ISCJELJITELJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by STrendzer » 09 Mar 2012, 20:55

e ove gatare bih zbilja po kratkom postupku,na lomacu po kratkom postupku milu im majku njihovu,koliko nesrece su one u stnje nanijet ljudima,nisam jedan od onih sto su u to uopce vjerovali dok nisam svojim usima cuo sta su u stanju ova ljudska otpad sve uradit,zaista...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by Krokodil Behko » 09 Mar 2012, 20:58

Pa ne zove se to dzaba bolan, "vještičarenje"
Koja ce normalna zena, napraviti toliko zla, nekoj porodici, bez obzira na stanje
u samoj porodici? Demonska posla.
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by STrendzer » 09 Mar 2012, 21:04

Krokodil Behko wrote:Pa ne zove se to dzaba bolan, "vještičarenje"
Koja ce normalna zena, napraviti toliko zla, nekoj porodici, bez obzira na stanje
u samoj porodici? Demonska posla.


nisam ti ja Behko nikad u te gluposti vjerovo ni slúcajno,uvijek se smijo drugima dok pricaju dok nisam sam cuo mojim usima....fuuuuuj sta ova ljudska gamad mogu sve napravit,nevjerovatno je prljavo ono sto je njima cilj,prokleti bili....

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by bubica » 09 Mar 2012, 21:07

Prvo moras vjerovati u to da bi djelovalo. Ja ne vjerujem u te gluposti.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by STrendzer » 09 Mar 2012, 21:13

bubica wrote:Prvo moras vjerovati u to da bi djelovalo. Ja ne vjerujem u te gluposti.
nisam vjerovo bubice nema sanse,znas i sama da nisam nikakav teski vjernik ali sad vjerujem,moram vjerovat svojim usima inace ne bih ni sad vjerovo...isto sam mislio kao i ti...

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by silence » 09 Mar 2012, 21:16

burek67 wrote:
bubica wrote:Prvo moras vjerovati u to da bi djelovalo. Ja ne vjerujem u te gluposti.
nisam vjerovo bubice nema sanse,znas i sama da nisam nikakav teski vjernik ali sad vjerujem,moram vjerovat svojim usima inace ne bih ni sad vjerovo...isto sam mislio kao i ti...
Burek, ovo što je ova vještica radila, nema nikakve veze sa vjerom. Ovo su đavolja posla. U Saudijskoj Arabiji bi joj za ovaj njen "zanat" bila određana smrtna kazna. Čitala sam da tamo vještice osuđuju na SMRT.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by STrendzer » 09 Mar 2012, 21:21

silence wrote:
burek67 wrote:
bubica wrote:Prvo moras vjerovati u to da bi djelovalo. Ja ne vjerujem u te gluposti.
nisam vjerovo bubice nema sanse,znas i sama da nisam nikakav teski vjernik ali sad vjerujem,moram vjerovat svojim usima inace ne bih ni sad vjerovo...isto sam mislio kao i ti...
Burek, ovo što je ova vještica radila, nema nikakve veze sa vjerom. Ovo su đavolja posla. U Saudijskoj Arabiji bi joj za ovaj njen "zanat" bila određana smrtna kazna. Čitala sam da tamo vještice osuđuju na SMRT.

znam silence sta je ova vjestica uradila ovoj zeni/familiji...ali isto tako znam sta su u stanju da urade ovakve vjestice kao ova,proklete bile,puna je Bosna ovakvih gamad kao sto je ova,gade mi se...
to sve neke nadrihodze,te sve neko nekom zapisjue zbog ljubomore,mrznje neke,ako imas kokosku vise komsinica iz zavisti ide nekoj vakoj da ti navuce nekakve vracevine na kucu....fuuuuuj,gade mi se....

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Sudjenje nadriliječnici iz Fojnice

Post by Krokodil Behko » 09 Mar 2012, 21:24

silence wrote:
burek67 wrote:
bubica wrote:Prvo moras vjerovati u to da bi djelovalo. Ja ne vjerujem u te gluposti.
nisam vjerovo bubice nema sanse,znas i sama da nisam nikakav teski vjernik ali sad vjerujem,moram vjerovat svojim usima inace ne bih ni sad vjerovo...isto sam mislio kao i ti...
Burek, ovo što je ova vještica radila, nema nikakve veze sa vjerom. Ovo su đavolja posla. U Saudijskoj Arabiji bi joj za ovaj njen "zanat" bila određana smrtna kazna. Čitala sam da tamo vještice osuđuju na SMRT.

Isto sve.
Nema veze sa vjerom.
Mislim da su to recidivi davnasnjih sujevjeristickih kultova.
Cak sta vise, mozda su i u to davnasnje doba, bili ozloglaseni.

Znate li kako ono bi, Crna-bijela magija?
Odatle to sve i potice.
Nisam upucen nesto ali mislim da je ovakvo sto, staro koliko i samo
covjekovo vjerovanje u natprirodno.

Dakle, mislim da je u ovom slucaju, rijec o tim magijama
ili njihovim ostacima. Crna ili bijela, toliko bas nisam upucen.
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by paparaci » 07 Apr 2013, 19:28

merylin wrote:Ja pripisujem sve ENERGIJI ... po meni je energija ta koja pokreće nas i sve oko nas!
I vjerujem da postoje ljudi koji nose "višak" energije,te samo zbog toga imaju sposobnosti,koje obični smrtnik ne poznaje...
Nedavno sam gledala na OBN-u Dejana talk show... iscjeljitelj rukama upali plinsku bocu...regeneriše ćelije,podstiče organe da rade normalno...a kako bi to drugo objasnila već energijom!
Vjerujem u iscjeljitelje(po meni jeste problem što ih ima previše,među njima više prevaranata nego pravih iscjeljitelja)...ako ništa,kao što reče @ witch barem se imamo čemu nadati i vjerovati u nešto!
slazem se s tobom.

gledao sam bas jednu reportazu na njemackoj televiziji na ovu temu. prikazivali su tipa koji lijeci bioenergijom. njemu dolaze "otpisani", tj. osobe kojima doktori vise ne mogu pomoci. njegov tretman je vrlo jednostavan. rukama izvlaci te stetne tvari iz oboljele osobe ili joj ulijeva pozitivnu energiju ( :misli ) s tim sto ih nasloni na gola ledja. snimali su cak kamerom sa infracrvenim zrakama koja je pokazivala ekstremne toplotne izvore na mjestima gdje je iscjeljitelj postavio svoje dlanove.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Nela » 07 Apr 2013, 20:17

Glava je cudo, sto covjek sebi moze napraviti dijagnozu ne moze mu niko. I onda tako sam sebe ubijedi da mu je pomogao neko sto je pocesao, pomilkio i sl. :zijeva
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2013, 20:22

Zato i kažu da je placebo lijek poprilično efikasan
online

Trepavica
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Trepavica » 23 May 2014, 22:47

Nisam nikad nisam vjerovala u njih , ali ljudi kad su bolesni , pokusavaju na sve nacine pobjediti bolest...

krhotina
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 621
Joined: 10 Jan 2014, 02:27
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by krhotina » 23 May 2014, 23:28

Pa dobro, ne bih baš za sebe rekao da sem iscjelitelj, ali bioenergetski uz Božiju pomoć mogu ograničeno liječiti.
Ne znam, nisam se određivao nešto oko toga, ali to radim po potrebi, za sebe, porodicu i ponekad nekom prijatelju.
Kod mene je to spoj vjerovanja, mentalne snage i energije.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12246 times
Contact:
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Maja » 23 May 2014, 23:33

Krhotina jel stvarno ili zezas.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Rockefeller » 23 May 2014, 23:38

Znate kako, podržavam alternativnu medicinu ali ne podržavam vračbine. Alternativna medicina: ova travka ima ovaj vitamin i ako ovako ovo ovako, biće ovako... Lupam. A vračbina: ova travka je poslana od Alaha, ako nju uzmeš Alah će sve tvoje tegobe i šejtane otjerati. Pokušavam biti slikovit.

Mada razumijem i da ide sve svojim tokom. I da će ako nije doći narod koji ne vjeruju u čuda u smislu čuda. Da se nešto nelogično i nepovezano desilo. To mi je sra.e. A podržavam pravo čudo - mi moramo otkriti obrazac. Neotkriveno pravilo.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

krhotina
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 621
Joined: 10 Jan 2014, 02:27
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by krhotina » 23 May 2014, 23:43

Najozbiljnije, ali daleko od toga da mi je to nekakvo zanimanje ili da za to želim neku korist.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12246 times
Contact:
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Maja » 23 May 2014, 23:46

Pa hajd nam malo poblize docaraj tu bioenergiju da cujemo iz prve ruke.
Sta se desava, kako se to obavlja...

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by Lebowski » 24 May 2014, 00:00

Ma to je šarlatanstvo, kakvi isjellitelji. :lup
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

krhotina
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 621
Joined: 10 Jan 2014, 02:27
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by krhotina » 24 May 2014, 04:02

Lebowski wrote:Ma to je šarlatanstvo, kakvi isjellitelji. :lup

I ovo ti je stav? Realnost je do postoji klasična i alternativna medicina.
Ako ti misliš da se problemi trebaju rješavati isključivo tabletama i operativnim zahvatima, drugi tako ne misle.
Možda je termin 'scjelitelj' diskutabilan jer alternativna medicina je sposobna da liječi isto kao i standardna.
Takođe je i pojam alternativne medicine jako širok i poprilično kod nas neregulisan.

krhotina
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 621
Joined: 10 Jan 2014, 02:27
Status: Offline

Re: ISCJELJITELJI

Post by krhotina » 24 May 2014, 05:07

Maja wrote:Pa hajd nam malo poblize docaraj tu bioenergiju da cujemo iz prve ruke.
Sta se desava, kako se to obavlja...

Kao prvo, u literaturi se kaže da svako od nas posjeduje bioenergiju kojom može liječiti, i ja se slažem s tim.
Našim rukama data je moć da pozitivno energetski djeluju i na nama je samo da to iskoristimo.
Metoda je naizgled jednostavna, no samo naizgled jer su u pitanju duhovni i nevidljivi energetski tokovi.
Liječenje bioenergijom danas je znanstveno istraženo i potvrđeno, i ono se obavlja po standardnoj šemi koju svako može pronaći na internetu, tako da tu ne bi puno detaljisao. Dakle, moj postupak liječenja ne odudara od standardnog, s tim da ja to radim u religijskom kontekstu.

Znači, uz kratku koncentraciju izazivam toplinu u rukama, tj. jaču prokrvljenost. Tretman pacijenta, a to mogu biti i ja sam, odvija se uz naizmjenično dovođenje i odvođenje energije i traje nekih 15, 20 minuta. Onaj koga tretiram treba biti mentalno uključen u terapiju i po mogućnosti uvjeren da mu mogu pomoći. Evo npr. moja supruga godinama ima problema s kostima ali jednostavno nije vjerovala da joj mogu pomoći, tako da mi je trud oko nje bio uzaludan. Tek kad ju je nedavno bol potpuno oborio, kad me je zamolila da pomognem i prihvatila me kao terapeuta, za nekih 20 minuta seanse isčezao joj je skoro sav bol.

Logika tretmana je jednostavna i ako npr, na nekom organu imamo upalni proces tu je povećan nivo negativne energije koju treba odvesti. Potom, bioenergetičer u tijelo svojim rukama dovodi pozitivnu energiju, kako bi održavao energetsku ravnotežu u organizmu oboljelog. Za tretman mi nije potreban nikakav veliki umni ni fizički napor, ali samo djelovanje je u biti psihofizička koordinacija. I ja sam malo energetski osiromašim tako da to moram nadoknaditi, ali i o tome sve piše u knjigama...
Eto, samo da dodam da u ovoj metodi um stimuliše i prati energetsko-fizičko liječenje.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests