujedini sve svjetske riligije. I ne samo da su prorci to prorekli, već je svaki od njih dao i poneki podatak o ličnosti tog čovjeka, o njegovom imenu, nacionalnom porijeklu, mjestu rođenja, o njegovom imovnom stanju, dijelu svijeta u kojem će na kraju da živi, o datumu i godini njegovog stupanja na svjetsku scenu. Dvojica prorka su čak saglasna i o boji njegove kose, rekavši da će da bude riđokos. I za čudo, svi ti podaci su podudarni sa svim onim što ja želim, radim i onim što ja jesam i kakav jesam.

A da li ja to zaista i jesam, to ne mogu da garantujem. Ipak, treba prvo skočiti, pa onda kazati "hop". Ne računajući onaj moj pokušaj formiranja pokera za uijedinjenje svijeta "novi narod", pred sam rat 1991 u mom rodnom mjestu Olovo, koji su gotovo svi mještani prihvatili, čak i vodeći političari i sveštenici, o kojem je i Sarajevska televizija izvjestila, a koji je zbog početka rata u Olovu odmah i propao, a ja bio prisiljn da odem u izbjeglištvo.

Poslije toga nikakakav značajniji uspjeh nisam ostvario, ali i to su proroci prorekli, rekavši da će to da bude neka mješavina hrišćanstva i hinduizma, ali da to "u početku niko neće htjeti da prihvati". Mada, to nije ni hrišćanstvo, ni hinduizam, već čista, iskustveno i naučno provjerljiva, objašnjiva i do kraja razumljiva NAUKA O TROJEDNOSTI SVIJESTI, koja samo liči na hrišćanstvo i hinduizam zbog učenja o Božijoj Trojednosti koje zastupaju ove dvije religije.
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 23 Aug 2019, 03:11

Da, dobiva se taj dojam da nisi bas puno citao... ne samo vjersku, nego niti ostalu literaturu.

A ovo drugo... ne bih komentirao...
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 24 Aug 2019, 01:37

Fazlija wrote: 23 Aug 2019, 03:11 Da, dobiva se taj dojam da nisi bas puno citao... ne samo vjersku, nego niti ostalu literaturu.
Zato sam i uspio da riješim tajnu postojanja materije, života i Svemira. A ovi koji čitajući žele da to riješe, neće nikad uspjeti, zato jer ni oni koji su napisali i dali na čitanje sva svjeska naučna, filozofska, vjerska ideološko-politička i druga djela, nisu u tome uspjeli.

I zaboravio sam, nije Marks rekao da je religija "opijum naroda", već "opijum za narod". Ali ne na bosnskom jeziku, već njemačkom, ali je to neki bosanac loše preveo. A možda i nije, jer je značenje isto. Samo onima koji slabo šta razumiju, pa veću pažnjue obraćaju na riječi, nego na njihovo značenje, izgleda da nije isto. Ovo znam upravo zato jer ni Marksa nisam čitao. NIti je trebalo da čitam jer i bez čitanja marksizma lako je znati šta pojam "ranopravan, besklasni društveni i ekonomski poredak", podrazumijeva, jer sve materijalne forme od kojih se PRIRODA sastoji, osim ljudskog društva, su organizovani, ravnopravni, besklasni društvenio i ekonomski poreci, kretanja i rada žive i svjesne materije koja ih gradi. Što podrazumijeva da je PRIRODA jedina knjiga u kojoj su sve istine ovoga svijeta u njoj napisane. Problem je samo što ljudi ne znaju da je čitaju. Zato, samo onaj ko tu knjigu zna da čita može da zna Istinu o svemu. A oni koji čitaju svjetska naučna, filozofska, vjerska, ideološko-politička i duga djela, nikada neće saznati Istinu ni o čemu.
Govno ti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by storm » 24 Aug 2019, 06:10

E proroka još nismo tu imali :D
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 24 Aug 2019, 09:50

storm wrote: 24 Aug 2019, 06:10 E proroka još nismo tu imali
Zato niste imali ni ISTINU o postojanju Svijesti, materije, života Svemira i Boga. A sada imate.

Govno ti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by storm » 24 Aug 2019, 09:55

Ljubo wrote: 24 Aug 2019, 09:50
storm wrote: 24 Aug 2019, 06:10 E proroka još nismo tu imali
Zato niste imali ni ISTINU o postojanju Svijesti, materije, života Svemira i Boga. A sada imate.

E super... Fala
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 24 Aug 2019, 16:37

Znam Ljubo da nisi citao niti Marxa, niti ista drugo. To se odmah vidi. Koristis se informacijama za koje si nacuo iz druge ruke, a sam ih nikada nisi niti upoznao, niti razumio.

U osnovi svake neuroze i psihoze je megalomanski osjecaj o vlastitoj velicini i vaznosti kojim se prikriva sopstvena beznacajnost.

Mislis da si spasitelj svijeta kojega su prorekli mnogi proroci (cija djela nisi ni citao, nego si u najboljem slucaju tek nesto nacuo o njima), a ustvari si neshvacen i ismijan. Niti jednog covjeka nisi uspio uvjeriti u svoje ucenje... a vjerujes da si veliki reformator, spasitelj i ucitelj covjecanstva.

Kako se to tvoje vjerovanje o sopstvenoj velicini i univerzalnoj vaznosti poklapa sa pravim stanjem stvari? Jesi li ikada razmisljao o tome, jesi li usporedio stvarnost u kojoj zivis, svoje rezultate i postignuca i megalomansku sliku o sebi?
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 25 Aug 2019, 03:23

Fazlija wrote: 24 Aug 2019, 16:37 Znam Ljubo da nisi citao niti Marxa, niti ista drugo. To se odmah vidi. Koristis se informacijama za koje si nacuo iz druge ruke, a sam ih nikada nisi niti upoznao, niti razumio.
A šta ti imaš od toga što si sve pročitao i sve nabubao napamet, a ništa nisi razumio? Nisi razumio da u svemu tome pročitanom slabo koje zrnce istine ima. Razne naučne teorije, filozofije, vjerska učenja, ideologije i politike, koje si pročitao i time opteretio svoj um, sve je to mahom bezvrijedn o smeće.
Fazlija wrote: 24 Aug 2019, 16:37U osnovi svake neuroze i psihoze je megalomanski osjecaj o vlastitoj velicini i vaznosti kojim se prikriva sopstvena beznacajnost.
Ja sam do kraja riješio tajnu postojanja materije, života, prirode i Boga i to mi niko na svijetu ne može osporiti. Pogotovo ne ljudi sa niskim nivoom inteligencije poput tebe, koji u tom mom otkrići vide opasnost za dalji opstanak svojih nakaradnih vjerovanja i u očajanju vrše atak na moju ličnost. Nije to ništa novo, da prilikom svakog novog otkrića koje prijeti da ugrozi neki ustaljeni sitem vjerovanja ili vladanja, ljudi koji se nalaze unutar tog sistema, ne biraju ni reči, ni sredstva da to otkriće ospore i unište. Bojim se da to ovoga puta neće da bude moguće. Zakon postojanja je iskutveno dokažljiva i logički objašnjiva i razumljiva ideja koja se ne mopže oboriti pogrdnim riječima ili razapinjanjem na krst autora.
Fazlija wrote: 24 Aug 2019, 16:37Mislis da si spasitelj svijeta kojega su prorekli mnogi proroci (cija djela nisi ni citao, nego si u najboljem slucaju tek nesto nacuo o njima), a ustvari si neshvacen i ismijan. Niti jednog covjeka nisi uspio uvjeriti u svoje ucenje... a vjerujes da si veliki reformator, spasitelj i ucitelj covjecanstva.
Proroci i spasitelji su ljudi koji nude svijetu nova znanja i otkrića pomoću kojih se može spasiti ili unaprijediti život ljudskog društva. Zakon postojanja koji nudim upravo tu snagu ima, nebitno da li to neko prihvata ili ne. Samo je važno da na Zemlji ne postoji niti i jedan, ni naučni, ni filozofski, ni teološki, ni ideološko-politički genije koji bi to mogao argumentovano da ospori ili obori. Pogotovo ne vrijeđanjem autora i lajanjem.
Fazlija wrote: 24 Aug 2019, 16:37Kako se to tvoje vjerovanje o sopstvenoj velicini i univerzalnoj vaznosti poklapa sa pravim stanjem stvari? Jesi li ikada razmisljao o tome, jesi li usporedio stvarnost u kojoj zivis, svoje rezultate i postignuca i megalomansku sliku o sebi?
Rezultati uopšte nisu bitni. Bitno je samo da moje otkriće Jedinstvenog Prirodnog Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir ima tu vrijednost koja može da posluiži kao temelj ujedinnjeja svijeta i uspostavljanje trajnog mira, reda i ravnopravnosti među svim ljudima svijeta. A da li će svijet to uspjeti da razumije i da li će da prihvati, nije do mene, već do svijeta. To što je bilo do mene ja sam već uradio. To je moj dvadeset minutni video, pa onome kome se ne sviđa može samo da laje na zvijezde.

Izvoli!

Govno ti

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by shark-attack » 28 Aug 2019, 12:56

Cika Ljubo,ne bih zelio da ovim napisanim demantujem,ili dovedem u sumnju vashu teoriju,nego da se nadje .Mozda I Vi dobijete novu ideju,nikad se ne zna.

Probat cu najjednostavnije shto mogu (koliko vrijeme/prostor dopushta) da se dotaknem svijesti sa medicinske strane,konkretnije klinicko neuroloshkog aspekta.Medicina uopshteno svijest opisuje kategorizira i kvantificira (nema veze sa kvantnom fizikom) kao neku spoznaju o vlastitom postojanju u okruzenju ili sve psihickidozivljeno/raspolozivo/sadrzano u nekom trenutku.Suzeno,u klinickom smislu neka definicija bi bila “sposobnost pojedinca da adekvatno odgovara na podrazaje’.Kvantitativna dio je razina svijesti/budnost,druga je sadrzaj te svijesti ili svjesnost.Ona ima dosta slicnosti sa “filozofskim” definicijama(subjektivno iskustvo postojanja I teshko da se moze opisati,osim svojim rijecima,nekako “proizvoljno)

Promjene (razine I sadrzaja)najceshce se vide u pozitivnoj linearnoj korelaciji,kako u fizioloshkim stanjima (budno stanje I spavanje),tako I patoloshkom (koma….)

Ovo je XXI vijek,zahvaljujuci nauci/tehnici mnoga stanja svijesti mogu se posmatrati/proucavati razniM radioloshkim,laboratorijskim,elektrofizioloshkim,magnetnim pretragama…na osnovu vidjenog,naucenog donijeti zakljucci ili dobiti ideje (koristiti neuroanatomiju).

Ascendentni retikularni aktivacijski system je put kojim aktivacijski signali iz medijalnog tegmentuma mezencefalona ili lateralnog tegmentuma mezencfalona (prolazeci kroz lemiskus prenosi aferentne slushne I somatosenzorne odrazaje odrzavajuci mozak budnim (I kada spavamo). I sve se to moze vidjeti.

Skupine neurona koje su u ‘ascedentnomretikularnom aktivnom sistemu su u stvari (pre)nosioci i oni koji sintezirajua cetikolin (nucleus basalisu mediobazalnom telencefalonu,histamine,dopamine…+glutamericki neuroni…svi zajedno doprinosemozdanoj aktivaciji).
Ni jedna grupa illi pojedinacn od ovih neurona,nije neophodna za odrzavanje svijesti samostalno,ali samo zajedno imaju funkciju.
Sve ti neuroni I skupine komuniciraju sa vlastitim jezgrom,talamusom,hipotalamusom I medibalaznim telencefalon, Putevi nisu jednosmjerni,nego I povratni, stalno se “vrte u krug)biraju razne pravce,tako da me potsjeca na vashe “koka-pile-jaje”stvaraju iz niceg,neshto,pa se vracaju,pa opet..

Samo,dolazi i do poremecaja tih “tokova” ili svijesti.
Klinicki neurolozi ljudsko tijelo ‘vide “mehacisticki(poremecaji svijesti narushena zbog oshtecenja ili ometanja dijelova mozga koji su zaduzeni za svijest.

Didakticki se dijele na kvalitativne (poremecena sadrzaj svijesti) I kvantitativne (kada je poremecena razina svijesti).

Paroksizmalni poremecaji (sinkope.psihogeni epilepticki…) su kratkotrajni ,ponavljajuci.

Druga stanja ‘snizene” svijesti koje traju danima.mjesecima su ozbiljni poremecaji I mozga I mozdane funkcije...
Strukturalni uzroci (fizicko oshtecenje) su u podrucima mozdanog debla,diencefona na podrucima gdje je taj otpor najmanji.Metabolicki uzroci, poremecena svijest bez fizickog oshtecenja (hipoglemija,patoloshkih/elektrolitnih disbalansa)
Svi ti kvantitativni premecaju su “prolazni” traju nekoliko sedmica…ishodi od potpunog oporavka do smrtnog ishoda.

Prva stvar koja je relevantna kod svakog ljekara je procjena razine svijesti,koliko osoba odgovara na vanjske podrazaje.
Je li potpuno budan,ili je u fazi somnolencije,sopora,kome…za procjenu te dubine poremecaja svijesti postoje razne metode( FOUR,AVPU..)
Pokushao sam (bez da ulazim u klinicku psihologiju, mislim da nema potrebe I da ne bi pogreshno protumacili) neshto malo,jednostavno koliko mogu napishem,pa ako bilo shta prepoznate ili bude pomoglo na bilo koji nacin…).

Cika Ljubo pazite na svoju I svijest I svjesnost I savjest(nost).

Zivi I zdravi bili josh dugo godina!
KIAORA

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 29 Aug 2019, 02:34

shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56 Medicina uopshteno svijest opisuje kategorizira i kvantificira (nema veze sa kvantnom fizikom) kao neku spoznaju o vlastitom postojanju u okruzenju ili sve psihickidozivljeno/raspolozivo/sadrzano u nekom trenutku.Suzeno,u klinickom smislu neka definicija bi bila “sposobnost pojedinca da adekvatno odgovara na podrazaje’.
"Spoznaja o vlastitom postojanju" i "sposobnost pojedinca da adekvatno odgovara na podražaje", su fizičke i psihičke manifestacije Svijesti, tj. radnje. To nije i objašnjnjenje kako je sve to moguće, ni odgovor na pitanja ŠTA je Svijest u svojstvu vršioca fizičkih i psihičkih radnji, jer je logično da fizičke i psihičke radnje ne mogu postojati same po sebi, ni vršiti same sebe. Pitanje ŠTA je Svijest, KAKO ona postoji i ZAŠTO, su pitanja kojim se ja bavim i koja mislim da sam u potpunosti logiočki riješio u skladu sa naučnom argumentacijom koja mi je u vezi postojanja materije, Svijesti i prirode, poznata.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56Kvantitativna dio je razina svijesti/budnost,druga je sadrzaj te svijesti ili svjesnost.Ona ima dosta slicnosti sa “filozofskim” definicijama(subjektivno iskustvo postojanja I teshko da se moze opisati,osim svojim rijecima,nekako “proizvoljno)Promjene (razine I sadrzaja)najceshce se vide u pozitivnoj linearnoj korelaciji,kako u fizioloshkim stanjima (budno stanje I spavanje),tako I patoloshkom (koma….)
Sve to i dalje nije objašnjenje ŠTA je Svijest, KAKO postoji i ZAŠTO, već samo kako se manifestuje. Niti je objašnjenje koje uslove Svijest mora da ispuni da bi mogla na bezbroj različitih, ne samo psihičkih, već i fizičkih načina da se manifestuje. Jer ona i sve fizičke, ne samo čovjekove radnje, već i sve moguće fizičke radnje od kojih se Svemir sastoji, pokreće. Da nije tako, čovječji organizam kao fizička radnja i proces uopšte ne bi mogao ni da nastane, ni da postoji.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56Ovo je XXI vijek,zahvaljujuci nauci/tehnici mnoga stanja svijesti mogu se posmatrati/proucavati razniM radioloshkim,laboratorijskim,elektrofizioloshkim,magnetnim pretragama…na osnovu vidjenog,naucenog donijeti zakljucci ili dobiti ideje (koristiti neuroanatomiju).
Problem nauke, recimo, neuropsihologije, kad je riječ o odgonetanju tajne postojanja Svijesti, jeste što je ona većim dijelom koncentrisana na psihičke radnje i procese Svijesti, a ne i fizičke, jer naučnici su još uvijek ubijeđeni da su Svijest i Materija dva potpuno odvojena i različita oblika postojanja. Zbog toga naučnici ne mogu na pravi način da uoče da fizičke i psihičke radnje stoje u neraskidivoj uzrošno-posljedičnoj vezi i odnosu i da jedne bez drugih nisu moguće. Što navodi na zaključak da je vršilac i fizičkih i psihičkih radnji jedan i isti. Jer kad sve fizičke i psihičke radnje u Svemiru prestanu, cijeli materijalni Svemir nestane kao da ga nikad nije ni bilo. Ostane samo Svemirska "crna jama", kvantni vakuum, prostor bez materijalnih formi. Nikakvog problema nema da neuropsiholozi mogu da dođu do istog zaključka, jer oni već raspolažu znanjem da svaka psihička promjena u organizmu istovremeno uslovljava i neku fizičkui promjenu i obratno.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56 Ascendentni retikularni aktivacijski system je put kojim aktivacijski signali iz medijalnog tegmentuma mezencefalona ili lateralnog tegmentuma mezencfalona (prolazeci kroz lemiskus prenosi aferentne slushne I somatosenzorne odrazaje odrzavajuci mozak budnim (I kada spavamo). I sve se to moze vidjeti.
Izučavanjem rada moga o suštini Svijesti se ne može saznati gotovo ništa. Da bi se u tome uspjelo, mora se krenuti od najprostijeg oblika postojanja. To je ono što zovemo imenom "materija" od koje je cijeli univerzum napravljen i od toga da se materija uvijek manifestuje kao elktricitet, tj. kao elektromagnetno polje koje vibrira. Koje može da bude malo kao elementarna čestica, sa bržom vibracijom i većom gustinom ili veliko kao cijeli Svemir, sa veoma sporom, nemjerljivom vibracijom i veoma malom gustinom. Od istih takvih elektromagnetnih polja, koja egzistiraju jedna unutar drugih su i ljudski organizam i mozak napravljeni. Sve po principu "ruske lutke". Elementarne čestice kao manja i gušća elektromagnetna polja unutar atoma kao jednog šireg, sporijeg i rjeđeg elektomagnetnog polja koje u sebi informatički povezuje elementarne čestice, da bi tako atom mogao da egzistira kao jedna kompaktna živuća cjelina sa elementarnim česticama u sebi. Isto tako je sagrađena i svaka ćelija ljudskog organizma, u vidu jednog još šireg i rjeđeg elektromagnetnog polja sa atomima i molekulima u sebi. Tako isto je sagrađen i ljudski organizam, koji se sastoji od jednog još šireg i rjeđeg elektomagnetnog polja, zvanog "aura", koji u sebi sadrži sve ćelije i organe tijela i informatički, telepatski ih povezuje u jedinstvenu svjesnu i živuću cjelinu i biće. Pomoću ovog ploja rade svi tjelesni organi, podrazumijevajućio i mozak, na taj način što ih napaja za rad potrebnom energijom, tj. strujom, isto kao što naši kompjuteri rade uz pomoć električne energije kojom se napajaju iz gradske električne mreže. I zato kada je riječ o budnosti mozga i u vrijeme kad čovjek spava, radi se samo o tome da je mozak i u vrijeme sna čovjeka spojen sa tim glavnim elektromagnetnim poljem, tj. čovjekovom aurom. U momentu kada se aura odvoji od ljudskog organizma i mozga, organmizam i mozak istog momenta prestaju da rade, isto kao i naš kompjuter kad ga isklučimo iz struje, a malo zatim i umiru i počinju da se raspadaju.

Sve ovo podrazumijeva da, ako želimo da saznamo šta je Svijest i šta je njena suština, treba do kraja izučiti Materiju i njene, ne samo fizičke, već i psihičke sposobnosti i radnje. Jer, nije ljudski organizam i mozak taj koji je sposoban da vrši fizičke i psihičke radnje i pomoću njih sebe dovodi u stannje svjesnosti, već je to materija koja ljudski organizam i mozak od sebe same, uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, gradi. Ljudski organizam i mozak su samo jedan od mnogobrojnih oblika organizovanog kretanja i rada žive i svjesne materije. Mada, nikakve ni materije u svemu tome nema. Postoji samo Svijest koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Materija je samo fizička sposobnost kretanja i rada Svijesti. Materija, je, dakle, samo Svijest koja se napreže i kreće, koja nestaje kad Svijest prestane da se napreže i kreće.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56Skupine neurona koje su u ‘ascedentnomretikularnom aktivnom sistemu su u stvari (pre)nosioci i oni koji sintezirajua cetikolin (nucleus basalisu mediobazalnom telencefalonu,histamine,dopamine…+glutamericki neuroni…svi zajedno doprinose mozdanoj aktivaciji).Ni jedna grupa illi pojedinacn od ovih neurona, nije neophodna za odrzavanje svijesti samostalno,ali samo zajedno imaju funkciju.Sve ti neuroni I skupine komuniciraju sa vlastitim jezgrom,talamusom,hipotalamusom I medibalaznim telencefalon, Putevi nisu jednosmjerni,nego I povratni, stalno se “vrte u krug)biraju razne pravce,tako da me potsjeca na vashe “koka-pile-jaje”stvaraju iz niceg,neshto,pa se vracaju,pa opet..
Baš mi je drago, a to mi je i prvi put, da mogu sa jednim neuropsihologom da raspravljam o problemu postojanja Svijesti. Dobro si uočio da i na nivou mozga i neurona od kojih se on sastoji, veži princip "koka-pile-jaje", a to je vječiti princip samoodržavanja po načinu vječitog ponavljanja. To je princip vječitog samoodržavanja Svijesti, koja vječito i naizmjenično kao psihička pojava i proces, uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces i obratno. Čak i u svom najprostijem obliku, kada se tek pokrene i kao elektromagnetno polje počne da vibrira, ta njena vibracija je način na koji se ona stalno ponavlja. Svaki njen titraj je prelazak iz stanja mirovanja u stanje naprezanja i kretanja, poslije kojeg slijedi opuštanje i vraćanje u stanje mirovanja i odmaranja, poslije čega se postupak ponavlja. Vibracija je dakle isto što i pluća u čovjeku kada dišu, srce kada kuca, želudac koji se uvijek iznova puni i prazni, čovjek kada svaki dan u veče liježe u krevet i spava i odmarta se, a tokom dana se budan kreće i radi. A eto, ti si uočio da se i neuroni mozga na isti način samoodržavaju i postoje. Po ovom principu trojednog ponavljanja cijeli Svemir i sve iz čega se on sastiji, funkcioniše.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56Samo,dolazi i do poremecaja tih “tokova” ili svijesti. Klinicki neurolozi ljudsko tijelo ‘vide “mehacisticki(poremecaji svijesti narushena zbog oshtecenja ili ometanja dijelova mozga koji su zaduzeni za svijest.
Pogrešno si se izrazio. Mozak nije zadužen za čovjekovu "Svijest", već, eventualno za "Svjesnost", jer Svijest je ono što POSTOJI od čega je sve naprav ljeno, pa i ljudski organizam i mozak. Uloga mozga u ljudskom organizmu je potpuno ista kao i uloga harddrajva u našem kompjuteru, da u sebi skladišti i čuva informacije koje čovjekova aura sakuplja uz pomoć tijela i tjelesnih čula. Ulogu istinske čovjekove Svijesti vrši čovjekova aura, kao jedno posebno živo i svjesno elektromagnetno polje koje obavija i prožima cijeli ljudski organizam i koja informatički, telepatski, povezuje sve ćelije i organe u jedinstvenu živuću cjelinu, biće i sistem. Kad se ona odvoji od tijela, tijelo umire i raspada se, a ona preživljava smrt i raspda tijela. Ovo znam i iz ličnog iskustva jer raspolažem višegodišnjim i mnogobrojnim iskustvima svog svjesnog "odvajanja od tijela" - fenomen poznat u parapsihologiji pod imenom "astralna projekcija". Naime, postoji mogućnost da čovjekova Svijest može i da izađe i odvoji se od tijela i ponovo se kasnije vrati u tijelo a da tijelo ne umre. Ali čovjekova Svijest to ne može da izvede sama, bez pomoći neke druge Svijeti, tj. nekog drugog živog i svjesnog elektromagnetnog polja koje egzistira u prostoru bez tijela, koje ulazi u tijelo u trenutku kad čovjek iz tijela izlazi i vrši funkciju čovjekove svijesti u tijelu do trenutka dok se čovjekova svijest u tijelo ne vrati. Inače, čovjekova Svijest je isto svjesna i kad se odvoji od tijela, kao i sa tijelom, jer i bez tijela može da opaža okolinu oko sebe. Čak i bolje, jer kad izađe iz tijela može mnogo toga da vidi što tjelesnim, materijalnim čulima ne može da se vidi. Kao, na primjer, aure, tj. duše umlih osoba koje je čovjek poznavao daok nisu umrle i može sa njima da razgovara. Neupućeni koji ne znaju o čemu je riječ, ovaj fenomen smatraju psiičkiom oboljenjem pod imenom "šizofrenija", mada se tu ni o kakvoj bolesti ne radi, već samo o jednom višem nivou razvoja svijesti pojedinih ljudi koje su oni uspjeli da dostignu u odnosu na druge ljude. Što će, jednoga dana da bude normalna pojava kod svih ljudi svijesta kad se i njihova svijest, tokom mnogih inkarnacija, razvije do tog nivoa. Ili kad se desi da cijelo čovječanstvo obuhvati i prožme jedna još šira Svijest i sve ljude, žive i mrtve telepatski poveže u jedinstvenu živuću cjelinu i biće. Kao što ljudska svijest (aura) informatički i telepatski povezuje sve ćelije i organe tijela u jedinstvenu cjelinu i biće.

Kao što vidiš, problem postojanja Svijesti je nešto što je mnogo šire i značajnije od onoga što može da se svede na izučavanje čovekovog organizma i mozga.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56Druga stanja ‘snizene” svijesti koje traju danima.mjesecima su ozbiljni poremecaji I mozga I mozdane funkcije...
Strukturalni uzroci (fizicko oshtecenje) su u podrucima mozdanog debla,diencefona na podrucima gdje je taj otpor najmanji.Metabolicki uzroci, poremecena svijest bez fizickog oshtecenja (hipoglemija,patoloshkih/elektrolitnih disbalansa) Svi ti kvantitativni premecaju su “prolazni” traju nekoliko sedmica…ishodi od potpunog oporavka do smrtnog ishoda.
Naravno, sve ima svoj vijek trajanja. Čovjek se rodi, razvija se do pune zrelosti i snage, a zatim po malo počinje da slabi, stari, propada i na kraju umire i raspada se. Da bi se jednoga dana ponovo rodio, pa na isti način sve iznova. I to je "vibracija", disanje, tj. princip "jaje-pile-koka". To Trojedno ponavljanje svega je osnovni Prirodni Zakon po kojem sve vječito postoji. Ne po načinu vječitog trajanja, već vječitog ponavljanja. Zato jer Svijest nije materijalna, a mora da se napreže i kreće i tako postane materijalna, jer bez toga ne bi mogla da bude svjesna ničega jer ne bi imala šta da opaža, osjeća, pamti, misli i razumije. A naprezanjem i kretanjem se umara, pa uvijek iznova mora da se zaustavlja i odmara i tako vječito vibrira, diše, tj. vječito se uvijek iznova ponavlja.
shark-attack wrote: 28 Aug 2019, 12:56Pokushao sam (bez da ulazim u klinicku psihologiju, mislim da nema potrebe I da ne bi pogreshno protumacili) neshto malo, jednostavno koliko mogu napishem, pa ako bilo shta prepoznate ili bude pomoglo na bilo koji nacin…).
Svakako, ja odavno pokušavam, neprofesionalno, da povežem moje iskustvo i znanje o Svijesti, sa onim znanjem do kojem se o Svijesti došlo u ublasti nauke, tj. eksperimentalne psihologije. Bilo bi značajno, ako bi bilo moguće, da se u oblasti psihologije i neurologije naučno dokaže da ljudski mozak nije glavno izvorište čovjekove svjesnosti, već da je čovjekova Svijest ono elektromagnetno polje, "aura", koja obavija i prožima ljudski organizam. Da se naučno i eksperimentalno dokaže da moždane struje, na primjer koje se stvaraju na površini mozga dok čovjek razmišlja, ne proizvodi mozak, već to elektromagnetno polje koje se služi mozgom prilikom skladištenja informacija u mozak i prilikom njihovog korištenja dok čovjekova Svijest (aura) razmišlja.

Pozdrav i tebi i sve najbolje.
Govno ti

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Melek » 29 Aug 2019, 07:36

Kakva aura, kakvo elektro-magnetsko polje?

Po ko zna koji put: genetski kod je pokretački kod koji sadrži i bootstrap code za pokretanje individue kao i potrebni algoritam za njezin mentalni razvoj. Otprilike kao što imamo AI algoritme danas, a koji se sve više usavršavaju. Sve mašine u prirodi koje do izvjesne mjere samostalno funkcionišu vodjene odredjenim stepenom inteligencije otprilike su bazirane na tom principu, zašto bi tu čovjek trebao biti izuzetak?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests