Narcisoidno zlostavljanje - kako prepoznati 'novi' oblik maltretiranja

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Narcisoidno zlostavljanje - kako prepoznati 'novi' oblik maltretiranja

Post by Hurija » 16 May 2020, 17:29

Gadno je kada sve preraste u opsesiju,ego je zeznuta stvar
Ostalo je cutanje.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Narcisoidno zlostavljanje - kako prepoznati 'novi' oblik maltretiranja

Post by Odraz » 18 May 2020, 10:30

Kad vidis da je neko tako narcisoidan ili se udalji ili ga pocni mezit.

Ima koja decenija kad sam pokusavao da osvojim takvu djevojku, ooooj ne ponovilo se ... a bila je zgodna nema dalje, mada zbog gubljenja vremena sa njom sam masio druge mnogo zgodnije i normalnije, previse me kostala ta skola ... iz pocetka je to bilo svidja mi se mala i ukljuci sarm, plan da mala padne za cca dva mjeseca. Zatim se to razvuklo na jos dva pa na jos dva a zatim postala opsesija mora past' makar ...
Jednom se nadjemo sa tom nekom nasom rajom sa kojima smo se druzili i ona po obicaju svakog redom pita kakva joj je frizura, svako mora da kaze da je savrsena, dok nije dosla do mog tad nerazdvojnog jarana a ovaj prije nego je stigla ispaliti pitanje vec otpoce paljbu - "Sta ti je to sa frizurom, gdje ces takva u izlazak?" :lupa
Ona sva u suzama otrca kuci, ja ga napadnem bolan jesi normalan znas kakva je ... kaze on "Ma preko glave mi vise njenih kako mi ovo stoji kakva mi je frizura, ko da mene briga nervira me vala moze i gola ovuda ... haj'mo na pivu"

Poslije godinu dana sam i ja odustao ... i to kad sam skoro uspio. Vec mi dodijala kad je ona pocela pokazivati neku inicijativu. I kazem jaranu - bio si u pravu ... haj'mo na pivu. :kafa

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Narcisoidno zlostavljanje - kako prepoznati 'novi' oblik maltretiranja

Post by carobnjak N » 18 May 2020, 10:35

starogrčka gej mitologija :oo :


Priča o Narcisu zapravo je bila moralna priča u kojoj su ponosnog i bezosjećajnog Narcisa kaznili bogovi zato što je prezrivo odbio sve svoje muške udvarače.

Mladić Aminija volio je Narcisa, ali ovaj ga je odbio. Da bi ga izgrdio, dao mu je mač kao dar. Aminija ga je iskoristio te se ubio na Narcisovu kućnom pragu i molio se Nemezidi da Narcis jednog dana osjeti bol neuzvraćene ljubavi.

Ta je kletva ispunjena kad je Narcis bio očaran svojim odrazom u jezeru te je pokušavao zavesti prekrasnog dječaka, ne shvaćajući da je to on. To je shvatio kad je pokušao poljubiti svoj odraz. Potom je uzeo svoj mač i ubio se zbog tuge, a njegovo se truplo pretvorilo u cvijet narcis
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Narcisoidno zlostavljanje - kako prepoznati 'novi' oblik maltretiranja

Post by lejlamo » 22 May 2020, 10:17

zafrkano je kada narcis uđe u vezu s empatičarom, a upravo i traži takvu osobu koja će ga bezuslovno voljeti, pronalaziti sve moguće pozitivne osobine, hrabriti ga...a zauzvrat dobije emotivno zlostavljanje, manipulaciju i omalovažavanje......
u pravilu su to zgodni, jako šarmantni i inteligentni manipulatori....te osobine itekako znaju zbuniti i iskriviti realni doživljaj...
opasna dijagnoza. vrlo opasna.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests