LAGANJE

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply

Lažete li?

nikada
10
14%
jako rijetko
28
38%
lažem samo da ne bih povrijedio druge
17
23%
često lažem
1
1%
slagat ću i odgovor na ovu anketu
17
23%
 
Total votes: 73

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

LAGANJE

Post by Maja » 29 Oct 2010, 15:19

koliko često lažete
jesu li to sitne laži ili veće
kome lažete najviše, roditeljima, supružniku, šefu, prijateljima, net kontaktima :oo

jesu li vas ikada uhvatili u laži i kako ste se tad osjećali

mrzite li kad vas lažu
kad skontate da neko laže dajete li mu do znanja da ste ga prokužili

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Maja » 29 Oct 2010, 15:21

PS

Kažu da su znaci da neko laže sljedeći:
dodirivanje nosa
prekrivanje usta rukom
hvatanje za uho
trljanje oka
češkanje
povlačenje okovratnika

Neyra
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 03 Oct 2010, 08:26
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Neyra » 29 Oct 2010, 15:47

lazem ponekad
kad bas moram
ali ne radim ni jednu od tih stvari sto si navela
mogu lagati nekoga kad ga gledam u oci
nisam sigurna jesam li to samo ja ili je porodicno naslijedje
ali sve je moguce, zar ne

User avatar
__Witch__
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 293
Joined: 26 Sep 2010, 21:33
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by __Witch__ » 29 Oct 2010, 16:09

Ja ne lazem ... ali nekad nesto presutim ...

Uoste ne volim one laf 'iskrene osobe bez dlake na jeziku' koje tako nazivaju svoj bezobrazluk ... samo bezveze dovode ljude u nezgodne situacije svojim glupim pitanjima i izjavama ...

Bitno mi je da su ljudi sretni ... npr. ako mi se ne svidjaju njene nove cizme, a ona je odusevljena i stalo joj je do mog misljenja, ja cu reci da je najbitnije da se njoj svidjaju i da su odmah i meni super ... necu reci .bas su ruzne, ne vidim ni jedan razlog zasto bi ih iko nosio, kamo li dao tolike pare za njih. i onda reci .pa ja sam samo iskrena. ... to mi je uzasna osobina ... :D

Postoje jednostavno neke stvari koje je najbolje presutati i treba znati ocijeniti koje su to stvari :) :srce

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Sanjarko » 29 Oct 2010, 17:44

mandibulas wrote:lago-lagava :)

da li je laz "laz", ako svi znaju da je laz?
Ne nije to vise laz nego je to bolest jer osoba koja laze a ostali znaju da laze zivi u nekom svom svijetu lazi...
U stvari ja mislim da ona laze a nije ni svjesna toga :hmm
Imam radnu kolegicu takvu pa ju vise nitko i ne slusa kad nesto prica :plavi

Ne lazem nikada...radije presutim...mrzim laz...
a ako me netko laze mirno mu velim da s enisi negdje zaebo :plavi
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Betty-B » 29 Oct 2010, 18:12

__Witch__ wrote:Ja ne lazem ... ali nekad nesto presutim ...

Uoste ne volim one laf 'iskrene osobe bez dlake na jeziku' koje tako nazivaju svoj bezobrazluk ... samo bezveze dovode ljude u nezgodne situacije svojim glupim pitanjima i izjavama ...

Bitno mi je da su ljudi sretni ... npr. ako mi se ne svidjaju njene nove cizme, a ona je odusevljena i stalo joj je do mog misljenja, ja cu reci da je najbitnije da se njoj svidjaju i da su odmah i meni super ... necu reci .bas su ruzne, ne vidim ni jedan razlog zasto bi ih iko nosio, kamo li dao tolike pare za njih. i onda reci .pa ja sam samo iskrena. ... to mi je uzasna osobina ... :D

Postoje jednostavno neke stvari koje je najbolje presutati i treba znati ocijeniti koje su to stvari :) :srce
hmmm slažem se sa tobom,ali ja ipak ako me neko pita za mišljenje o tim "čizmicama"ako još nisu kupljene ja bi rekla e ok su,ali meni su ljepše neke druge,ali ja sam ja.
Image

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by vučica » 29 Oct 2010, 18:44

Laganje...lažem kad je potrebno,ali sve u dobre svrhe...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34395 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: LAGANJE

Post by Rum » 02 Nov 2010, 14:50

Fino je nekada lagati, samo se ne treba navuci pa eto belaja,lagim ponekad...
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
__Witch__
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 293
Joined: 26 Sep 2010, 21:33
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by __Witch__ » 02 Nov 2010, 15:25

Betty-B wrote:hmmm slažem se sa tobom,ali ja ipak ako me neko pita za mišljenje o tim "čizmicama"ako još nisu kupljene ja bi rekla e ok su,ali meni su ljepše neke druge,ali ja sam ja.

Hahahahah, ja kazem samo ako mi je stvarno uzasno ... inace sam navikla da ove moje cure imaju drugaciji ukus od mog, pa im ne kvarim cejf :D :D :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Maja » 02 Nov 2010, 15:27

ja sestre iskreno popljujem haha i onda me one uvijek vode kad kupuju nešto
a prijateljicama nemam srca reći da im nešto ne stoji, osim ako je kao što witch kaže baš užasno

User avatar
crni_vilenjak
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 181
Joined: 29 Sep 2010, 12:15
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by crni_vilenjak » 02 Nov 2010, 16:31

nema potrebe da lazem, dobitnik sam na lotu dobio 2 miliona,imam para 3 kuce, 3 auta p..... ko salete ma svega ba, sto da lazem?

ih ja umalo da zaboravim ljepsi sam od bred pita .

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by carobnjak N » 02 Nov 2010, 16:38

__Witch__ wrote:Ja ne lazem ... ali nekad nesto presutim ...

Uoste ne volim one laf 'iskrene osobe bez dlake na jeziku' koje tako nazivaju svoj bezobrazluk ... samo bezveze dovode ljude u nezgodne situacije svojim glupim pitanjima i izjavama ...

Bitno mi je da su ljudi sretni ... npr. ako mi se ne svidjaju njene nove cizme, a ona je odusevljena i stalo joj je do mog misljenja, ja cu reci da je najbitnije da se njoj svidjaju i da su odmah i meni super ... necu reci .bas su ruzne, ne vidim ni jedan razlog zasto bi ih iko nosio, kamo li dao tolike pare za njih. i onda reci .pa ja sam samo iskrena. ... to mi je uzasna osobina ... :D

Postoje jednostavno neke stvari koje je najbolje presutati i treba znati ocijeniti koje su to stvari :) :srce
Potpisujem...
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Luna. » 30 Nov 2010, 10:57

__Witch__ wrote:Ja ne lazem ... ali nekad nesto presutim ...

Uoste ne volim one laf 'iskrene osobe bez dlake na jeziku' koje tako nazivaju svoj bezobrazluk ... samo bezveze dovode ljude u nezgodne situacije svojim glupim pitanjima i izjavama ...

Bitno mi je da su ljudi sretni ... npr. ako mi se ne svidjaju njene nove cizme, a ona je odusevljena i stalo joj je do mog misljenja, ja cu reci da je najbitnije da se njoj svidjaju i da su odmah i meni super ... necu reci .bas su ruzne, ne vidim ni jedan razlog zasto bi ih iko nosio, kamo li dao tolike pare za njih. i onda reci .pa ja sam samo iskrena. ... to mi je uzasna osobina ... :D

Postoje jednostavno neke stvari koje je najbolje presutati i treba znati ocijeniti koje su to stvari :) :srce
hahaha nadjo se u 95% ovog opisa :lol ... bas sam takva i znam i sama da to nije bas osobina koja covjeku otvara sva vrata i podstice stvaranju simpatija... al´ ja tu svoju osobinu nizasta ne bih mijenjala i oni koji me dooobro znaju i vole, znaju i te kako tu osobinu cijenit´ i vole me dobrim dijelom zbog te osobine...

ja jednostavno kazem sto mislim, jedino biram nacin kako da to nekome kazem... mislim da je grozno nekome nesto sto za njega nije bas prijatno reci u sirem drustvu... toliko netakticna nisam... ako mislim da neko nije u pravu, kazem... ako je oja prijateljica obukla nesto sto se njoj svidja al´ grozno joj stoji, zasto joj ne bih rekla... bolje nego da se provaljuje i hoda ko klaun...
ne smatram to bezobrazlukom... bezobrazluk bi bio onda kad ja ne bi´ dozvoljavala da drugi budu direktni prema meni... a ja cijenim kad su ljudi prema meni iskreni, bez obzira o cemu se tu radilo... ne volim kad mi prijatelji nesto presute, i najmanje sitnice koje su mi presucene mogu kod mene poljuljat´ povjerenje prema nekome...

a inace, maher sam za slagat´ :lol ... ali samo ako treba da se iz neceg izvucem, da zbog neceg ne nadrljam, ja ili moja familija i prijatelji... uuuu tu imam ideja neprisusnih
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Maja » 30 Nov 2010, 11:04

moram ovu reklamu staviti

nije mi jasno zašto su je onako kratko prikazivali :plavi


[media]uOu43V5pBa4&NR=1[/media]

Mell
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 972
Joined: 09 Nov 2010, 19:18
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Mell » 30 Nov 2010, 11:38

Nelazem nikad....samo precutim,sutnjom kazem sve..a osbe koje uhvatim u lazi,ignorisem i brisem...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by carobnjak N » 30 Nov 2010, 14:54

Skoro da sam prestao lagati uopce,ne znam zasto... :hm .Nekako mi istina postala najprihvatljivija cak i oko nekih malih ,ne bitnih stvari.Ma cak mi bude i najduhovitija ta istina i volim da mi je ljudi kazu u lice.Jedino sto sam stvorio neki nacin da kazem istinu nekome o njemu ,na jedan onako duhovit nacin,da osoba skonta da mi nije namjera vrijedjati vec otvoriti mu oci,njemu ,njoj ili sebi .
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Maja » 30 Nov 2010, 19:33

Skoro da sam prestao lagati uopce,ne znam zasto... :hm .


ahahahahahaha ono još se ko čudi :laugh

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2011, 20:36

Svi lazemo.. nekad cak i nesvjesno... Cisto da bi docarali nesto o cemu govorimo.. Samo malo preuvelicamo.. i tako nastaju glasine.. Svako ponesto preuvelica i to na kraju postaju notorne izmisljotine.. Tesko je osloboditi se tih sitnih lazi.. Pogotovo u intimnoj vezi.kad se covjeku cini da se mora predstavljati "na nivou" i slicno tome.. Ne mora znaciti da je to nesto sto je negativno.. Nekad lazemo i za dobro dtugih ljudi.. i to pocesto.. ne samo za sebe..
online

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Ideja » 24 Feb 2011, 21:30

Ponekad lažem i to su uglavnom sitnice, barem po mom mišljenju (npr. slažem dosadnoj komšinici da žurim i nemam vremena za kafu čisto da me ne davi pričom šta se sve dešava u zgradi)
Što se tiče nekih ozbiljnih stvari, stvarno ne lažem i mislim da i ne znam slagati baš uvjerljivo. Nekako osjetim kao da mi ljudi čitaju na licu da lažem.

Nedavno sam uhvatila poznanicu da laže. Nisam joj zamjerila jer nije ništa strašno. A nisam joj ni dala do znanja da sam je skužila. Ne radim to osim u slučaju kad neko stvarno priča gluposti i laži o sebi i drugima.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: LAGANJE

Post by Maja » 20 Sep 2011, 19:42

stvarno je istinita ona u laži su kratke noge

rođak se oženio prije 4 godine i žena mu imala 67kg tada. taman, s obzirom da je jako visoka.
ali prikloniše se hedonizmu u svakom smislu, pa i hrani :oo
pa dvije trudnoće i dođe žena na 104kg

krenula ti je na neku dijetu pa poslije 2 sedmice došla kod nas da se izvaga, a tata, ciničan kakav jeste rekao joj je da samo troši baterije bezveze jer nije smršala :plavi

kaže ona e bogami je dvocifren broj
kaže tata koliko jel 99,9 kila

a ona će nije nego 99,5

poslije kad je otišla tata upalio vagu (memoriše zadnju kilažu) kad 99,9

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests