Teorija krda na balkanu i opcenito

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Mocan_Nick
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 661
Joined: 30 Jul 2020, 00:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Mocan_Nick » 29 Nov 2020, 22:41

Ovdje prvenstveno mislim na balkance i zatucanost, zaglupljenost, letargiju, slijepo vjerovanje..

Sta fali nasim ljudima pa

1. Glasaju za iste politicare uz "parolu".. bolje da me nas krade nego njihov..
A nece da glasaju za promjene da bude bolje njihovoj djeci

2. Mlade osobe koje su zadojene nacionalznom, a rata nisu ocima vidjele..

3. Kod nas redovno parkiraju kao stoka gdje god stignu, a u inostranstvu se pridrzavaju svih propisa

4. Dusa im podmitit doktora ili odnijet milostinju medicinskoj sestri, a to ne rade u inostranstvu

5. Igraci koji igraju vani daju 100% svojih mogucnosti, kad dodju u reprezentaciju ovamo, sve se svodi na izlaske u narodnjacke klubove, ubijanje cevapima, burekom..i nezalaganje na terenu kada je utakmica..

6. Policija im je kriva jer ih je kaznila, a nisu oni krivi jer su napravili prekrsaj..

7. Ode u inostranstvo, plati svaku kartu za autobus i udje na prva vrata..a ovamo niti hoce da plati kartu, niti da udje na prva vrata, jos pretuce vozaca ako pita za kartu

8. Nece da se vakcinisu protiv pandemije cak i ako ima 90% sansi da je vakcina efikasna..i ugrozavaju zivote i svojih bliznjih i drugih ljudi

9. Komsija sa komsijom ne prica godinama jer imaju sukob oko puta izmedju medje im..
Umjesto da dodje geometar i utvrdi sta je cije..oni potezu oruzije jedno na drugo..

Tacno ispada da je istina kad kazu da smo proklet narod
Last edited by Mocan_Nick on 29 Nov 2020, 23:00, edited 1 time in total.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Melek » 29 Nov 2020, 22:47

Ja tačno znam koji su narodi prokleti na Brdovitom. Bez tog pakovanja s magičnom riječi “smo”.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Masamune » 29 Nov 2020, 22:51

Naš narod treba udarati po džepu gdje god postoji prilika - kazne, prekršaji, krivične itd.
To je jedino rješenje. Zato i jesu manji od makovog zrna u inostranstvu. Za sve postoje propisi, pa i neka opšta kultura od saobraćaja do svega ostalog, pa ti glumi Džeka i probaj se zajebavati...

Naravno i državni aparat se treba uozbiljiti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mocan_Nick
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 661
Joined: 30 Jul 2020, 00:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Mocan_Nick » 29 Nov 2020, 22:54

Melek wrote: 29 Nov 2020, 22:47 Ja tačno znam koji su narodi prokleti na Brdovitom. Bez tog pakovanja s magičnom riječi “smo”.
Hipoteticki gledano

Npr Srbija
Ima problem sa
Hrvatima,
Albancima,
Crnom Gorom,
BiH

I uvijek su oni zrtve..
Da nje nema na Balkanu bilo bi drugacije..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Melek » 29 Nov 2020, 22:55

Ma prvo treba zatući sav fašizam prije bilo kakvog unormaljivanja. Kod nas je isti nagradjen i legitimisan zbog vjerske konstelacije na terenu, a dok je toga - ništa od unormaljivanja. Čak šta više nenormalno je prihvatati ga ovdje zdravo za gotovo i čak ga ni ne spomenuti kao glavnog faktora u kontekstu teme. To je upravo i najnenormalnije.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Melek » 29 Nov 2020, 22:57

Mocan_Nick wrote: 29 Nov 2020, 22:54
Melek wrote: 29 Nov 2020, 22:47 Ja tačno znam koji su narodi prokleti na Brdovitom. Bez tog pakovanja s magičnom riječi “smo”.
Hipoteticki gledano

Npr Srbija
Ima problem sa
Hrvatima,
Albancima,
Crnom Gorom,
BiH

I uvijek su oni zrtve..
Da nje nema na Balkanu bilo bi drugacije..
Nikakav problem nije postojanje Srbije na Balkanu već legitimisanog srpskog fašizma kao vladajuće ideologije u Srbiji.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Melek » 29 Nov 2020, 22:58

A taj fašizam sve izvitoperi. Počevši od Srbije same.

U fašizmu ljudi u suštini nikad ni ne mogu da se ponašaju normalno, ni fašisti ni žrtve.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Hurija » 29 Nov 2020, 23:00

Mocan_Nick wrote: 29 Nov 2020, 22:54
Melek wrote: 29 Nov 2020, 22:47 Ja tačno znam koji su narodi prokleti na Brdovitom. Bez tog pakovanja s magičnom riječi “smo”.
Hipoteticki gledano

Npr Srbija
Ima problem sa
Hrvatima,
Albancima,
Crnom Gorom,
BiH

I uvijek su oni zrtve..
Da nje nema na Balkanu bilo bi drugacije..



To Srbi vuku od Kosovskog boja i izdaje . Mislim da su jedini narod koji slave poraz. :sok
Ostalo je cutanje.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Melek » 29 Nov 2020, 23:01

Fašizam stvara haos i anarhiju, nemoral, mentalnu izopačenost, osjećaj beznadja itd. Sve su to nus produkti.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Melek » 29 Nov 2020, 23:08

I sve dok se Balkan ne otarasi i posljednje unce tog fašizma, nema logike uopšte ni obradjivati kojekakve druge aspekte nas kao Balkanaca, jer nema zdrave razumne osnove za takvo nešto. Nije vakat, takoreći.

Uzmite, primjerice, Španiju pod Frankovom diktaturom. Ponašanje Španaca pod takvim okolnostima je nebo i zemlja u usporedbi sa ponašanjem Španaca danas.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2921 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Naseef Mushroom » 29 Nov 2020, 23:59

Kakav stereotip Balkanaca. Kada neko napiše kakvi smo ovdje a kako su oni tamo fini na zapadu tačno imam osjećaj da nisu vidjeli uopšte zapad a govore kako je tamo lijepo. Stoke ima i tamo i ovdje.

1. Nije tačno. Navedi jednog političara druge nacionalnosti koji je bio toliko dobar a nije dobio glasova "jer nije naš". Je li Mandić izabran za načelnika? Je li NS sa predsjednikom Kojovićem dobija dovoljno glasova godinama? Da je Željko Komšić bio aktivniji dobio bi od sarajevske raje 2006-2018 uvijek dosta glasova. Bilo je Srba i Hrvata u bošnjackim sredinama nisu dobili dovoljno glasova ali zato što su bili mediokriteti i lopovi kao i mnogi bošnjački političari ali navedi bar jednu veličinu druge nacionalnosti za kojeg nije npr. Sarajevo glasalo jer "nije naš" da je se propustila promjena za svoju djecu. Tipično izjednačavanje sa sredinama gdje Bošnjak ne može biti ni portir.

2. Imaš dvije grupe. Oni nacionalisti koji su klali i koji bi opet klali i oni kojima su klali i koji su danas oprezniji da se ne zaboravi i da ne budu opet zaklani. Kada već pišeš o tim osjetljivim temama ne možeš generalizirati i sve u isti koš.

3. To nema veze sa mentalitetom nego sa zakonom. Kada bi se kod nas lupalo po džepu bilo bi drugačije kao što bi se i Švabo prolopovio kada se ne bi kažnjavalo.

4. Vidi pod broj 3. Čak znam i nekih slučaja na zapadu kako su se doktorima odužili.

5. To da se u klubovima igra bolje nego iu reprezentaciji nije balkanski fenomen. Pavel Nedved je prije 20 godina izjavio da nije lud da se zalaže za svoju reprezentaciju i povrijedi se pa izgubi milione u Juventusu a i Messiu su isto prigovarali. Važno je samo naše popljuvati. A samo znam da je jedan papak to izjavio da reprezentacija znači naći se i izlaziti, najesti se, napiti se.

6. Eto na zapadu pjevaju kad ih policija kazni kupuju policiji cvijeće jer znaju da su pogriješili. Na zapadu i ne postoje advokati jer kulturan Evropljanin smatra da policija nije nikada kriva.

7. Da je i kod nas organizovano da imaju strijelice i natpisi, da imaju senzori koji brane da se uđe na izlazna vrata ne bi ni kod nas frka bila

8. Moj Bože, naveo si primjer koji na svijetu nije ni zaživio, vakcine protiv pandemije, i već si za to okrivio Balkan. Pa pogledaj prioteste u Berlinu kako je Corona laž, hiljade izašli na ulice, komentare na društvenim mrežama i teoretičare zavjera. Jedan od najpopularnijih njemačkih pjevača je uništio sopstvenu karijeru zbog izjava o Coroni.

9. Mogu ti postaviti 500 članaka o takvim slučajevima u Njemačkoj. Pretpostavljam da si živio u Njemačkoj poput mene pa da možeš samo kriviti Balkance.

Gledaj, ništa protiv tebe, u nekim stvarima stvarno zaostajemo za ostatkom svijeta i može bolje ali svi ti primjeri su pljuvanje bez veze na Balkan među kojima je i moja država od ljudi koji (bez uvrede) pišu kako smo stoka u skoro svim oblastima a kako je tamo lijepo a mnogi problemi postoje i tamo i zato sumnjam da su bili tamo duže od 3 mjeseca.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Julia-Klara » 30 Nov 2020, 11:33

Samo nemojte okretati temu na Srbe, Hrvate i Bosnjake , molim vas :why
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Julia-Klara » 30 Nov 2020, 11:34

Sto se tice "krda", gledajuci i ove druge Balkance - nismo nista drugaciji od Bugara, Grka, Rumuna, cak naprotiv - ko da nas je jedna majka pravila.
Belivmi :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2921 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Naseef Mushroom » 30 Nov 2020, 13:42

Ma u mnogim lošim srvarima nismo ni drugačiji od Nijemca, Britanca ili Amerikanca. U nekim stvarima su čak gori od nas.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Hurija » 30 Nov 2020, 13:47

Mislim da smo da zapada samo zaprimili negativnosti ,ništa mi mrže nema kada neko traži izgovor i govori da su svi isti .🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mocan_Nick
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 661
Joined: 30 Jul 2020, 00:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Mocan_Nick » 30 Nov 2020, 13:57

Julia-Klara wrote: 30 Nov 2020, 11:33 Samo nemojte okretati temu na Srbe, Hrvate i Bosnjake , molim vas :why
Na balkanu opcenito ne vole susjedi i u konfliktu su

Npr
Slovenija i hrvatska
Grcka i makedonija

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2921 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Naseef Mushroom » 30 Nov 2020, 14:28

Mocan_Nick wrote: 30 Nov 2020, 13:57
Julia-Klara wrote: 30 Nov 2020, 11:33 Samo nemojte okretati temu na Srbe, Hrvate i Bosnjake , molim vas :why
Na balkanu opcenito ne vole susjedi i u konfliktu su

Npr
Slovenija i hrvatska
Grcka i makedonija
Jeste samo se ne kolju kada su u konfliktu.
U konfliktu su i Srbi i Bošnjaci pa jedna strana je izvrsila genocid a druga još iskopava kosti svojih najmilijih.
Ali ne, hajmo ni mjesec nakon što je Sarajevo izabralo Srbina za gradonačelnika a u rs-u Bošnjak ne može ni portir biti napisati "Mi Balkanci glasamo samo za svoje samo nek je naš pa makar i krao jer smo svi isti"
I onda kažu nemojte kvariti temu i okrećati na teme Bosnjaci, Srbi i Hrvati.
Kako neću kraj sve dobre volje kad ne možeš sutiti na nepravdu.

I još je odgovor od te osobe "Pa ne vole se ni susjedi poput Slovenije i Hrvatske"
Jer Slovenija i danas traži svoje koje su Hrvati odveli da kolju. Njihov konflikt se totalno može porediti sa našom sudbinom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Masamune » 30 Nov 2020, 14:30

Julia-Klara wrote: 30 Nov 2020, 11:33 Samo nemojte okretati temu na Srbe, Hrvate i Bosnjake , molim vas :why
To je nemoguce. Imas par forumasa koji dezuraju u smjenama kako bi teme odvodili u tom smjeru :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Online

Re: Teorija krda na balkanu i opcenito

Post by Beni » 30 Nov 2020, 14:32

MarlboroGold wrote: 30 Nov 2020, 14:30
Julia-Klara wrote: 30 Nov 2020, 11:33 Samo nemojte okretati temu na Srbe, Hrvate i Bosnjake , molim vas :why
To je nemoguce. Imas par forumasa koji dezuraju u smjenama kako bi teme odvodili u tom smjeru :oo
Allah je 1
Fuck you a friendly note to start the day

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests