Uklete kuce, duhovi i vještice

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 04 Mar 2015, 20:05

Ajaj...ma citala sam puno...al i u mom selu su jednu kucu zvali ukletom jel su skoro svi clanoci izginuli na stravicne nacine..ne pojavljujubse duhovi...dugo vec nitko tamo ne zivi...ma trazila sam temu dusa...ma moze i ovdje...cesto su ljudi imali susret s poltergeistom...i toga je bilo u mom selu...htjela sam samo reci da je jedan znanstvenik snimao zvuk koji proizvodi poltergeis i usporediti ga sa zvukom kojeg stvara ziv covjek...ne sjecam se tocno ali jacina zvuka je obrnuta..i on kaze da je time dokazao da xuh moze proizvesti zvuk ali na obrnut nacin.....ne unam je li u pocetku slabiji...ili obrnuto....joj gdje je onaj sto je obljutavio od mojih postova...moja tetka je zivjela u kuci u kojoj je xolazio duh prve zene njezinog muza..nije tetka bila lazljiva ni dusevno bolesna....j
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Terasa svjesti » 10 Mar 2015, 20:48

Mnogo sam pisao o tome na drugom forumu. Rećiču kratko dato je povezano sa sujetom i savješću .

Džoni nije bio u pravu "Umazane ruke brzo se ne peru" .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 10 Mar 2015, 22:30

:lud... Puno puta se ispostavilo da nisu uklete ali ipak djeluju sablasno...e da, sjecam se da su za jos jednu kucu govorili da je ukleta jer musko dijete nije nikad moglo prezivjeti dugo u njoj a kad su je rusili nasli su neke đinšuve u dimnjaku...mada ne vjerujem..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 11 Mar 2015, 20:05

Ma mislim da kod nas nema ukletih kuca ali mislim da u Engleskoj ipak ima..mozda ne spada bas u temu ali rijec je o ..nedavno je u selu u kojem radim hodzin sin autom naletio i usmrtio djevojku, tuga golema, pregoleme jer prije 20 godina na jednak nacin je iz te obitelji stradao i djecak...nedavno je obitelj bila za stolom i jedini zivi sin je rekao roditeljima -Hajdemo se ubiti svi troje...Majka se poslije pogibije sina desetak godina oporavljala i hulila na Boga...a sad i drugi put nesreca..prica se po selu da je ona sada smirena i prica se da je vidjela duh kceri koji je rekao da je dobro....dan prije pogibije kcerka je mami za rodzendan poklonila buket bijlih ruza a sutradan poginula...Taj buket je vec bio uvenuo i mama ga htjela baciti, latice su posve svenule ali iz sredine jedne ruze je izrastao sbjezi zeleni list..mozda to ne znaci nista ali toj mami znaci....Kuca je ukleta ako se cuje djecji plac...Mozdasam promasila temu pa hajd da jos malo...Mojoj mami je jedna muslimanka gledala u grah, ama cure isle da vide za momke...mojoj mami j rekla da joj je dolazila mrtva dusa...moja mama nije nikom pricala osim nama..dugo vremena je netko dolazio a onda je prestalo, zena je pogodila i mojoj mami da ne ide bas puno u crkvu......Kad se nedaleko od moje kuce dogodilo ubojstvo...nekoliko puta se culo strasno lupanje na nasem tavanu ali ja nisam mislila ni na kakve duhove...Mislila sam da su macke...to je jako lupanje, kao kad se teški predmeti ruše...ma ne moze to macka...isla sam po noci provjeriti...hajd da je macka, mogla je i mozda pobjeci....ali nigdje nista nije bilo ni pomaknuto a kamo li sruseno......Ja ipak ne mislim da je kuca ukleta....
Last edited by Biba on 11 Mar 2015, 20:21, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Terasa svjesti » 11 Mar 2015, 20:12

Nisi mi to prije spominjala Biba.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 11 Mar 2015, 20:30

Terada Svijesti, ne znam jel mislis na djevojku koja je poginula...to je bilo nedavno...strasno, momka i hodzu su osudzivali a nije momak ni brzo bozio ni bio pijan...djevojke su isle kuci, jedna cestom a druga stazom...a ono o mom tavanu, pisala sam..ma ja stvarno isla poslije ponoci na tavan..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Julia-Klara » 11 Mar 2015, 20:33

Biba wrote:Terada Svijesti, ne znam jel mislis na djevojku koja je poginula...to je bilo nedavno...strasno, momka i hodzu su osudzivali a nije momak ni brzo bozio ni bio pijan...djevojke su isle kuci, jedna cestom a druga stazom...a ono o mom tavanu, pisala sam..ma ja stvarno isla poslije ponoci na tavan..
meni jos uvijek nije jasno kako ju nije vidio na osvjetljenom mostu :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 11 Mar 2015, 20:48

Nije ni meni jasno ali nisam o tome pričala jer je hodžina kći moja kolegica i bilo im je jako teško, i izmišljalo se puno..Nisam im htjela stajati na jade...to je nesreća i nitko ne može objasniti...Vozila sam se noću na tom mostu i baš am rekla sinu ..i on je rekao da ju je mogao vidjeti,,,mislim da taj dio mosta nije osvijetljen..to je kad se ide iz Brčkog desnom strabom bliže Gunji...ne znam ...ali znam kako je kad se nesreća dogodi za pet minuta...i meni je jedna život promijenila...zato nisam ništa komentirala u kolektivu ni u selu...e da sjetila sam se...padala je kiša ali ne sjećam se koliko jako...ma to se nije moglo izbjeći...jedan momak prije nego što je djevojka stradala je čuo auto hoddžinog sina i s ceste skočio na stazu....jedva je uspio...
Last edited by Biba on 11 Mar 2015, 20:52, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Julia-Klara » 11 Mar 2015, 20:52

ma da, tesko je to i komentirati,ali mi je palo na pamet da je tesko ne vidjeti covjeka na mostu,pogotovo sto je ogranicenje na njemu 30 km/h ... znam da ju je oborio, jer je hodala po kolniku a ne trotoarom, i da je glavom udarila o ivicnjak, sto je i presudilo
zalosno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 11 Mar 2015, 20:59

Ona je pala na šoferšajbu i slupala ju a onda na ivičnjak...Ono što sam pisala o mami i njezinoj izjavi da je vidjela kći poslije smrti...imam na fb. poruku kolege...susjeda je bila kod njih i mama je to izjavila.Činjenica je da je žena poslije pogibije prvog djeteta zaista godinam bila bolesna a sada je dobro, smirena je i samo kaže da zna da je njezinoj kćeri dobro...ona je tješila jedinog živog sina....moj kolega je učio njihovu kći...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Julia-Klara » 11 Mar 2015, 21:01

ako je prvo na sofersajbu onda je ipak vozio prebrzo
hajd da ne izvodim zakljucke, s obzirom da sam svasta cula , a ako je u pitanju hodza kojeg sam upoznala kada mi je amidza umro stvarno ne zelim misliti lose, jer je covjek divan
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 11 Mar 2015, 23:40

Zato sam i šutjela, i on mi je kolega i zaista je divna osoba, a i kći njegova.Jedna od najiskrenijih i najdobronamjernijih.Razgovarale smo puno.Nisam ispitivala pojedinosti slučaja ali u novinama je pisalo da nije vozio brzo.Neki ljudi se nažalost raduju tuđoj nesreći a to nije ni njih mimoišlo...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 12 Mar 2015, 21:44

Ama Salahudine moram jos jednom reci kak si pametan.Istina.Ja sam gledala kako je moju mamu auto udarilo.Ona je bila na biciklu a auto je skoro sasvim zakocio...udario ju je u petu i ona je pala na auto i onda na cestu...cak smo mislili da joj nije nista ali nakon dvadesetak minuta je noga otekla, bila je slomljena..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12281 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Maja » 12 Mar 2015, 23:26

Baš mi je žao što kod nas nema tih ukletih kuća da malo istražujem po njima.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 13 Mar 2015, 19:06

Majo, ne znam oklen si ti ali Terasa svijesti zna o ukletim kucama u Bosni.Meni casna sestra pricala kako je jedna glumica godinama vidzala duha u svojoj kuci i nije se bojala.Prijatelji joj nisu vjerovali i ona ih je pozvala jedne veceri.Bilo je puno automobila pred kucom.Odjedno je pocelo svirati u svim automobilima.Kad je prestalo svi se prijatelji razbjezali.Nakon nekog vremena je glumica preuredzivala kucu i srusen je jedan zid.Nasli su kostur muskarca i duh nikad vise nije dosao a glumica je izjavila da joj je bas nedostajao.Ne znam zasto bi casna sestta lagala.Pricala nam je jos jedan slucaj kad je otac dolazio kceri i zeni ali zaboravila sa zasto..Ona kuca o kojoj sam pricala u selu, mislim da njje ukleta...ipak .cinjenica je da su skoro svi umrli na jako okrutan nacin...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by drugrankovic » 13 Mar 2015, 22:13

:lud
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 15 Mar 2015, 22:13

:lud kod mene se cuje kako sklopke za svjetlo škljocaju..škloc škloc...al svjetlo se ne pali :lud
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Julia-Klara » 15 Mar 2015, 22:16

provjeri instalacije
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Terasa svjesti » 15 Mar 2015, 22:45

U pričama naših staraca bilo je dosta neznanja i sujete ..

Uz to tko kod ljudi definitivno proradi i savjest . Pričo mi je ljetos jaran koji je prošao pakao Srebrenice, kako neki "zli "ljudi pričaju da se tamo čuju ezani - glasovi mujezina i gdje netreba .
Usto im je čudno jer na raznim mjestima raste i drveće .

Bibi sam negdje u napisanim tekstovima sam spominjao moju omiljenu staru nenu. Ista mi uvjek govori da ne hovrljam i ne hodam svugdje jer ću nešto kao nagraisati - poluditi. Ja joj uvjek ravnodušno odmahnem a ona me preduhitri u mojim rječima "Ma neće grom u koprive ".

Evo šta mi je pričala nena jednom prigodom o ''prikazama''i duhovima umrlih komšija .
Uzgred volim je slušati jer ima nevjerovatan dar za pripovijedanje ., u čemu je ikao gotovo nepismena doista pravi maher.

Priča ona jednom kako joj je prva komšinica umrla,napatila se jadna u životu sa neimaštinjom, pijanicom mužem, buljukom male djece i teškom bolešću ,te pošto nije bilo ženskog čeljadeta u kući, pozovu nju da spremi rahmetliju,da je obuče, pokrije i sl.
Uradila nana sve što je trebalo , komšinica ukopana,nena nastavila sa svojim uobičajenim životom i nakon nekog vremena pođe navečer do svog brata na sijelo. Ljeto je bilo, vedra noć, kuća udaljena nekih 200 m, ali se prolazilo ispod stare trešnje i malog mostića ispod njene krošnje. Krenula nana kad tu na mostiću stoji rahmetli komšinica ,lijepo obučena,smirenog izraza lica i gleda u nenu.
Kaže nena: ''Gledam ja u nju, ona u mene ..i čeka... Mene prvo bi strah,kontam da bježim al noge se odsjekle, ne slušaju. Počnem učiti šta znam,zažmirim da ne vidim,sačekam malo, otvorim oči -a ona jednako stoji tu i gleda me. Al nekako fino mi izgleda,prvi put u životu nekako ,skoro pa nasmijana , obučena u lijepe bijele haljine, uspravno stoji,gleda,gleda i malko se pomjeri u stranu,k'o da me propusti da prođem. Vidim ja da mi valja proći kraj nje,nema mi druge a hoće mi srce iskočiti. Krenem polahko, noge se tresu ,učim šta mi padne na pamet a ne smijem da gledam u nju. Prođem pored nje, duša mi u grlu od straha al' nešto me vuče da se okrenem da vidim ima li je, okrenem se ona stoji i dalje,gleda za mnom i smiješi se. Ja u trk,pa ko grom na bratova vrata,puknem od njih koliko sam duga,kad ih ne izvalih ''

Nena je isto isričala bratu i snahi, brat joj se kaže smijao,ali se njemu nakon kraćeg vremena desilo nešto jezivo što ga je''opametilo'' . Šta nije mi ispričala ali me je nakon date priče , bome dobro zamislila
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uklete kuce, duhovi i vještice

Post by Biba » 16 Mar 2015, 09:11

He he Julija, dobra si.Ma interesantno je to.Ja budem sasvim budna i kasno liježem.Ne bojim se niti mislim da je nešto nadnaravno ali neobično jest jer poznajem taj zvuk ...Moj sin je elektrotehničar, ne lažem...i sve je s instalacijama u redu...a možda škrca i nešto drugo..iako sam 99% sigurna...Kasno sam se malo sjetila....Tata mi je pricao da je razgovarao s jednim Srbinom vojnikom poslije drugog rata...mislim da je bio oficir...u nekoj crkvi su ljudi ubijeni..oficir nije imao mira dok nije svima rekao da je vidio kako je iz crkve izasao svetac na konju...svetac zaatitnik crkve...ne znam zaato bi lagao....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests