Uklete kuce, duhovi i vještice

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Krokodil Behko » 08 Dec 2011, 14:40

Mumificirane mačke u zidovima zgrade iz 17. vijeka

Image

Mumificirane mačke zapečaćene u zidove zgrade iz 17. vijeka pronađene su u Pendle Hillu, Lancashire. Ovaj okrug smatrao se sjedištem čarobnjaštva više od 400 godina.

Mačke su se stoljećima smatrale vještičjim slugama, pa čak i utemeljenjem Sotone. Nesretne životinje navodno su pokopane žive da zaštite stanovnike od zlih duhova.
Do ovog otkrića došli su inžinjeri koji su radili na građevinskom projektu u blizini lokalnog rezervoara.

Arheolozi su također u istraživanjima ovog područja otkrili iznimno dobro očuvane zgrade iz 1600. godine, skrivene ispod nasipa. U zgradama se nalaze zapečaćene sobe s mumificiranim mačkama uzidanim u zid.

Mumificirane mačke mogle bi biti jedan od dokaza o postojanju vještica iz Pendlea.

Kako prenosi FTV, Simon Entwistle, stručnjak za vještice iz Pendlea rekao je: "Za nas je ovo otkriće jednako važno, kao što bi za druge arheologe bilo važno otkrivanje Tutankhamonovog groba.“

„Samo nekoliko mjeseci dijeli nas od obilježavanja 400. godišnjice suđenja vješticama iz Pendlea, a u samom srcu čarobne zemlje sada smo pronašli nešto nevjerovatno. "

Na tom mjestu mogli bi biti ostaci i Malkin Towera – doma jednog od porodice i mjesta okupljanja na Veliki petak 1612. u kojem je održan sastanak kovena.

Carl Sanders, voditelj projekta za United Utilities, rekao je: "Zgrada je u izvanrednom stanju. Možete prošetati kroz nju i imat ćete osjećaj kao da ste otplovili u prošlost. Prije nego smo otkrili ove zgrade, mnogo smo se šalili spominjući crne mačke. Otkriće je stvarno zapanjilo sve nas. "

Stručnjaci vjeruju da je mačka smještena u zidovima na početku 19. stoljeća.

Arheolog Frank Giecco je o ovom nevjerovatnom otkriću rekao: "Mi rijetko imamo priliku raditi s nečim što je tako dobro očuvano. Zgrada je mikrokozmos koji opisuje uspon i pad tog područja, iz vremena Pendle vještica do industrijskog doba."

Priča o vješticama iz Pendlea započela je u martu 1612. kada je nekoliko lokalnih žena optuženo za vještičarenje. Nakon skupa na Veliki petak osam žena i dva muškarca obješeni su zbog bavljenja crnom magijom.

Prema historičarima, ovaj događaj direktno je utjecao na zloglasno suđenje vješticama iz Salema, 1692.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2012, 15:48

Turist snimio duh Lady Di u crkvi? (VIDEO)

Istražitelji paranormalnih pojava proučavaju video snimku za koju se tvrdi da prikazuje duha koji sliči pokojnoj Lady Di na prozoru crkve.

Image

Video snimka napravljena je u škotskom Glasgowu, a snimio ju je kineski turist, koji isprva nije niti primijetio duh Lady Di, sve dok se nije vratio u Kinu te s obitelji pregledao snimku na normalnom ekranu.
Michael Cohen, entuzijast za paranormalno i NLO-e, kojem je poslan spomenuti video, rekao je kako je to jedna od najčišćih snimki koju je dosad vidio. 'Materijal trenutno proučavamo ja i drugi stručnjaci kako bi se uvjerili u njezinu autentičnost', istaknuo je Cohen.
'Možda se radi o bizarnoj optičkoj iluziji, ali opet, možda se i radi o duhu - moguće i princezi Diani', dodao je. Snimka će biti prikazana i u nadolazećem dokumentarnom serijalu 'Paranormal mysteries'. Pogledajte video pa prosudite sami o čemu se radi.

[media]MVrSaEMILQQ[/media]
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by blento59 » 18 Jan 2012, 22:47

[media]F9AoTlxR-nk&feature[/media]
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by alma75 » 20 Jan 2012, 00:20

Ma žive gluposti...Vještice, vile, duhovi i ostale ažbahe potiču iz bajki i služe za prepadanje male djece. A danas se vidim i montiraju kojekakvi snimci na tu temu. Isto mislim i o vanzemaljcima, drekavcima...

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by silence » 03 Feb 2012, 21:03

Ne vjerujem ni ušta od toga. Ne vjerujem da postoje uklete kuće, nego samo ukleti ljudi koji žive u nekim od kuća. :sok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Bambi » 04 Mar 2012, 11:32

blento59 wrote:[media]F9AoTlxR-nk&feature[/media]
gledala sam ovo...kad se stvari same u kuci pomjeraju... :hihi :oo

Blackhawk
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Blackhawk » 28 Jul 2012, 09:50

Mještani krajiškog mjesta Todorovo godinama žive u strahu od onoga, što kako kažu, nisu u stanju da objasne. Naime, portal "Dnevnog avaza" dobio je pismo ovih ljudi u kojem tvrde da u mjestu Todorovo postoji "kuća duhova".

Tvrde da će kod nekih ovo odmah izazvati smijeh, jer u to ne vjeruju dok neki misle da je u pitanju neka natprirodna pojava. Kako god, uplašeni stanovnici ovog mjesta kažu da su se u toj kući "dešavale ili se još uvijek dešavaju čudne stvari".
Kažu da je kuća trenutno zakovana daskama i da se rijetko ko usudi prilaziti joj. Čak ni sami mješani ne smiju po noći prolaziti pored kuće, jer, tvrde, "čuju se zatrašujući krikovi".

Kako bi se i sami uvjerili o čemu je riječ u kuću su dolazile i hodže i učile u njoj. No, čim bi čuli lupanje, zveckanje, "pobjegli bi iz kuće", tvrde mještani. Mještani Todorova ističu da se za vrijeme agresije na BiH ova kuća koristila kao zatvor i da su u njoj ubijeni brojni nevini ljudi te da njihove duše ne mogu naći svoj mir.
Slična priča vezuje se i za kuću u mjestu Gnjilavac, koja je izgrađena na mezarlucima. Priča se da vlasnici te kuće nisu htjeli spavati u njoj, jer su se, prema njihovim pričama, dešavale čudne stvari.


Ima li dobrovoljaca da provjeri da li je tacno :)

Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2012, 09:53

Sa automatskom puškom, ako hoćeš, provjeriću i u džehenemu, ima li duhova :D
online

User avatar
visper
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 763
Joined: 26 Oct 2010, 19:35
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by visper » 28 Jul 2012, 09:56

Verujem u cuda al u ove budalestine ne
NE CINI DRUGIMA ONO STO NEZELIS DA TEBI DRUGI CINE

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by bubica » 28 Jul 2012, 13:26

Ja obozavam da citam o ovome :hihi. Volim i na tv gledati
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by STrendzer » 28 Jul 2012, 14:49

nisam vjerovo nikad prije,nisam neki teski vjernik,onako na moj nacin...ali kad sam cuo sopstvenim usima onda sam tu i tamo promijenio misljenje...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21266 times
Contact:
Status: Online

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Rum » 23 Jul 2014, 22:52

j... ti to nije lako prespavati sam u takvoj jednoj kuci ,pa da si od brda odvaljen :noga :djed svako ima strah a strah je samo emocija :ćitire
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Lebowski » 23 Jul 2014, 23:01

Ja ne bih mogao zaspati u takvoj kući sam, pogotovo ako je udaljena od drugih, u divljini i ako je nak ogromna sa puno prostorija, hodnicima...Mala kućica je OK.
Ne bi bio neki problem što ne spavam. :hm
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21266 times
Contact:
Status: Online

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Rum » 23 Jul 2014, 23:03

Lebowski wrote:Ja ne bih mogao zaspati u takvoj kući sam, pogotovo ako je udaljena od drugih, u divljini i ako je nak ogromna sa puno prostorija, hodnicima...Mala kućica je OK.
Ne bi bio neki problem što ne spavam. :hm
DA da one velike su kriticne sa puno vrata hodnika
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Dzagoda » 24 Jul 2014, 13:10

JaH, kobiva ne vjerujem, al zivim trenutno blizu "uklete kuce" po kojoj je i film snimljen (istinit dogadjaj): fuck that, deset brava imam, eto kobiva duhovi nemaju kljuc :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21266 times
Contact:
Status: Online

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Rum » 24 Jul 2014, 13:14

Jagoda wrote:JaH, kobiva ne vjerujem, al zivim trenutno blizu "uklete kuce" po kojoj je i film snimljen (istinit dogadjaj): fuck that, deset brava imam, eto kobiva duhovi nemaju kljuc :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
Koji film Image ova kuca jel
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Dzagoda » 24 Jul 2014, 13:15

Rum wrote:
Jagoda wrote:JaH, kobiva ne vjerujem, al zivim trenutno blizu "uklete kuce" po kojoj je i film snimljen (istinit dogadjaj): fuck that, deset brava imam, eto kobiva duhovi nemaju kljuc :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
Koji film Image ova kuca jel
hehehehehehehe Vidis kako navucem ko provjerava IP :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by greeneyes » 24 Jul 2014, 13:15

Ja bih smio prenoćiti u svakoj od tih "ukletih kuća", samo da mi društvo pravi još neko ovaki kao ja. :zubi
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12281 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Maja » 24 Jul 2014, 13:21

Himna od jagode... Smijehom strah pokrijem... Dino Merlin :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi

:oo

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Dzagoda » 24 Jul 2014, 13:29

Maja wrote:Himna od jagode... Smijehom strah pokrijem... Dino Merlin :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi

:oo
Jok:

[ytube][/ytube]

:plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :pusa
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests