ISCJELJITELJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

ISCJELJITELJI

Post by Maja » 23 Oct 2010, 00:17

zanima me šta mislite o tim takozvanim iscjeljiteljima koji bez lijekova i sl. liječe ljude
da kopiram jedan tekst, nadam se da ćete pročitati



Mekki Torabi: Hiljade građana BiH nevolja natjerala da traže pomoć iscjeljitelja!

Ispred sarajevske dvorane Zetra hiljade ljudi stoje u redovima čekajući da ih marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi dotakne i na njih prenese energiju pet planeta, koju navodno posjeduje.

Kažu da ih je na to natjerala nevolja. Psiholozi kažu kako ih čudi što se državne institucije i medicinska struka još nisu oglasili zbog toga i dali svoj stav. U dvorani red. Torabi sjedi, a kolona pored njega prolazi. Pružaju mu desnu ruku i odlaze - pa ponovno u red.

I na tribinama dvorane sjedi hiljade ljudi. Upijaju energiju i čekaju da njom napuni i flaše sa vodom u kojima je, kako se tvrdi nakon njegovog tretmana nađeno 25 elemenata nepoznatih za vodu.

Dolaze i zdravi i bolesni. I sa svih strana. One koji i po cijelu noć stoje u redu da dotaknu Torabija na to je natjerala nevolja:

"Ja imam puno bolesti. A sad sam pokušala da vidim, jutros od osam sati sam ovdje".

"Jednostavno osjetila sam na sebi da sam drugačija u tijelu, da mi trne poslije njega".

"Imam curicu koja ima cerebralnu paralizu. Od rođenja je nepokretna. Ima 11 godina. Otkad smo saznali za gospodina Mekki Torabija mogu reći samo da je njoj puno bolje".

Kako zdrav čovjek ima hiljadu želja, a bolestan samo jednu - navala ne čudi. No, Torabijeva posjeta pokazala je da je u stvari najbolesniji pacijent bh. društvo. Psiholog Ibrahim Prohić u medicinsku učinkovitost tretmana ne ulazi, no zaprepašten je društvenom reakcijom odnosno time što se državni organi, a ni medicinska struka nisu oglasili i dali svoj stav o tome. Odgovor građana je masovan jer se hvataju za slamku, kaže Prohić:

"Ljudi već dvadesetak godina trpe strahovito velike frustracije. Njihova sposobnost da rezoniraju je jako snižena. Sposobnost da se suoče sa svakodnevnim izazovima je također snižena. Odbrambeni mehanizmi koji čuvaju naše mentalno zdravlje su dobrim dijelom potrošeni. U takvoj jednoj situaciji građani postaju lak plijen".

Psihijatrica na Klinici za psihijatriju KCUS doktorica Alma Džubur Kulenović kaže kako bh. društvo nije bitno drugačije od onog u regiji. O razlozima i masovnosti kaže:

"Moji pacijenti koji kažu da su bili kod Torabija i da se osjećaju puno bolje i nešto sretno, vjerojatno se osjećaju dijelom sretno zato što su eto nešto sebe pomazili. Zašto toliko ljudi ide, nije problem ukoliko nije indikator slabosti sistema usluga zdravstvene zaštite, a to je nešto oko čega bismo se trebali zabrinuti. Takođe je to indikator krize pozitivne energije".

Ljudi autobusima dolaze sa svih strana, i iz Srbije, te Hrvatske u kojoj je nekoliko puta boravio. Upravo u Hrvatskoj su i poznati i nepoznati pohrlili iscjeljitelju. Među njima čest gost bio je i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, te brojne estradne zvijezde, poput Severne ili frontmena grupe Psihomodo pop Davora Gobca koji je o Torabiju kazao:

"Mislim da je super. Ja sam došao sa slomljenom nogom prije sedam dana, ja već normalno hodam".

O djelovanju marokanskog iscjeljitelja oglasio se i Rijaset Islamske zajednice BiH izrazivši bojazan da se radi o obmani za lakovjerne. Sarajevo, odnosno BiH, Torabi je, kako kaže, odabrao zato što je zemlja prošla kroz rat i u njoj mnogo ljudi treba pomoć. Tvrdi da je od malih nogu znao da ima iscjeliteljsku moć, ali je tek u pedesetoj otkrio kako je može koristiti, te da komunicira sa bićima iz nepoznate dimenzije.

Fenomeni poput Torabija pokazuju na koliko niske grane je palo bh. društvo, smatra sociolog Ivan Šijaković:

"Ako neko pribavlja bilo kakvu korist, makar to ne bila neposredno materijalna, ali ako priprema i manipuliše tim ljudima naočigled svih nas i vlasti, manipuliše njihovim lošim stanjem, sudbinom i tome slično, onda je to najgore kršenje ljudskih prava. Vi imate tu vrstu zamajavanja, ponižavanja, obesmišljavanja svega - i medicine, udara na ljudsku inteligenciju, dovođenje u situaciju da nam neko opet kaže: "Eno oni tamo neodorasli Bosanci su nasjeli na to nešto, prodaje im pamet i spasenje ili sulude ideje"".

Iako Torabi seanse održava besplatno, jer dar od Boga, kaže, ne smije naplaćivati, ulaz u dvoranu plaća se 1 KM, dok 1,5 litara flaširane vode košta 0,75 KM, što je pokrenulo rasprave o isplativosti Torabijeve posjete. Naime, ukoliko 5.000 osoba dnevno uđe u dvoranu, jedanput kupi po jednu flašu vode, do 7. novembra, do kada će Torabi u Sarajevu boraviti, zarada će se mjeriti stotinama hiljada KM.

Biznis cvjeta i ispred Zetre. Prodaju se stolice, ćevapi, cekeri - i sve što se na jednom vašaru može naći.

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by alex_cyber » 23 Oct 2010, 13:35

nisam čitao tvoj cijeli tekst mislim ko bi čitao toliko rečenica :P
ali na ovu temu moram reći ako je istina da su mnogi u hr i drugim zemljama koji su njemu išli poludjeli ili umrli onda je on čista sotona i ako je tačno da plače ako nikome ne "pomogne" jer sotona ti da na jednoj strani a na drugoj većoj ti oduzme pa vi vidite hoćete li ići gore
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Del Boy » 23 Oct 2010, 13:58

znam jednu totalnu ironiju, starac cekajuci da udje u Zetru je umro ispred.. :/
Onda mnogi nabave sebi invalidska kolica da bi prije usli .. itd.

Kao prvo ja ne vjerujem u to da on moze nekog iscjeliti ili sta vec.. To po onom sistemu: Kad moze Ekrem biti pjevac, onda i Mekki moze biti "doktor". :D
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
__Witch__
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 293
Joined: 26 Sep 2010, 21:33
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by __Witch__ » 23 Oct 2010, 15:12

Svi znamo da je veci dio bolesti ustvari u glavi ... i svi znamo za placebo ... eksperimenti su radjeni s bolesnim ljudima kojima su davali .vitamine., a govorili im da je to lijek i svi su se poceli osjecati bolje :D

U ovo vrijeme nemaju svi da plate preskupe doktore, koji opet prepisu neki preskupi lijek i posalju te drugom jos skupljem doktoru ... a na kraju ti nista ne pomogne ...

Ljudima treba nada i vjera i oni je pronalaze u ovakvim ljudima ... ako pomogne polovici ljudi koji dodju, to je uspjeh ...
A sad sto neki umru cekajuci i kojesta, to se desava i u bolnicama ... covjek im umre u krevetu cekajuci kad ce doci red na njegovu operaciju ... ali naravno da se to gleda i zamjera samo ovakvim ljudima ... covjek ima volju da pomaze, ne naplacuje im nista, a opet se ljudi nadju da racunaju 0.75kf za vodu i kojekakve gluposti ...


Neka, da je vise ovakvih ljudi u svijetu ... jer je nekima nada i lijepa rijec sve sto je potrebno ...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Maja » 23 Oct 2010, 22:24

__Witch__ wrote:Svi znamo da je veci dio bolesti ustvari u glavi ... i svi znamo za placebo ... eksperimenti su radjeni s bolesnim ljudima kojima su davali .vitamine., a govorili im da je to lijek i svi su se poceli osjecati bolje :D

U ovo vrijeme nemaju svi da plate preskupe doktore, koji opet prepisu neki preskupi lijek i posalju te drugom jos skupljem doktoru ... a na kraju ti nista ne pomogne ...

Ljudima treba nada i vjera i oni je pronalaze u ovakvim ljudima ... ako pomogne polovici ljudi koji dodju, to je uspjeh ...
A sad sto neki umru cekajuci i kojesta, to se desava i u bolnicama ... covjek im umre u krevetu cekajuci kad ce doci red na njegovu operaciju ... ali naravno da se to gleda i zamjera samo ovakvim ljudima ... covjek ima volju da pomaze, ne naplacuje im nista, a opet se ljudi nadju da racunaju 0.75kf za vodu i kojekakve gluposti ...


Neka, da je vise ovakvih ljudi u svijetu ... jer je nekima nada i lijepa rijec sve sto je potrebno ...


:aplauz :aplauz :aplauz :aplauz :aplauz :aplauz :aplauz

ne opravdavam ga i ne dižem u zvijezde ali se slažem sa ovim što si rekla. to je uglavnom stvar psihe. ali vjerujem da postoje ljudi koji imaju neku energiju koju prenose u organizam, samo kako sam do sada čula to pomogne trenutno. poslije se opet vrati na staro.

je li on prevarant ili nije ne znam. ali daje ljudima nadu..i ovo naplaćivanje ulaza u zetru sigurno je ideja grada a ne njega, kao i ti ljudi koji prodaju stvarčice pred zetrom.

ono što me najviše sekira je to što ga blate samo doktori i vjerske vođe. a sve zato jer ugrožava njih. gdje će neko besplatno nekom pomoći......jedino bog može činiti čuda. jedino tablete mogu pomoći bolesnima-naravno.

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by vučica » 24 Oct 2010, 23:33

a šta ja znam,nije da baš previše vjerujem ali nisam ni nevjernik,ja sam bila kod jednog iscjelitelja zbog nekih zdravstvenih problema i nije mi baš nešto puno pomogao,vise vjerujem suvremenoj medicini i alternativnoj,kiropraktičari,masaže i tome slično...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Maja » 25 Oct 2010, 11:27

ali ljudi mi za to imamo psihologe i psihijatre,


jest al oni se masno plaćaju. a opet, naš narod je takav da će prije povjerovati tim iscjeljiteljima i travarima već psiholozima i psijhijatrima

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: ISCJELJITELJI

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2011, 22:57

Nakon svojih mnogih iskustava u zadnjih nekoliko mjeseci,mogu vam reci,da se ni doktorima bas ne moze vjerovati... A ne vjerujem i gatarama,ni iscjeliteljima,ni vidovnjacima ni fizijatrima ... Nikom zivom.. Mozda je to stvarno sve u glavi ali tim gore za oporavak.. Kako vjerovati da covjek moze izlijeciti 10.000 ljudi dnevno.. ?
I da mu energiju salju nepoznata bica sa nepoznatih planeta? A sto bas mekiju? Sto nisu meni poslali ili Selmi Bajrami ili Ahmedinedzadu.. ?
Meni je to neobicno.. :cvike
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: ISCJELJITELJI

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2011, 11:29

Eto pise po novinama da ima neki sarlantan u Mostaru... Lafo lijeci ljude.. Kuca mu je vila prava a naravno,pohodio ga je i Sulejman Tihic-Dambo.. I na kraju se ispostavi da je varalica.. Ili bar tako pise u novinama. Ovaj Tihic inace izgleda da obilazi sve "iscjelitelje" koji mu budu pri ruci.. I eto,takav covjek bi da vodi zemlju. A baska ona prica kako je neka sarajevska vidovnjakinja orisla u Zetru kod Torabija pa je on lafo prepoznao i jos tvrde bila scena ko u filmovima.. Nadmetanje nekih natprirodnih moci... e svasta.. A i ako je bilo,garant je bila gluma.. Mozda je Torabiju neko dojavio da je to ta pa on kao brizan tip smjesta skocio da brani bosance od sihira i zla..
Ma nek nije sarajevska piva bila besplatna pa j... ga,,
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Maja » 25 Apr 2011, 12:48

koji to je li Šarić :ooo

što će tihić njemu ići :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: ISCJELJITELJI

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2011, 14:56

E jeste taj Saric.. ! :D

Tako pisalo u avazu prije par dana.. Is'o Tihic kod njega da se lijeci..
A taj krelac stvarno svugdje ide...jedino ga nema medju radnicima..
Valja uhavizo da je socijalizam prosao pa radnici ne postoje vise.
Imao sam i ja davne,prije rata komsiju iscjelitelja.. Umro je u medjuvremenu.
A dok je bio ziv,on je toboze lijecio ustima.. Izljubio je pola zena u Jugoslaviji..
Ne znam za zene ali je sebi sasvim sigurno,dobro ucinio.. Ne znam ni da li
je lijecio polne organe.. :)
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Maja » 25 Apr 2011, 16:50

moja sestra je išla šariću i naravno da nije ništa pomoglo a kao aman on ti s vrata kaže od čega boluješ pa ti daje neke čajeve i vodu da se polijevaš i ideš mokrim rukama niza se :D
ali kaže kao eto daj ti koliko hoćeš para, nema da cijenu zaračuna. al uglavnom sagradi on kućetinu. jedini ulog su mu kakve dobre čizme da tranda po ledinama berući biljke

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: ISCJELJITELJI

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2011, 21:43

Maja wrote:l uglavnom sagradi on kućetinu. jedini ulog su mu kakve dobre čizme da tranda po ledinama berući biljke
:plavi

E taj je stvarno smislio dobar nacin za zaradjivanje..
A sto se tice toga da on ne odredjuje cijenu,to je folina..
Tako mislim.. Jer posten covjek kad mu dodje kao klijent,
obraza radi,nece mu ostaviti manje od 30 maraka sigurno.. :cvike
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by merylin » 26 Apr 2011, 11:05

Ja pripisujem sve ENERGIJI ... po meni je energija ta koja pokreće nas i sve oko nas!
I vjerujem da postoje ljudi koji nose "višak" energije,te samo zbog toga imaju sposobnosti,koje obični smrtnik ne poznaje...
Nedavno sam gledala na OBN-u Dejana talk show... iscjeljitelj rukama upali plinsku bocu...regeneriše ćelije,podstiče organe da rade normalno...a kako bi to drugo objasnila već energijom!
Vjerujem u iscjeljitelje(po meni jeste problem što ih ima previše,među njima više prevaranata nego pravih iscjeljitelja)...ako ništa,kao što reče @ witch barem se imamo čemu nadati i vjerovati u nešto!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: ISCJELJITELJI

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2011, 11:11

Ja opet najvise vjerujem u svoju energiju i svoju misao..
Kad padnem,pao sam i gotovo.. ako se dignem idemo dalje
a ako ne.. nikom nista.. i opet gotovo..
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2012, 10:02

Gatara od nemoćne žene izmamila 70.000 maraka

Image

Na Općinskom sudu u Sarajevu jučer je saslušanjem svjedoka nastavljeno suđenje Maksumi Salihagić iz Fojnice, koja je optužena za nadriljekarstvo te prevaru koju je počinila na štetu Mubere Mekić

Prema navodima iz optužnice, Maksuma je od oktobra do 14. decembra 2010. godine iskoristila teško psihičko stanje žrtve od koje je stekla materijalnu korist.

Optužena je u svojoj kući u Željezničkoj ulici na broju 19 na Ilidži, koristeći Muberin teški duševni poremećaj, utjecala na nju da napusti dom te da boravi kod nje radi navodnog liječenja. Muberu je neovlašteno liječila vjerskim zapisima, vitaminima, izdajući joj upute o pisanju snova, te postupanju sa stvarima s kojom dolazi u dodir.

Gatara je lažno prikazala žrtvi da će joj čuvati novac, zlato i lične dokumente članova njene porodice te iste vratiti, u što je Mubera povjerovala, te joj predala 30.000 eura, 11.500 KM, zlato, ličnu kartu, vozačku dozvolu, saobraćajnu dozvolu, vlasničku knjižicu od terenca "diskavery jeep", ključeve od vozila, dva mobitela, naočale, ručne satove. Optužena je u prisustvu policije vratila sve predmete osim novca.

Muberin suprug Salih jučer je imao emotivno svjedočenje pred sudom.

- U braku sam sa Muberom 33 godine. Tokom 2010. godine supruga je imala nekih psihičkih problema, jer nije mogla spavati. Kada sam se vratio s mora u avgustu iste godine, saznao sam da je išla kod gatare. Stalno su se viđale i razgovarale telefonom. A moja supruga nije mogla ništa ni pojesti da nju ne pita smije li. Gatara je sve radila samo da bi od nje izvukla novac. Prvo joj je kazala da sam ja veoma bolestan, da imam oštećenja jetre i bubrega, a ja sam bio potpuno zdrav. Čak sam se pregledao kod ljekara da bi supruzi dokazao da nisam bolestan. Odjednom je supruga počela da se mijenja jer joj je slijepo vjerovala i to je počelo uništavati naš brak i porodicu - kazao je Salih.

Mubera je pod utjecajem Maksume postala agresivna prema članovima porodice te je počela iznositi stvari iz kuće.

- Jedne prilike je naredila Muberi da iz kuće izbaci sve što je okruglo u tačno određeni kontejner. Bilo je tu kristalnih časa i raznih predmeta. Kasnije joj je naredila da kupi novu posteljinu te joj je kazala da iz te posteljine ne smijem izlaziti tri dana. Ja sam to poslušao, jer sam se brinuo za zdravlje moje žene. Poslije toga je naredila da tu posteljinu zakopamo u parku. Maksuma joj je kazala da sin i ja krademo novac iz kuće, te joj je rekla da ga donese kod nje da ga ona čuva. Stalno je bila kod nje, a sin i ja joj nismo mogli dolaziti. Kazala nam je da je Mubera punoljetna, da ne želi da više živi sa mnom te da ju je smjestila u sigurnu kuću. Ja za to vrijeme nisam mogao ni penziju podići jer su mi svi dokumenti bili kod nje - priča Salih.

Da nije intervenirala policija, ko zna šta bi se desilo s nesretnom ženom, koja nam je jučer i sama kazala da joj je život bukvalno visio o koncu te da je umalo zbog Maksuminog utjecaja na nju uništila porodicu. Mubera je, također, upozorila ostale građane da se klone Maksume, koja je veoma opasna manipulatorica.

Mubera je nakon jednog telefonskog razgovora s Maksumom zaključala Saliha u stan te mu je uzela mobitel i kućni telefon.

- Došao je kombi, ubacili su je unutra i odveli ne znam gdje. Iako je rekla da mi je žena u sigurnoj kući, ustvari ju je smjestila u kuću svoje sestre koja joj je saučesnica u Ilijašu. Imam listing telefonskih poziva u kojem je zabilježeno da je tokom 17 dana moja supruga s gatarom razgovarala čak 351 put. Ona joj je kazala da sam u vezi s komšinicom te s jednom frizerkom. Komšinicu je napala u pet ujutro. Sve je radila po Maksuminim uputstvima koja joj je rekla da sam ljubavnici kupio automobil. Supruga je otišla do nekog automobila, s kojeg je otkinula registarske oznake, brisače te retrovizore, koje je donijela kući. Maksuma joj je dala neke sandale koje nije skidala čak ni dok je spavala, a nosila ih je naopako. Sve vrijeme joj je davala neke tablete. Čak je mojoj supruzi spržila ruku da bi joj ostao neki znak u vidu ožiljka - kazao je Salih.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120512
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6997 times
Been thanked: 7947 times
Status: Online

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2012, 10:08

Sve nesto mislim, mozda bi i mi, trebali uvesti smrtnu kaznu za vjesticarenje :sikira
online

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by Obrisan profil » 08 Mar 2012, 20:04

A da Salih svaler nije otiso sam na more, nego sa zenom, ne bi ona zvala gataru

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by Zagorka » 09 Mar 2012, 19:13

I mislila sam da je dusevno oboljela ili mentalno nestabilna,ko bi inace dopustio da mu gatara preuzme zivot....ali je on po meni trebao ranije tome stati na kraj...otislo je to daleko...trebalo je uraditi doktorske nalaze,jer ju je sigurno i dorgirala....tako nam je pa zivotinje mogu raditi sta hoce,dobice par mjeseci kazne i nastaviti po starom :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by silence » 09 Mar 2012, 19:25

Krokodil Behko wrote:
Mubera je nakon jednog telefonskog razgovora s Maksumom zaključala Saliha u stan te mu je uzela mobitel i kućni telefon.
:plavi :plavi :plavi

E neka ga je zaključala....hahaha... i ja bih kada je ovako smotan... :plavi
Ona je psihički poremečena osoba, ali šta je sa njim? Kako je mogao da gleda i trpi svu ovu zbrku koja se događala ispred njegovih očiju, a da na vrijeme ne djeluje?
:sok :lupa
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests